Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Counter Strike 1.6 kendi server'ınızı kurun

'Cs Serverlar' forumunda sweet_dreams tarafından 18 Ara 2009 tarihinde açılan konu

1. sweet_dreams

sweet_dreams Level 6 Fahri Üye TM Üye

0   0   0

Sadece 0.90 TL, 2.5 TL, 3.5 TL veya 7.90 TL Ödeyerek Call of Duty, Mafia 3, Doom, Resident Evil 6 Gibi Steam Oyunları Alabilirsiniz! TURKMMO GÜVENCESİYLE! ANINDA TESLİM! ( YENİ STOKLAR GELDİ ) SINIRLI SAYIDA STOKLAR TÜKENMEDEN HEMEN TIKLAYIN!

ALINTIDIR YAPANIN ELİNE SAĞLIK DİYORUM BURADAN :)

Aslında uzun yıllardır oyun piyasasında büyük bir yer kaplamasına rağmen ben son 2 aydır oynamaya başladım. Bir kaç arkadaşımında internetten yabancı serverlarda oynadığını öğrendim ama tanımadığım kişilerle oynamak bana zevk vermiyor. En iyisi kendi server ında oynamak . Biraz araştırdıktan sonra nasıl yapıldığınıda buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.
    Öncelikle internetten Counter Strike 1.6 versiyonunu indirin ( Ben CD sini aldım ). Oyunu kurduktan sonra aynı dizinde hlds ( Half Life Dedicated Server ) diye bi program var . Çift tıklayarak çalıştırıyoruz. Öncelikle server ayarlarımızı yapalım.
    Game : Counter Strike
    Server Name: Server İsminiz
    Map: Haritayı Seçiyoruz ( En sevdiğim ice world :) )
    Network : Bu kısmı Internet olarak seçiyoruz.
    Max. players : Maksimum Oyuncu Sayısı
    UDP Port: Buraya 27015 portunu giriyosunuz ve modeminizden yönlendirme yapmayı unutmuyorsunuz.
    RCON Password : Dilerseniz servera şifrede koyabiliyorsunuz.
    Ayarlamaları yaptıktan sonra Start Server diyip server ımızı başlatıyoruz. Şimdi oyunu açıyoruz ve "Find Server" a tıklıyoruz "Favorites" sekmesine geliyoruz ve "Add Server" a tıklayıp kendi Yerel IP ( ör: 192.168.1.50 ) numaranızı yazıp oyuna giriyorsunuz.
    Şimdi servera bağlanacak kişilerin yapması gerekenler şu ;
    Aynı şekilde Add server kısmına gelip serverın bulunduğu bilgisayarın internet üzerindeki IP ( ör: 85.91.247.59 ) adresini oraya eklemektir. Zaten ekledikten sonra server ın adı direk karşınıza çıkıyor ve oyuna giriş yapıyorsunuz.

2. nur11

nur11 Level 3 TM Üye Üye

0   0   0

23
    109
    1
    69

kardes bunda admınlık nsl verılıcek

3. katil82

katil82 Level 1 Üye

0   0   0

2
    17
    2
    52

saol guzel bı denicem

4. Konu Sahibi
    OP
    sweet_dreams

sweet_dreams Level 6 Fahri Üye TM Üye

0   0   0

Kurduğunda zaten admin oluyorsun galiba.

5. zibidy28

zibidy28 Level 1 Üye

0   0   0

6
    18
    0
    45

çalışmayı no steam diyor o ne demek

Sosyal Medya