Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"İsimsiz Kahramanlar" Cannes Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne katılacak.

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Quentin Tarantino’nun Türkiye sinemalarında 21 Ağustos 2009’da gösterilmeye başlanacak filmi "İsimsiz Kahramanlar" mayıs ayında gerçekleştirilecek Cannes Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne katılacak.

Konusu Nazi işgali altındaki Fransa’da geçen ve başrolünü Brad Pitt’in oynadığı film, Cannes Film Festivali’nde yarışması için davet aldı. Fransa’da düzenlenen film festivalinin gözde isimlerinden olan Tarantino’nun bu teklifi kabul ettiği ve Weinstein Co. ile Universal Pictures yetkililerine Mayıs ayındaki dünya prömiyeri için filmin hazır olacağını söylediği bildiriliyor.
Nazilere karşı mücadele eden bir grup Amerikalı ve Yahudi askerin öyküsünü anlatan film, Kuzey Amerika ve Türkiye sinemalarında 21 Ağustos’ta gösterime girecek. Tarantino, 1994 yılında “Pulp Fiction” ile Cannes Festivali’nde Altın Palmiye ödülü kazandıktan sonra Hollywood’un en çok talep gören yönetmenlerinden birisi olmuştu. “Pulp Fiction”un başarısından 10 yıl sonra Tarantino 2004’te festival jürisi başkanlığını yaptı. O yıl imzasını attığı “Kill Bill” adlı filmi yarışmaya katılmadı ama festivalin final gecesinde 3 saatlik versiyonuyla izleyici karşısına çıktı. Ayrıca “Death Proof”, 2007 yılında yarışmaya katılırken Tarantino’nun kariyerindeki ilk filmi “Reservoir Dogs” ta 1992 yılında yarışma dışı gösterildi.

Bu yılki Cannes Film Festivali 13 – 24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Çekimleri Almanya’da yapılan “İsimsiz Kahramanlar-Inglorious Basterds”in oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Diane Kruger, Melanie Laurent, Eli Roth, Samm Levine, Daniel Brühl, Christoph Waltz’ın başını çektiği isimler yer alıyor. “İsimsiz Kahramanlar-Inglorious Basterds”in bir başka özelliği de, Tarantino’nun Oscar adayı kurgucu Sally Menke, Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Bob Richardson ve prodüksiyon tasarımcısı David Wasco ile yeniden işbirliği yapmış olması… Bu filmde Tarantino’nun ekibine ilk kez katılan yeni isim ise, Oscar adayı kostüm tasarımcısı Anna Sheppard oldu.
Filmin konusu kısaca şöyle:
Alman işgali altındaki Fransa’da Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent), ailesinin Nazi albayı Hans Landa (Christoph Waltz) tarafından katledilmesine tanık olur. Katliamdan kılpayı kurtulan Shosanna, Paris’e giderek yeni bir kimlik edinir ve sinema salonu sahibi ve işletmecisi olarak yeni bir hayata başlar. Öte yandan Teğmen Aldo Raine’in (Brad Pitt) önderliğindeki bir grup Yahudi askeri, Avrupa’nın çeşitli noktalarında önceden belirlenmiş hedeflere yönelik intikam faaliyetlerine başlamıştır. Düşmanları tarafından “The Basterds” adıyla bilinen ve üçüncü Reich liderlerini ele geçirme misyonunu yüklenen Raine’in intikam timine Alman kadın oyuncu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark da (Diane Kruger) katılır. Shosanna’nın kendisine ait bir intikam planını bir sinema salonunda yürürlüğe koymasıyla birlikte hepsinin kaderi aynı noktada kesişecektir.
 

CrazyAlkan

Twitch.tv/CrazyAlkan
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
VIP Üye
Katılım
14 Eki 2010
Konular
14,622
Mesajlar
71,915
Reaksiyon Skoru
8,830
Başarım Puanı
678
Yaş
25
MmoLira
26
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 100%
7   0   0
Teşekkürler...
 

[GA]AspiriN

Level 27
TM Üye
Üye
Katılım
8 Haz 2010
Konular
1,464
Mesajlar
24,800
Reaksiyon Skoru
1,642
Başarım Puanı
295
MmoLira
-3
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler
 
Üst