Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Gül ve Erdoğan'a ETÖ suçlaması

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
926
MmoLira
0
DevLira
0
Gül ve Erdoğan'a ETÖ suçlaması
CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül hakkında ağır ithamlarda bulundu.
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fstatic.guncel.net%2Farchive%2F7241%2FpaKynzcU0QA.jpg&hash=2735bb6c11fa6e55bfe0f241c2183596

Hürriyet Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu'na konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de Erkenekon işinin içinde olduğunu" iddia etti.

"Soruşturmanın savcılar tarafından değil, Emniyet tarafından yürütüldüğünü" vurgulayan Baykal, "Bu dava böyle gitmez" ifadelerini kullandı. İşte Baykal'ın Berberoğlu'na açıklamaları:

BAYKAL: BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI İŞİN İÇİNDE

Benim teşhisim başından beri siyasal dava oldu. Ergenekon davasının toplumda çok ciddi tepkilere neden olması karşısında bugüne kadar bu davaya destek olan medyadaki, kamuoyundaki hatta hükümetteki çevreler yavaş yavaş bir tereddüt içine giriyorlar. Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın da bu işin bir parçası olduğundan hiç kuşku duymuyorum.

CUMHURBAŞKANI DA MI?

Tabii tabii. Ergenekon planlamasının her ikisi de doğrudan içindedir. İşin sahibi onlardır. Buna da tabii parti destek olmuştur, AKP, yandaş medya destek olmuştur. Haklı gösterecek çeşitli gerekçeler bulmuşlardır. İşte silahlar var, darbe günlükleri var, mafyalaşma var.

BAŞBAKAN NASIL İÇİNDE?

İşin özü Danıştay davasıyla ilgili değerlendirmeden başlıyor. Başbakan Danıştay davasının bir komplo olduğu kanaatindedir. Mahkemeye rağmen o kanaattedir. Ve bunun tam tersinin ortaya çıkacağını iddia etmeye devam ediyor. Bu onun siyasi tespitidir. Şimdi bunu oraya aktarabilmek için içeriden bir itirafçı bulundu, sahtekarın biri.

SİZDE SÖYLÜYORSUNUZ SİLAHLAR, MAFYA DA VAR

Türkiye'de darbe yapmak isteyen yok mu, mafyalaşma yok mu devlet içerisinde, ya da Güneydoğu'da hukuk kurallarını ihlal ederek faili meçhuller yapılmadı mı? Bunlar ayrı elbette. Ama bu o değil kardeşim.

TEPKİLERİ YETERLİ GÖRMÜYOR MUSUNUZ?

Bence asıl üzerinde durulması gereken şu… Herkes diyor ki: "Bu kadar da olmaz", Türkan Saylan Hanım'ın evi aranınca. Bende diyorum ki "Bu kadar da olmaz" değil "Hiç olmaz". Türkan Hanım'la ilgili ne kadar hukuk dışılık varsa herkesinkinde de o yatabilir. Bu bir istisna değil.

SON GÖZALTI LİSTESİNE İSİMLERİ POLİS KOYDU DENİLİYOR...

Polis koyuyorsa bu davaya başından beri yapılan itirazın haklı olduğunu gösterir. Neydi o? Bu dava "Savcının değil emniyetin kurguladığı dava" deniyordu. "Polis savcının yetkisini kullanıyor" deniliyordu.

BU İDDİA DOĞRUYSA NE DEĞİŞİR?

Bu dava böyle gitmez. Bak daha önce sanıyorduk ki ortaya çıkan hukuksuzluklar 2-3 savcıdan kaynaklanıyor, genişletelim, daha angaje olmayan bir savcı kadrosu koyalım, beş yeni savcı önerelim iş belki toparlanır zannediliyordu. Şimdi bunun işlemediği anlaşıldı. Savcılar değişirse bu davanın seyri daha çok hukuka çevrilir diye düşünülüyordu öyle değil mi?

Evet.

Tam tersi oldu. Demek ki işin daha temel zafiyeti var. Nedir o temel zafiyet? Kardeşim bu davanın kurgusu emniyet kurgusudur. Bilinen kimliğiyle emniyet bu davayı götürüyor. Savcı var, ama bu böyle gidiyor. Şimdi benim umudum hakimlerde.