Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Grafen (Artık İnternette Uçmaya Hazırlanin...) JJPP

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
29 Mar 2009
Mesajlar
2,980
Beğeniler
120
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINGrafen her yola geliyor
Bilim insanları, yeni "süpermalzeme"ler arasında sayılan grafene veri depolamayı başardı. Malzemeden çok küçük ve ısıya dayanıklı depolama birimleri yapılabilir.

Geleceği ele geçirecek olan karbon bileşikleri ailesinin mümtaz üyelerinden "grafen"in yeni marifetleri keşfedildi.

Hem devrelerde yarıiletken olarak silikonun, hem de pillerde elektrik depolama süresini uzatan grafenin, son derece küçük ve sağlam veri depolama birimleri yapmada kullanılabileceği de keşfedildi. Amerika'da bulunan Rice University'de yapılan deneylerde, 10 atom kalınlığındaki bir grafen tabakasına veri depolamada başarılı olundu. Tabaka, 200 dereceye kadar sıcaklığa dayanabiliyor.

Grafen depolama birimlerinin zamanla SSD, RAM gibi birimlerin yapımında kullanılabileceği öngörülüyor. Maddenin tek kusuru, veri erişim hızlarının 100 nanosaniye olması. Ancak bilim insanları, bu "kusuru" kolayca halledebilecekleri görüşünde.
YUKARISI ALINTIYDI
Yanisi Arkadaşlar ileride internet çok daha hızlı olacak. İnternet için kullandığımız bakır telin saatteki hızı 8 cm iken grafende SANİYEDE 800 KiLoMeTRe Farkı Siz Düşünün... Geleceğin Gençleri İçin: Bu alanı seçmeniz ileride sizin için çok iyi olabilir..

Ve de unutmayalım ki Nanoteknolojiye ekonomi ayırmayan dünyadaki 2 devletten biriyiz. İleride Nano Teknolojiyi düşününce şahsen benim içim içimi yiyor. Yorum Yaparsanız Mutlu olurum ama teşekkür sağol vb gibi değilde yorum olarak olursa daha güzel olur ^^ ;)
 
Son düzenleme:
Üst