Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yapılar / Binalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

=»×§Ï‚к๏lเς«=

Level 10
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,135
Mesajlar
6,193
Beğeniler
881
MmoLira
1
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN
ÜRETİM BİNALARI
Oyunumuzda 9 Üretim binası mevcut. Ancak oyuna ilk girdiginizde bunların hepsini kullanacak hakka sahip olmayacaksınız. Yeteneklerinizi geliştirdikce Yeni üretim binaları kurma ve yukseltme hakkı edineceksiniz.Bu binalarda yiyecek, hammadde ve cesitli silahlar uretebiliyoruz. Peki nedir bu binalar kısaca goz atalım.
Oduncu kampı:

Burada, oduncularınız etrafta sizin için odun kesmekle meşguldürler. Ağaç binalar için önemli bir hammaddedir. Oduncu kampının her kademe arttırımı kesilen odun miktarını arttırır.
Kil Ocagı:

Burada, çalışanlarınız ocaktan çıkarabildikleri kadar kil çıkartmak için köle gibi çalışıyorlar. Kil çeşitli binaların inşaası için gerekli olan bir yapı malzemesidir. Kil ocağının her kademe arttırımı üretilen kil miktarını arttırır.
Demirci Madeni:

Bazıları madenin lanetli olduğunu iddia etse de, çalışanlarınız madenden bol miktarda demir çıkartıyorlar. Demir bir çok savaşan ünite için gereklidir. Demir madeninin her kademe arttırımı üretilen demir miktarını arttırır.
Çiftlik:

Çiftlik, size ihtiyacınız olan yiyeceği sağlar. Herşeyden önce, savaşçılarınız, karınları guruldarken savaşmak istemeyeceklerdir. Çiftlik binalarının her kademe arttırımı üretilen yiyecek miktarını arttıracaktır.Dikkat: normal tarlalar ve tahıl tarlaları arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. örn, yolun sağında ve solunda bulunan yerler.
Ekmek Fırını :

Bir çok leziz ekmek, ekmek fırınında pişirilir, bu sayede yemek üretiminiz artar. Ekmek fırınının her yükseltimi yemek üretiminizi %5 arttıracaktır. Ekmek fırını insaatını yapabilmeniz icin, Çiftlik kademede 10 Ana Bina kademede 5 Değirmen kademede 5 olması gerekmektedir.
Tuğla Fabrikası:

Tuğla fabrikasında, kilden tuğla yapılır. Bunun sonucunda, kil artık yeni binalarınızın duvarlarından akmayacak, bu da konforu belirgin bir şekilde arttıracak. Tuğla fabrikasının her kademe arttırımı %5 tuğla üretimini arttıracaktır. Tugla fabrikası insa edebilmek icin; Kil ocağı kademede 10 Ana Bina kademede 5 olması gerekmektedir.
Kereste Fabrikası:

Kereste fabrikasında, kerestecilerinizin topladığı kütükler profesyonelce işlenir. Bu da onların kullanımını kolaylaştırır. Kereste fabrikasının her kademe arttırımı üretimini %5 arttırır. Kereste fabrikası insa edebilmek icin; Oduncu Kampı kademede 10 Ana Bina kademede 5 olması gerekmektedir.
Demirci:

Demirci`de, demirden değişik türlerde yararlı aletler ve silahlar yapılır. Ne yazık ki, komşularınız artık sabit vuruş seslerinden rahatsız olmaya başladılar. Demirci`nin her kademe arttırımı üretimi %5 arttırır. Demirci atelyesi insa edebilmek icin; Ana Bina kademede 5 Demir madeni kademede 10 olması gerekmektedir.
Değirmen:

Değirmen`de, hasat edilmiş buğdaydan un elde edilir. Bu sayede depolama konusunda ve işleme konusunda size yardım eder. Değirmenin her kademe arttırımında yemek üretimi %5 artar. Degirmen insa edebilmek icin; Çiftlik kademede 5 olması gerekmektedir.
ALTYAPI BİNALARI
7 Adet alt yapımızı destekleyen binamız var. Bu binalar sayesinde bina yapım hızlarımızı artırabilir, Üretimlerimizi stoklayabilir, birliklerimizi konuslandırabilir, malzemelerinizi dusmanlardan gizleyebilir ittifak arkadaslarımızı organize edebiliriz. Peki nedir bu binalar inceleyelim.
Ana Bina:

Bütün önde gelen insanlar ana binada buluşarak, yerleşim etkileşimleri hakkında fikir alışverişi yaparlar. Ana binanın her kademe arttırımı , yerleşim içindeki bütün binaların yapım sürelerini kısaltır. Ne kadar yuksek kademe o kadar hızlı insaat işleri demektir.
Tahıl Ambarı:

Tahıl Ambarı, yiyecek depolamanızı sağlar ve bu sayede zorlu kışlardan bile sağ çıkmanızı sağlar. Tahıl ambarının her kademe arttırımı, depolanabilecek maksimum tahıl miktarını arttırır. Kademeniz yetersiz ise Tahıl üretim durur.
Hammadde deposu:

Demir, kil ve odun Hammadde deposunda, sizin onlara tekrar ihtiyacınız olana kadar saklanır. Hammadde deposunun her kademe arttırımı depolanabilecek maksimum hammadde miktarını arttırır.
Saklama yeri:

Senin yerleşim birimin baskına uğradığında, insanların bulunamayan şeyler çalınamaz mantığı ile hammedelerden mümkün olduğunca fazlasını gizli depoya saklamaya çalışır. Gizli deponun her kademesi sana daha fazla hammadde saklama imkanı verir. Bu depo sizi degil degerleri malzemelerinizi saklamaya yarar.
Toplanma noktası:

Toplanma noktasında, askeri ünitelerinizi gruplar halinde toplayabilirsiniz, bu da onların daha etkili bir biçimde savaşmalarını sağlar.Bir nevi karargah gibi dusunun. Toplanma noktası insa edebilmek icin; Barakalar kademe 10 Akademi kademe 10 olması gerekmektedir.
Pazar yeri:

Pazar, seyyar satıcıların buluşma noktasıdır. Ürünler, haberler ve söylentiler burada takas edilir. Pazar yerinin her kademe arttırımı size daha fazla tüccara sahip olma şansı verir - ve daha çok sayıda tüccar daha çok miktarda ürün ticareti demektir. Pazar yeri insa edebilmek icin; Ana Bina kademede 3,Tahıl Ambarı kademede 1, Hammadde deposu kademede 1 olması gerekmektedir.
Elçilik:

Elçilik, barış ve görüşmelerin yeridir. Diğer oyuncular ile ittifak kurmanızı sağlar. Birinci seviyede bir ittifağa katılabilirsiniz. Üçüncü seviyeden itibaren, kendi ittifağınızı kurabilirsiniz. Elçiliğin her kademe arttırımı daha fazla yeni üye kabul edebilmenizi sağlar. Elçilik binası insa edebilmek icin; Ana Binanızın kademede 1 olması gerekmektedir.
ASKERİ BİNALAR
7 adet askeri binamız var. Peki ne isimize yarar bu binaları kurmak ve eliştirmek. İşte simdi asagıda bunları acıklayacagız. Bu binalar sayesinde Asker üretim surelerini kısaltabilir, birliklerini takip edebilir, yuksek surlar ve hendekler insa ederek savunmanızı artırabilir, at yetistiebilir, askerlerinizi egitebilir ve kafayı cekip sarhos olabilirsiniz. Tabi sarhos olmak icin haketmeniz ve galibiyet kazandıgınız savaslarınızın olması gerekmekte
Simdi bu binaları inceleyelim.
Barakalar:

Barakalarda, piyade ünitelerinizi yetiştirebilirsiniz. Fakat, bazı piyade üniteleri daha önce araştırılmış olmalıdır. Barakaların her kademe arttırımı piyade ünitelerinin yetiştirilme süresini kısaltır. Hızlı asker üretmek istiyorsanız barakalrın kademesini yükseltmeniz gerekmekte.. Barakaları insa edebilmek icin; Ana Bina kademede 3 olmalıdır
Buluşma yeri:

Buradan yedek birliklerinizi ve giden saldırılarınızı görebilirsiniz.
Sur / Kale :

Sur , yerleşiminizin defansını arttırır. Sivri uçlu tahta kazıklardan oluşan ufak duvarınız ve hemen önündeki hendek, potansiyel saldırganların gözünü kolayca korkutacaktır. Duvarın her kademe arttırımı yerleşiminizin defans gücünü arttıracaktır.
Taverna:

Bütün mayalanma ve kafayı çekme işlemleri burada gerçekleşmekte. Bu sadece insanlarınızın ruhunu arttırmaya ve nefeslerinin alkol kokmasını sağlamaz, aynı zamanda alkol üretmenizi sağlar. Tavernanın her kademe arttırımı alkol üretimini %5 arttırır. Taverna insa edebilmeniz için; Ana Bina kademede 10 Akademi kademede 10 olması gerekmektedir.
Ahır:

Ahırda, süvari ünitelerini yetiştirirsiniz. Fakat, bazı süvari türleri daha önce keşfedilmelidir. Ahır binasının her kademe arttırımı, süvari ünitelerinin yetiştirim süresini kısaltır. Ahır insa edebilmek icin; Barakalar kademede 5 Akademi kademede 5 olması gerekmektedir.
Top Dökümhanesi:

Topçu üniteler , top dökümhanesinde yetiştirilirler. Fakat, bazı topçu türlerinin eğitimi için, daha önce bu türlerin araştırılmış olması gerekir. Top dökümhanesinin her kademe arttırımı topçu ünitelerinizin yetiştirim hızını arttırır. Top dökümhanesi insa edebilmeniz icin; Ana Bina kademede 5 Akademi kademede 10 olması gerekmektedir.
Akademi:

Diğer bolumlerde de acıkladıgımız üzere, Akademide, yerleşimin bütün bilge insanları, ve onlar gibi olmak isteyenler, toplanırlar ve düşmanlarınızı geride bırakmanız için yeni yollar düşünürler. Akademi binasının kademe arttırımı yeni tür üniteler yetiştirmenizi sağlar. Akademi insa edebilmek icin; Ana Bina kademede 5 olması gerekmektedir.
 

OxOxOxO

Level 8
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
22 Tem 2011
Konular
528
Mesajlar
2,719
Beğeniler
239
MmoLira
0
DevLira
0
#5
Resimler ve bilgiler eski oyun versiyonuna ait en kısa sürede güncelleyin lütfen..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst