Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Cüneyt ÖZDEMİR, Komutanın Şüpheli Ölümü

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Cüneyt ÖZDEMİR, Komutanın Şüpheli Ölümü

KİTABIN ADI: Komutanın Şüpheli Ölümü
KİTABIN YAZARI: Cüneyt ÖZDEMİR
BASIM TARİHİ: 1998
YAYINEVİ VE ADRESİ: Klodfarer Cad. İletişim Han No:7 Cağaloğlu / İSTANBUL
KİTABIN YAYIM MAKSADI: Org. Eşref BİTLİS Komutanın Şüpheli Ölümünün Araştırma sonucu.

KİTABIN ÖZETİ :

Bu kitap, bir orgeneralin, bir babanın, bir kocanın, bir kardeşin, bir avukatın, bir gazetecinin, bir pilotun, bir oğlun, bir politikacının, gerçek hayatta yaşadığı çıkmazları, çaresizlikleri, kuşkuları, umutları anıları, düşleri, düş, kırıklıklarını, şaşkınlıkları, handikapları, ayak oyunlarını, gözyaşını, çocukluk sevinçlerini, acıları, yasları, sevgiyi, mücadeleyi, inadı, onuru, terörü, kanı, sessizlikleri anlatıyor.

Bu kitap, aradan 7 yıl geçmiş olmasına rağmen, üzerinde hala şaibeler bulunan kapatılmış, bir uçak kazası dosyasının “Sabotaj ihtimalllerine” uzanan yol hikayesinin peşinde koşuyor.

Ankara’da Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Güvercinlik askeri havalanından super KINÇ AIR B 200 pilotu ile havalanmak için izin ister.

Saatler 12.19’u göskterirken havalanır. Rota Diyarbakır’dır. Havalandıktan 5 dakika sonra Ankara Yenimahalle Postanesinin yanındaki bekçi kulubesinin üstüne büyük bir gürültüyle düşer,

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in ölümüne yolaçan uçak kazası, yakın tarihimizin şüpheli olayları arasında yerini aldı. Bitlis’in uçağının düşmesinden sonra ortaya atılan “kaza mı suikast mı? Sorusu doyurucu bir cevap bulamadı. Böylesine önemli bir devlet görevlisinin ölümü etrafındaki şüphe bulutlarını dağıtmak için devlet yetkilileri çaba göstermiyor. Aksine, uçağın düşmesinin gerçek sebepleri henüz hakkıyla araştırılmadan yapılan açıklamalar, çeşitli araştırma rapoları arasındaki çelişkiler, varolan şüpheleri artırmaya yaradı. Orgeneral Bitlis’le birlikte hayatını kaybeden pilotlardan birinin yakınlarınca sürdürülen ısrarlı takip, şüphelerin haklılığına dair yeni kanıtlar sağladı. Cüneyt ÖZDEMİR, elinizdeki kitapta, bir aile reisi, bir baba ve bir komutan olarak Eşref BİTLİS’in yaşantısını tasvir ediyor. Bitlis’in ölümünün ardından yapılan araştırmalara, hazırlanan raporlara, soruşturmalarda ortaya çıkan olgulara dayanarak, hakikaten “şüpheli” bir durumla karşı karşıya olduğumuzu ortaya koyuyor. Özdemir’in kitabındaki en ilginç ayrıntılardanbiri, “kaza”dan önceki gece Bitlis’in uçağının bulunduğu hangarda nöbet tutan erin anlattıkları. Özdemir’in kitabı, Eşref BİTLİS’in şüpheli ölümüyle ilgili olarak, devletin derinliklerinde dolaşma hakkı bulunmayan biz sıadan vatandaşlara, bir gazetecinin ulaşabileceği bütün verileri ve bilgileri sunuyor.
 

[Rna]MajeziK

Level 9
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
837
Mesajlar
4,900
Reaksiyon Skoru
714
Başarım Puanı
210
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Sağolasın...
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst