Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


GooGLe KaTiLi oLMa iDDiaSıYLa FiŞi ÇeKiLDiii ..,! JJPP

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Katılım
29 Mar 2009
Konular
697
Mesajlar
2,980
Reaksiyon Skoru
120
Online Süresi
0
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

Metin2 Yang, Lol Rp, Pubg Mobile Uc, Metin2 pvp item, yang alış-satış ve tüm oyunlara ait ürünler Turkmmo Güvencesiyle! FIRSATLARI KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLAYINBir arama motorunun sonu!

Yoluna "Google katili" olma iddiasıyla başlayan özgür arama motorunun fişi çekildi...

2001 yılında kurulan Wikipedia'nın arama motoru işine girme sevdası başka bahara kaldı. İnternetin en önemli ansiklopedik bilgi kaynaklarından biri olan Wikipedia'nın kurucularından Jimmy Wales, Wikia Search adını verdikleri arama motoru projelerinin var olan şartlarda devam ettiremeyeceklerini açıkladı. Ocak 2008'de halka açık beta yayınına başlayan Wikia Search, arama sonuçları üzerinde kullanıcıların büyük etkisi olacak farklı bir mantık üzerine kuruluydu. Hatta bu özelliğini "Google'un mevcut tasarımı ve algoritması ile hiç bir zaman başaramayacağı bir biçimde" fark yaratacağı konusunda oldukça iddialı olan proje, beta sürümünden çıkamadan 31 Mart 2009 itibariyle durduruldu.

Büyük iddialarına ve arkasında Wikipedia'nın ünü olmasına rağmen Wikia Search bir türlü beklenen ziyaretçi adedini yakalayamamış, aylık ortalama 10 bin tekil ziyaretçiye ulaşabilen proje hedeflerinin çok altında kalmıştı. Wales konuyla ilgili olarak; "Şimdilik bu proje çok uzaklarda. Tamamen halka açılabilmesi için bir veya iki yıl daha geçmesi gerekiyordu ama şu anda bunu gücümüz yetmiyor. Ekonomi düzeldiği zaman bu konuya tekrar geri döneceğiz" diye konuştu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst