Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Gif Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xxmemoxx

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
23 Nis 2009
Mesajlar
1,327
Beğeniler
19
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN"Filmler" .avi, .mov, .qt, .mpg ve .mpeg gibi uzantılar taşıyan AVI, QuickTime ve MPEG biçiminde masaüstü video dosyalarıdır. Animasyonlu GIF (GIF: World Wide Web üzerindeki dizin renkli grafikleri görüntülemek için kullanılan bir grafik dosyası biçimi (Windows'da .gif uzantılı). En çok 256 rengi destekler ve kayıpsız şıkıştırmayı destekler; bir başka deyişle, dosya sıkıştırıldığında hiç resim verisi kaybı olmaz.) dosyaları her zaman .gir uzantılıdır.

1. Film veya animasyonlu GIF eklemek istediğiniz slaytı görüntüleyin.
2. Aşağıdakilerden birini yapın:

GösterFilm veya animasyonlu GIF dosyası ekleme
1. Ekle menüsünde Film ve Sesler'in üzerine gidin, Dosyadan Film'i tıklatın ve istediğiniz dosyayı içeren klasörün konumunu gösterip dosyayı çift tıklatın.

Not Clip Organizer (Clip Organizer: Sunumlara, yayınlara ve diğer Office belgelerine ekleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz çizimler, fotoğraflar, sesler, görüntüler ve diğer ortam dosyalarını içeren Microsoft Office programı.)'a eklediğiniz film veya .gir dosyaları, sabit diskinizde Resimlerim altında Clip Organizer klasöründe bulunur. Ayrıca bu dosyaların özgün konumuna gidebilirsiniz.
2. İleti görüntülenirse aşağıdakilerden birini yapın:
* Slayta gittiğinizde film veya GIF dosyasının otomatik olarak oynaması için Otomatik Olarak'ı tıklatın.
* Film veya GIF dosyasının yalnızca tıklatıldığında oynaması için Tıklatıldığında'yı tıklatın.

Not Film eklemeyi denerseniz ve Microsoft PowerPoint'in dosyayı ekleyemediğini belirten bir ileti alırsanız, filmi Windows Medya Player'da çalışmak üzere eklemeyi deneyin.

GösterNasıl Yapılır?
1. Windows'da, Windows Media Player'ı başlatın (Başlat düğmesi,Donatılar alt menüsü).
2. Windows Media Player'ın Dosya menüsünde Aç'ı tıklatın ve eklemek istediğiniz dosyanın yolunu yazıp veya konumunu gösterip Tamam'ı tıklatın.
* Film açılır ve yürütülürse, bu görevdeki kalan adımları tamamlayın.
* Film yürütülmezse, PowerPoint'te Windows Media Player'ı açtığınızda da yürütülemezse; bu görevi tamamlamanıza gerek yoktur. Sorunu gidermeyi denemek için, Windows Media Player Yardımı'na bakabilirsiniz. Ayrıca PowerPoint'te, daha fazla öneri almak için araç çubuğunda Soru Sor kutusunda "Film sorunlarını giderme" başlığını aratın.
3. Filmin PowerPoint'te görüntülenmesini istediğiniz slaytı görüntüleyin ve Ekle menüsünde Nesne'yi tıklatın.
4. Nesne Türü'nde Ortam Klibi'ni tıklatın ve Yeni oluştur'un seçili olmasına dikkat edin. Filmin simge olarak görüntülenmesini isterseniz, Simge olarak göster onay kutusunu seçin.
5. Tamam'ı tıklatın.
6. Windows Media Player'ın Küçük resim ekle menüsünde Windows için Video'yu tıklatın.
7. Dosya türü listesinde, Tüm Dosyalar'ı seçin, sonra dosyayı seçip Aç'ı tıklatın.
8. Filmi yürütmek için sol üstte, menü çubuğunun tam altında yer alan Yürüt düğmesini tıklatın; slaydınıza eklemek için film çerçevesinin dışında bir yeri tıklatın.

GösterMicrosoft Clip Organizer'dan hareketli küçük resim ekleme
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst