Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Hİkayesİ

sefagenc55

bu terste bir işlik var !!
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Co-Admin
Dergi Editörü
Katılım
20 Haz 2009
Konular
3,210
Mesajlar
16,460
Reaksiyon Skoru
1,665
Online Süresi
65g 14s 0d
Başarım Puanı
425
Madalyalar
1
  • 1. Komik Resim Yarışması
MmoLira
924
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
9
Takipçiler
269
Asmara gezegeninin Brocion Kıtasındaki Perna Savaşı'ndan sonra taraflar kendilerini, Hük'mün gücünün kalan parçaları olan Kor'a ve Kor cevherlerine sahip çıkmak için çözümsüz bir mücadelenin içinde buldular. Sonraki 500 yıl boyunca, gruplar güçlerini pekiştirmek için kıtanın çeşitli yerlerinde küçük büyük pek çok savaş yaptı.

İmparator Hass, Karanlıklar Tanrısının varisi olan Yenilmez Skid'i esir eden mührü kırmak için büyük bir azimle, kıtanın her yerine dağılmış Kor enerjisinin izini sürdü.
Hassın arkasında, dünyaya demir yumruğuyla egemen olmak isteyen, Skid'in nişanlısı ve Karanlıklar kraliçesi Kera vardı.

Yaklaşık yüz yıl süren silahlanma yarışı döneminde çok fazla olay yaşanmadı. Bu sırada, Aydınlığın ve Karanlığın güçleri kendi ordularını kurmaya ve ekonomik yeterliliklerini sağlamaya odaklanmıştı.

Her iki güç de Kor cevherlerinin neredeyse bitmek üzere olduğunu biliyordu. Karanlığın güçleri, Skid'in mührünü kırmak için yeterli Kor cevherinin kalmayabileceğinden korkarak, aralarında kendi saflarından üyelerin de bulunduğu çok sayıda canlının kurban edilmeye zorlandığı acımasız tedbirler uygulamaya başladı.

(Perna Savaşı, 612 - 623)
Bu kıyım artık sonuç vermeyecek bir noktaya ulaştığında, Karanlığın güçleri kullanabilecekleri her askeri topladı ve bunları kalan Kor cevher yataklarına ve madenlerine göndererek son yüz yıl içinde ilk kez yeni bir saldırı başlattı (660). Bu saldırı sırasında, Kor ya da Kor cevherleriyle ilgili olsun veya olmasın, giderek artan sayıda kişi ortadan kayboldu. Her iki güç de kendi istihbarat ağlarını buna yönlendirdi.

666 yılında, Karanlığın güçleri, Skid'i bağlayan mührü kıramazlarsa Skid'in küle döneceğini öğrendi. Daha şaşırtıcı olanı, eğer Karanlığın güçleri Skid'i özgürlüğüne kavuşturmayı başarırsa, Işığın varisi olan Rethin küle dönecek olmasıydı (662). Bunu öğrendikten sonra, Işığın güçleri arasında yer alan gruplar Pletta cevherlerini ve kontrolleri altındaki gücü paylaşıp Karanlığın güçlerini kovmak ve varislerini kurtarmak için bir antlaşma yaptılar. Antlaşma, Pletta Konvansiyonu olarak bilinen bir toplantının sonunda yapıldı ve böylece, Işık tanrısının adını taşıyan Cafenril Federasyonu doğmuş oldu. Ancak, Kor cevherlerinin çok az bulunuyor olması, Cafenril Federasyonunu iç çatışmalara sürükledi. Sonuç olarak, Federasyon yeni ve daha saldırgan bir strateji benimsedi ... tüm Kor gücünü Karanlığın güçlerinin elinden almak için topyekün savaş!

Karanlığın güçleri şimdi kendi kazdıkları kuyuya düşeceklerdi. Federasyon, gruplara teşvik olarak, düşmandan geri aldıkları Kor madenlerinin mülkiyet haklarını vermeyi vaat etti.
Bununla birlikte, Karanlığın varisi Skid'in ruhunu yok edecek ve Kera'yı ortadan kaldıracak olan kahraman, tüm Federasyon ordusunun başkomutanı olacaktı.
Tüm kıta, Kor'un içindeki gücü kimin kontrol edebileceğini ve çıkarabileceğini belirlemek için yapılan güç savaşının sahnelendiği bir arenaya dönüştü.

Ancak, Karanlığın güçlerini alt etmek o kadar da kolay bir görev değildi.

Şimdi bu yol, kendisini kanıtlamak isteyen herkese açık. Son Destan'ı yazacak kişi sen olabilirsin
 

ßyLegenD

Level 1
Üye
Katılım
2 Şub 2010
Konular
1
Mesajlar
21
Reaksiyon Skoru
2
Online Süresi
0
Başarım Puanı
47
Madalyalar
0
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Takipçiler
0
saol kardes
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst