Reklam vermek için [email protected]

Druid Başlangıç Rehberi

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 7K

admin

Administrator
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,860
Mesajlar
35,890
Reaksiyon Skoru
17,589
Altın Konu
0
Başarım Puanı
854
Madalyalar
69
MmoLira
49,408
DevLira
-3
Takipçiler
1,908
Druid Başlangıç Rehberi v1.1(Updated)

Druidler dünyanın koruyucularıdır. Yüzyıllık uykularından Burning Legion'un tehdidini durdurmak için uyandılar ve Archimonde'un yenilgisinden sonra Druidler dünyada kalıp yıkılmış toprakların tekrar yükselmesine yardım etmeyi seçtiler. Legion'un saldırı doğanın düzeninde korkunç bir yara bırakmıştı ve druidler bunu iyileştirme yolundadır.

Giriş

Druid genel oynanabilirlik itibariyle World of Warcraft da tamamiyle hybrit, joker bir karakter yani Türkçesi; diğer çoğu classın özellikleri kendine has bir biçimde barındırmaktadır. Druid; Balance(caster dps/büyüsel) talentleri sayesinde neredeyse bir mage/warlock kadar güçlü olabilirken, Feral talentleri sayesinde de player melee classların dps/tank zevkini yeterince yaşayabilir ve 2 talent ağacı haricinde bulunun ve 3ncü talent ağacı olan Restoration ağacı sayesinde party/raidlerin ayrıca pvp/arenada aranılan healer/off-tank ve yeri geldiğinde harika bir crowd control yani cc adamıdır…

Artıları

+ Pek çok oynama stilini içinde barındırmaktadır (healer, tank/offtank, melee dps, caster dps)
+ Diğer classlardan geri kalmayan kendine has silah secenekleri(özellikle feral)
+ Aquatic, travel, flight formlarıyla eğlenceli, ekonomik ve daha hızlı seyahat
+ Kendisi gibi Hybrit olan içinde birçok statları barındıran hatrı sayılır güzel bi buff`a sahip olması
+ Combat esnasında kritik rollerin adamı olma özelliğine sahip olması (Rebirth, Natures Swiftnes vs vs)

Eksileri

- Sadece deri ve kumaş kıyafetle kısıtlanması
- Formların gerçek karşılıkları kadar güçlü olmaması
- Formlarda eşya ve büyü kullanamaması

Sınıf Olarak Druid;in Rolü

Druidin bir grupta potansiyel olarak 3 ana rolü vardırki bunlar normal olarak kullanılan speclere göre spell dps, melee tank-dps ve healer olmaktır .
; Balance Talent agacı sayesinde spell damageağırlıklı olmak üzere bir caster dps rolünü üstlenir ki bu talent specin başlıca avantajlarını saymak gerekirse Moonkin Aura(%5 spell critical aura),yuksek armoru sayesinde yüksek melee damage reductionu ve azımsanmicak derecedeki crowd control kabiliyeti druidlerin diğer caster dps classlardan geri kalmadıgını gösteren güzelliklere sahip bir casterdan bahsediyoruz burda .
Keza ;Feral Combat Talent Ağacı sayesinde Druidler level aldıkları sırada kazandıkları 2 Ana hayvan(Dire Bear Form, Cat Form) formlarının melee dps özelliklerini yükseltmektedirler ki Feral Combat Talent Ağacındaki belirli ayarlamaları yaptıktan sonra zevk veya ihtiyaca göre pure dps/pure tank olarak veya kendinize has oynama sekline göre druidinize yön vermek gayet kolaydır...
Gelelim Restoration Talent özelliklerine ki World of Warcraft aleminde diğer healer classlara nazaran özellikle pvp de geliştirilmiş Healing, Buff ve Kite/Survival yeteneklerinden dolayı druid aranılan party/raid ve arena healerıdır.
Zorluklar
* Ne zaman hangi formun kullanılacağının öğrenilmesi
* Her formun nasıl en iyi kullanılacağının öğrenilmesi

Irk Seçeneği : Night Elf, Tauren.


Giyebileceği Zırhlar : Kumaş ve Deri (cloth-leather stuff)

Kullanabileceği Silahlar : Stave, 1hand Mace, 2hand Mace, Dagger, Fist Weapon, Off-Hand, Polearm

Druidlerin en büyük özellikleri oyundaki tüm sınıfların bazı özelliklerine sahip olmalarıdır. Shapeshifting özellikleri sayesinde bir Druidin girebileceği 7 form vardır. Tüm formlar Druidi polymorph etkilerinden korur ve yavaşlatma etkilerinden kurtarır.

