Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Üç Maymun Yedi Yaşama ilham vermiş!

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
22 Eki 2008
Mesajlar
2,994
Beğeniler
192
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINTürkiye’de yeni vizyona giren ‘Yedi Yaşam’ filminin bir sahnesi, ‘Üç Maymun’ filminin bir sahnesine şaşırtıcı derecede benziyor

TRT 2’de 13 Mart’ta yayımlanan Jülide Ateş’in sunduğu Kültür Sanat Haber, ilginç bir iddiayı ekrana taşıdı. Haberde, 13 Mart’ta ülkemizde vizyona giren, başrolünde Will Smith’in bulunduğu Hollywood filmi “Yedi Yaşam / Seven Pounds”un bir sahnesinin “Üç Maymun”un bir sahnesiyle benzerliğine dikkat çekildi.
Söz konusu sahnede, “Üç Maymun”da Yavuz Bingöl’ün canlandırdığı karakter yatakta yatarken arkadan bir el çıkıyordu. Bu sahnenin, aynısı “Yedi Yaşam”da, Will Smith’in de başına geliyor. Çıkan el ve yatakta uzanan ana karakter bir yana, kameranın konumu, açısı, kadrajın planlanışı açısından da sahneler ikiz kardeş gibi... Bu durumda, ilk gösterimi geçtiğimiz yıl mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde yapılan “Üç Maymun”, 19 Aralık 2008’de ABD’de vizyona giren “Yedi Yaşam”ın yönetmeni Gabriele Muccino’ya ilham kaynağı olmuş olabilir.


Bingöl’ün canlandırdığı karakter yatarken bir el arkadan uzanıyor. Smith’in filminde de
aynı sahne yer alıyor.

Milliyet
 
Üst