Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Böyle fırsat bir daha ele geçmez!

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
VIP Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
3,413
MmoLira
124
DevLira
0
Sergen Yalçın'ın Vatan gazetesindeki köşe yazısı

BU tip maçlar bir futbolcu için hiç de kolay değil.. Hele Beşiktaş gibi 'winner' özelliği olmayan takımlar için bu stres sahadakilere bildiğini unutturabiliyor.. Özellikle Ankaraspor 1-1'i yakaladıktan sonra maç dönmeyecekmiş gibi gözüküyordu.. Ama Beşiktaş, rakibinden büyük takım olduğu için zoru başarıp skoru lehine çevirdi ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir virajı aldı.. Şu andan 'Beşiktaş artık şampiyon' diyemiyorum, çünkü böyle bir ligde son 3 haftada kimin ne yapacağı belli olmaz.. Yine de eski tabirle 'şampi...' diyebiliriz herhalde..

DENİZLİ karşılaşmaya büyük bir risk alarak başladı.. Yusuf ile Delgado'yu beraber oynatmak olacak iş değil bana kalırsa.. Beşiktaş, 2 tane yumuşak adamın ağırlığını kaldıramıyor işte.. Delgado'yu gördünüz mü? Holosko'ya verdiği asist dışında, hiçbir şey yapmadı yine.. Maçı alıp koparamıyor, kilitlenen oyunu çözemiyor, ne geriye koşuyor ne doğru dürüst ileriye.. Yusuf da fena değildi.. İlk yarım saatte Üzülmez'e yardım edeceğim diye çok geri gelip rakip kaleye uzak kaldığında etkisizdi. Sonuçta Yusuf gibi yetenekler kendi kalesine ne kadar yakın oynarsa o kadar verimsizleşir.. Sonradan açıldı, bir yarım asisti, bir de direkten dönen topu var ama maçı alıp koparamadı..

BU ikilinin varlığı ön liberodaki Ernst ile Cisse'yi de şaşkına çevirdi.. Adamlar nereye koşacaklarını bilemediler.. Çünkü Ankaraspor iyi pas yapan (en azından çalışan), orta sahayı da her zaman kalabalık tutan bir takım.. Maçla ilgili tespitlerim şöyle:

1. KIRILMA anı Bobo'nun durum 1-0 iken kaçırdığı goldü.. Bobo, Yusuf'un pasıyla kale sahasında Senecky'yle başbaşa kaldı.. E, bu topları gol atamayacaksan sen nasıl golcüsün arkadaş? Bobo orada kolayı başarsa, maç kopup gidecekti.. 2. yarıda Ankara daha çok saldırmaya, Beşiktaş da psikolojik olarak geri çekilmeye başladı.. Özellikle Özer Hurmacı girdikten sonra tedirgin anlar yaşıyorlardı ki, çocuk tekrar sakatlandı.. İnşallah önemli bir sakatlığı yoktur.. Ama Özer sahada kalsa, Beşiktaş için işler çok zorlaşırdı..

2. MAÇI tutan, bırakmayan adam İbrahim Toraman'dı.. Her yere yetişti, çok yürekten ve kahramanca oynadı.. Onun performansının bütün arkadaşlarına örnek olması lazım.. Oysa yanında oynayan Sivok da, Gökhan Zan da canlı bomba gibiler.. Allah'ı var, Ediz'in golünde kafasından seken topu saymazsak Üzülmez de çok mücadele etti, deli danalar gibi koştu.. Zaten İbolar'dan başka koşan yoktu.. Biraz da Holosko..

3. RÜŞTÜ'YÜ sezon başından beri eleştiriyorum.. Dün ilk kez Rüştü gibi oynadı. Çok can alıcı anlarda müthiş kurtarışlar yaptı, onun sayesinde Beşiktaş geriye düşmedi..

4. SİVOK'TA büyük düşüş var.. Gereksiz kart görüp cezalı duruma düştü.. O kadar tehlikeli işlerle uğraştı ki, Denizli çok yerinde bir kararla devre arasında kenara almak zorunda kaldı.. Geçen hafta Zan, bu hafta Sivok.. Zapo'yu zaten biliyoruz.. Özellikle 2 dengesiz yabancıya ödenen 9 milyon Euro bonservis aklıma geldikçe saçımı başımı yolmak istiyorum..

5. SKORA bakıp aldanmayın, Beşiktaş 4-1'lik futbol sergilemedi.. 2-1'den sonra son 5 dakikada Ankaraspor maçı bıraktığı için 4'ü buldular.. Şu aralar kimse iyi futbol aramasın zaten. Gereken 3 puandı, Beşiktaş da bunu başardı. Hepsini tebrik ediyorum..

6. EN başta belirttim, yine tekrarlıyorum.. Sivas'ın bu travmayı atlatması kolay değil.. Üst üste 2 haftadır yeniliyorlar, hem de olmayacak şekillerde.. Trabzon'un kalan 3 maçı kolay.. Beşiktaş fazla eveleyip geveler ve şu futbol kalitesini yukarıya çekmezse başı ağrır.. Son pişmanlık fayda etmez, herkesi ciddiyete davet ediyorum.. Böyle fırsat ele geçmez bir daha..