Druid bu biçimlerin herhangi birinde değilken Caster/Healer yani oynadığınız karaktere göre Night Elf ya da Tauren formundadır.

Druid Trainerları Alliance için Darnassus`ta, Horde için Thunder Bluffta bulunur.

Druid için seçilebilecek en iyi mesleklerden biri Skinning ve Leatherworking;dir. Master Leatherworking`de oynanış tarzınıza göre(balance/feral/healer) branş LW seçilmelidir. Yan meslek olarak ise First Aid,Cooking ve Fishing geliştirilmelidir.

Bir diğer seçilebilecek meslek Herbalism ve Alchemy'dir. Özellikle healer olarak oynayan Druidler için çok faydalıdır.

Druidin giyebileceği zırh tipi Cloth ve Leather dır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu Sahibi
Konu Sahibi
admin

admin

Administrator
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,860
Mesajlar
35,890
Reaksiyon Skoru
17,589
Altın Konu
0
Başarım Puanı
854
Madalyalar
69
MmoLira
49,408
DevLira
-3
Takipçiler
1,908
=Druid Skilleri=

Arkadaşlar oyun içerisinde gerek mob/playera karşı dps yaratmak gerekse kendinizi veya baska bir playera heal yapmanız veya kendi mananızı doldurmak, ölen birini canlandırmak veya party/raid/kendinizin gücünü arttırmak için kullanacagınız özellikleriniz ve yetenekleriniz vardır bunlara oyun içerisinde “skill denir ve bunların hepsini size imkan kabiliyetlerimce aktaracağım

Balance Skilleri(caster dps)


Wrath : Belirli düzeyde karsınızdaki düşmana nature hasar vermeye yarayan ve cast süresi olan bir büyüdür.

Moonfire: Instant Cast olan bir arcane büyüdür yani tuşa bastığınız anda düşmana hasar verirsiniz ve devamında düşman üzerinde kalarak hasar devamlılığını sürdüren bir büyüdür.DoT(damage over time).

Starfire:
Druidin Balance büyüleri arasındaki en fazla hasar veren arcane özellikli ve uzun bir cast süresine sahip bir büyüdür.

Thorn :
Druid üzerinde herhangi bir düşmanın dokunduğu taktirde cüzi bir miktar hasar göreceği bir hasar buffudur.Cast süresi yoktur.

Entangling Root:
Düşmanınızı belirli bir süreliğine yerden biten ağaç kökleriyle durdurmaya yarar ve cast süresi vardır.

Nature Gasp:Entangling Root büyüsünü buff versionu olup kendi karakterinize instant atıldiktan sonra dokunan düşmanı yere çiviler.

Faerie Fire:
Düşmanın belirli oranda armorun düşürülmesini ve stealth moda (görünmez) geçmesini belirli bir süreliğine sağlar.instant cast bir büyüdür.

Barskin:
Karakterinizin fiksel hasar alma oranını %20 düşürür ve büyünün aktifliği boyunca 2nci yapılan büyünün cast olurken baska biri tarafından engellemesini ortadan kaldırır.instant cast bir büyüdür.

Hurricane:
Druidin belirli alana birden fazla düşmana karsı kullandığı nature hasarıdır ki hasarı alan düşmanın atak hızını belirli düzeyde düşüren bir büyüdür.Büyü yapılırken büyü süresi boyunca karakter büyüye odaklanmalıdır(channeling)

Hibernate:
Belirlenmiş levelden ve yukarısındaki dragonkin(ejderler) ve hayvan cinsi yaratıkları belirli bir süre uyutmaya yarayan cast süresi olan bir büyüdür.

Insect Swarm:
cinsinden düşmana hit kaybettiren aynı anda nature hasar veren ve instant cast olan bir büyüdür.

Soothe Animal: Hayvan sınıfı yaratıkların agro mesafesini düşüren cast süresi olan bir büyüdür.

Cyclone:
Belirlenmiş süre zarfı içerisinde düşmanınızı havada rüzgar hortumu içerisinde etkisiz kılan fakat hasar vermeyen ve düşman hasar alıncada bozulan cast süresi olan bir büyüdür.

Teleport Moonglade:
Sizi moonglade köyüne ışınlayan uzunca bir cast süresi olan bir druid büyüsüdür.

Innervate:Evet işte her ne talenti kullanırsa kullansın tüm formlar için can suyu tasıyan bir skill dir innervate ki mana geri dönüşümünüzü ve cast yaparken dönüşümünüde aynı zamanda arttıran Balance Talent leri içerisindeki en degerli skill dir.


