• Metin2 Hileleri kategorisinden indireceğiniz hiçbir hileyi taratmadan kesinlikle çalıştırmayın. Hileleri mutlaka ve mutlaka virüs taramasından geçirdikten sonra çalıştırın. Metin2 veya diğer oyunlarda hile kullanımınızdan dolayı hesaplarınız oyun yöneticileri tarafından kapatılabilir. Turkmmo üzerinden indireceğiniz metin2 hileleri veya hile dosyalarından dolayı bilgisayarınızda oluşabilecek hiçbir zarardan dolayı Turkmmo yönetimi sorumlu değildir. Metin2 hilesi kurmadan önce gerekli önlemleri almak hileyi indiren kişilerin sorumluluğundadır. Ayrıca bilgisayarınızın güvenliği için tamamen ücretsiz bir antivirüs yazılımı olan Avast`ı kullanabilirsiniz. Avast`ı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

    Avast Antivirus İndir

    Güvenliğiniz için lütfen uyarıları dikkate alin.

Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Hile Yöntemiyle Çalınan Hesaplar İle İlgili Duyuru

кσηтєѕ

Level 5
TM Üye
Üye
Katılım
5 Nis 2009
Konular
134
Mesajlar
811
Reaksiyon Skoru
27
Başarım Puanı
107
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Sevgili Oyuncular;

Son günlerde sıklaşan hesap çaldırma durumlarına yönelik yaptığımız araştırmalarda bazı sonuçlara ulaştık;

* Keylogger
* Phishing (Genellikle internet ortamında kimlik bilgilerini çalmak için yapılan sanal sahtekarlık. e-posta yolu ile gönderilen sahte siteye kimlik bilgilerinin girilmesi ile yapılan hırsızlık) Siteleri
* Kendini GM olarak tanıtan şahıslar

Keylogger bilgisayarınızı kullanırken açtığınız her sayfayı loglayıp bastığınız her tuşu kayda alır ve programda belirtilen maile gonderir.

Bazı hile sitelerini incelediğimizde hile adı altında bu keylogger yayınlanıp o sitelerin uyelerinin o programı indirip kurmalarını hedefleyen mesajlara rastladık. Yang Hack, +9 Item Basma , 2 Katı Exp, 2 Katı Yang , 1 milyon yang hilesi, Dupe Hilesi şeklinde yayınlanan tüm başlıklar ya işlevsel olmayan programlar ya da keylogger içeren programların tanıtımıdır. Bu şahıslar açtıkları yan üyeliklerle o başlıklara "aa oldu" "süper çalışıyor cok saol repini verdim" "ben denedim şu kadar yangım oldu" vs. şeklinde av sayılarını arttırma maksatlı cezbedici mesajlar atmaktalar. Bu tuzağa düşen saf kişilerin yuzlerce sayfa "niye çalışmıyor", "bu hatayı veriyor olmadı çalıştıranlar bir yardım etsin" mesajlarını gördükçe yakaladığımız hırsızların nasıl bu kadar hesaba girip hesap soyduğunu anlayabiliyoruz.
Ne yazık ki bu başlıklara o sitelerinin müdahale etmemesi bu hırsızların ekmeğine yağ sürüyor. Bu hırsızlara herşey bir oyun gibi geliyor belki birşeyleri çalındığında durumun vehametini anlar ve biraz utanırlar. Bu sekilde hesap çaldıran oyuncuların tespiti halinde hesaplari hile sebebiyle bloke edilip iade edilmeyecektir.

Phishing Siteleri vasitasiyla hesaplarini caldiranlar da bedava EP sevdasina, yang ve exp hirsina yenik düsenler oluyor. Bizler her ne kadar haricindeki hicbir siteye ID ve Sifrenizle giris yapmayin desek de durumun ciddiyetini anlatamıyoruz. Belki bu basligi okuyanlardan bir kaçını bu tekrar bilgilendirmesiyle kurtarabiliriz.

Kendini GM diye tanıtan şahıslar son günlerde artmış olup bir çok oyuncunun itemlerini çalmışlardır. Karakter adında l m rn harfleri olanları kurban secip nicklerine benzer nickler yaratip (örnek; ahmet > ahrnet , Lale > LaIe) ben GM bilmem ne itemleriniz içinde dupe itemler var kontrol için vermeniz gerekiyor, bitince geri vereceğiz aksi halde banlanacaksınız şeklinde oyuncuları korkutup itemlerini çalıyorlar. Her zaman GM dahi olsa ID ve sifrenizi vermeyin uyarilarimiz biraz sonuç vermiş görünüyor ki artik sahislar farklı yöntemlere basvuruyorlar. Genel hedefleri yüksel level oyuncular, kaliteli item satan pazar charlari olup bunların arkasındaki kişiler genel itibariyle yuksek level oyunculardir. Bu tespit, yakaladığımız karakterlerin bağlantılı olduğu hesaplardan ve çalınan itemlerin bulunduğu hesaplardan sağlanmıştır.
Başının üstünde salınan büyük ve sarı renkteki GM yazısıyla biri size gelip ID ve sifrenizi verin dese dahi vermeyip durumu doğrudan Oyun adminlerine bildiriniz. Güncel Takım Uyeleri Listemiz > bu linkte bulunmaktadır.

İyi Oyunlar
!
 

manyakk74

Level 1
Üye
Katılım
25 Şub 2009
Konular
0
Mesajlar
1
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
49
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Dostum Çok doğru yazmışsın Yönetimden onayı olmayan dosyları indirmeyin ve şifresiniz resmi site haricinde paylaşmayın. Yok efendim bana bişey olmaz mantığıyla hareket edersiniz hesabınızıda soyarla charınız temellide alırlar o yüzden biraz dikkat beyler.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
кσηтєѕ

кσηтєѕ

Level 5
TM Üye
Üye
Katılım
5 Nis 2009
Konular
134
Mesajlar
811
Reaksiyon Skoru
27
Başarım Puanı
107
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Konu Sabitlenirse Sevinirim...!!
 

askerx

Level 1
Üye
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
0
Mesajlar
18
Reaksiyon Skoru
0
Başarım Puanı
49
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0

61caylak61

Level 2
Üye
Katılım
1 Eyl 2009
Konular
8
Mesajlar
87
Reaksiyon Skoru
7
Başarım Puanı
52
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
yaa acil lazım benim doluyu çaldılarda nası geri alcass acill
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst