Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"Yeni bir sponsor bulursam.."

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Konular
1,288
Mesajlar
6,475
Reaksiyon Skoru
298
Başarım Puanı
205
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Yasemin Dalkılıç, Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği Kurs Direktörü Asutay Akbayır ile Bodrum'da 14 kişilik bir gruba serbest dalış eğitimi veriyor.

Dalkılıç ile Akbayır'ın, Ankara Aqua Club Dalgıç Okulu bünyesinde düzenlediği serbest dalış kursu kapsamında 14 öğrenci ve 4 eğitmen Bodrum'a geldi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen ve aralarında serbest dalışta milli takım sporcularının da olduğu grup, Bodrum'dan bir tekneye binerek Akvaryum Koyu'na ulaştı.

Yasemin Dalkılıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Bir süredir serbest dalış eğitimlerine ara verdiğini belirten Dalkılıç, şöyle konuştu:
''Türkiye'de serbest dalışa büyük bir ilgi var. Bu eğitimi Türkiye'de vermek büyük bir mutluluk. Türkiye'de dalış eğitimlerine devam edeceğiz, bunun dışında yeni rekor planlarım olabilir. Çalışmalara başlayacağım, ancak sponsor desteği çok önemli. Yeni bir sponsor bulabilirsem dünya rekoru denemesi için planlar yapabilirim.''

Sualtının çok güzel ve özel bir dünya olduğunu söyleyen Dalkılıç, ''Kendinizi karmaşadan uzak hissedebileceğiniz olağanüstü bir yer. Ancak serbest dalış çok tehlikeli bir spor. Güvenli şartlarda yapılması gerekiyor. Serbest dalış yapacaksınız bunu teknikleriyle, kurallarıyla yapmalısınız'' diye konuştu.

Asutay Akbayır ise bu spora yeni başlamak ve geliştirmek isteyen sporcuları bir araya topladıklarını kaydetti. Eğitimde Yasemin Dalkılıç'ın dünya şampiyonu olduğu zaman kullandığı tekniği uygulayacaklarını anlatan Akbayır, ''Bu teknik diğer serbest dalış tekniklerinin daha üzerinde bir teknik'' dedi.

Kursa katılan sporcular ise serbest dalış alanında kendilerini geliştirebilmek amacıyla eğitim aldıklarını söylediler.
 
Üst