Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Karakter Gelişimi (Tam Klavuz)

[Distorey]

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
5 May 2009
Konular
30
Mesajlar
122
Reaksiyon Skoru
5
Başarım Puanı
77
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Karakter Gelişimi (Tam Klavuz)
Arkadaşlar bu konuda birçok defa konu açıldı kapatıldı. Ben sizler için ninjaları inceledim. Birçok ninja ustaları ile iletişime geçtim. En doğru bilgiyi tespit etmek için araştırmalarımı sadece ninja karakterine çektim. Sonuçta harika bir ninja karakterine sahip olmak isteyenler için muhteşem bilgiler buldum. Benim şimdi anlatacaklarıma harfi harfine uyarsanız gerçekten güzel bir karakteriniz olur.

İlk önce statü puanlarına geçelim…
2 dex – 1 vit şenlinde gidin diyor herkes. Fakat ben bu taktiği yanlış buluyorum. Aslında stillini doğru fakat ezbere yönelişini yanlış buluyorum. Benim önerdiğim taktik şöyle: ilk önce 2 dex – 1 vit deneyin. Ve kendi seviyenizdeki canavarların yanına gidin. Kesmeye başlayın. Eyer hissedilebilecek bir şekilde can alıyorsa ve çok kırmızı iksir harcıyorsak vit eksik demektir. Biraz daha fazla vit basmanız gerekir. Fakat atak yapamıyorsanız hemen dex puanlarınızı biraz daha yükseltin derim. Bunu böyle sürdürün. Bir zaman sonra dex aaaa olacaktır. O zaman ise str puanlarımıza ufaktan başlamamız gerekir. 2 vit – 1 str gidin. Ezbere gitmek burada da hata yaratır. Fakat vit fazla beklemeye gelmez aaaa olmak ister biran önce. Sizde öyle yapın. Zaten dex ile vit aaaa derecesine gelince işiniz daha da kolaylaşıyor. Karakteriniz yenilmez bir ninjaya dönüşüyor. Tabi itemleriniz de burada çok önemli. İki önemli şeyi yani dex ve vit puanlarınızı aaaa yapınca sadece str verin. Sonrasını zaten getirirsiniz.

Skill durumuna geçmeden önce skill master zamanından biraz bahsetmeliyim.
Herkesin master zamanını hangi levelde olacağını bilmesi gerek.
Hesaplaması aslında kolay. Aralarındaki örüntüyü bulmamız gerek.
Master yapacağımız skille yoğunlaşarak diğerlerine sadece 1’er puan verdiğimiz zaman master zamanları şöyle olur:

1. Master: Max. 25 min. 22 levelleri arasında gerçekleşir.

2. Master: Max. 44 min. 38 levelleri arasında gerçekleşir.

3. Master: Max. 63 min. 54 levelleri arasında gerçekleşir.

4. Master: Max. 82 min. 70 levelleri arasında gerçekleşir.

5. Master: Max. 101 min. 86 levelleri arasında gerçekleşir.

Master zamanını öğrendiğimize göre şimdi skill master sırasına geçelim…
İlk önce hepsine 1’er puan verin.
En iyi atak yapabileceğiniz skill 3 tane vardır. Bunlar; Bıçak çevirme Suikast ve Hızlı saldırıdır. Aslında ilk 2 master sırası önemli değildir çünkü 2 masterı kolayca açabiliriz. Tabi herkesin bir görüşü vardır. Bence ilk önce “Bıçak Çevirme” skilline yönelmemiz gerekir. Çünkü atak derecesi gerçekten çok büyüktür. Bazıları suikastı 1. master yapıyorlar çabuk doluyor diye. Şöyle düşünün hızlı ama küçük mü vurmak iyidir yoksa vurduğu yeri göçerten tipte atak yapmak mı iyidir? Bence ikincisi. Bunun için ilk önce Bıçak Çevirme master yapılmalıdır. 2. olarak suikastı master haline getirebilirsiniz. İlk başta da söylediğim gibi Bıçak çevirme Suikast ve Hızlı saldırı ilk önce master haline getirilecek 3 skilldir. Geriye sadece Hızlı saldırı kalıyor. Ve sizde onu master yapın. Sonra da sırasıyla zehirli bulut ve kamuflaja yönelebilirsiniz.

Çoğu istatistikleri öğrendiğimize göre şimdide silah ve item seçimlerine geçelim. Herkesin dilinde şu soru var; “Bıçak mı? Kılıç mı? “
Ve herkes fark etmez diyor. Ben size şöyle açıklamak isterim: bıçaklar kılıçlara göre 2-3 kat daha hızlıdır. Bunun için ninjalar bıçak kullanırsa daha karlı olurlar. İlk 30 levele kadar kılıç kullana bilirler. Çünkü 30 levele kadar fazla etkileri yoktur ninjaların. Fakat 30 levelden sonra kesinlikle bir siyah yaprak hançer almalıdırlar. Birde içinde savaşçıdan koruyan taş ve ölümcül darbe taşı varsa yüksek levellere kadar bu silahı kullanabilir. Peki ne zaman bu silahı bırakacağız? Diye soranlar için hemen cevap vereyim. Bakın iki silahı yan yana getirin. Bir siyah yaprak hançer ve birde ondan yüksek level olan silah. Bir ona bakı bir de ona. Diğer silah siyah yaprak hançerin atağını özelliklerini vs. vs. 2-3 kat geçiyorsa demek ki siyah yaprak hançerin ömrü bitmiştir. Hemen diğer silaha yönelin. Fakat benim tavsiyem siyah yaprak hançeri kolay kolay bırakmayın. Diğer itemlere gelecek olursak biliyorsunuz ki ninja için dex çok önemli dex demek el becerisi çeviklik demektir. Sizce bulabildiğiniz kadar çeviklik veren itemler ve eşyalar giymeye çalışın.

Arkadaşlar benden bu kadar. İnşallah bu bilgiler işinize yarar. Fakat şunu bilin ki hatasız kul olmaz. Ben hata yapmamaya çalıştım yinede hatam olduysa hepinizden özür dilerim. Ayrıca klavuzu yapmamda bana yardımcı olan değerli: ReçeL KoMpLoCu ve ZalimKus arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunar yönetici arkadaşlarıma eyer ninja karakteri sahiplerinin işine yarayacaksa konunun sabit duruma getirilmesini isterim. Ayrıca şunu belirtmek isterim bu konu hariç bana ninja hakkında sorularınız varsa hemen bana PM yolu ile ulaşınız. Vaktim oldukça cevaplamaya çalışacağıma söz veririm.

Hepinize hilesiz küfürsüz bol şanslı ve eğlenceli oyunlar dilerim…
 

kankaa

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
13 May 2009
Konular
79
Mesajlar
182
Reaksiyon Skoru
5
Başarım Puanı
87
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
kardeş hızlı olun demişsin ama siyah yaprak hancer takın demişsin syh çok yavaş vuruyor.Nınjaların cevık olması lazım.Eğer bıcak cevirmeyi 3lü atabiliyorsanız(Herkez Yapamaz) 1.sırada master yapmanızı öneririm.Yavaş Yavaş öğrenirim diyorsanız 2. sırada master yapmanızı öneririm.3.master size kalmış bişe arkadaşımız hızlı saldırı demiş damagesi yuksek bi skil ama zehirli bulutunda hakkı yenmez masterda yuksek oranda zehirleme ort. var.Birde bıcak cevirmeyi 3 lü yuvarladıktan sonra kullanılınca tutma ihtimali bir hayli fazla oluyor.Birisini zehirlerseniz %90 yattı o kişi.Kamuflajı son sırada master yapmanızı oneririm cunku skıl bugda masterda bile etkisi çok olmuyor.Her zaman için bıcak kullanın bu nınjanın özelliği ayrıca saldırı hızınızda artıcaktır.


Ekliceklerim bu kadar İyi oyunlar...
 
Son düzenleme:

yelloha

Level 4
TM Üye
Katılım
23 Tem 2009
Konular
52
Mesajlar
341
Reaksiyon Skoru
13
Başarım Puanı
87
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0

yelloha

Level 4
TM Üye
Katılım
23 Tem 2009
Konular
52
Mesajlar
341
Reaksiyon Skoru
13
Başarım Puanı
87
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
saolllllll
 

06katliam06

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
7 May 2009
Konular
15
Mesajlar
172
Reaksiyon Skoru
6
Başarım Puanı
69
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Bnce hp yi 40 yapın sonra 90 a kdr dex str yi takılarla ayarlayın 1. sui.... 2 . B.çevirme . 3. H.saldırı 4. Z.Bulur 5. Kamuflaj olarak yapın Yanlışım warsa K.ßakmayın
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst