Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Tom Clany's Ghost Recon Tam Çözüm JJPP

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Katılım
29 Mar 2009
Konular
697
Mesajlar
2,980
Reaksiyon Skoru
120
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Oyunda 2013 yılında Meksika ve Amerika arasında geçen savaş konu alınmış. Bizim canlandırdığımız karakter yüzbaşı Scott Mitchell ve müthiş teknolojik donanımlı üç adamımıza liderlik ederek verilen görevleri tamamlıyoruz
.

Oynanış / Tuşlar


Gost Recon 3'de klasik yön tuşları W,A,S,D” ve Q” ve E” ile sağa sola eğilipbakabiliyoruz. Koşma tuşumuz SHIFT” fakat koşarken ateş edemiyoruz. C” kademe kademe eğilmeye yarıyor yani ilk bastığınızda biraz yere eğiliyor, tekrar bastığınızda tamamen yerde sürünecek duruma geliyor ( bu iki durumda da daha hızlı ilerlemek için shift kullanılıyor.) V” tuşu bunun tersini yapıyor yani kalkıyor. CTRL” ile veya Space” ebasılı tutup W” ve S” ye basarak durumunuzu ayarlayabilirsiniz. Bunların dışında R” şarjör değiştirir, N” gece görüşü'nü açar ve F” ile fare tekerleğini kullanarak silahdeğiştirebilirsiniz.


Gost Recon özel kontroller ise bunlar; Adamlarınıza ayrı ayrı yada grup olarak emir verebilirsiniz. Adamlarınız 1”,”2”,”3” ile seçebilirsiniz é” tuşu ise tüm takıma komut vermek için ama bunu fare tekerleğiyle soldaki menüden de seçebilirsiniz. Adamlarınıza verebileceğiniz komutlar F1” Move (adamlarınız gitmesini istediğiniz yere gider) F2” Attack (seçtiğiniz hedefe saldırırlar hedefler kırmızı dötgen şeklinde görünüyor.) F3” Cover sizi ve bölgeyi korurlar savunma moduna geçerler”. Askerlerinizin üzerindekidörtgenden de komut verebilirsiniz , fare tekerleğinde bastırdığınızda komut menüsünde hareket edebilirsiniz. Seçtiğiniz adamınızın gözünden olanları görmek için G” tuşunu kullanabilirsiniz. X” araçlara binmek için kullanılıyor. TAB” tuşu ile haritayı sık sıkkullanın, bu harita normal bir harita değil gerçek zamanlı üzerinde hareket edendüşmanları seçebiliyorsunuz ama sadece yakınlardaki yerleri görebilirsiniz.


Tavsiye Taktikler


Gost Recon 3 ilk başta zor bir oyun gibi görünebilir, zaten eski oyunlarına nazaran dahazor ama geçince daha keyif alcağınız bölümler var. Oyunda hızlı hareket ederseniz hemenvurulacağınızı görecekseniz, çünkü bir iki kurşun sizi öldürüyor. Yavaşça ilerleyin vegenelde önden adamlarınızı gönderin, bir adamınız ölse bir şey olmaz ama eğer siz ölürsenizoperasyon iptal ediliyor. Her köşenin arkasında pusu da yatmış adamlar olabilir, bunedenle haritanızı sık sık kullanın çapraz ateşte kaldığınızda hemen yere yatın ama bazenbu da sizi kurtarmayacak. Adamlarınızı move” komutuyla önden gönderin çünkü yapayzekaları çok iyi hepsi aynı anda söylediğiniz yere gitmiyor birbirlerini kollayarakilerliyorlar. Adamlarınız uzak mesafeli çatışmalarda kuvvetli fakat dibine girmiş birdüşmana çok çabuk vuruluyorlar bu nedenle uzak çatışmalara girmeyi tercih edin. Oyundabenzeri olan SWAT gibi oyunlara nazaran daha geniş alanlar var, dolayısıyla bu size dahaçok taktik olanağı sunacak. Adamlarınızla her cepheye arkadan saldırabilirsiniz ama şunuunutmayın hedeften çok uzaklaşsanız bile düşmanlarınız karşınıza çıkabilir, yani haritanınher yerine düşman serpiştirilmiş. Düşman yapay zekası adamlarınız kadar olmasa da iyi sizateş ettiğinizde siperin arkasına yere yatıp uzun süre bekliyor, çoğu kez öldüzannediyorum ama arkamdan kalkıp ateş ediyorlar, bu noktaya dikkat edin. Silahınızınkurşunları diğer fpsl'erdeki gibi siz şarjör değiştiğinizde öteki şarjöre transfer olmuyormesela bir şarjörünüzde 10 kurşun vardı siz şarjör değiştirirseniz o 10 kurşunu yereatmış oluyorsunuz. Oyunda checkpoint” save sistemi var. Bir bölümde en az 6-7 kezsaveleniyorsunuz. Eğer bir checkpoint'e geldiğinizde sağlığınız düşükse, load'a basıp sonsave'inizden oyuna girdiğinizde sağlığınızın arttığını göreceksiniz ama kaybettiğinizadamlarınız geri gelmeyecek o bölüm için.

B
ölüm 1 : Contact!


Bu bölüm bir training bölümü olarak geçiyor. Ekibinizle beraber paraşütle iniş yapıyorsunuzama aynı yere inemiyorsunuz. İlk önce ekibinizi toplamalısınız. Sol üstte çıkan bilgileritakip edin. Hedefleriniz yeşil kutu olarak gösteriliyor ve size olan uzaklıkları kutuiçinde yazıyor. Size en yakın olan ekip üyesine doğru gidin ama dikkatli olun her ankarşınıza düşman çıkabilir ama bunlar bir iki asker olur fazla olmazlar rahatça üstesindengelebilirsiniz. Ekip üyelerinizi toplarken onlara follow” komutu verirseniz sizi takipederler. Ekibiniz tamam olduğunda size yeni komutlar verilecek. Ramirez ile bağlantınınkesildiğini ve sizin onun yerini tespit etmeniz gerektiği söylenecek. Bunun için Drone”denen küçük robota ihtiyacınız olacak bu yine yeşil kutu olarak belirtiliyor. Drone” avardığınızda havalanacak küçük robot ve onu bir adamınız gibi kontrol edeceksiniz. Drone'uharitadan kontrol edin hedefiniz yine yeşil kutu şekline şimdi drone'u seçin ve yeşillegösterilen hedefe move” a basarak yönlendirin ve alttan execute”'e basmayı unutmayın.Robot oraya vardığında tekrar bir telsiz konuşması olacak. Helikopter çatıya yaklaşacakama iniş yapamadan geri dönecek, çünkü bina çatılarında roket atarlarla bekleyen adamlarvar. Yeni göreviniz bu üç roket atarlı adamı yok etmek bunlar RPG” olarak belirtiliyor.Bunlara döndüğünüzde üç tane yan yana olduğunu göreceksiniz, direk üzerlerine yürümenizsağlığınız açısından iyi olacaktır, o şekilde çok zor oluyor. Yüzünüzü bu RPG'leredöndüğünüzde en sağda olanının daha da sağına geçin, büyük köprünü ayaklarını görenekadar sağa geçin ve oradan hedefe yaklaşın. Adam çatıda yüzü size dönük olmayacak sakincenişan alın ve öldürün. İkincisine ilerlerken daha dikkatli olun yolda adamlar olacak vesizi veya adamlarınızı görürse bir roketle bir adamınızı indiriyor. Bu ikincisinivurduktan sonra üçüncüsünü öldürecekseniz asker kaybedebilirsiniz ilerlerken her köşedendikkatli dönün ve adamlarınızı önden gönderin. Bu son RPG'yi indirdiğinizde helikopterbinanın çatısına inecek ve tahliye için sizin de ekibinizle beraber oraya gelmeniziisteyecek. Binanın girişi çok karanlık N” ile nightvision açın ve içerideki adamlarıöldürerek devam edin binanın dışında çatıya çıkmanıza yarayacak demir merdivenler varonlardan yukarı çıkın ekibinize helikopterin üzerine move” komutu verin ve sizde X”tuşu ile araca binin.


Bölüm 2 : Coup d'état


Training bölümü ardından bir silah seçme ekranıyla karşılaşacaksınız. Kendiniz veadamlarınız için değişik silah seçenekleri var. Silahlar az gözüksede her silah için ayrımodifikasyonlar mevcut, mesela taramalı bir silaha dürbün takım nişan kabiliyetiniarttırma gibi. Silahların tüm özellikleri grafiksel olarak verilmiş hatta ağırlıklarıbile altta var, tabi her silahınıza eklediğiniz her parçanın da kendi ağırlığı var.


Bölüm başlangıcında yine X” tuşuyla helikopterden iple ineceksiniz. Önce VIP position'adoğru ilerleyin. Her zamanki gibi dikkatli olun ve haritanıza bakmayı unutmayın. Birmeydan var yakınlarda haritadan görebileceğiniz gibi bir sürü asker orada pusuya yatmışbekliyor. Oraya girerseniz büyük ihtimal bir adam kaybedersiniz çünkü çok sayıda düşmanaskeri var ve çoğu sabitlenmiş makinelerle veya sniperla pusudalar. Buraya sağdan soldangirmek sağlığınız açısından daha iyidir ama oradaki askerlerle başa çıkamazsanız etrafındandolaşabilirsiniz. Hedefe vardığınızda yeni emirler için orada beklemenizi söyleyeceklerhemen adamlarınızla iyi saklanabileceğiniz bir yere gidin. Haritadan da bakabilirsinizolduğunuz yere doğru birlikler gelecek onları öldürün, sonra yeni komutlar alacaksınız.Yeni hedefinize doğru ilerleyin yine düşmanlar olacak. Hedefinize vardığınızda büyükpetrol dolu bir tanker göreceksiniz o tankeri düşmanın dikkatini çekmek için kullanacaksınızbiraz uzaktan ateş edin çok büyük bir patlama yapacak ve dikkat çekeceksiniz. Oradanhemen carpark'a hareket edin ama üzerinize doğru düşman birlikleri gelecek.Carparkda dostlarınız var fakat düşmanlarınız da var dikkatli olun. Yeni göreviniz VIP 2 ye ulaşmak bukapalı otoparkta. Garaja girin ve tankı bulun. Sonra otoparkın çatısına inen helikopterdensilah almak için üst kata çıkın. Direk çatıya çıkarsanız açık alan olduğu için sniper ateşine maruz kalırsınız, bu nedenle isterseniz 2. kata çıktığınızda en üste çıkmadan binaların üstlerindeki adamları öldürün ve öyle çatıya çıkın. Çatıdaki helikopterden roketatar alacaksınız, bunun için roketatarı tıklayın ve equip'e basın. Bu roket atarla Heavy Armor”diye belirtilen tankı çatıdan vurmalısınız. Ona doğru ilerleyin aşağıda adamlarda olacakroketatarı alın ve sağ fare tuşu”'nda basılı tutarak nişan alın ve tankı havaya uçurun. Bundan sonra silah aldığınız helikoptere adamlarınızla beraber binip, bölümü tamamlayın.

Bölüm 3 : VIP 2 is down


Bu bölüm diğer iki bölüme nazaran daha zorlayıcı. Bölüme yine helikopterde başlıyoruz kısabir yolculuğun ardından ekibimizle aşağıya iple iniyoruz burada çapraz ateşe tutulacaksınız iple inince hemen kendinize bir siper bulun CTRL” ile yere yatın. Ekibinizle beraber oalanda asker bırakmamalısınız Ambush Zone” olarak belirtilen yerdeki tüm düşmanlar ölmeli eğer telsiz konuşması olmuyor ve yeni görev almıyorsanız, sağ kalan birileri var demektir. Sonra Drop Point”e varmanız söylenecek gidiş yolunda bir roket atar var siz fark etmezseniz o sizi fark eder bu yüzden dürbünlü silahı olan adamınıza ( Bir değişiklik yoksa Allen” dır ) o roket atarı öldürmesi için komut verin. Askeri araçlara dikkat edin ve eğer roket atar tarafından sürekli vuruluyorsanız soldaki yolu tercih edin. Drop point'e varana dek hep çatışma olacak vardığınızda yeni görevinizi alacaksınız. İki adet radar aracı (ADAT) var (bunlar haberleşme sisteminizi bozduğu için yerlerini kendiniz bulmalısınız) bunların yerini tespit edip savaş pilotuna haber vermek ( solda air strike olarak belirtilmiş ona attack komutu vereceksiniz). Bu araçlar haritada belirtilmemiş kendiniz bulmalısınız. Bunlar birbirine yakın haritada bulabilirsiniz. Bu ikisi patlatıldıktan sonra helikopter gelecek ve cephane alabileceksiniz. Bundan sonra US Embassy” (Amerikan Elçiliği)'e gideceksiniz ilerlerken oranın patladığını göreceksiniz ve birden etraf karışacak. Yıkılan binaya ilerleyin orada sağ kalan iki ghost var ve bir de vip 2”niz yerde yatıyor amacınız o bölgeyi korumak. Helikopter 3 dakika içinde tahliye için gelecek bu süre zarfında dayanmalısınız. Siz (eğer kaldıysa) askerlerine meydana doğru dönmelerini söyleyin siz soldaki duvarda kırık var zaman zaman oradan düşman gelecek buları öldürün. Yaklaşık 2 dakika sonra büyük bir tank gelecek bunun için Apache Helikopter” kullanacaksınız, tank gelince tanka nişan alın ve Apache”ye attack komutuverin. Bu tank patladıktan biraz sonra helikopter gelecek VIP 2'yi X” ile sırtınıza alıphelikoptere getirmelisiniz siz ve takımınız bir dahaki helikopterle gidecek bu sürede yinealan savunması yapacaksınız. Adamlarınızla beraber eski pozisyonunuza geçin ve savunmaya başlayın. Bu sırada 3-4 tank daha patlatacaksınız ( Bazıları üstünde adam olan jeeplerden Apache onu da patlatır ) Apache” pilotu size ben ayrılıyorum sizinle çalışmak zevkti” dediğinde sona yaklaştınız demektir. Gelen helikoptere (Black Hawk her zamanki helikopterinizinadı) takımınızla binin ve bölümü bitirin.


Bölüm 4 : Strong Point


Bölüm bu sefer biraz daha ıssız ve engebeli bir alanda geçiyor. Önce helikopterde tüm kaptanlara görevleri anlatılıyor tabi Kaptan Mitchell için özel bir görev var. İple helikopterdenindiğinizde Rally Point” e ilerleyeceksiniz giderken iki adam karşınıza çıkacak bunları rahatça vurabilirsiniz ama siz Rally Point” e vardığınızda etraf karışacak bu sırada savunma pozisyonuna geçip hedefe doğru ilerleyin orada bir araç var ondan silah ve ekipman alabilirsiniz sonra hepsi orayı terk edecek. Bundan sonra göreviniz iki adet Bunker”ı (Düşmanların yer altı sığınağı) yok etmek. Bunu kolayca yapmak için size verilen geniş alanı kullanmalısınız Bunkerların etrafından dolaşın çünkü birçok cephesinde pusuya yatmış düşman askerleri var. Bunkera vardığınızda adamlarınızla beraber içerideki herkesi öldürün. Orada yerde parlak bir şey var bomba şeklinde oraya C4 yerleştireceksiniz ama önce adamlarınızı dışarı çekin içeride kalan olursa ölür. C4'ü yerleştirin ve oradan koşarak uzaklaşın. İkincisi için aynısı yapılacak. İki Bunker patladıktan sonra Drop Point”e gideceksiniz ve C4 alacaksınız yolda bir iki düşman olacak. Bundan sonraki hedefiniz Power Station”ı C4 ile havaya uçurmak. Power station'a yaklaştığınızda çatışmaya gireceksiniz ve C4'ü yerleştirip uzaklaşın. Raminiz iyi ise power stationun patlamasını seyredin ve yeni hedefineze doğru ilerleyin. Roadblock”a varmadan önce bir rampa var o rampaya hızlıca tırmanmayın ölebilirisiniz. Yavaşça rampaya tırmanın ileride düşman tankları ve pusuya yatmış düşman askerleri var onları solda açılan Air Strike” birimine Attack” komutu vererek patlatın. Hiçbir düşman kalmayınca o bölgede yeni emirlerinizi alacaksınız. Şimdiki amacınız haritada belirli 3 düşman tankının yerini tam belirleyip Apache” helikoptere bildirmek. Benim tavsiyem önce solda tepede olana gidin. Önce tepede olana çıkıp patlatırsanız onun altında kalan diğer tankı rahatça görebilirsiniz ve nişan alarak Apache”ye komutu verebilirsiniz. Diğerine ilerlerken dikkatli olun binaların çatılarında adamlar olabiliyor. Bu üçüncüsünün ardından telsizden size bu bölümlük bu kadar yeter deniyor ve Extraction point” e doğru ilerleyip bölümü bitirin.


Bölüm 5 : Mayday! Mayday!


Bu bölümde helikopterde sorun çıkıyor zorunlu iniş yapıyor. Bu bölümde askerleriniz yok amaşu ilk bölümde kullandığınız Drone” robotu var, eğer iyi kullanırsanız adamlarınızdan faydalı olabilir. Bölüm gece, yani karanlık mekanlarda geçtiği için Splinter Cell'denSam Fisher” gibi sessizce ilerleyebilirsiniz (STEALTH) bu arada N” ile gece görüşüaçmayı unutmayın. İlk önce 3. bölümden hatırlayacağınız ADATlardan bulup C4 ile yok etmek.Adamlarınız olmadan ilk radarlı araca doğru ilerleyin. ADATlar radarlı araçlar bunlardan3 tane var, vurulmamak için her zaman önünüzden Drone” aracını gönderin ve düşmanlarınızınyerini önceden tespit edin. Üçüncü ADAT biraz daha zor çok fazla koruma var ama sırasıylaöldürürseniz pek zorlanmazsınız. Bu araca da X” ile bombayı yerleştirip uzaklaştıktan sonra yeni talimatlar alacaksınız. İki Artillery Unit” yani şu büyük tanklardan, onların yanına varıp Apache”ye saldırması için talimat vereceğiz. İnmeniz geren yokuşun ilerisinde düşman askerleri var Drone” la yerlerini tespit edebilirsiniz. Sağ tarafınızda arabanın üstünde bir adam var solda ise 4 düşman askeri bir arada bekliyor. Önce sağdaki tek adamı vurun sonra dörtlü grubun icabına bakın ve o yoldan devam edin. İlerlerken karşınıza bir tane ikili bir tane üçlü düşman devriyesi çıkacak onları rahatça öldürebilirsiniz zaten. Şimdi eğerönünüze ilk çıkan yokuştan tırmanıp haritanın altında kalan artillery point” e ilerlerseniz işiniz çok zor olur, bu nedenle haritanın aşağısındaki hedeften daha da aşağıya inin orada iki ağızlı bir mağara var ve üç düşman askeri var. Mağaranın solda kalan ağzının solundanmağaranın üzerine tırmanılabiliyor. Oradan hedefinize doğru ilerleyin iki düşman askeri vurup kolayca ulaşabilirsiniz tankın yanına. Attack komutu verdikten sonra oradan hemen uzaklaşın. Sonra ikinci hedefinize doğru gideceksiniz burada makineli tüfeklerin başında düşmanlar var dikkatli olun ve tankın bulunduğu meydanda çatıda adam var. Bu tankı da sağa salim patlattıktan sonra tahliye bölgesine gidecekseniz. Bölümü bitirmeye giderken 2-3 düşman aracı gelecek onları etkisiz hale getirin ve sizi oradan götürecek olan araca binin, bölümü tamamlayın.


