Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Burhan Altıntop Fan Club

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
266
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Burhan Altıntop, ( , , ) isimli dizide 'ın canlandırdığı karakter. Diziye 3. sezonda katılmıştır. Avrupa Yakası dergisinin idari müdürüdür. Karakterin kullandığı birçok söz ve hareket toplumda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Şu anda Sütçüoğlu Rezidansı'nda kalmaktadır.

Hakkında


3. sezonda iş başvurusu için Tokat'tan İstanbul'a gelir ve Sütçüoğlu Apartmanı'nda yaşamaya başlar. Dizinin 4. sezonunda ise Makbule'ye serveti yüzünden aşık olur ve sözlenirler. Fakat 5. sezonda derginin %50 hissesini satın alan Şahika'ya serveti yüzünden gönlünü kaptırır. Sırf bu yüzden Sacit'ten dayak yemeyi dahi göze alır. İzzet'in getirdiği deri montları Makbule meselesi yüzünden alamayınca İzzet'e Makbule ile ayrıldıklarını, onun yaşlı ve çirkin olduğunu söyler. Makbule bunu öğrenince Burhan'dan ayrılır. Bunun üzerine Burhan, Osman Koçarslanlı'dan yardım ister. Osman, bunu kabul etse de daha sonra İzzet, Makbule'nin de kendisini sevdiğini söyleyince Osman da durumu farkederek Burhan'ı uyarır. Burhan,onun mafyalığını eleştirince Osman, Burhan'ı boğmaya kalkar fakat Sacit'le Şahika'yı yanyana görünce Burhan'ı unutur.
Bu planı da tutmayan Burhan Altıntop, Makbule'den iyice ümidi keserek Esra ( ) adında bir kızla çıkmaya başlar. Fakat, bu kız da esrar kaçakçısı çıkınca Burhan karakola düşer ve sokakları her gün temizlemesi karşılığında serbest kalır. 5. sezonda ise Nişantaşı'nda hiç dostu olmadığını anlayınca Nişantaşı'ndan gitmeye karar verir. Fakat,daha sonra bu fikrinden vazgeçer. Yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle son çare olarak "Var mısın Yok musun" yarışmasına katılır ve 5 YTL kazanır. Bir başka bölüm de ise İstanbul'a gelen Olimpiyat meşalesini çeşitli kumpaslarla Cem'in yerine taşır. Daha sonra "Safiye'yle Evlen Kurtul" adlı evlendirme programına katılıp orada Burhan Bey'in taliplisi olarak programa son anda katılan Makbule ile barışır ve evlenme teklifi eder; Makbule de bu teklifi kabul eder. Eve dönünce ise, evlenme teklifini şöhret olabilmek için yaptığını açıklar.Bu arada Melek'in Aslı'ya dost olmak için hediye ettiği resme, Burhan'ın odasını tamir eden ve ısrarlı talepleriyle muhallebicideki Nişantaşı Tatlısı'nın isim hakkını elde eden Karadenizli Dursun yanlışlıkla boya döker. Bunun yüzünden Aslı, Melek'in sergisine son çare olarak Burhan'ın yaptığı resimlerinden birini götürür.Bu resim tahminlerin aksine oldukça beğenilip 17.000 YTL'ye alıcı bulunca Burhan Türkiye'yi ziyaret eden İngiltere kraliçesi Elizabeth'e de yaptığı resimlerden birini hediye etmek ister. Fakat, her şeyi yanlış anladığı ortaya çıkacaktır, zira kraliçe aslında sıradan bir oyuncudur.
Kendisine Tokat'ta amcasından domates tarlası kalmıştır. 200 m² tarlasıyla etrafındakilere toprak ağasıyım diye hava atmaktadır. Etrafındakiler onu paraya aşırı düşkün ve zaman zaman cimri hareketleriyle tanırar.

Notlar

Üniversiteyi açıköğretim programı okuyarak bitirmiştir.
Yanında sürekli koluna taktığı klasik müteahhit çantasını taşır.
Kendisinde panik atak olduğunu iddia etmektedir. Bir bölümde ise burn out yani yanıp bitme daha doğrusu kendi değişiyle yandım bittim sendromu olduğunu iddia etmiştir.
Burhan'ın evinde dünyanın farklı şehirlerinin saatlerini gösteren duvar saatleri vardır. Birinin evden gitmesini istediğinde saatin geç olduğuna vurgu yapmak için "Tokyo'da saat kaç olmuş acayip geç olmuş" diyerek uzun ve derin bir esner.
Burhan'ın evinde Çiko adını verdiği "Ağlayan Çocuk" tablosu vardır. Bunun dışında, Mona Lisa'nın yüzü yerine kendi yüzünü yerleştirdiği bir tablosu ve kendisinin gülen bir ifadesinin resmedildiği başka bir tablosu daha vardır.
Kendi adına, gelecek nesillere aktarmak amacıyla bir hayrat yaptırmış, ancak belediyeden izin almadığı gerekçesiyle hayratı yıkılmıştır. Hayratın mermerini ise öldüğü zaman mezar taşı için ekstra para gitmesin diye alıp saklayacaktır.
Bir bölümde Avrupa Yakası dergisinden ayrılmış başka bir derginin idari müdürü olmuştur. Çok ciddi çalışan ekibi beğenmemiş ve Avrupa Yakası dergisini özlemiştir.
Bir müzayedeye gitmiş ve yaptığı el kol hareketleri sebebiyle yanlışlıkla yedi bin liraya bir necefli maşrapa almak zorunda kalmıştır. Bunun üzerine dara düşen Burhan para kazanmak için "Var mısın Yok musun"a katılmıştır.
Var Mısın Yok Musun programından sonra ünlü olmak istemeye başlamıştır.Bunun üzerine izdivaç programına katılmıştır.
Bir bölümde el mankenliği yapmıştır.

ResimlerUserbar


Üyeler
1.
2.
3.
4.
5.
 
Son düzenleme:

®cRaLemRe®

Level 7
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
225
Mesajlar
1,790
Reaksiyon Skoru
68
Başarım Puanı
127
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
eklee beni plzz
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
Cagataye95

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
266
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Tabii ki eklerim:)
 

Noy84b

Level 1
Üye
Katılım
14 Nis 2009
Konular
0
Mesajlar
10
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
44
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
20 mesajı olmayanlar foruma link koyamazlar. Virüs ve trojanleri engellemek için böyle bir kural uygulanmaktadır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst