Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Başarılı Bir Değişim İçin 7 Beslenme İpucu

  • Konuyu başlatan Tunga
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 300

Tunga

Wisely and slow; they stumble that run fast.
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye Turkmmo Discord Nitro Booster
Admin
Turnuva
Yarışma
Yönetici
Katılım
29 Eyl 2009
Konular
1,354
Mesajlar
9,950
Reaksiyon Skoru
7,577
Altın Konu
377
Başarım Puanı
376
Yaş
29
TM Yaşı
14 Yıl 2 Ay 11 Gün
Online Süresi
181d 2h 32m
MmoLira
28,309
DevLira
96

Çevrimiçi Hazine Avı ve Nişancılık Oyunu HAWKED Çıktı! Ücretsiz İndirin ve HEMEN OYNAYIN!

Başarılı Bir Değişim İçin 7 Beslenme İpucu


Değişmek istiyorsanız, bunun için yalnızca antrenmanlarınıza güvenemezsiniz. Yağ kaybetmek veya kas inşa etmek mutfakta da çok fazla çalışma gerektirir! Sağlam bir beslenme anlayışı olmadan, çok sıkı antrenman yaptığınız sonuçları alamazsınız. 2015'i şimdiye kadarki en iyi yılınız yapmak istiyorsanız, hatasız bir beslenme oyun planına girmeniz gerekir.

BodySpace MuscleTech sporcularımız size yardımcı olmak için burada! Beslenmenizden en iyi şekilde yararlanmak için tam olarak ne gerektiğini bilirler, böylece başarılı bir şekilde dönüşebilirsiniz. İpuçlarını diyet planınıza uygulayın, böylece verimli bir şekilde yağ yakabilir ve kas inşa edebilirsiniz.

1. Antrenman Yapmayan Günlerde Kalorileri Ayarlayın

Birçok dönüşüm umudu, antrenman günlerinde antrenman dışı günlerde olduğu gibi aynı miktarda kalori yeme hatasını yapar. "İnsanlar dönüşüm süreçlerinde düzgün yakıt almıyorlar" diyor sporcu ve fitness modeli Tricia Ashley. "Antrenman günlerinde, vücudunuzu eğitmek ve onarmak için ekstra yakıta ihtiyacınız var."

Başarılı Bir Dönüşüm İçin 7 Beslenme İpucu

Egzersiz günlerinde, vücudunuzun onarılmasına yardımcı olmak ve eğitmek için ekstra yakıta ihtiyacınız vardır.
Ashley, antrenman dışı günlerde kalorilerinizi azaltmanızı ve antrenman günlerinde artırmanızı önerir. Kişisel kalori sayımı dinlenme günlerinde 2.000 kalori ve iş günlerinde 2.500 kaloridir.

Kalorilerinizi kilonuza, cinsiyetinize, hedeflerinize ve egzersiz yoğunluğunuza göre ayarlayın, ancak kalori alımınızı binlerce kişiye göre çılgınca değiştirmek yerine, Ashley'nin 500 kalorili salıncağını bir rehber olarak kullanın. Bu kalorilerin çoğunu protein ve ekstra karbonhidratlardan elde edebilirsiniz, bu da antrenman günlerinizde en yüksek performansı artırmaya yardımcı olacaktır.

2. Vücudunuzu Dinleyin

Sağlıklı beslenmenin siyah beyaz olduğunu düşünebilirsiniz: Diyet onaylı yiyeceklerin bir listesine sadık kalırsınız ve asla yoldan çıkmazsınız. Bununla birlikte, beslenme planınızı kişiselleştirmek önemlidir. "Vücudunuzun farklı yiyeceklere nasıl tepki verdiğini açıklamayı ihmal etmeyin" diyor fitness modeli Jimmy Everett.

Belirli bir yiyecek sağlıklı olabilir, ancak kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlamayabilir. Vücudunuz bir şeye iyi tepki vermiyorsa, diyet planınıza dahil etmeyin. Bir şeyi keserseniz, farklı bir sağlıklı seçenekle değiştirin.

Kendinizi nefret ettiğiniz yiyecekleri yemeye zorlamayın veya planınız onları gerektirdiği için kötü tepki vermeyin.

3. Çok Kısıtlayıcı Olmayın

Hiç şüphe yok ki, vücut yağını kaybetmek için mutfakta daha iyi seçimler yapmanız gerekiyor. Tabağınızı daha önce doldurmuş olabilecek çok sağlıklı olmayan yiyecekler büyük olasılıkla yeni planınızda ihmal edilecektir. Bununla birlikte, yolculuğunuzun başlangıcında yemeyi sevdiğiniz her şeyi ortadan kaldırmayın.

"Mümkün olduğunca sağlıklı yiyecekler yemeye odaklanın, ancak hiçbir yiyeceği 'sınırsız' olarak görmeyin" diyor kişisel antrenör Lindsay Cappotelli. Kendinizi tekrar tekrar sadece birkaç yiyecek yemekle sınırlarsanız, çıldırırsınız ve planınız sürdürülebilir olmaz.

"Karbonhidrat, protein ve yağ porsiyonlarınızın çoğu için sağlıklı seçimler yaparsanız, burada ve orada bir tedavi için yer olduğunu bilin. Denge anahtardır," diye ekliyor Cappotelli.

4. Protein Ile Güç Sağlayın

"Amerikan Klinik Beslenme Dergisi" nde 2005 yılında yapılan bir araştırma, sağlıklı yetişkinlerin protein alımını yüzde 15'ten yüzde 30'a çıkardığında, tokluk duygularının önemli ölçüde arttığını, kalori alımının ve yağ kütlesinin azaldığını bulmuştur.

Başarılı Bir Dönüşüm İçin 7 Beslenme İpucu


Her öğünde 20-30 gram yüksek kaliteli protein tüketmek, protein sentezi oranlarını artırmaya ve kas büyümesini artırmaya yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, protein kraldır! Yani, dönüşümünüze başladıysanız ve protein alımınızı henüz artırmadıysanız, şimdi tam zamanı.

Daha fazla protein yemek, her öğünde etle ziyafet çekmeniz gerektiği anlamına gelmez. "Vejetaryenler proteinlerini mercimek, fasulye, tempeh ve soyadan alabilirler" diyor fitness yarışmacısı Danielle Beausoleil. "Yiyeceklerinizin kalitesinin vücudunuzu etkilediğini akılda tutmak da önemlidir. Koyduğunuz yiyecekler ne kadar iyi olursa, o kadar iyi hissedersiniz. "

5. Yağdan Korkmayın

Bazı insanlar diyet yağından tamamen kaçınırlar çünkü yağ yakıcı bir diyete ait olmadığını düşünürler. Gerçek şu ki, vücudunuzun yağ yakmak için diyet yağına ihtiyacı var. Beausoleil, "Çalışmalar, omega-3 yağ asitleri gibi besin açısından zengin sağlıklı yağları yemenin aslında yağ yakımına yardımcı olabileceğini göstermiştir" diyor.

Böyle bir çalışma, altı haftalık balık yağı takviyesinin aslında sağlıklı erkek ve kadınlarda yağsız kütleyi arttırdığını ve yağ kütlesini azalttığını ileri sürdü.

Başarılı Bir Dönüşüm İçin 7 Beslenme İpucu

Çalışmalar, omega-3 yağ asitleri gibi besin açısından zengin sağlıklı yağları yemenin aslında yağ yakımına yardımcı olabileceğini göstermiştir "diyor Beausoleil.
Beausoleil, "Sağlıklı yağlar ayrıca vücuttaki kortizol seviyesini azaltmaya yardımcı olur ve stres seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur" diye ekliyor. Ek olarak, balık yağını egzersizle birleştirmenin sadece vücut yağını azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda kardiyovasküler ve metabolik sağlığı da iyileştirdiği gösterilmiştir.

Beausoleil, lifli sebzeler, meyveler gibi düşük glisemik meyveler ve elbette bol miktarda protein ile birlikte balık, balık yağı, fındık, avokado ve zeytinyağından elde edilen sağlıklı yağlar bakımından zengin bir diyet önermektedir.

6. Kalorileri Yavaşça Azaltın

Günlük 2.500 kaloriden bir hamlede 1.500'e düşmek sizi aç, yoksun ve hayal kırıklığına uğramış hissetmenize neden olabilir. Yavaşça kesmek çok daha iyidir. Fitness modeli James Pulido, "Şu anda yediklerinizden 200 kalorilik bir düşüşle başlamanızı ve ardından aktivite ve yoğunluk seviyelerini yavaşça artırmanızı öneririm" diyor.

Kalorilerinizi yavaşça azaltmak, devam eden sonuçları görmenize yardımcı olacaktır. Yolculuğunuzun başında kalori alımınızı çok hızlı bir şekilde düşürürseniz, oradan gidecek hiçbir yeriniz olmaz.

Minimum etkili dozda kalori bırakma ve kardiyo eklemek, uzun vadede ilerleyebilmenizi sağlar.

7. Susuz Kalmayın

"Su içmek, yağ kaybı süreci için çok önemlidir" diyor model Jimmy Everett, "bu yüzden yeterince su içtiğinizden emin olun."

Hidrasyon, metabolik hızınızdan enerji seviyelerinize kadar her şeyi etkileyebilir. Çok fazla insan bütün gün kısmen susuz bir durumda dolaşıyor, bu da olmamaları gerektiğinde yorgun hissetmelerine ve gerçekten sadece bir içeceğe ihtiyaç duyduklarında yemek yemelerine neden oluyor.

Düzgün bir şekilde nemlendirildiğinizi nasıl anlarsınız? En basit yol, çişinizin rengine bakmaktır. Amacınız çişinizi limonata rengine sokmak olmalıdır – eğer daha çok elma suyuna benziyorsa, sıvı alımınızı arttırmanız gerekir.

Bir multivitamin alırsanız, idrarınızın renginin neon sarısı olduğunu fark edebilirsiniz (aşırı riboflavin nedeniyle), bu nedenle banyoya ne sıklıkta seyahat ettiğinizi takip etmek (birkaç saatte bir seyahat etmeyi hedefleyin) sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Enerji içecekleri ve kahve ile nemlendirmeye çalışmayın. Normal suyu sevmiyorsanız, bazı BCAA'lar veya limon dilimleri ile tatlandırın.
 

oscar

son of god
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Yönetici
Katılım
1 May 2009
Konular
9,667
Mesajlar
20,669
Reaksiyon Skoru
7,214
Altın Konu
211
Başarım Puanı
559
TM Yaşı
14 Yıl 7 Ay 11 Gün
Online Süresi
29d 1h 12m
MmoLira
17,451
DevLira
18
Paylaşım için teşekkürler
 

lHezarfeNl

Love Turkmmo
Yönetici
VIP Üye
Grafiker
Katılım
26 Ara 2012
Konular
528
Mesajlar
8,950
Reaksiyon Skoru
826
Altın Konu
27
Başarım Puanı
267
TM Yaşı
10 Yıl 11 Ay 17 Gün
Online Süresi
54d 4h 33m
MmoLira
696
DevLira
16
paylaşım için teşekkürler
 

Carissa

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye Turkmmo Discord Nitro Booster
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
2 Mar 2015
Konular
53,734
Mesajlar
75,849
Reaksiyon Skoru
5,741
Altın Konu
630
Başarım Puanı
1,036
TM Yaşı
8 Yıl 9 Ay 10 Gün
Online Süresi
47d 4h 2m
MmoLira
290,362
DevLira
0
Paylaşım için teşekkürler. Yararlı olur diye sabite aldım. :)
 

Abundantia

👽HüS👽
Yönetici
Yarışma
Katılım
27 Şub 2021
Konular
245
Mesajlar
2,122
Reaksiyon Skoru
800
Altın Konu
26
Başarım Puanı
184
TM Yaşı
2 Yıl 9 Ay 12 Gün
Online Süresi
153d 9h 18m
MmoLira
3,954
DevLira
30
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst