Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Bursalı taraftarlardan Demirören'e çağrı

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
240
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Beşiktaş'ın Bursa'da oynadığı maçta Siyah- beyazlı camiaya zeytin dalı uzattıklarını belirten Bursaspor amigosu


Bursaspor taraftarları, İstanbul'da Beşiktaş ile oynayacakları karşılaşmada tribünde yer almak istiyor. Yeşil-beyazlı taraftarlar, BJK İnönü Stadı'nda sadece takımlarını desteklemek için gideceklerini, aksi kararda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidecekler..

İHA Bursa Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Bursasporlu taraftarlar, İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'na iki kulüp arasındaki küskünlüğün bitmesine sebeb olacak olumlu bir karar vermeleri için mesaj yolladı.

Beşiktaş'ın Bursa'da oynadığı maçta Siyah- beyazlı camiaya zeytin dalı uzattıklarını belirten Bursaspor amigosu Selim Kurtulan, "Şimdi sıra Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in tavrındadır. Beşiktaş yönetimi, İl Spor Güvenlik Kurulu'na 'Bursaspor taraftarlarını alalım' derse biz maça gideriz. Biz zeytin dalı uzattık. Beşiktaş başkanı teşekkür etti, İstanbul'a davet etti. Şimdi sözlerinde durmalarını bekliyoruz. İnsanların seyahat özgürlüğünü kısıtlamasınlar. Bugün, bu son bulur. Bursaspor taraftarı gidip İstanbul'da en iyi şekilde takımını destekler. Ben İstanbul Emniyetine sesleniyorum. Biz de UEFA Kupası'na katılmak için mücadele ediyoruz. Nasıl Ali Sami Yen ve Kadıköy'e gittiysek, İnönü'ye de gideceğiz. Hiçbir olay çıkmaz. Olay çıkacak olsaydı, biz İstanbul'a gittiğimizde oraya gelirlerdi. Beşiktaş taraftarlarının da olay peşinde olmadıklarına inanıyoruz. Hepsi aslan gibiler. Olay çıkmaz. Olumsuz karar çıkarsa, Bursaspor taraftarı tek tük münferid olarak gidecektir. Bu daha zor olacaktır. Ayrıca olumsuz karar çıkarsa, İnsan Hakları Mahkemesi'ne dava açacağız" dedi.

Teksaslı Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz ise, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in Bursa'da verdiği "Bursaspor taraftarlarını, İstanbul'daki maça alacağız" sözünün arkasında durmasını beklediklerini söyledi. İl Spor Güvenlik Kurulu'nun menfi kararına tepki göstereceklerini, olumlu bir karar çıkarsa sevineceklerini ifade eden Güzelsöz, "Biz İstanbul'a gidip takımımızı desteklemek istiyoruz. Maksadımız kavga çıkartmak değil. Beşiktaş'ın ne kadar iddiası varsa bizim de o kadar iddiamız var. Beşiktaş'ı yenip dönersek biz avantajlı olacağız. Taşkınlık çıkarıp, UEFA yolunda niye kendi sahamızı kapattıralım. Biz bu sezon 4 defa İstanbul'a maça gittik. Yine aynı polis ekipleri bizi karşılayacak. Herhangi birilerini kışkırtmak için değil, gerçekten takımımızı desteklemeye gidiyoruz. Yapacağız dediğimizde sözümüzde duruyoruz. Açık söylüyoruz, biz BJK İnönü Stadı'na giremedikten sonra bu arkadaşlar Bursa Atatürk Stadı'na giremezler. İlk biz BJK İnönü Stadı'na giremedik. Bizim bu maça girmemiz gerekiyor. Küskünlükleri bitirecek bir kararın İl Spor Güvenlik Kurulu'ndan çıkmasını bekliyoruz. Küskünlüğe bu şekilde son verilir" diye konuştu.

Teksas Suporters Grubu Başkanı Necati Şahin de, kararın olumlu çıkmasını beklediklerini belirterek, "Bursaspor taraftarları olarak Beşiktaş maçında tribünde olmak istiyoruz. Ancak Beşiktaş yönetimi soğuk duruyor. Yönetim emniyete 'alın bu insanları' derse, bizim her türlü güvenliğimiz alınır ve stada gireriz. Biz ister miyiz, UEFA yolunda takımımızın ceza almasını. Taşkınlık yapılacak bir maç değil. Biz sadece takımımızı desteklemek için gideceğiz İnönü'ye. Başka bir amacımız yok" şeklinde konuştu.

-TOPLU AÇIKLAMA-
Bu arada bir açıklamada daha bulunan Bursasporlu taraftar grubu liderleri Mehmet Güzelsöz, Selim Kurtulan ve Recep Kurtuluş ve bir grup taraftar İnönü Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-Bursaspor maçına gitmek istediklerini bildirdi.

Güzelsöz, Bursaspor'un UEFA Kupası'na katılma şansının bulunduğunu anımsatarak, İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun, Bursasporlu taraftarların da maça alınması yönünde bir karar almasını beklediklerini söyledi. Taraftarlar arasındaki gerginliğin ''maçlara almama'' gibi önlemlerle giderilemeyeceğini savunan Güzelsöz, bu gerginliğin iki takım taraftarlarının da maçlara ''gide-gele'' zamanla azalacağına inandıklarını kaydetti.

Güzelsöz, Bursaspor'un da şu anda ceza sınırında bulunduğunu, taraftar olarak yapacakları olumsuz bir hareketin ''stat kapatma'' ile cezalandırılacağının bilincinde olduklarını dile getirerek, ''Biz olay çıkartmak niyetinde değiliz. Sadece takımımızı desteklemek için İnönü Stadı'na girmek istiyoruz. İl Spor Güvenlik Kurulu'ndan bu yönde bir karar çıkmasını bekliyoruz'' dedi.

İki takım taraftarları arasındaki gerginliğin yöneticiler, köşe yazarları ve bazı çevrelerce kullanıldığı kanısında olduklarını dile ifade eden Güzelsöz, ''Bizim küme düşmemizde Beşiktaş'ın rolü var, ama biz şu anda kendi durumumuza bakıyoruz. Takımımızın son haftalarda çok iyi bir çıkışı var. UEFA Kupası'na katılma yolunda ilerliyoruz. Bu bizim için çok önemli. Yani bu maça Beşiktaş ile uğraşmak için değil takımımızı bu zorlu karşılaşmada desteklemek için gitmek istiyoruz'' diye konuştu.

Selim Kurtulan da taraftar olarak sadece Bursaspor'u desteklemeyi düşündüklerini belirtti.

Bursaspor'un ligde kalan maçlarda herhangi bir ceza almaması için çaba sarf ettiklerini anlatan Kurtulan, şunları söyledi:
''Bu maçta bizim İstanbul'da dahi olsa yapacağımız bir taşkınlığın bize saha kapatma cezası olarak döneceğini biliyoruz. O yüzden takımımızı zor durumda bırakmak istemeyiz. Biz İnönü Stadı'nda sadece takımımızı desteklemek için olmak istiyoruz. Bursa'da oynanan ilk maçta Beşiktaşlı yöneticilerin, küfürsüz tezahürat nedeniyle Bursasporlu taraftarlara teşekkürleri vardı. Yine Beşiktaşlı yöneticiler bu maça Bursasporlu taraftarların alınmasını istedikleri yönünde açıklamalarda bulundular. Umarım bu isteklerinde samimidirler. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun bu yönde bir karar vereceğini umuyoruz.''
 
Üst