Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


İşte Klinsmann'ı çıldırtan karikatür!

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
İşte Klinsmann'ı çıldırtan karikatür!İşte Klinsmann'ı çıldırtan karikatür!
Son haftalarda 4-0, 5-1 gibi büyük hezimetler yaşayan Bayern Münih'in Teknik Direktörü Jürgen Klinsmann, hakkında aşağılayıcı bir karikatür yayınladığı gerekçesiyle Tageszeitung gazetesine tazminat davası açtı!''Gabriel und Collegen'' adlı avukatlık bürosu tarafından yapılan açıklamada, Klinsmann'ın, söz konusu gazetede fotomontaj yoluyla kendisini çarmıha gerilmiş bir şekilde gösteren karikatürü, onurunun ve kişisel haklarının ağır şekilde ihlali olarak gördüğü belirtildi.

Tageszeitung tarafından yapılan açıklamada da, kendilerine gazetede bu yönde karikatürlere bir daha yer verilmemesinin ve bu konuda bir belge imzalanmasının istenildiği, böyle bir şeyin imzalanmasının gazete yönetimi tarafından düşünülmediği ve gerekirse dava açılmasının kabul edileceği ifade edildi.

Klinsmann'ın avukatlarının 100 bin Euro tazminat ödenmesini ve benzer bir karikatürün yayınlanması durumunda 50 bin Euro ceza ödenmesini talep ettikleri kaydedildi.

Bayern Münih kulübünün basın sözcüsü Markus Hörwick, daha önce yaptığı bir açıklamada, Alman medyasında bugüne kadar böyle kötü bir karikatürün yayınlanmamış olduğunu savunarak, hukuki yollara başvuracaklarını açıklamıştı.

Klinsmann, Bayern Münih'in Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'ya karşı 4-0 yenilmesinden sonra yoğun eleştirilere hedef olmuştu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst