Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Shadow Priest Nedir ?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 5K

admin

Administrator
Ticaret - 0%
0   0   0
  • Turkmmo 2019 Yılının En İyi Admini

Yakut2 1-120 FARM SERVERİMİZ METİN2 TARİHİNİN EN BÜYÜK ÇEKİLİŞLERİYLE 2 EKİM CUMA GÜNÜ 21.00’da AÇILIYOR. LYCANLI, SİMYALI, KUŞAKLI. MELEY, JOTUN, NEMERE GİBİ EN GÜNCEL SİSTEMLERLE SİZLERİ BEKLİYORUZDETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ...

Shadow priest bir önceki patch ve ondan öncesinde supporter'dı.Party'e mana restore eder ve damage'ının belli bir miktarını heal olarak party'e geri döndürürdü.Ancak son patch ile dps miktarı son derece arttı , mana restore etme işini artık paladinler ve hunter'larda yapabiliyor.Böylece shadow priest günümüzde dps olarak adlandırılmaya başlandı.Bildiğiniz gibi priest rahip demektir ve kutsal güçleri sayesinde iyileştirme yeteneği vardır.Ancak tarihte birçok rahip dinden sapmış ve yeteneklerini kutsallığın aksine günahları için kullanmıştır.Yani shadow priest için bir nevi dinden çıkmış rahip diyebiliriz.

Shadow Priest Ne İşe Yarar ?

Shadow priest yukarıdada belirttiğim gibi dps'in yanında mana ve health restore eden bir classtır ve amacı yaptığı dps'in yanında raiddeki caster classların mana ihtiyaçlarını karşılamaktır.Bilindiği üzere boss combat boyunca bitmeyecek bir manaya kimse sahip değildir.

Shadow Priest ve Gear Seçimi


Shadow priest diğer tüm caster dps'ler gibi spell power öncelikli item'ları tercih etmelidir.Ancak kullandığı spell'lerin miss , resist gibi değerlerin üzerine çıkıp basitçe "ıskasız" combatlar içinde hit rating mutlaka gereklidir.İşte burada shadow priest'ın büyük bir avantajı var çünkü talent ile aldığı %3'lük ve yine talent ile alınıp , Mind Flay gibi base attack olan spell ile gelen buff sayesinde %3 hit rating'i bulunmakta.Bize gerekli olan Hit rating %16 civarıdır , %6 self hit rating sayesinde yalnzca %10 hit rating gerekir ki bu da 270-280 arasıdır.Gerek bonus stat gerekse gem ve enchant'ler ile bu hit rating'i yakalamak mümkün.Haste pek tercih edilmeyen stat'tır ki düzenli bir şekilde yerleştirilmedikten sonra rotasyonun dengesini bozar.Critical ise 3.0.3 ile gelen Mind flay tick'lerinin critical vurabilme şansı ile gerekli olan bir bonus haline gelmiştir.Buna göre gear , gem ve enchant seçimlerinde hit'i capledikten sonra şu sıra izlenmelidir : Spell power>Critical>Haste.

Shadow Priest ve Race Seçimi ?


Shadow priest oynamaya karar verdiniz ve hangi race daha iyi gider diye düşünüyorsunuz.
Alliance oynamaya karar verdiğinizde :

Human'ların racial'ı olan bonus spirit'i sayesinde spell power fazlalığınız,
Draenei'lerin racial'ı olan heroic presence sayesinde hit rating fazlalığınız

Horde oynamaya karar verdiğinizde :


Troll'lerin racial'ı olan berserking kullandığınızda spell cast hızınız
olacaktır.

Buna göre seçimler sizin , ayrıca pvp içinde

Alliance :


Human'ların racial'ı olan Every Man for Himself sayesinde tüm movement impairing effect'lerden kurtulabilirsiniz , perception sayesinde stealth detection'ınız diğer oyunculara göre 1 lvl daha fazladır

Draenei'lerin racial'ı olan Gift of The Naaru sayesinde fazladan bir heal over time'ınız olur ve bu spell power'ınız ile doğru yönde etkileşimdedir

Dwarf'ların racial'ı olan Stoneform ile poison , bleed effect'leri üzerinizden kaldırabilir armor'ınızı %10 arttırabilirsiniz.


Horde :


Blood elf'lerin Arcane Torrent isimli racial'ı sayesinde fazladan bir silence'ınız olur.

Undead'lerin Will of the Forsaken isimli racial'ı sayesinde Fear , Charm , Sleep effect'lerinden kurtulabilirsiniz , ayrıca shadow spell'ler ile %2 daha az ihtimalle vurulursunuz.

Tekrar troll'lerin racial'ı olan berserking kullandığınızda spell cast hızınız
olacaktır.

Shadow Priest ve Spell'leri ?

Mind Flay : Shadow priest'ın main attack olan spell'idir.3 saniye süren channel süresince düşmanın hızını %50 azaltır ve 3 tick olmak üzere damage verir , bu ticklerin critical vurma ihtimali vardır.

Mind Sear
: Shadow priest'a 3.0.3 ile gelen aoe'dir.5 saniye süren channel süresince 10 yard içerisindeki tüm düşmanlara her saniye damage verir.Ancak çoğu aoe gibi alana değil bir düşmana yapılır ve o düşmanın etrafındakilerinde bu spell'den etkilenmelerini sağlar.

Shadow Word Death
: Adından da anlaşılacağı gibi ölümcül bir spell'dir , 12 saniye cd'ı vardır ve instant olarak düşmana damage verir.Eğer düşman bu damage ile ölmez ise aldığı damage sizede yansır ve aynı damage'ı sizde alırsınız ancak talent sayesinde bu damage'ı %30 daha aza indirmek mümkün.

Shadow Word Pain
: Yine adındanda anlaşılacağı gibi acı çektiren bir dot'dır.Instant cast olarak düşmana atılır.18 saniye boyunca her 3 saniyede bir olmak üzere 6 kez damage verir.Mana gereksinimi çok yüksektir ( base mananızın %22si ) ancak talent sayesinde Mind Flay ile resetlenir.Yani combat boyunca bir kez atmanız yeterli olacaktır.

Vampiric Touch : 1.5 saniye cast süresi olan , %16 base mana cost'u bulunan damage over time'dır.15 saniye boyunca her 3 saniyede bir olmak üzere 5 defa damage verir.Ayrıca cast edeceğiniz Mind Blast sayesinde 5 party üyesi veya 10 raid üyesinin toplam manalarının %0.25 ini 15 saniye boyunca her saniye olmak üzere restore edersiniz.Yani 15 saniye full duration ile manalarının %3.75'ini restore etmiş olursunuz.

Devouring Plague
: Instant cast olan dot'dır.24 saniye boyunca her 3 saniyede bir olmak üzere 8 kez damage verir.24 saniye Cooldown'ı vardır.Verdiği damage'ın %15i kadar sizi heal eder.

Mind Blast : 1.5 saniye cast'ı olan bir spell'dir.Vampiric Touch'ın mana restore etmesini sağlar.8 saniye cd vardır.

Vampiric Embrace
: Instant cast olan ve damage vermeyen bir spell'dir.10 saniye cooldown'ı vardır ve 1 dakika boyunca düşmana vereceğiniz shadow damage'ın %15'i kadar sizi , %3ü kadar partynizdekileri heal eder.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst