Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Counter Strike Rehber ve Püf Noktalar

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Reaksiyon Skoru
54
Başarım Puanı
112
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Counter Strike Rehber

Hileler:

sv_cheats1=Hile modunu aktif hale getirir
noclip=Duvarlardan geçebilmenizi sağlar
god=Ölümsüzlük verir
+reload=Otomatik jarjör değiştirmenizi sağlar
sv_clienttrace 999999999=Her vuruşun hedefini bulmasını sağlar

Silahlar:

Yanınızda kesinlikle güzel bir tabanca bulunsun ki jarjör bittiğinde diğer silaha geçip adamı vurabilesiniz. Bazıları derki 5-1 en iyi silah pahalı kullanamasını bilene öyledir. Sen alır onla adamı tararsan adam ölmez 100 mermi sıksan 20-30 isabet eder. Ondan dolayı tek tek sıkın eli çabuk olana yapılmış o silah. Dürbünlüleri kullanacaksanız ya sabit durun yada yanınızda mükemmel bir tabanca bulundurun. Çünkü adamı uzaktan öldürüyorsun adam dibindeyse sen dürbünle vurasıya ölürsün ondan tabancayla dolaş vuracağında dürbünlüyü çıkar. Pompalılar pompalılarda süper silahlardır ancak oda kullanmasını bilene hilesiz onla kolay kolay oynayamassın çok zorlanırsın. Hep ölürsünüz. Hafif silahlar çok ideal ve mükemmek silahlardır. Taraya bilir jarjörü boldur ancak uzaktakini zor öldürür. Bunu bir yeni oyuncu bile oynayabilir. En ideal silahlar hem dürbünlü hemde tüfeklerdir. Mükemmellerdir dürbünleri gelişmemiştir ama uzaktan vurur. Tarayabilir daha ne olsun?

Diğer Donanımlar:

Şimdi diğer donanımların üstünde duralım biraz.
Yanınızda her ihtimale karşı 2tane kör olsun çok işinize yarar. 1tane sis iyi olur ancak sadece çatışma gibi alanlarda hem sizin önünüzü kapatır hem rakibi korkutur. Eğer biri size kör atarsa çaresiz canınız azalcak ancak sis atınca en yakın duvara koşun. Yelek falan ihtiyacınız olurmu bilmem ancak anti-t iseniz kesin yanınızda bomba imha kiti bulundurun.


Counter Strike Püf Noktalar:

Sahte şarjör değiştirme (Fake Reload)
Silahınızın şarjörünü değiştirirken ederken bir diğer silaha geçince şarjör değiştirme işlemi kesilir ve tekrar aynı silaha geçtiğinizde değiştirme işlemine hiç başlamamış gibi şarjörünüzde aynı miktar mermi kalmış durumda devam edebilirsiniz. Peki bu ne işe yarar:

Rakip takımın oyuncularıyla yakın mesafede yalnız kaldığınız takdirde uzaktan birkaç mermi sıkıp saklanır ve silahınızın şarjörünü değiştirmeye başlarsınız. Karşınızdakiler yeterince açıkgöz ise, bunun sesini duyup sizi aciz durumda yakalamak üzere üstünüze gelirler. Bu sırada hızlıca tabanca veya bıçağa geçip tekrar aynı silahınıza geçersiniz ve kalan mermilerinizle onları gafil avlarsınız.
Aynı şekilde hızlı silah değiştirmeyi çatışmanın ortasında şarjör değiştirir durumda kaldığınızda yapabilirsiniz. Şarjör değiştirirken yakalanıp glock tabancası şansınızı denemek yerine hızlıca değişiklik yaparak ak47 tüfeğinizle kalan son 5-6 kurşunla karşınızdakini rahatça öldürebilirsiniz.

Duvar ve kutu arkası taramak

Kuytu köşelerde menzilenmiş ve önünden geçecek dikkatsiz bir oyuncuyu rahatça öldürmeyi planlayan sotecileri gafil avlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu amaçla çok kullanılan kutu arkaları ve kuytu yerlere duvarı delebilen bir silah ile 1-2 el ateş açmaktır. Eğer arkasında birisi varsa, vurulma sesini duyacaksınız ve bu durumda kendinizi hiç riske atmadan rahatça onu etkisiz hale getirebileceksiniz.

Ayrıca, haritaların kuşbakışı görüntüleri üzerinde çalışarak hangi duvardan sıkarsanız mermilerinizin nereye gideceğini öğrenebilirsiniz. Counter-Strike oyununda var olan tek kat bir duvara karşı atacağınız mermiler duvarın kalınlığı her ne olursa olsun diğer tarafa geçebilmektedir. Hal böyle olunca, karşı karşıya çatışmaktansa, öbür tarafında rakip takım oyuncularının olabileceği duvarlara mermi sıkmak, rakiplerinizi öldürmeseniz bile canlarını azaltmanızı ve avantaj elde etmenizi sağlayacaktır.

Duvarları delebilen silahlar:

Desert Eagle .50 AE
Avtomat Kalashnikov Model 47 (AK-47)
SG-552 Commando
M4A1 Carbine
Steyr AUG A1
Steyr Scout
Arctic Warfare Magnum (AWP veya AWM)
G3/SG-1 Precision Sniper Rifle
SG-550 Sniper Rifle
M249 PARA Light Machine Gun

"Negatif zeka" kazanır!

Deneyimli, oyunu düşünerek ve belli bir strateji dahilinde oynayan bir oyuncu iseniz en çok korkmanız gereken, karşıdaki deneyimsiz ve düşünmeden oynayan oyunculardır. Çünkü zaman zaman o kadar mantıksız hareketler yaparlar ki, bunu öngörmediğiniz için sonuçta ölen siz olursunuz.

Klan maçlarında takım taktiği olarak da aynı durum geçerlidir. Klan olarak en çok korkmanız gereken, maç ve oyunculuk deneyimi fazla olmayan klanlar olmalıdır. Öyle ki, teröristken maç boyu ne olursa olsun sürekli aynı yere ani saldırı (rush) yapmayı deneyebilirler. "Tamam aynı yerde üst üste 3 el kaybettiler, herhalde artık gitmezler" dersiniz ama yine aynı yere giderler. Bu tip karşılaşmalarda karşı takımın oyun anlayışını veya taktiğini hiçbir mantık dahilince çözemezsiniz, çünkü belirli ve tutarlı bir mantık yoktur. Mantıksızlık ve negatif zeka her zaman için zeka ve mantığa ters gelir.

Tabii bunu lehinize kullanmak da elinizdedir. Çoğu zaman en ahmakça taktikler, maçı çeviren anlar haline gelebilir. Örneğin maçın en önemli anında Counter-Terörist iken yapacağınız bir ani saldırı (rush) ile teröristleri şaşırtıp yenerek para avantajını elinize geçirebilirsiniz.

Prodigy'deki kapı

Prodigy haritasında bulunan güvenlik kapısı use fonksiyonu ile değil, yandaki kutucuğa dokunarak açılır. Ayrıca kapandıktan sonra açılması için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Pek çok oyuncu kapı kapandıktan sonra use tuşuyla açmaya çalışarak ses çıkarmakta ve yerlerini belli etmektedir. Tabii bu durumda kapının arkasında bekleyen rakibinizin kapıya ateş edip sizi vurması da pek zor olmamaktadır.

nikli arkadaşımdan alıntıdır.

Counter Strike Tarihi

Herşey 1999 Martında Gooseman ile cliffe'nin Anti-Terörizm konulu yeni bir Half-Life mod'u yapmak için konuşmalarıyla başladı Öncelikle isim beğenildi Counter-Strike olmasaydı neler mi olurdu? Counterrorism, Strike Force, fRAG HEADS, Counter-Terror, Terrorist wars, Terror-Force, veya Counter Force
Planethalflifecom'da site için hazırlıklar sürerken, bu mod kısa sürede bir çok kişinin ilgi odağı oldu ve ilk beta 19 Haziran 1999'da kullanıcılara sunuldu İlk başta birbirine çok benzer iki model olduğundan hangisi terörist, hangisi CT karıştırıldığı söyleniyordu Eylül 1999'da şimdiki Leet (L337) modelinin ilk versiyonu olan Arab eklendi

Beta 4 ile beraber, yeni telsiz komutları eklendi Arada geçen her beta versiyonda silahların bir kısmı değiştirildi, yenileri eklendi Gelen isteklere göre CS takımı kuşkusuz en çok ilgi çeken multiplayer modunu yeniledi Suikast, Bombalama ve Kaçış senaryoları eklendi Modeller giderek biraz daha gerçeğe yakınlaştırılıp, model tipi arttırılıyordu

Haziran 2000'de Sierra, Counter-Strike'ı paketlerine eklemeye başlamıştı bile
8 Kasım 2000 tarihi, CS için bir dönüm noktası olma şerefini, beta kısımlarını bırakmasıyla aldı Oyunher yönüyle baştan yaratılmış, modeller Half-Life'ın tarihinde gördüğü en iyi halini almış, yeni silahlar eklenmiş, 4'ü CT, 4'ü T olmak üzere 8 skini seçebileceğiniz ve ülkemiz için ne yazikki geçerli olmasa da para ile satılsaydı, oyun tarihinde en çok satabilecek düzeye gelmişti.

13 Mart 2001'de oyunda bulunan bugların düzeltilmesi ve 512'lik kaplama teknolojisi kullanılarak hazırlanan 11. versiyonu gerek görsel zenginlik, gerekse minimum bug ile piyasaya sunuldu.

Ayrıca:

Counter-Strike'ın dünyadaki ilk testerlarından birinin bir Türk olduğunu, ve o kişinin şu anda Sanane Inc'in kurucularından olduğunu
Türkiye'de Counter-Strike'ın Beta 31den beri oynandığını
Türkiye'nin ilk Counter-Strike sunucusunun Sanane Inc olduğunu
Türkiye'nin ilk Counter-Strike clanının F (Forgottens) olduğunu
ANet'in Counter-Strike sunucularını oyunculardan gelen yoğun istek üzerine açtığını
Beta 31 zamanında tek sunucu olmasına ve oyuncu kapasitesinin 8 olmasına rağmen hiçbir zaman tam dolu olmadığını
Oynadığınız sunucuların hepsinin CD-KEY gerektirmeden Counter-Strike oynamanız için "crack"li olduğunu
Bu crackleri "Basilio Cat" nickli bir Rus'un hazırladığını
Türkiye'deki ikinci açılan Counter-Strike sunucusunun TurkNet'e ait oldugunu
Sanane Inc'in Kasım 1997'den beri açık olduğunu
Eskiden KabloNET olmadığı için Counter-Strike'ın netten daha eşit bir ortamda oynandığını
Counter-Strike Beta 10'dan bugüne kadar CS'de bulunan tek haritanın cs_siege oldugunu
Ve bu haritayı yapanın 17 Aralık 2000 tarihinde intihar ettiğini
Beta 10'da sadece 4 harita ve 9 silah olduğunu
Bıçağın Counter-Strike'a Beta 30 ile eklendiğini
Skor tablosunun eskiden daha farklı olduğunu
"de" senaryolarının Beta 40 ile eklendiğini
Beta 40'dan önce HE Grenade olmadığını
SAS modelinin Beta 50 ile eklendiğini
Eskiden round bitse bile silahların yerde kaldığını ve insanların her elin başında bedavaya silah kapmak için rush yaptığını
Eskiden rehinelerin otomatik olarak kurtarılmadığını, kurtarma noktasına getirdikten sonra ayrıca bir tuşa basmanız gerektiğini
Eskiden her silahın değişik mermisi olduğunu ve hangi silahın hangi mermiyi kullandığını ezberlemeniz gerektiğini, yoksa boşuna para harcadığınızı
Eskiden C4'un haritanın her yerine konabildigini
Eskiden defuse kit'in satın alınamadığını, her el başında birkaç CT'ye rastgele verildiğini
Beta 50 ile webde veya readme dosyasında açıklanmayan ve bir süpriz harita olan cs_iraq'ın eklendiğini
Sonradan bu haritanın son anda eklendiğini ve readme'ye eklenmesinin unutulduğunu
Eskiden öldüğünüzde hayalet oldugunuzu ve diğer hayaletleri sarı veya mavi ucan toplar olarak gördüğünüzü
Daha sonra bunun serveri göçerttiği için kaldırıldığını
Beta 60 ile es (escape) oyun tipinin eklendiğini
Bu oyun tipinde Terroristlerin belirtilen bir noktaya ulaşmaya çalıştığını fakat daha sonra bu oyun tipinin beğenilmediği için kaldırıldığını
Beta 60'dan önce oyuncuların iki katı hızlı hareket ettiğini
Ve bıçağı çıkararak hareket ettiğinizde daha hızlı gittiğinizi
Radarın Beta 60 ile eklendiğini
Sürülebilir arabaların Beta 70 ile eklendiğin
Eskiden bazı silahların (colt, commando) 200 mermi aldığını
Türkiye'de hilenin ilk kez Half-Life 1003 sürümü zamanında yapıldığını biliyor muydunuz?
 
Son düzenleme:

iNcußuS*

Level 8
TM Üye
Üye
Katılım
15 Mar 2009
Konular
413
Mesajlar
2,608
Reaksiyon Skoru
69
Başarım Puanı
145
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
paylasim için saol
 

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0

prem19

Level 1
Üye
Katılım
3 May 2009
Konular
0
Mesajlar
1
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
44
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
indir linki nerde gözüm !
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst