Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Call of Duty 4: Modern Warfare - Torrent

toretto111

Level 6
TM Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Konular
465
Mesajlar
1,420
Reaksiyon Skoru
232
Başarım Puanı
155
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
GERÇEK SAVAŞA HAZIR OLUN
Call of Duty serisinin yaratıcısı Infinity Ward, korkunç savaş atmosferini bir kez daha yaşatıyor. Ancak bu sefer tamamen farklı bir formatta. Call of Duty 4: Modern Warfare, serinin önceki oyunlarının aksine, İkinci Dünya Savaşı’nı değil, modern çağ savaşlarını konu alıyor. Modern çağın teknolojisi ve silah gücü ile dünyanın en zalim noktalarına gidiyoruz ve dünyayı tehdit eden terörist grubuna karşı savaşıyoruz.
Oyuncular, ABD ve İngiliz askerlerinin rolünü alıyor, iniş çıkış ve ani değişimlerle dolu hikayenin içine giriyor. Karmaşık teknoloji, üstün silah gücü, koordinat ayarlı kara ve hava saldırıları. Galibiyet için hız, isabet ve iletişim bir arada kullanılmalı.SİLAHLAR
70’den fazla silah ve silah donanımı COD 4''''de bizleri bekliyor. Lazer destekli tüfekler, Claymore mayınları, 0.5 kalibreli uzun namlulu tüfekler, M-249 makineli tüfekleri. Gece görüş gözlükleri, kamuflaj ekipmanı. Görevi tamamlamak için tüm teçhizat hazır.

SİS VE DUMAN
Yapımcılar ışıklandırmanın gerçekçilik ve atmosfer konusunda çok önemli olduğuna inandıkları için oyunun tüm grafik alt yapısı bittikten sonra oturup aylarca gelişmiş ışıklandırma efektleri üzerine çalışmışlar.Efektler göz alıcı olsada dikkatimi çeken en önemli nokta fizik motoru oldu.Birçok oyunda düşmanların ya da karakterimizin ruhunu teslim ettikleri anlarda sanki eklemleri yokmuş gibi yerlerde yuvarlandığını,saçma sapan şekillere girdiğini görürüz. CoD 4 te durumu bunun tam tersi.Ekranda gördüğümüz herşey gayet somut.Oyunun alfa versiyonundaki bir sahnede kaptan köşkündeki düşmana kurşunlar isabet ettikçe vücudunun nasıl sarsıldığını,dizleri üstüne kapaklandıktan sonra,önündeki masaya savrulurken elleri çarpışmayı hafifletmeye çalıştığını ve sırt üstü yığılırken tüm eklemlerinin nasıl gerçekçi hareketler yaptığını gayet net görebiliyoruz.Yapay zekanın da işin içine girmesi ile oyunda ki tüm karakterler eklem sahibi kuklalar olmaktan çıkıyor.İlk Force Recon görevinde gemiyi basarken tim elemanlarının belli bir düzenle hareket etmesi,birbirlerini koruyarak ilerlemeleri ve koordineli saldırıları dikkatlerden kaçmıyor.Ciddi anlamda işlev kazandırılan ses ve duman bombası gibi ekipmanları da gayet etkili bir şekilde kullanıyor yapay zeka.Telsiz konuşmalarının yanında el işaretleri ile de sürekli iletişim halindeler.Kan olayı pek fazla abartılmamış.Ancak savaşın vahşeti ve modern silahların yıkıcılığı apaçık gözler önüne serilmiş.

CALL OF DUTY 4 MULTIPLAYER

Call of Duty 4 alıştığımız tüm modları barındırıyor.Death Match,Team Death Match,Capture the Flag gibi modları bulmak mümkün.Bunların yanında ilginç modlarda bulunuyor.Hardcore modunda HUD,yani sağlık cephane gibi hiçbir bilgi bulunmuyor ve herkesin tek atımlık canı var.

İlk defa multiplayer oynadığınızda her sınıfı seçme şansınız olmayacak.Ancak bölüm atladıkça diğer sınıflara ulaşabileceğiz.Ayrıca oyunda bir ödül sistemide söz konusu.Belli hedeflere ulaştıkça yeni özellikler kazanabileceğiz. Örneğin üst üste 3 kill yapıp radar sahibi olabileceğiz.Ya da 10 kill ardından hava saldırısı ya da helikopter ile savunma ateşi isteyebileceğiz.Ayrıca tamamen sessiz olmak ya da daha hızlı şarjör değiştirmek gibi özelliklere sahip olabileceğiz.Tabi yenilikler bununla bitmiyor.Double Tap ve Last Stand gibi özelliklerde oyuna renk katıyor.Double Tap tetiğe basılı tutmak yerine tetiği iki kez hızlıca çekmemiz durumu.Daha yüksek hasar gibi bir artısı olsada,mermileri çok çabuk tüketiyor.Last Stand çok daha eğlenceli bir mod.Diğer tarafa yalnız gitmek istemeyenler için biçilmiş kaftan.Sağlığınız dibe vurduğunda elinize bir tabanca ve bir şarjör tutuşturuluyor.Böylece ölüm kaçınılmaz olsa bile yol arkadaşınızı seçme şansına sahip oluyorsunuz.Ayrıca multiplayer oyunda bölgeleri ele geçirmek de anlamlı bir hale getiriliyor.Multiplayer modların en büyük bombası ile belli bir noktadan sonra,bir sınıf seçmek yerine tamamen kendi sınıfını yaratabiliyor olmanız.Görüntünüzü değiştirmenizini yanında,silahlarınızı,ekipmanlarınızı,yeteneklerin izi,silahlarınıza takabileceğiniz her türlü eklentiyi tek tek seçebiliyoruz.Oyundaki dengeleri sarsmadan özgün bir karakter yaratabilme becerisi oldukça dikkat çekici.


Sistem gereksinimi:


Windows XP or Windows® Vista
2.6 GHz Pentium® IV ya da eş değeri (3.2 GHz işlemci Vista için )
RAM: 1024 MB (vista için 1536 MB )
DirectX® 9-compliant Shader 3.0 card with 128 MB of DDR ekran ( önerilen 256 mb agp 8x ya da pcı)
DirectX® Version: DirectX® 9.0c (XP) DirectX® 10.0 (Vista)
DVD-ROM: 8x DVD-ROM
8 gb boş alan
Multiplay: 512 Kbps modem
Desteklenen tavsiye edilen ekran kartları NVIDIA® GeForce™ 6/7/8 Families or ATI Radeon X800 ya da daha yüksekDosya Boyutu : 1.37 gb
Dil : Ingilizce
Lisans: Deneme sürümü / Demo
Limit : Kısıtlamalı
Konusu : Call of duty çok gelişmiş bir savaş oyunu


http://www.bittorrent.am/download.ph..._Duty_4_-_Demo
 

[Rna]MajeziK

Level 9
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
837
Mesajlar
4,900
Reaksiyon Skoru
714
Başarım Puanı
210
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Çok güzel bi oyun bu yaf :p ...
 

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Klavyene Sağlık.!! xD
 
Üst