Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


İHA muhabirinin şok iddiası

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Beğeniler
157
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINİHA muhabirinin şok iddiasıMuhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterde bulunan İHA muhabiri kazayı haber veren kişiydi. Muhabir; "Benim dışımda herkes öldü" diye konuştu.
BBP'lileri taşıyan helikopter düştü. Kahramanmaraş'tan Yozgat Yerköy'e giden helikopterde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da bulunuyordu. Haber takibi için helikopterde İHA muhabiri İsmail Güneş de bulunuyordu.

İHA muhabiri İsmail Güneş, helikopter kazasından yaralı olarak kurtulurken, kendisi dışındakilerin hayatını kaybettiğini söyledi.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAZICIOĞLU İLE KONUŞMUŞ

Yazıcıoğlu'nun özel kalem müdürü ise Yazıcıoğlu ile konuştuğunu söyleyerek enkaza ulaşıldığını ve yaralıların hastaneye doğru yola çıkarıldığı yolunda bir bilgi aldıklarını söyledi.

YAŞAM UMUTLARI AZALIYOR

Kahramanmaraş’ta helikopterin düşmesi sonucu haber alınamayan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin bölgedeki hava koşullarına göre yaşam şartları da tartışılıyor.

Kar kalınlığının yer yer 2-3 metreyi, sıcaklığın ise sıfırın altında 5 dereceye düştüğü, kar ve tipinin devam ettiği bölgede kazanın ardından yaklaşık 9 saat geçmesine rağmen enkaza henüz ulaşılmadı. İHA muhabiri İsmail Güneş’in ilk kez telefonla aradığı saat 16.10'da “Benim dışımdakiler öldü” sözlerini dikkate alan uzmanlar, yaptıkları değerlendirmede şunlara dikkat çekti:
“Muhabir yanılmış olabilir. Yaralanmış olabilirler, hareketsiz oldukları için de öldüklerini değerlendirmiştir. Ancak, durum böyle olsa dahi, zorlu kış şartlarında, kar ve tipi altında yaralı halde dayanmak güç. Aşırı soğuğun etkisiyle önce burun, kulak, el ve ayaklarda başlayan bölgesel bir donma meydana gelir. Kişi hareketsiz ise vücut ısısı düşer, dokularda da hasar meydana gelir, yani vücutta genel bir donma yaşanır. Böyle bir durumda kişi yaşamını yitirebilir, ama kurtarılma zamanı önemlidir.”
 
Üst