Feral Skilleri(melee dps/tank)

Aquatic Form:
Her türlü deniz şartlarında %50 daha hızlı ilerlemeyi sağlayan ve polymorph efektlerinden etkilenmeyen gezinti formudur.

Bash(Bear, Dire Bear Form):
Düşmanınızı belirli bir süreliğine baygın tutmaya yarayan skilldir.

Cat Form:Tamamiyle Rogue classı örnek alınarak özellikleri sınırlandırılmış Feral Combat Talent lerinin desteklediği en yüksek dps(damage per second) formu olup Pve ve Pvp de hızlı bir şekilde sonuca ulaşmanızı saglamaktadır ve polymorph efektlerinden etkilenmemektedir.

Challenging Roar(Bear, Dire Bear Form):Kullanıldığında karakterinizin yanında bulunan tüm düşmanlarının agrosunu üstüne bir süreliğine çeker.

Claw(Cat Form):
Cat formun temel vurus skilli olup düşmana taban vuruslu hasar vermektedir.

Cower(Cat Form):Cat formda kullanılan, düşmana hasar vermeyen fakat agroyu azaltan skilldir.

Dash(Cat Form):Cat Formda 15saniye süreliğine normal hızın çok üstünde koşu hızına erişebilmek için kullanır ve görünmez iken bu skill kullanılabilir.Genellikle WsG arenada Flag Gank diye tabir edilen bayrağı çok hızlı bir şekilde kaçırmak için kullanılan taktiğin gerçekleştirmekte yararlı bir skilldir.

Demoralizing Roar(Bear, Dire Bear Form):Bear, Dire Bear Form Formundayken karakterinize yakın olan tüm düşmanların Melee Atak Gücünü(Melee Attack Power)belirli bir süreliğine düşürmeye yarayan bir skilldir.

Bear&Dire Bear Form(AYI FORMU):
Druidin en büyük kozu olup, normal formdaki armorunu %400 ile çarpılan normal staminasını %25 arttıran ve gerekli skilleriyle rahatlıkla düşman npc/moba Growl'la(Agro üretimi), suretiyle üstüne agro alabilen tüm bu özelliklerinin yanında kendi kendini cüzi miktarda heal edebilen bir Form olup druid`e Tank/Offtank manasını katan özelliğidir.

Enrage(Bear, Dire Bear Form):
Bear, Dire Bear Form formundayken armoru düşüren fakat “rage“ oranını arttıran öenmli bir skilldir.

Faerie Fire(Feral):
Balance skillerindeki FF ile aynı özellikte olup shapeshifting modundada kullanımı olan skilldir.

Feline Grace(Cat Form):Cat Form Formundayken yüksekten düşmelere karşı alınan hasarı düşüren pasif skilldir.

Ferocious Bite(Cat Form):Toplanan combo vurusları belirli çarpanlar sayesinde tümleşik hasar veren PvP özellikle çok kullanılan skilldir.

Flight Form(GARGA FORMU):
Sadece “outland haritasında kullanılabilen %150 hızındaki travel yani gezici uçan formdur fakat çita formu gibi combatta iken kullanılamıyor.

Frenzied Regeneration(Bear, Dire Bear Form):
Bear, Dire Bear Form formundayken sahip olunan HERBİR ragei Heal olarak tekrar kendi karakterimize çeviren güzel tadından yenmez skilldir.

Taunt(Bear, Dire Bear Form):
Bear, Dire Bear Form Formundayken party/raid için tank görevini üstleniyorsanız düşman npc/mobun agrosunu üstünüze çekmeyi sağlayan skilldir.

Lecarate(Bear, Dire Bear Form):Bear, Dire Bear Form Formundayken düşman mob/npc/playera belirli düzeyde hasar veren ve hasara 15saniye devam eden, 5 kereliğine düşman üzerine biriktirilebilir skilldir aynı zamanda agroyu % cinsinden artışını sağlar.

Maim(Cat Form):Cat Form Formdayken düşmana combo point miktarı çarpanı kadar hasar ve stun verir. Aynı zamanda interput etme özelliğinede sahiptir.

Mangle(Cat Form&Bear, Dire Bear Form):
Her 2 ana formda sahip olunan bir skill olup stabilize ama trainerdan yükseltilebilen sayısal taban vurusuna sahip ayrıca önce kullanıldığında bleeding ve shred skill`lerine ait melee dpsyi %30 arttırmaktadır .Bu skill aynı zamanda 12 saniye boyunca melee debuff olarak target üzerinde kalmaktadır.

Maul(Bear, Dire Bear Form):Bear, Dire Bear Form formunun temel vuruş skilli olup düşmana taban vuruşla hasar verir.

Pounce(Cat Form):
Cat Form Formda düşmana arkadan yapılan bir saldırı olup, ilk 3 saniye stunn eder ve 18 saniye boyunca periyodik melee hasar verir.

Prowl(Cat Form):
Cat Form Formda görünmez olarak dolaşmayı sağlar fakat %30 oranında ilerleme hızı kaybına ugrarsınız.

Rake(Cat Form):Cat Form Formdayken düşmana belirli çarpan oranlarında damage verir ve 9 saniye boyunca periodik melee dot hasarına sebep olur.

Revage(Cat Form):Cat Form Formudayken yüksek %deli taban vuruşuna belirli sayısal değer ekleyerek vurur bu skilli kullanmak için görünmez ve düşmanın arkasında olmak gerekmektedir.

Rip(Cat Form):
Cat Form Formundayken biriktirilen combo point lere göre düşmana melee periodik damage veren skilldir.

Shred(Cat Form):Cat Form Formundayken yüksek %deli taban vuruşuna belirli bir değer ekleyerek vuru bu skill`i kullanmak için düşmanın arkasında olmak yeterlidir.

Swipe(Bear, Dire Bear Form):Bear, Dire Bear Form Formundayken 3 ayrı düşmana belirlenmiş miktarda melee damage`i aynı anda vurmayı sağlayan skilldir.

Tiger`s Fury(Cat Form):
Cat Form Formundayken verilecek hasara cüzi bir miktar vermeye yarayan skilldir.

Track Humanoids(Cat Form):Cat Form Formundayken minyatür haritada yakınınızdaki insan sınıfı canlıları görmenizi sağlayan pasif bir skilldir.

Travel Form:
Level 16 dan itibaren %30 daha hızlı seyahat etmeye yarayan shapshifting formudur.

Restoration Skilleri(healer caster)

Abolish Poison:
Hedef dost player/mob dan 1 zehiri siler ve 8 saniye boyunca her 2 saniyede bir bu işlemi tekrarlar.Yani toplamda tek kullanımda 5 zehiri yok edebilen bir skilldir ve instant casttır.

Cure Poison:Hedef dost player/mob dan bir kullanımda 1 adet zehiri silebilir.instant casttır.

Gift of the Wild: World of warcraft oyunundaki en iyi party buffudur. Hedef party;nin 1 saatliğine önceden belirlenmiş olarak armor/resistance ve tüm statlarını arttırır ve instant cast bir büyüdür.

Healing Touch:
Cast süresi olan burst heal skill dir.

Lifebloom: Targete atılan instant cast bir heal olup 3 kere üst üste atılabilir ama büyü dispell edilip dost playerdan silinirse hedefe bu sefer instant ilk atılan miktarın 3 katı direk verilir.

Mark of the Wild: Gift of the Wild büyüsünün tek kişil olan halidir fakat bu büyünün üzerinizde kalma süresi 30 dakikadır.

Rebirth:
Oyun jargonuyla ;combat ress olarak bilinir combat anında party/raid de ölen birini oyuna kaldıgı yerden devam etmesini saglarsınız arenada kullanılamaz.

Regrowt: Kısa süreli cast süresi olması ve healing toucha göre daha çok critleme sansı olan ilk önce burst heal daha sonrasında hot olarak targetinizde heala devam eden güzel bir heal skillidir ama mana.

Rejuvenation: Instant cast atılan ve periyodik healleme(HoT-heal over time) yapan güzel bir skilldir.

Remove Curse: Hedef player/mob dan 1 adet curse efekti silmeye yarayan skilldir.

Tranquility:
Aynı Balance skillerindeki Hurricane büyüsü mantığıyla çalısan bir skilldir belirli bir alana birden fazla kişiye heallemeye yarayan bir skilldir fakat bu skill kullanımdayken karakteriniz skille odaklanmak mecburiyetindedir(channelling)
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

berdus123

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
13 Tem 2010
Konular
0
Mesajlar
222
Reaksiyon Skoru
5
Altın Konu
0
Başarım Puanı
58
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
1
Teşekkürler

Paylaşımlar için sağolun
 

p34rl

Level 10
TM Üye
Katılım
23 May 2009
Konular
1,668
Mesajlar
5,041
Reaksiyon Skoru
575
Altın Konu
0
Başarım Puanı
274
Yaş
28
MmoLira
-26
DevLira
0
Takipçiler
57
Teşekkürler,
Güzel Paylaşım..
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst