Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Resident Evil 4 - Bölüm 1 Rehberi

Bilal MANAY™✓

Hızlı Yaşa Erken Öl Cesedin Yakışıklı Kalsın.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Katılım
7 Mar 2019
Konular
282
Mesajlar
2,334
Reaksiyon Skoru
3,263
Altın Konu
15
Başarım Puanı
252
TM Yaşı
4 Yıl 2 Ay 24 Gün
Online Süresi
88d 20h 35m
MmoLira
4,433
DevLira
6
Resident Evil 4'ün ilk bölümünde, zorlu dövüşlerle (ancak patron dövüşleri yok) karışık çok sayıda sessiz keşif var. Ve başlangıçta kaynak eksikliğiniz nedeniyle daha da kötüleşir.

Resident Evil 4 remake Bölüm 1 incelememiz, hiçbir öğeyi kaçırmamanızı ve oyunun başından, Avcı Köşkü, Köy Meydanı, Çiftlik ve Göl Kenarı Yerleşimi aracılığıyla Bölüm 1'in sonuna kadar hayatta kalmanızı sağlayacaktır.

BU KADAR UZUN SÜRENİ GÖRÜN

Açılış ara sahnesinden sonra, polisle neyin bu kadar uzun sürdüğünü görmek için arabadan atlayacaksınız. Henüz toplanacak bir şey yok, bu yüzden avcı kulübesine ulaşana kadar ilerleyin. Ön kapıdan içeri girin ve sola dönün.

Crude Charm dosyasını bulmak için sağdaki ilk kapıya girin.

Dışarı çıkın ve sağa dönün. Koridoru iki sağdan takip edin (haçlı kapı kilitli) ve Leon'un yeni bir arkadaş edineceği mutfağa gidin.
Avcı Köşkü anahtarını cesedinden alın ve Subay Rozeti dosyasını kapıya yaklaştırın.

Anahtarı az önce geçtiğiniz kapıya geri götürün ve çok normal olan bodrum katına inin. Toplanacak hiçbir şey yok ve kaybolmanın bir yolu yok, bu yüzden ara sahnelere ulaşana kadar keşfetmeye devam edin.


AVCI KULÜBÜNDEN KAÇIŞ

1.JPG


Üst kata çıktığınızda, Leon'un yeni arkadaşı aşağı iniyor olacak. Onu (tekrar) yere koyun ve yukarı çıkın. Çapraz kapıdan geri dönün ve düz devam edin. Solunuzdaki duvarda bir delikten geçeceksiniz. İçeriye bakarsanız, odanın içinde Crude Charm'a sahip bir çift adam göreceksiniz. Onları çıkarabilirsiniz, ancak cephaneyi boşa harcamak için hiçbir neden yok.

Onları geçin ve yeni açılan kapıdan sağa dönün. Yukarı çıkın ve ara sahneyi izleyin.


GÖLE GİDİN

2.png


Dışarıda, yol yine düz bir atış. Yıkılmış bir binaya çarpana kadar devam edin. Biraz tabanca cephanesi için namluyu parçala. Kulübeye gidin ve biraz barut için başka bir varil parçalayın.Kaydetmek için daktiloyu ziyaret edin ve ardından solunuzdaki kapıdan geçin.

Ölü kurdu gördüğünüzde, çekmecede daha fazla tabanca cephanesi bulmak için sola doğru ilerleyin.

Paslanmış kamyona devam edin. Bazı pesetalı kasaları bulmak için çöken binaya doğru sola dönün.

Kamyonun hemen yanından iki yerli geçiyor. Onlarla başa çıkmanın ekonomik bir yolu, onları yere sermek için dizlerine birkaç atış yapmak ve sonra yaklaşmak.Onları tekmelemek için bir yakın dövüş istemi göreceksiniz, ardından bunu bazı bıçaklı saldırılarla takip edebilirsiniz.

Onların hemen köşesinde, muhtemelen bir ayı tuzağına düşeceksiniz (veya çömelip onu hasar almadan patlatmak için bıçaklayabilirsiniz). Bunu geçince solda, kapının arkasına saklanan öfkeli bir yerlinin olduğu bir kulübe var.Yakından bakarsanız, onu duvardaki delikten vurabilirsiniz. Onu dışarı çıkarın, ardından kırmızı bir bitki, bir flaş bombası ve biraz daha tabanca cephanesi alın.

Patikaya geri dönün ve üstteki dekoratif kopmuş kafaları görmezden gelerek kapıdan geçin.

3.jpg


Bunu geçtikten hemen sonra, dürbününüzü kullanmanız için bir istem alacaksınız. Köylülerin polis arkadaşınızı yakmasını izleyin (eve gitmek için taksi çağırmanız gerekecek sanırım) ve sonra ileri doğru itin.KÖY MEYDANI

Önünüzdeki köy meydanını halletmenin doğru bir yolu yok. Etrafta gizlice dolaşmak ve birkaç köylüyü sessizce dışarı çıkarmak mümkündür - ama sadece birkaçı. Eninde sonunda biri seni fark edecek ve sen de saldırıya uğrayacaksın.Ayrıca acele edip çekim yapmaya başlayabilirsiniz, ancak aceleyle eskiyecektir. Sonunda, bir Elektrikli Testere Adam (ilişki yok) doğacak. Bundan bir süre sonra kavga belirsiz bir şekilde sona erecek.

Buradaki en iyi yaklaşım, Chainsaw Man'in ortaya çıkmasına odaklanmak ve savaşı olabildiğince çabuk tamamlamaktır - bu, sizi sağlık ve cephaneden kurtaracaktır (peki, olabilir). Ve sonra öğeleri toplamak için dolaşabilirsiniz.

4.png


Dürbün noktasından sola dönün ve binanın arkasındaki dar yolu takip edin. Solunuzdaki yeşil otu alın. Devam edin ve sessizce dirgenli kadını indirin.Bazı kaynaklar için yanındaki sandığı parçalayın (S). Bir sonraki binanın arkasındaki aynı yolu takip etmeye devam edin ve keskin çizgiyi geçin.

Solunuzda bir kulübeye geleceksiniz. İçeri dalın ve biraz tabanca cephanesi için sandığı parçalayın.

Yapabileceğiniz her şeyi yapmak için bir dakikanızı ayırın. Tabanca cephanesi yapmak için malzemelere sahip olmalısınız — 5 barut, 1 kaynak (S) — ve Karışık Bitki (G+R) — 1 yeşil bitki, 1 kırmızı bitki. Olaylar buradan sonra hızla gelişmeye başlayacak.

Kapıdan çıkın ve çitin sağ tarafı boyunca dümdüz ilerleyin. Binanın ön köşesinden sağa dönün ve sağınızdaki kapıya girin. Leon bu kapıyı arkasından kilitleyecek.

Kapının solundaki kitaplığı pencerenin önüne itin. Biraz peseta için oradaki iki varili parçalayın. Daha solda, tabanca cephanesini ve ilk yardım spreyini alın. Yukarı çık.

5.jpg


Merdivenlerin tepesinde, duvardan W-870 av tüfeğini alın. Bir el bombası için soldaki dolaba çarp. Açık pencereye doğru devam edin ve merdiveni yıkın. Solda, yatağın üzerinde birkaç av tüfeği mermisi var.

Merdivenlerin tepesine geri dönün. Muhtemelen bu noktada Chainsaw Man ile karşılaşacaksınız. Biraz hasar verin ve saldırısını savuşturmaya çalışın. Sersemlediğinde, pencereden atla. Sağa dönün ve sağınızdaki saçakların altından kadife mavisi hazineyi alın.

6.jpg


Buradan, sadece köy meydanında koşmak ve köylüleri vurmakla ilgili. Tüfeği testereli adama kafadan vurmak için saklayın.Onu öldürebilirsin. Sıkışmalardan kurtulmak için el bombasını ve flaş bombasını unutmayın.

Köylüleri yavaşlatmak ve onları yakın dövüş saldırılarına açmak için kafa vuruşlarına ve diz kapaklarına odaklanın. Düşürdükleri her şeyi alın. Nüfusu yeterince azalttıktan sonra, kasaba zili çalacak ve herkes seni öldürmekten sıkılacak.KÖY MEYDAN EŞYALARI

Köy meydanına girdiğiniz yere geri dönün. Burada toplanacak çok şey var. Saat yönünün tersine çalışacağız.

7.png


Köy meydanına giderken (dönüş) ilk sağa dönün. Merdivenlerin başında sağda bir kulübe var. İçeri girin ve birkaç peseta için sandığı parçalayın. Pencereden (yoksa) atlayın ve sağa dönün.Bazı kaynaklar için meydanın girişine bakan sandığı parçalayın (S).

Kulübenin ön kapısına dönün, tepeden sağa doğru ilerleyin. Solunuzda çitin arkasında bir miktar tabanca cephanesi olan bir sandık ve onun sağında kırmızı bir bitki olan bir vagon var.

Binaların arka tarafı boyunca devam edin ve bir sonraki sola dönün. Atlamak için başka bir pencere için solunuzda izleyin. Bir el bombası için köşedeki namluyu ve biraz tabanca cephanesi için sağdaki sandığı parçalayın. Ön odada, bazı kaynaklar için namluyu parçalayın (S).

Dışarı çıkın, biraz sağdaki taş kuleye gidin. Merdiveni tırmanın ve platformdaki yeşil bitkiyi alın. Baş aşağı.

Kapıdan çıkın ve sağınızdaki yola girin. İlk sola dönün. İlk yaşlı kadını öldürdüğünüz yere kadar keskin çizgiden geçen yolu takip edin. Solunuzdaki pencereden atlayın.

Sağındaki gardıropta saklanan kızgın bir köylü var. Biraz tabanca cephanesi için namluyu parçala. Ön duvar boyunca henüz içine giremediğimiz kilitli bir çekmece var. Sağdaki kapıdan geçin.

Meydanın ortasındaki polis arkadaşınızın cesedini ziyaret edin. Bir yeşil bitki daha almak için meydanın doğu ucuna ve kilisenin solundaki küçük avluya gidin. Kuzeye doğru tepeye geri dönün.

Tepenin zirvesinde, sağdaki kulübede tabanca cephanesi, soldaki evde yakutlu bir kasa var. Köy Meydanı'ndan çıkan yolu takip edin.

Kapıyı geçince sağdaki binaya girin. Kırmızı bir bitki için namluyu parçala. İhtiyacınız olabilecek her şeyi yapmak için bir saniyenizi ayırın ve ardından kaydetmek için daktiloya basın.


ÇİFTLİK​


8.pngDışarıda, sağa dönün. Evin arka köşesinde mavi bir madalyon asılıdır. Ateş etmek, yakındaki iki köylüyü uyaracaktır.

Çiti çiftliğin kuzey tarafındaki otlağa atlayın. En uçta, küçük yel değirmenine bağlı bir fener(?) var.Bir tarafa döndüğünde, vur ve inci kolyeyi düşürecek - suyun üzerinden vurursan, kolye kirlenecek ve daha az değer kazanacak.Sağa dön ve soldaki kulübeye dal. Kirişlerde asılı başka bir mavi madalyon var.


Arkanızdaki ahıra geçin. Biraz barut için namluyu parçala ve sonra arkanı dön. Direğin arkasında namlunun tam karşısında asılı duran başka bir mavi madalyon var.

9.jpg


Kuzeydoğuya devam edin. Solunuzda, birazdan geri döneceğimiz büyük bir demir parmaklık göreceksiniz. Sağa dönün ve uzun ambarın açık penceresinde (saman dağı?) başka bir mavi madalyon göreceksiniz.Bir tapınakta henüz açamadığımız bir kilidi ve sağda yeşil bir bitkiyi görmek için ahırın kuzey tarafına gidin. Son mavi madalyon o türbenin arkasında.

Çiftliğin kuzey tarafındaki kapı evine geri dönün. Sağda, hallettiğimiz madalyonları yok etmenizi isteyen bir Mavi İstek Notu var.

Kapı evinin sol tarafında barutlu bir sandık bulacaksınız.

Kapı kulübesinin içinde, pesetalar ve kaynaklar (S) için soldaki kasaları parçalayın ve ardından sağdaki kapıdan geçin. İçerideki tuzak teliyle ilgilenin ve ardından odayı merdivene kadar takip edin.Sarı bir bitki için geçmişe devam edin. (Maksimum sağlığınızı artırmak için bunu diğer bitkilerle karıştırın.)

Merdivene tırmanın ve tepedeki yaşlı kadınla ilgilenin. Av tüfeği mermilerini alın ve bulmacayı şimdilik görmezden gelin. Merdivenin arkasındaki kapalı kapıdan geçin. Çıkıntıyı bırakın ve biraz barut için indiğiniz yerde namluyu parçalayın.

İçinde sürahi olan bir sandık bulmak için etrafta dolaşın. Hazineleri daha değerli hale getirmek için birleştirmek için bir araç ipucu alacaksınız. Hemen onu geçtikten sonra, biraz peseta ve barut için sağdaki varilleri parçalayın.

Kapıdaki asma kilide ateş edin ve ahıra adım atın. Solda başka bir asma kilitli kapı var (bu, başladığınız yere geri dönüyor). Bu noktada, boğa başlı iri bir adam sağınızdaki duvarı yarıp geçecek.Onunla ve arkasındaki köylülerle ilgilen.

10.jpg


Ahıra geri dönün, asma kilitli kapıya dönün.Saat yönünde çalışarak çekmecede bir yakut olup olmadığını kontrol edin ve peseta için namluyu parçalayın, mutfak bıçağını ve tahta dişliyi alın, bazı kaynaklar için dolabı açın (S) ve biraz peseta için sandığı parçalayın.

Merdivene tırmanın ve daha fazla peseta için tepedeki namluyu parçalayın. Kabinde tabanca cephanesi olup olmadığını kontrol edin ve ardından pencereden atlayın. Tabanca cephanesi ve daha fazla peseta için kasaları parçalayın.

Yel değirmenine dönmek için sola dönün. Tahta dişliyi duvara yerleştirin ve portcullis'i açmak için kolu çekin. Hiçbir şeyi kaçırmadığınızı iki kez kontrol edin ve az önce açtığınız kapıdan geçin.

Köprünün uzak tarafında sola dönün ve dar yolu takip edin. Geçerken namluyu parçalayın ve ardından pesetalar için uzak uçtaki sandığı parçalayın.

Köprüye geri dönün, bu sefer sağa dönün. Kaynaklar (S) ve pesetalar için varilleri parçalayın ve ardından et(ler) vagonunu yoldan çekin.

Peseta ile başka bir varile giden yolu takip edin. Köşede, bir yerli dinamitle yolunuzu kapatacak. Arkanızdan gizlice yaklaşabilecek herkesle ilgilenin ve ardından kayalıklardan sağa dönün.Orada kayaların arasından ve kızgın bir dirgen kadına giden küçük bir iz var.

Tünele ulaşana kadar devam edin. Yolun yarısında tünel kıvrılıyor. Virajda, içinde peseta bulunan bir sandık için sola dönün.GÖL KÖŞESİ YERLEŞİM

Tünelin uzak ucunda, karşınızdaki binada dinamit atan biri ile daha fazla yerliyle karşılaşacaksınız. Yapabilirseniz, havaya uçurmak için elindeki dinamiti çekin.Yerel halkın geri kalanıyla ilgilenin - solunuzda başka bir dinamit atıcı var.

Soldaki kulübeye gidin ve içindeki tuzak teli ile ilgilenin. Pesetalar ve kaynaklar (S) için malzemeleri parçalayın ve ardından uzak taraftaki ayı tuzağını izleyin.Sağa dönün ve açılış alanını geçin. Sola dönün ve evin etrafından dolaşarak içinden atlayabileceğiniz bir pencereye gidin.

Tabanca cephanesini içeri alın ve peseta ve barut için namluları parçalayın. Av tüfeği mermileri için sağdaki odaya girin.

Mermilerden, arkanı dön ve ilk Otomatik Kale Muhafızı için duvarın kirişlerle birleştiği yere bak.

Patikaya geri dönün, içinde tabanca cephanesi olan bir sandık ve tırmanılacak bir merdivenin bulunduğu soldan devam edin. Pesetalı başka bir sandık için o yolu takip edin.

Merdivene geri dönün, sağa geçin ve daha fazla dinamitle uğraşın. Evin biraz arkasında, pesetalı bir sandık arayın. Ön tarafa geri dönün, kilide ateş edin ve içeri girin.

El bombası için sağdaki dolabı kontrol edin. Kapıdan geçin ve koridordaki tuzak telini etkisiz hale getirin.Arka odadaki dolapta tabanca cephanesi olup olmadığını kontrol edin, masadan kömürleşmiş resim çerçevesi dosyasını alın ve ardından kitaplığı kenara çekin.

Yerel olanla ilgilen ve ardından biraz barut için kabini aç. Gizli kapıyı aç. Spoiler-y şeyler olana ve bölüm bitene kadar tüneli takip edin.


Luis ile ara sahneden sonra 2. Bölüm'e geçeceğiz. Ya da oyunun farklı bir bölümüne atlamak istiyorsanız işte tam Resident Evil 4 remake izlenecek yol.


 

Manji

Ma vie, Mes règles
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Katılım
10 Nis 2022
Konular
154
Mesajlar
3,245
Reaksiyon Skoru
1,737
Altın Konu
42
Başarım Puanı
196
TM Yaşı
1 Yıl 1 Ay 19 Gün
Online Süresi
103d 14h 51m
MmoLira
2,480
DevLira
0
Paylaşım için teşekkürler
 

65ahmet75

Moderatör
Moderator
Dergi Editörü
Grafiker
Paylaşım
Admin
Katılım
26 Ara 2012
Konular
452
Mesajlar
3,621
Reaksiyon Skoru
372
Altın Konu
0
Başarım Puanı
203
TM Yaşı
10 Yıl 5 Ay 6 Gün
Online Süresi
17d 4h 31m
MmoLira
461
DevLira
0
paylaşım için teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst