Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Avrupa Şampiyonası başladı..

backtoback

Level 4
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
0
DevLira
0
Türkiye iki takımla yer alacağı şampiyonaya, 13 ülkeden, 52 sporcu katıldı.

Kazan Belediyesi Bocce Salonu'nda yapılan şampiyona öncesi salonun açılışı yapıldı. Açılışı, Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı Bruno Casarini, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanı Ahmet Recep Tekcan ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk birlikte yaptılar.

Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı Bruno Casarini yaptığı konuşmada, Avrupa Şampiyonası organizasyonunun bir ülke için önemli bir görev olduğuna işaret ederek, ''Ben eminim ki Türkiye Federasyonu'nun yegane amacı sadece organizasyon yapmak değil. Bocceyi Türk halkına sevdirmek, tanıtmak, yaygınlaştırmaktır. Sadece salonda değil, çevresinde de kısa sürede inanılmayacak derece bir çalışma gerçekleştirilmiş. Kendilerini kutluyorum. Türk Federasyonu, Avrupa boccesini en üst düzeyde temsil edecektir. Bocce sporcusundan, antrenörüne, hakeminden yöneticisine tam bir gönül sporudur'' şeklinde konuştu.

TBBDF Ahmet Recep Tekcan da Türkiye'nin ilk bocce salonunu Kazan'da açmanın ve şampiyonayı burada yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, ''Kazan Belediyesi'nin desteği sayesinde bu salonu yaptık. Bocce sporunda yeni bir ülkeyiz. Ancak kısa zamanda ciddi başarılar elde ettik'' dedi.

Kazanlı gençlere de seslenen Tekcan ''Bu salonu fırsat bilin ve boş bırakmayın. Bu sporla uğraşmanızı sizin istikbaliniz açısından da önemli buluyorum'' diye konuştu.

Açılışta, TBBDF Başkanı Tekcan, salonun yapımına ve bocce sporuna katkılarından dolayı Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'e teşekkür plaketi verdi. Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı Bruno Casarini de Tekcan'a plaket ve federasyon bayrağı hediye etti.

Davetliler daha sonra Kazan yemekleri yerken, Kazan'da yetişen ürünlerden oluşan stantları gezdiler.

Kazan'da bugün başlayan ve 18 Ekim Pazar günü sona erecek şampiyonanın ilk gününde, İtalya-Macaristan, San Marino-Sırbistan ve Avusturya-Türkiye (KKTC) takımları karşılaşacak. Türkiye ilk maçını yarın Rusya ile yapacak.