Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Yeni Başlayanlar için Rehber

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,477
Mesajlar
34,741
Reaksiyon Skoru
14,169
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,581
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
Ticaret - 0%
0   0   0
*** Yeni Başlayanlar için Rehber ***
Burada oyuna yeni başlayanlar için basit başlangıç taktikleri, oyun başında uygulanması gereken bir kaç öneriye yer vereceğim.
Unutulmamalıdır ki, her oyuncu kendi stratejisini oluşturarak gerçek bir korsan olabilir; savaşçı, tüccar, hem savaşçı hem tüccar tamamen kendi belirliyeceğiniz taktiklerle kendinizi oyunda ifade edeceksiniz.


Hızlı kredi kazanmak :

Başlangıçta elinizde olan krediyi hemen eğitim için harcamayın.
Bu dönemde yeteri kadar kredimiz olana kadar elimizde olan krediyi ticaret yaparak çok hızlı bir şekilde arttırcağız.
Ticaret bu dönemde çok güvenli ve gelişmek için en hızlı yoldur.
Belki bu dönemde arzu ettiğiniz savaş ve zaferleri yapamıyacaksınız ama hızlı yükselmek, en çabuk bu şekilde mümkün.
Birçok ünlü korsan bu dönemde sırf eğlence olsun diye size saldıracaktır ..
Yapı puanınızı "1" de tutarak bu tarz saldırılardan korunursunuz ama bu durumda "soygun", "kaynak toplama" ve "kişisel saldırı (rakip bul)" yapamazsınız. Sadece ticaret yapacagiz.


Ticaret :

Öncelikle ticareti şu gezegenlerde yapıyoruz :

Homeworld Atlanticans
Sandstorm Nebula
Avalon Sector
Homeworld Carminians
Homeworld Djem Al Dhir
Limes Ater
Homeworld Teril Tkarr


Çok kısa bir zaman diliminden sonra bu gezegenlerin yerini adınız kadar iyi bileceksiniz zaten.
Ticaret için ilgili gezegene geldikten sonra ;
Ticaret yazısına tıklıyarak menüye giriyoruz, ilk geminizde 1 kargo bölümünüz olduğu için en iyi kar getiren malzemeyi alıp satmalıyız.


Madenler :

demir
duran
quadrium
phorasit
polenıum
melanit
helenıum
duranFüzyon ile elde edilebilecek madenler :

Varyum
Megatan
Quarel
Çiçekçi
Drysolit
Nikitar
Hipolyum
Birtaşyumilk olarak tüm ticaret yerlerini dolaşıp fiyatları bir kağıda yazmanızı öneririm, böylece 1-2 seferde madenlerin en düşük ve en yüksek fiyatlarını öğreneceksiniz.
Amacımız tamamen en ucuza alıp pahalı olan gezegene gitmek ve aldığımızdan daha yüksek bir fiyata satmak.
Böylece surekli sermayeyi artırarak daha fazla maden alıp satacağız.
Burada dikkat edeceğimiz diğer bir olay ise TİCARET ekranındaki sol alt köşedeki geri sayım, bu 1:00:00 (bir saat) dan başlayarak geri sayar ve surekli tekrar eder, bu 1 saatlik periyodlarda gezegendeki maden sayısı ve fiyat sürekli değişir, mesela Helenium 200 ise fiyat artar veya azalır, her bir saatte bir fiyatları dolaşarak kontrol edeceğiz ve ona göre malları alıp satacağız.
Ticaret menusunde krediniz ve kargo boslugunuz kadar alım yapabilir mal taşıyabilirsiniz, her kargo bölümü 100 birim max. maden alır. Bu şekilde kredimizi arttıracağız.

İlk etap için yeterli kredimiz toplanınca, gemimizi büyüterek kargo alanımızı genişletiyoruz, bir müddet sonra artık ticaretle sağlam Krediler kazanmaya başladıktan sonra istersek artık saldırı ve yağmalara başlıyabiliriz.
Saldırılara başlamadan evvel hala ilk gemimiz elimizde varsa bunu sakın ONARMAYIN, bu gemi ücretsiz olduğu için herhangi bir Hangar'da ücretsiz sağlamı ile değiştirebilirsiniz, elinizdeki tüm cephane, silah, maden yeni geminize aktarılacaktır.


Saldırılar :

Diğer Korsanlara Saldırmak :

Bunun için "rakip bul" menüsüne girecegiz, her bir rakip taraması 10 Kredi'dir. Burada eğer bulduğumuz rakibi yeneceğimize inanıyorsak "saldır" tuşuna basarak savaşıyoruz.Normal hesaplarda saldırı aralığı 15 Dakika'dır. Bir saldırı'dan sonra aynı ekrana girdiğimizde hemen bir saldırı yapmak istersek 00:15:00 dan geri sayım vardır. Bu arada saldırı yapamayız, Premium hesaplarda bu 5 Dk.'dır. Başka bir deyişle Normal hesapta 15 Dk. da bir, Premium hesapta 5 Dk. da bir saldırabiliriz.
Saldırı sonucunda ün ve kredi ve deneyim kazanabiliriz.


Soygun Yap :

Soygun yaparak, ün, kredi,deneyim ve bazen cephane ve Neutronium kazanabiliriz.
Gün içerisinde sınırsız soygun yapamıyoruz, bunu "Keşif Puanı" dediğimiz şey sınırlıyor, normal hesaplarda günlük keşif puanı:12 Premium hesaplarda 24'tür.

3 tür soygun şekli var :

Ticaret Gemisi Soymak : Normal hesap: 2 keşif puanı yer ve 10 dk. sürer, Premium hesap: 1 keşif puanı ve 5 dk.
Ticaret Konvoyu soymak : Normal hesap: 4 keşif puanı yer ve 20 dk. sürer, Premium hesap: 2 keşif puanı ve 10 dk.
Ticaret Filosu Soymak : Normal hesap: 6 keşif puanı yer ve 30 dk. sürer, Premium hesap: 3 keşif puanı ve 15 dk.

Yani premium hesap keşif puan ve sürede yarı yarıya avantaj verir.

Soygun yaptığımızda yapmış olduğumuz sektöre ait bölgeden - diğer bölgelerden + puan alırız, buda bizim genel bölge puanlarımızı belirler.


Kaynak Topla :

Gene bedeli aynı soygun yapmadaki gibi keşif puanımıza bağlıdır.
Oyunun başlarında tavsiye etmiyorum, kargo alanımız kısıtlı olduğu için pek verimli olmuyor, daha sonra büyük kargo alanlı gemiler aldığımızda düşünülebilinir, Bu görev sonucunda şansımıza bağlı olarak ilgili alandan maden topluyoruz.


Yukarıdaki işlemleri verimli olarak yapabilmemiz için (anlattığım ilk ticaret bölümünden sonra) kendimizi, gemimizi geliştirmemiz lazım. Bunun için yapmamız gerekenler :

Eğitim :

Bu bölümde pilotluk seviyelerimizi olabildiğince kademeli olarak üste çekeceğiz. Oldukça önemlidir.

6 tip pilotluk becerisi var üzerine mouse ile geldiğinizde neye yaradığının açıklaması var. Bunları yukarı çekeceğiz sürekli, Bu sayede daha küçük gemi ve uygun pilotluk becerisi ile daha büyük gemilere karşı başarılı olma şansınız bile var.


Hangar :

Burada gemi, cephane, silah, modül ve eklenti alım satımı yapabiliyoruz.
Gemi, cephane ve silah bölümü zaten anlaşılır yerler, Modül bölümünde : Zırh jeneratörü : üstünde yazan puan kadar zırhı kuvvetlendirir, motor hız bölümünde yana kadar gemiyi hızlandırır. Modül bölümünde tamir robotlarımız var bunlar yapı puanlarımızı yukseltiyor, onarım puanında yazan değer dakikada kaç birim tamir edebileceğini gösterir.
yeni bir gemi aldığınızda eskisini satma şansınız malesef yok, bedavaya vermiş oluyorsunuz, diğer malzemeleri ise 1/4 fiyatına geri verme şansınız var.

Burada bazen hata yapılıyor, lazer silahınızı başta satmayınız, satınca silahlar bölümündeki boşluğa maden konamıyor.


Onarım istasyonu :

Eğer tamir botumuz yoksa yada yeterli gelmiyorsa, Bu bölümde gemimizi tamir ettiriyoruz, 15 dakika geminin %10'u tamir olunur, ücreti 10 Kredidir., 60 dk seçip herhangi bir anda ital ederseniz (15-30 dk sonra gibi) geminiz tamir olmaz, seçtiğiniz zamanın tamamen bitmesi lazım.

İş :

Aktif olarak oynamadığımız zamanlarda çalışabiliriz. 1-8 saat arası seçeneğimiz var, alacağımız ücret ulaşmış olduğumuz seviye puanı ile doğru orantılıdır.


İttifak :

5 seviye puanını geçen herkes kurabilir. Bir ittifağa dahil olarak: rakipleriniz ittifaginizdaki kuvvetli elemanları göz ardı etmeyip size saldırmalarından korunabilirsiniz, gerisi sohbet, muhabbet, dayanışma ve evrende söz sahibi olmaktan ibarettir

Yönetim :

4 Farklı bölge var ve her bölgede 6 sektör.

Atlantican
Djem Al Dhir
Carminian
Rebel


Soygunları hangi bölgede yaparsak o bölgeden " - " diğer bölgelerden " +" puan alırız, bunların toplamı bölge resimlerinin üstünde gözükür, hangi bölgede 500 puanı geçersek o bölgenin korsanı olmaya hak kazanırız, ve bu bize o bölgede daha etkil savaşma hakkı tanır 500 i geçince ilgili yerin "Yönetim" menüsünden başvuracağız.


Bütün bunları yaparken : ÜN, SEVİYE nedir bunlar ?

Ün : oyunun en önemli olayı sıralama kazanmış olduğunuz ÜN miktarına göredir. Kazanılacak yerler : Yağma, Rakip Bul
Seviye : Kazanmış olduğunuz tecrübe puanları size 1 üst seviyeye geçme hakkı verir (deneyim puanları %'de üzerinden toplanır, % 100 olunca bir üst seviyeye geçilir)


Bu açıklamalar için dip not (ÖNEMLİ) :

Bir oyuncu yukarıda anlattıklarımın herhangi birini yaparken her an başkası tarafından saldırıya uğrayabilir, çalışırken, ticaret, yağma yaparken yani onarım hariç her durumda saldırı yiyebilirsiniz.

Saldırı yedikten sonra 60 dakika içinde hiçbir saldırı alamazsınız, ancak bu yanlış anlaşılmakta eğer SALDIRI YAPAN TARAFSANIZ saldırı yaptıktan sonra SALDIRI ALABİLİRSİNİZ, ancak saldırı aldıktan sonraki 60 dakika kimse size saldıramaz. Saldırıdan kaçmanın en kolay yolu yapı puanınızı "1" de tutmaktır. Ancak bu durumda sadece ticaret yapabilir: Saldırı, yağma ve kaynak toplama yapamasınız
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
admin

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,477
Mesajlar
34,741
Reaksiyon Skoru
14,169
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,581
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
Ticaret - 0%
0   0   0
Yeni gelişmeler :

Oyuna puan toplamamız için 4 grup altında yeni görevler eklenmiştir, amaç Gruplardaki görevleri yerine getirmek ve çeşitli puanları kazanmak ve gene bu puanları belirli geliştirmeler için kullanarak her zaman daha kuvvetli olmaktır.

Laboratuarlar ve görevleri

- Viking Anomaly (Core Laboratuarı)
- Planet-Crystalin (Yıldız Laboratuarı)
- Lotus Flair (Maden Laboratuarı)
- Tolgay Asteroid Field (Terra Laboratuarı)

Her grup yukarıda isimlerini eklediğim bir Laboratuar’a sahip, ve buralardan çeşitli formülleri elde ediyoruz. Bu formülleri gelişim için kullanacağız, ve hepsi bu laboratuarlardaki hangarlarda bulunmakta. Formülleri almak, elde etmek için; maden, kredi ve özellikle Laboratuarın kendi BÖLÜNME NOKTASI puanlarına ihtiyacımız var (toplam 4 laboratuar var ve her birinin Bölünme Noktası puanı farklıdır ve ayrı ayrı hesap edilir.)..
Her grubun farklı ve aynı formülleri mevcut, şöyle ki bazı formüller bir çok laboratuarda bulunurken, bir kısmı sadece bir laboratuarda bulunuyor. Bunun için Laboratuar için düzenlediğim başlığa göz atınız. Laboratuarların kendi bölünme noktası puanlarını bizzat o laboratuardan alacağımız görevleri yerine getirerek yapıyoruz. (Örn : yıldız laboratuarı bölünme noktası biriktirmek için gene Yıldız laboratuarı görevlerini yerine getirmemiz lazım) , görevlerle ilgili olarak aşağıdaki görev bölümüne bakınız.


Formüller nedir ? Ne yapacağız bunları ?

İki tarz formül var; füzyon formülleri ve yükseltme formülleri..

Füzyon Formülü :
Füzyon formülleri bazı madenleri birleştirerek yeni maden elde etmemize yarıyor, ne kadar çok formül elde edersek o kadar çok YENİ MADEN üretebiliyoruz, ürettiğimiz yeni madenleri silah, motor vs malzemelerinin YÜKSELTİLMESİ ve/veya ticaret için kullanabiliriz.

Yükseltme :

Bu formülleri kullanarak Lazerleri, motorları, kalkanları (yani modülleri) yükseltiyoruz, bunun anlamı bu makineleri güçlendirmektir, her yükseltmede başarısızlık oranı var yani yapmakta olduğumuz yükseltme operasyonu yüzdesel olarak başarısız olma şansına sahip, bu başarıyı arttırmak için Nanokit denilen aleti alabiliriz, tabi ki bunun için yukluce bir Neut lazım (5000 neut), alamaya karar verirsek hangarlardaki EKLENTİLER kısmına bakmanız yeterli.

Lazer ve Modülleri nerde yükselteceğiz ?

Bunları Gemi Laboratuarında yapabiliyoruz, elde ettiğimiz formüller ve ve elimizde bulunan yeni madenlerle doğru orantılı olarak. Bunun için gemi laboratuarına girip ekranın sağındaki yükseltme bölümüne gireceğiz ve orada istenilen madenleri elde etmişsek, yükselteceğimiz aleti Mouse ile seçip soldaki goze koyuyor ve ardından sağ alttaki yukseltme tuşuna basıyoruz.

Ana gezegenlerden alınan görevler :

Bu görevler, ilgili grubda söz sahibi olmamız, kredi ve korsan puanlarını daha rahat almamız için. Çeşitli şekillerde görevler alabiliyoruz ; git bana şu malzemeden bul (bunları gelişigüzel sektörlerdeki soygunlardan toplayacağız, görevi aldığınız sektörde yapmasanız daha iyi ama), git şu bölgeyi araştır, git şu kişiyle konuş, malzemeleri taşı vs şeklinde. Eğer ki bir gruptan aldığımız görevi iptal edecek olursak, belirli bir müddet görev alamıyoruz (kimi zaman birkaç saati buluyor) ve en önemlisi o gruptaki puanımız düşüyor, kabul edip daha sonra vazgeçmemiz hoş karşılanmıyor.
Burada görev açıklamaları yapmayacağım, onu da yaparsak oyunun zevki kalmayacak kanaatindeyim, ancak birkaç deneme yanılmadan çok kısa bir süre sonra olayı tamamen çözeceksiniz

Alınan görevlerde "araştır !" görevi varsa, araştırılmasını istenilen bölgeye vardığınızda, ekranın solunda bulunan menüye otomatik olarak "ARAŞTIR" butonu eklenir, bu tuşa basarak görevi tamamlayınız.


Yeni menü :

Yeni versiyonla beraber gelen yenilikler den dolayı soldaki menü oldukça uzun olacağından, sol menüde yeni eklenen UZAY İSTASYONU bölümünde o gezegendeki her şeye ulaşabiliyoruz, ister istasyona girdiğimizde yeşil renkle belirginleşen kullanım alanlarını tıklıyarak, istersek en alttaki yazılı bölümler basarak ilgili alanlara giriş yapabiliyoruz.


Müzayede Platformu :

Müzayede platformunda, oyun tarafından kimi zaman çok kucuk rakamlara açık arttırmaya sunulan malzemeler bulabiliriz. Burada tum oyunculara açık bir açık arttırtma sistemi var, ve en iyi fiyatı veren ilgili malı satın almış oluyor.

Bunun için hemen ilgili ekranın sağında göreceğimiz müzayede zamanı var, bunlar : Çok uzun zaman, Uzun zaman, Orta, Kısa zaman, çok kısa zaman olarak belirtiliyor yani bir geri sayım usulü yok. Burada bilinmesi gereken, ilgili malı almak için kendimizi ne kadar risk’e atacağımız çünkü her an biri bizden fazla kredi teklife edebilir, bu da şu demek eğer biri sizin teklifinizi geçerse paranız geri ödenmiyor, yani bir bardak soğuk su içiyorsunuz giden kredilerin arkasından, ama işin güzel yanı kazandığınız taktirde çok pahalı olan bir ürünü çok güzel bir fiyata elde etmiş olmamız. Dediğim gibi bu sizin alacağınız risk ile doğru orantılı.


Tribbels Bulaştı? İmdat !!

Tribbeller, gemimizin kargo bölümlerine yerleşen bir tür yaratıklardır, bu şirin yaratıklar girdikleri kargo bölümündeki alanları istila ederek kullanılmaz hale getiriler. Türkçesi : 1 tribbel = kaybedilen 1 kargo alanı..

Bunlardan kurtulmak için gezegenlerdeki temizlik istasyonlarına biraz kredi bayılıyoruz, 1-4 dakika içinde Tribbeller yok ediliyor.

Kara Borsa ! ( Tam bize göre
)


Uzay istasyonları içinde bulunan karaborsa pazarları tamamen biz userlar’ın eski versiyona göre daha karlı olmamız için eklendi. Adı karaborsa olsa da burası gemimiz hariç tüm donamımızı satabileceğimiz bir yer, biliyorsunuz ki eskiden satmak istediğimiz malzemeleri hangarlarda yok parasına geri satıyorduk (teçhizatlar), burada artık işimize yaramayacak malzemeleri satıyoruz, hem de fiyatını kendimiz belirleyerek, işine gelirse ? misali, ancak fiyatlarda fazla uçmamanızı tavsiye ederim, çok kolay bulunan normal lazer için (1000 adet) 1500-2000 kredi isteyenler var
Bu fiyata ancak bir acemi bulursanız malı satabilirsiniz. İstediğimiz fiyat/malın normal fiyatı endeksine bu tarz malları satarken dikkat etmeliyiz, burada işimize yaramayan malzemeleri satabileceğimiz gibi, Formüllerle ürettiğimiz yeni madenleri satabiliriz, özellikle yükseltme için acil ihtiyacı olan birine iyi fiyata satabiliriz (BU madenleri normal ticarette de satabiliyoruz, karıştırmayınız)
Staış için satışa koyarken ne kadar süre içinde orda bulunacağını kendimiz belirliyoruz(seçeneklere bakın), bu süre içinde ürün satılmazsa, mal depoya taşınıyor, oradan 24 saat içinde almazsanız, mal artık sizden çıkmış oluyor


Bu bölümde son ekleyeceğim :
Korsan gruplarına katılmak için artık ilgili gruba ait 500 puanı biriktirmemiz yeterli, ama eskisi gibi bolca puan alamıyoruz artık. Başvuru ilgili grubun ana gezegeninden işbumla ofisinden veriliyor.

Yeni laboratuar görevleri, ana sektor görevleri, yeni madenler, yeni ticaret mazemeleri, muzayede, karaborsa, ticaret, saldırı, soygun, savaş… oyunumuz beklenen hale geldi sanırım..
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
admin

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,477
Mesajlar
34,741
Reaksiyon Skoru
14,169
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,581
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
Ticaret - 0%
0   0   0
Yeni versiyonla her BÖLGEDE birer tane olmak kaydıyla 4 tane Laboratuar var. Burada kısaca buralarda neler yapabileceğimiz ve nasıl olacağı anlatılacak.

Bunlar ;

Core Laboratuarı, (Viking Anomaly) (core laboratuarı bölünme noktası puanları burada kulanılıyor)
Yıldız Laboratuarı, (Crystalin Planet) (yıldız laboratuarı bölünme noktası puanları burada kulanılıyor)
Maden laboratuarı, (Lotus Flairs) (Maden laboratuarı bölünme noktası puanları burada kulanılıyor)
Terra Laboratuarı, (Tolgay Asteroid Field) (Terra laboratuarı bölünme noktası puanları burada kulanılıyor)


Bu bölümde anladığım kadarı ile eğer bir sistemin korsanı olursak o sistemdeki Laboratuar görevlerinde daha kuvvetli oluyoruz. (Burayı netleştireceğim)

Bölünme Noktası puanı kazanmak..

Bölünme noktası puanı kazanmak için , sektor içinde laboratuar olan uzay istasyonuna giriyoruz, eğer bir görev varsa ; Laboratuar’ın isminin yazdığı yerin altında beliriyor., kabul ederek ilgili gorevi yerine getiriyoruz.. ve vaad edilen ödüllerle beraber alıyoruz..

Ödüller
Krediler: 572 Krediler
Deneyim: 3
Bölünme Noktaları: 1 (örn: Yıldız laboratuarı)

Hangi sistemden görev alıp tamamlarsak o sitemdeki Bölünme puanlarımız artıyor, ve o sistemin bölünme puanını gene sadece o sistemin laboratuarında kullanabiliriz, yani sürekli farklı sistemlerin laboratuarlarından görev alacak olursak, her sistem için bize gerekli olan puanı tamamlamak zorunda kalacağız, başlangıç için gözünüze kestirdiğiniz bir sistemin puanına çalışmak daha mantıklı.


Formülleri Satın almak

Başlangıçta birkaç formülü almak kredi gerektirmiyor, fakat daha güçlü formülleri satın almak için bir süre sonra kredi harcamak zorundayız, ve daha fazlası için Laboratuarların bölünme noktası puanlarına ihtiyacımız var.

Laboratuarlardaki sekmelerde :

Silah - (Lazer Silahlarının geliştirilmesi için lazer yenilemesi + vuruş gücü için)
Modül - (Motorlar ve kalkanlar için hız ve kalkan yenilemesi)
Eklentiler - (Henuz yok)
Kargo-(füzyon formüllerinin satıldığı alan)
Gemiler - (modifiye edilmiş özel gemileri alabileceğin alan)

ekranın sağ kısmında ; laboratuar ismi, hemen altında sırasıyla ; o laboratuarda kullanabileceğiniz (kazandıysanız) bölünme noktası puanları, gerekli maddeler, gerekli kredi, ve gereken bölünme noktası puanı miktarı yazar.
Gereken puan, kredi, malzemeniz varsa en alttaki AL butonu aktif’dir ve basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Geliştirme formülleri kredi istemez, genelde ilgili laboratuarın bölünme noktası puanına gerek duyar, füzyon formülleri ise bölünme noktası puanı istemez ama kredi ile satılır.

Formüllerin kullanmak :

Elde etmiş olduğumuz formülleri, Gemi Laboratuarında sol menünün üst kısmında görüyoruz.

Füzyon

Gemi Laboratuarına girdiğimizde direk karşımıza çıkıyor, elde ettiğimiz formul’u ustte goruyoruz (orn: megatan) , bize dusen ilgili maddeleri elde edip, füzyon düğmesine basmak, bu işlem sonucunda hangi formülü kullandıysak o maddened üretmiş oluyoruz. Üretmiş olduğumuz maden direk olarak ambara gidiyor, oradan gorebilirsiniz (burada artık çok kargo bolumlu gemilerin gerekliliği ortaya çıkmakta)

Megatan geminizde (gemi laboratuarı) üretilebilir, ancak diğerleri için bir laboratuar gerekmekte.

Yükseltme

Gene Gemi laboratuarında Füzyondan sonraki son ve 2. bolumumuz “Yukseltme”; Gemi Laboratuarı menusunde yukseltme yazısını tıklıyoruz. Hemen solda gorulen : Lazer, motor takımı, kalkan vs yenilemesi formülleri var, bunları tıkladığımız zaman gereken madenleri hemen sol alt kosede resimli olarak gorebiliyoruz, yükseltme için burada kredi harcamamıza gerek yok, sadece istenilen madenleri temin edelim yeterli.

Şimdi madenleri temin ettik, nasıl formulu kullanıp motor, kalkan veya silahları daha etkili hale getireceğiz “YÜKSELTME” , madenler hazırsa sagdaki menuden istediğimiz makinayı (silah, motor vs) mouse ile soldaki kutucuğa taşıyoruz ve sağ alttaki yükseltme buton’una basıyoruz…

Burada yapacağımız yükseltmelerde, laboratuar ortamında calistigimiz icin zaman zaman başarısız olma ihtimali var,. Mesela orada Lazer yenilemesi +1 (+1 vuruş gücü daha demek) var, hemen altında %10 başarısızlık ihtimali ve kaç güç ekleyeceği yazıyor.
Buradaki başarısızlık şansını yoketmek için bir NaNo Kit lazım.. Nano Kit’I 5000 neut karşılığı tüm Hangarlardan alabiliyorsunuz.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
admin

admin

Administrator
Site Yetkilisi
Admin
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,477
Mesajlar
34,741
Reaksiyon Skoru
14,169
Başarım Puanı
825
Yaş
31
MmoLira
1,581
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
7
Ticaret - 0%
0   0   0
Resim büyüyecek şekildedir. Tıklayınız..

MAVİ KUTUCUK içindeki gezegenler Laboratuar olanlar.
YEŞİL KUTUCUK içindeki gezegenlerde eskisi gibi TİCARET yapıyoruz.

H harfli olanlar ANA GEZEGEN
T harfli olanlarda eskisi gibi EĞİTİM var.
R harfli olanlarda ONARIM var.
W harfli olanlarda ÇALIŞMA/İŞ var.

Altta yeni madenler ve fiyatları resimleriyle görülüyor.

 

ßéLa_07

Derin yaramızın sahibidir, derin sevdiklerimiz.
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
9 Ağu 2009
Konular
10,492
Mesajlar
76,691
Reaksiyon Skoru
3,208
Başarım Puanı
616
Yaş
23
MmoLira
8
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Paylaşım İçin Tşk'ler ...
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst