Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"Bocce anayurduna geri dönüyor!"

backtoback

Level 19
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
21 Tem 2009
Konular
2,390
Mesajlar
14,513
Reaksiyon Skoru
681
Başarım Puanı
280
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Kazan İlçesi'nde yapılan Türkiye'nin ilk bocce salonu, ilk sınavını Avrupa Erkekler Bocce Şampiyonası'nda verecek. 13-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ve 20'ye yakın ülkenin katılacağı şampiyona için Kazan ilçesinde tatlı bir telaş yaşanıyor. Önemli organizasyon öncesinde bocce salonunun son rötuşları yapılıyor. Büyük şampiyonaya 1 hafta kala, yapımı tamamlanmakta olan spor salonu için bir basın turu düzenlendi.

Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, GSGM Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan'ın da katıldığı basın turunda, salonla ilgili bilgiler verildi.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Türkiye'nin ilk bocce salonunu yapmaktan dolayı gurur duyduklarını belirterek, "Kazan Belediyesi olarak bu spora büyük önem veriyoruz. Kulüpler bazında Türkiye şampiyonuyuz ve sporcularımız dünya çapında dereceler yapıyor. Şimdi ise büyük bir organizasyona evsahipliği yapmaya hazırlanıyoruz. Salonumuz tamamlanmak üzere. Başarılı bir organizasyon yapacağımıza inanıyorum. Şampiyona için ülkemize gelecek tüm katılımcılar en iyi şekilde ağırlanacaktır. Bu salonu tamamlamamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan ise, bocce sporunun anavatanının Anadolu olduğunu hatırlatarak, "Bocce, anayurduna geri dönüyor. Bu spor Türk insanının genlerinde var. Şu anda çok az lisanslı sporcumuz var. Ama bu kısa bir süre içinde değişecek" dedi. Yeni bir federasyon olmalarına rağmen hızla geliştiklerinin altını çizen Tekcan, "Genç bir federasyon olmamıza rağmen, yurdun birçok köşesine ulaşmayı başardık. Profesyonel liglerde mücadeleler sürüyor. Dünya çapında dereceler almaya başladık. Herkes ilgiyle bizi takip ediyor. Şimdi de Türkiye'nin ilk bocce salonuna kavuşuyoruz. Önemli bir şampiyona düzenleyeceğiz. Daha önceki organizasyonlarımız gibi bunu da en iyi şekilde yapacağız" dedi.

Başkan Tekcan, daha sonra tamamlanma aşamasındaki inşaatta bocce sporunu tanıtmak adına kısa bir gösteri maçı yaptı. Salonun resmi açılışı şampiyonayla beraber yapılacak. Salonun kapalı bölümünde raffa branşı için 3 kulvar bulunurken, petank branşı için ayrı bir alan bulunuyor. Volo branşı için ise salonun dış kısmına özel bir bölüm yapılacak.
 
Üst