Bölüm 6 : Ready for bear


Önce Enterence (Giriş ) bölgesi düşmanlardan arındırılacak, adamlarınızla ilerleyin ikilidüşman grupları çıkacak öldürmesi kolay. Enterence'a yaklaştığınızda yoğun düşman ateşiolacak dikkatli olun o bölgedeki tüm adamları öldürünce yeni gitmeniz gereken yer TankCrew” (Amerikan tank mürettebat)in bulunduğu yer. Yolda karşınıza engeller mutlaka çıkacakçatılara dikkatli bakın sniper varsa çok tehlikeli oluyor. Vardığınızda içeri girin oradaamerikan askerleri sizi takip edecekler şimdiki amacınız bu askerleri koruyarak US TankHangar 131” (Amerikan tank hangarı) getirmek. Adamlarınızla önden yola eşlik edeceksinizöteki adamların güvenliği sağlanacak. Sağa salim vardığınızda diğer amerikan askerleritanklara binecekler ve hareket edecekler, onlar zaten önlerine çıkan adamları vurarak ilerleyecekler. Tanklarla beraber tünel girişine kadar yolculuk edeceksiniz sonra Arms Depot”a gitmeniz gerek tünelden çıkarken tanklar duracak çünkü dışarıda Havoc” diye belirtilendüşman helikopterlerinden iki tane var. Bunları patlatmalısınız ama dikkat edin roket fırlatıyorlar size isabet ederse tek seferde ölürsünüz. Helikopterler size yakınken ateş edindumanlar çıkcak sonra patlayacaklar. Sonra tekrar arms depot”a devam edin. Yeni görevinizpark alinde olan helikopterlerden birinin yerini tespit etmek siz helikopteri bulup AirStrike”a Attack” diyeceksiniz. Sonra tankların yanına Arms Depot”a geri dönün ve tankların kontrolü sizin elinize geçecek. Tankları aynı askerleriniz gibi hareket ettirebileceksiniz ve çıkışa doğru ilerleyeceksiniz. Karşınıza bir iki tank çıkabilir tanklarınıza Attack” komutu verirseniz onlar halleder. Tanklarınızla çıkışa vardığınızda sizi almak için bir tank gönderecekler orada biraz bekleyin bu sefer araç ayağınıza gelecek binip bölümü bitirtin.


Bölüm 7 : Quarterback


Ara videolardan anlayabileceğiniz gibi Amerinka Başkanını (VIP 1) esir alınmış. Başkanınkaçırıl amacı amerikan ordusunun bir nükleer silahı. Bu silahın gizli kodu bir çantadagizli bu çanta karşılığı (kod adı football” ) başkanı veriyorlar. Kurtarma görevinde sizintakımınızda var önce shagty kasabası”na doğru yol alın. Bu bölümde çatılardaki sniperlaradaima dikkat edin. Oraya vardığınızda Salvatre sizden destek isteyecek hamen onun yanınayönelin. Oraya vardığınızda sadece amerikan askerlerinin cesetlerini bulacaksınız orada VIP1'in de olmadığını öğreneceksiniz ve Amerika Başkanının son görüldüğü yere gideceksiniz. Oraya gitmeden önce cephane ihtiyacınızı karşılamanız için helikopter inecek Drop point” olarakbelirtiliyor. Bu bölümde zaman zaman helikopterlerle karşılaşacaksınız. Yolda dikkatli olunyaklaştığınızda orada yerin biraz içine gömülmüş alan var labirent gibi oraya girince dikkatli olun gizlenmiş pusuda yatan adamlar var onlara dikkat edin. Başkan tam o labirentin ortasında ama adamın elinde tabanca sakın düşman sanıp vurmayın mavi takım elbiseli. Ona inen helikoptere kadar eşlik edin sizin ve takımınızın tahliyesi sonra yapılacak. Orada bekleyin bir araç size doğru gelecek fakat gelene kadar orada kendinizi savunacaksınız düşman ateşine karşı. Araç gelince binip yeni emirleri dinleyin. Şu nükleer silahın şifresinin olduğu çantaCarlos Ontiveros çalındı ve sizde onu bulmalısınız kod adı football”. Çantaya doğru ilerlerken düşman askerleriyle kapışacaksınız bunlar labirentteki adamlar gibi diğer düşmanlara göre daha iyi silahlara sahip. Tam siz hedefinize varmak üzereyken adamlar helikopterle kaçacaklar göreviniz iptal olacak ve Extraction Point”e giderek bölümü tamamlayacaksınız.

Bölüm 8 : Guardrail IX (9.)


Bu bölümde yine geçen bölümde son anda kaçırdığınız çantanın ve General Carlos Ontiverospeşinde koşacaksınız. Bölümde takımınız yok yalnızsınız ama yine Drone” robotunuz var.Çantanın yeri football” oarak belirtilmiş. Hedefinize doğru dikkatlice ilerleyin yarı yolageldiğinizde görev değişecek yeni görev alacaksınız. Hemen Drop Point”e doğru ilerleyin oradaki helikopterin yanına gidip x”e basın cephane dolacak ve C4 patlayıcıları alacaksınız (siz bir şey yapmıyorsunuz o kendi alıyor). Sonra tam yeni emirler gelirken bağlantı kopacakbunun nedeni dev bir casus anten. Amacınız bunu bulup yok etmek haritada görürsünüz, beyaz ve çok uzun. Oraya meydandan geçerek gidiliyor ama çatışma var bu nedenle etrafından da dolaşabilirsiniz dilerseniz. Anten bir binanın çatısında önce binanın girişini bulmalısınız. Giderken bir çok düşman askeriyle karşılaşacaksınız. Tırmanmaya başladığınızda terasa varacaksınız C4 patlayısını yerleştireceğiniz yer parlıyor zaten, oraya bombayı yerleştirin ve hemen oradan uzaklaşın. Aşağıya indiğinizde yeni askerler bölgeye gelecek. Siz Extraction Point” evarıp tahliye olmaya çalışacaksınız. Tam helikopterin sizi beklediği yerde de, çatıda bir adam pusuya yatmış sizi bekliyor, ona dikkat edin, gerkirsen önceden drone'la yerini tespit edin ve helikoptere binip bölümü tamamlayın.


Bölüm 9 : Bulldog


Bu bölümde ilk hedefiniz şehirdeki iki roadblock” noktasındaki adamları öldürmek. Buralarda sniperlar ve roketatarlar var dikkatli olun. Zaten amacınız bu iki yerdeki roketatarlarıtemizlemek ama dikkatli olun tek vuruştan adamlarınız veya siz ölebilirsiniz. Bu iki yeribitirdikten sonra extraction point”e doğru yol alacaksınız orada helikoptere bineceksinizgeneral sizi yanına isteyecek fakat konuşma sırasında generalin olduğu yerde patlamalar olacak ve sizde hemen o bölgeye gideceksiniz. Crash site” çatışma alanı oraya gelene kadar çok düşmanla boğuşacaksınız .Orada generalin sağ olduğunu öğreneceksiniz.Bir süre orada helikopter gelene kadar kendinizi ve General Martin'i savunmalısınız adamlarınızı yerleştirin vehelikopter gelene kadar bekleyin helikopter gelince gidin yanına generalde gelecek ve binecek araca sonra biraz övgü dinledikten sonra sizinde aracınız gelecek Haritada yeri bellitanka gidin ve bölümü tamamlayın.


Bölüm 10 : Fierce resistance

Bu bölümde contact!” bölümünde yani ilk bölümde oynadığınız mekana geri dönüyorsunuz.Düşman Zocalo Plaza”nın kontrolünü ele geçirmiş bu bölgenin kontrolünü tekrar geri almanızistenecek. Oraya doğru ilerleyin ama orada çok fazla düşman var hatta iki tane düşman tankı var. Sonra o görev iptal olacak hemen askerlerinize zarar gelmeden geri çekilin ve yenihedefinize o bölgenin etrafından dolaşarak gidin. Bu bölümde bir de helikopter var ona dikkat edin rastladığınızda ateş edip düşürün onu. Size telsizle scrambier”den bahsedilecekbunlar yine şu sinyal engelleyicilerden ama biraz daha küçükler bu yüzden siz yaklaşmadansinyal kesilmeyecek ama tam varacağınız anda sinyali kesiyor ve bulunduğu yerde düşman askerleri var. Hedefe vardığınızda küçük bir anten ve yanında kutular göreceksiniz bu kutulara ateş edin küçük bir patlama olacak sonra size bunlardan 3 tane daha olduğunu söyleyecekler ve sizde bunları teker teker patlatacaksınız ama unutmayın hepsi düşman tarafından korunuyor. Bu üçünü patlatınca hemen yeni emirler alacaksınız 2 tankın kontrolü elinize geçecek. Tanklara emir vermeden önce hedefe biraz yaklaşın (saray girişine) ama tamamen değil tabi gizli bir yere geçin. Tankları şimdi kontrol edin orada daha önceden bahsettiğim iki tankı kendi tanklarınızla halledin isterseniz (eğer sağsa) roketatar'a sahip olan adamınızlayardımcı olabilirsiniz sonra girişe yaklaşın ama pilot bir şeyler dediğinde geri çekilin.Giriş patlatılacak şimdi girişte hemen solda düşman var dikkat edin içeride pusuda yatmışbir çak düşman da var. Bunların hepsini öldürdükten sonra sarayı ele geçirmiş olacaksınızama tam siz varmışken General Carlos Antiveros oradan kaçacak. Sizin generalçiniz size geridönmenizi söyleyecek extraction point'e gidin. Araca bindiğinizde sevdiğiniz bir pilotunsesini son kere duyacaksınız, Carlos onu öldürecek. Mitchell artık Carlos Ontiveros'a karşıözel bir öfke de besliyor.


Bölüm 11 : NORAD on the line


Bu bölümde yine Ontiveros'un peşindesiniz. Hedefinize ilerleyin ve düşman askerlerinedikkat edin. Ontiveros'a tam varacakken adam yine kaçacak ve sürekli size Mitchell n'aber” şeklinde sözler söyleyecek bu çok sinir bozucu. Sonra cephane için drop point”e gelmenizsöylenecek orada işiniz bitince Ontiveros'un iniş yaptığı söylenecek. Ontiveros VIP1 is down”bölümünde havaya uçurduğu yere iniş yapmış sizi bekliyor. Önce dost askerlerin yanına varınorada çok fazla düşman var. Burada uzak menzilli silahı olan adamınız işe yarayacak (silahını değiştirmediyseniz Allen” ) Çünkü heryerde pusuda yatmış askerler var ve elçiliğin harabesinin çatısında bir sniper var tek atışla öldürebilir sizi dikkat edin. Düşmanları öldürdükten sonra sakın direk hedefe koşmayın siz ilerledikçe yeni düşmanlar gelecek. Binaya yavaşçayaklaşın yeni gelen düşmanları öldürün. Tam merdivenlere vardığınızda yine düşman gelecek onları da öldürün. Hiç adam kalmayınca görev tamamlandı yazacak zaten, eğer tamamlanmamışsa hala düşman var demektir. Merdivenleri tırmanın Ontiveros bu kez kaçamayacak. Extraction Pointe gidin bu bölümün ve oyunu sonuna gelmiş olacaksınız.
 

PcManYaG-ı-

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
129
Mesajlar
1,220
Reaksiyon Skoru
15
Başarım Puanı
122
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
paylaşım için saol
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst