Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Uzay İstasyonu ve İçindeki Bölümler

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,477
Mesajlar
34,742
Reaksiyon Skoru
14,176
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,605
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
Ticaret - 0%
0   0   0


Uzay İstasyonu: Bu bölüm Eşya ticareti, İş, Eğitim, Hangar, İşbulma Ofisi, Kara borsa, Belirtilen Depo, Müzayede platformu ve Labratuvardan olusmaktadır. Asagıda bu bolumlerin aciklamalarini bulacaksaniz.Ticaret : Bu bolumde demir, duran, quadrium, phorasit, polenıum, melanit, helenıum madenlerini goreceksiniz. Amacımız tamamen en ucuza alıp pahalı olan gezegene gitmek ve aldığımızdan daha yüksek bir fiyata satarak kar saglamak ve kedimizi arttırmaktır.
Füzyon ile elde edilebilecek madenler : Varyum, Megatan, Quarel,Çiçekçi, Drysolit, Nikitar, Hipolyum, Birtaşyumdur. Konu ile ilgili genis acıklamaya linkini inceleyerek ulasabilirsiniz.

Ticaret yapabildigimiz sektörler :
Homeworld Atlanticans
Sandstorm Nebula
Avalon Sector
Homeworld Carminians
Homeworld Djem Al Dhir
Limes Ater
Homeworld Teril Tkarr
İş: Burada genelde oyunun basında olmadıgımız zamanları degerlendirebiliriz. Uzay istasyonunda İş sekmesine tıklayarak 1-8 saat arası çalışabilirsiniz. Seviyenize göre her saat için belirli oranda kredi kazanıyoruz..Seviyemiz arttıkca kazandıgımız gelir artacaktır. Bilinmesi gereken husus, calısma anında da saldırı alabiliyoruz ve calısma bitmeden isi iptal ettiginizde size ucret odenmeyecektir.Eğitim : Burada simülatörler sayesinde bir pilot olarak becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Seviyinizi arttırdıkca bir sonraki seviye icin odemeniz gereken kredi miktarı artacaktır. Yetenekleriniz savasın sonucunu direkt etkileyen faktorlerden biridir.

Kamuflaj : Rakiplerinizin sizi bulmasını zorlastırır.
Yönetim : Pilotunuzun savaslarda daha isabetli atıslar yapmasını saglar.
Zırh Tekniği : Zırhınızın engelledigi maximum degeri arttırır.
Reaksiyon : Saldırlardan kurtulma sansınızı ve reflexlerinizi gelistirir.
Sensör Tekniği : Kritik vuruslarınızı gelistir ve kaynak toplama gorevine cıktıgınızda daha cok ganimet getirmenizi saglar.
Navigasyon :Geminizin hızını arttırarak yolculugunuzun daha kısa surede bitmesini saglar.
Hangar: Gemi hangarı ve kapasitesi kullandımız gemiye gore degisir. Yani kargo ve cephane boslugu 1 bölümde olabilir 16 bolumde olabilir. Hangar kısmına girdigimizde 5 kısımla karsılasıyoruz. Bunlar; Gemiler, cephaneler, silahlar, modüller ve eklentiler seklinde 5 kısımdır. Eger bir silah yada cephaneyi satınalmak istersek yeterli krediye sahip olmak sartıyla, Soldaki bolumden tutup sagdaki bolume tasımamız yeterli olacaktır.Toplama bürosu/iş bulma ofisi : Burada herhangi bir korsan grubuna uye olabilirsiniz. 4 ana korsan grbundan birine katılmak için, 500 puan oranına ulaşmanız gerekmektedir. Atlantican, Djem Al Dhir, Carminian, Rebel korsan grublari bulunmaktadir. Bu sayede Merkez bölgedeki saldırılara karşı koruma sağlarsınız. Saldırganların kalkanları etkisini yitirir ki bu degeli bir savas yaptıgınız rakibinize karsı yabana atılmayacak bir faktordür. Peki ama 500 puanı nasıl toplayacagız? Bunun icin katılmak istedigimiz korsan grubunun bolgesinde mumkun oldugu kadar soygun yapmayacagız ki o bolgede saygınlıgımız artsın ve bize duyulan güven artsın. Kısaca Soygunları hangi bölgede yaparsak o bölgeden " - " diğer bölgelerden " +" puan alırız, bunların toplamı bölge resimlerinin üstünde gözükür, hangi bölgede 500 puanı geçersek o bölgenin korsanı olmaya hak kazanırız, ve bu bize o bölgede daha etkil savaşma hakkı tanır 500 i geçince ilgili yerin "Yönetim" menüsünden başvuracağız.Kara borsa : Burası oyuncuların gemi parçalarını ve kaynaklarını ucuza satabilecekleri ve alabilecekleri bir borsadır kısaca. Kullanmadıgınız malzemeleri satabilir ve ihtiyac duyduklarınızı daha ucuz fiatlara alabilirsiniz. İstediğimiz fiyat/malın normal fiyatı endeksine bu tarz malları satarken dikkat etmeliyiz, burada işimize yaramayan malzemeleri satabileceğimiz gibi, Formüllerle ürettiğimiz yeni madenleri satabiliriz, özellikle yükseltme için acil ihtiyacı olan birine iyi fiyata satabiliriz (bu madenleri normal ticarette de satabiliyoruz, karıştırmayınız)Belirtilen Depo : Burada marketten dönen bütün paketlerin saklanır. Satıs suresi bitmesine ragmen satamadıgınız urunler buraya atılır.1 Gün içinde alınmayan paketler, otomatik olarak silinecektir o sebeble takip gerekir.Muzayede salonu : Müzayede platformunda, oyun tarafından kimi zaman çok kucuk rakamlara açık arttırmaya sunulan malzemeler bulabiliriz. Burada tum oyunculara açık bir açık arttırtma sistemi var, ve en iyi fiyatı veren ilgili malı satın almış oluyor.

Bunun için hemen ilgili ekranın sağında göreceğimiz müzayede zamanı var, bunlar : Çok uzun zaman, Uzun zaman, Orta, Kısa zaman, çok kısa zaman olarak belirtiliyor yani bir geri sayım usulü yok. Burada bilinmesi gereken, ilgili malı almak için kendimizi ne kadar risk’e atacağımız çünkü her an biri bizden fazla kredi teklife edebilir, bu da şu demek eğer biri sizin teklifinizi geçerse paranız geri ödenmiyor, yani bir bardak soğuk su içiyorsunuz giden kredilerin arkasından, ama işin güzel yanı kazandığınız taktirde çok pahalı olan bir ürünü çok güzel bir fiyata elde etmiş olmamız. Dediğim gibi bu sizin alacağınız risk ile doğru orantılı.Labratuvar: 4 ana labaratubarımız var bunlar;

- Viking Anomaly (Core Laboratuarı)
- Planet-Crystalin (Yıldız Laboratuarı)
- Lotus Flair (Maden Laboratuarı)
- Tolgay Asteroid Field (Terra Laboratuarı)

Her grup yukarıda isimlerini eklediğim bir Laboratuar’a sahip, ve buralardan çeşitli formülleri elde ediyoruz. Bu formülleri gelişim için kullanacağız, ve hepsi bu laboratuarlardaki hangarlarda bulunmakta. Formülleri almak, elde etmek için; maden, kredi ve özellikle Laboratuarın kendi BÖLÜNME NOKTASI puanlarına ihtiyacımız var (toplam 4 laboratuar var ve her birinin Bölünme Noktası puanı farklıdır ve ayrı ayrı hesap edilir.)..
Her grubun farklı ve aynı formülleri mevcut, şöyle ki bazı formüller bir çok laboratuarda bulunurken, bir kısmı sadece bir laboratuarda bulunuyor. Bunun için Laboratuar için düzenlenen başlıga göz atınız. Laboratuarların kendi bölünme noktası puanlarını bizzat o laboratuardan alacağımız görevleri yerine getirerek yapıyoruz. (Örn : yıldız laboratuarı bölünme noktası biriktirmek için gene Yıldız laboratuarı görevlerini yerine getirmemiz lazım)

Silah : Lazer Silahlarının geliştirilmesi için lazer yenilemesi + vuruş gücü için
Modül : Motorlar ve kalkanlar için hız ve kalkan yenilemesi
Eklentiler: Henuz yok
Kargo: Füzyon formüllerinin satıldığı alan
Gemiler : modifiye edilmiş özel gemileri alabileceğiniz alan

ekranın sağ kısmında ; laboratuar ismi, hemen altında sırasıyla ; o laboratuarda kullanabileceğiniz (kazandıysanız) bölünme noktası puanları, gerekli maddeler, gerekli kredi, ve gereken bölünme noktası puanı miktarı yazar. Gereken puan, kredi, malzemeniz varsa en alttaki AL butonu aktif’dir ve basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Geliştirme formülleri kredi istemez, genelde ilgili laboratuarın bölünme noktası puanına gerek duyar, füzyon formülleri ise bölünme noktası puanı istemez ama kredi ile satılır.
 

742316

Level 1
Üye
Katılım
17 May 2009
Konular
0
Mesajlar
3
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
44
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
20 mesajı olmayanlar foruma link koyamazlar. Virüs ve trojanleri engellemek için böyle bir kural uygulanmaktadır.
 

ßéLa_07

Derin yaramızın sahibidir, derin sevdiklerimiz.
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
9 Ağu 2009
Konular
10,492
Mesajlar
76,691
Reaksiyon Skoru
3,208
Başarım Puanı
616
Yaş
23
MmoLira
8
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler ...
 

blackpegasus

Level 26
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Kas 2009
Konular
923
Mesajlar
22,837
Reaksiyon Skoru
1,466
Başarım Puanı
306
Yaş
25
MmoLira
7
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler..
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst