Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"İyi bir rekora imza attım"

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Konular
1,288
Mesajlar
6,475
Reaksiyon Skoru
298
Başarım Puanı
205
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Dünya Sualtı Konfederasyonu tarafından düzenlenen, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun (TSSF) 2008 yılı faaliyet planında yer alan 1. Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası'nın ilk bölümü olan ''Küp Apnea'' yarışlarında 159,54 metre dalış mesafesiyle dünya rekoru kıran Ulusoy, çok mutlu olduğunu söyledi.

Önceki dünya rekorunun da kendisine ait olduğunu ifade eden Ulusoy, kendi rekorunu geliştirerek, yükselterek daha iyi bir rekora imza attığını ve bunun çok önemli bir başarı olduğunu kaydetti.

TSSF Genel Sekreteri Oğuz Aydın da iki yıldır dünya şampiyonalarında İstiklal Marşının çalındığını hatırlatarak, ''Şimdi de Avrupa Şampiyonasında bunu başarmış olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz. Yarışmaların ikinci etabında da son derece iddialıyız ve başarılı sonuçlar alabileceğimize inanıyoruz. Ayrıca yarışlarda görev alan 17 hakemin 16'sı Türk'tü. Onlara da çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Milli Takım Antrenörü Levent Ucuzal ise Cenk Devrim Ulusoy ile bu duyguyu daha önce de yaşadıklarını belirterek, çok mutlu olduklarını söyledi.

Küp apnea yarışlarında bayanlarda Bilge Çingigiray'ın da Avrupa ikincisi olduğunu vurgulayan Ucuzal, ''Herkesin bu başarıda büyük katkısı var. Mükemmel bir derece aldık. Yarış henüz bitmedi. Şimdi önümüzde yeni bir branş var. Orada da güzel sonuçlar alacağız'' dedi.

Milli takım sporcusu ve Avrupa ikincisi olan Bilge Çingigiray ise kelimelerle ifade edilemeyecek bir mutluluk yaşadığını anlattı. Suyun altında elinden gelen mücadeleyi verdiğini belirten Çingigiray, en büyük destekçisi ailesi, federasyon yetkilileri ve milli takım antrenörüne teşekkür etti.
 
Üst