Reklam vermek için [email protected]

Steam'de Size Ürperti Verecek En İyi 10 Ücretsiz Korku Oyunları

*-* EJDER *-*

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Yönetici
Katılım
18 Tem 2022
Konular
382
Mesajlar
5,198
Reaksiyon Skoru
2,953
Altın Konu
70
Başarım Puanı
237
TM Yaşı
6 Ay 19 Gün
Online Süresi
43d 2h 21m
MmoLira
2,647
DevLira
462
Takipçiler
30

1. Poppy Playtime​

, Ekim 2021'de Mob Games tarafından piyasaya sürüldü ve zorlu oynanışı nedeniyle popüler hale geldi. Poppy Playtime, ) gibidir, çünkü karakterinizi yutmayı bekleyen korkutucu oyuncaklar vardır.

MiConv.com__free-horror-games-steam-poppy-playtime.jpg.png


Poppy Playtime, bir oyuncak fabrikasında gece hayatta kalmak için çeşitli bulmacaları çözeceğiniz eşsiz manzaralar içerir. Oyunda amacınız Huggy Wuggy ve diğer oyuncaklar tarafından yakalanmamaktır.

Poppy, oyuncunuzu oyuncak kutusundan çıkarmak için "kontrol edecek" gibi görünüyor. Kaçtığında, serinin bir sonraki bölümü olan . Ne yazık ki, Bölüm 2 ücretsiz değil ve fiyatı 9.99 dolar.

2. Cry of Fear​

Psikolojik bir korku oyunu arıyorsanız, mutlaka denenmelidir. Başlangıçta, bu oyun Half-Life için bir moddu ancak bağımsız bir oyun olma yolunda ilerledi.

MiConv.com__free-horror-games-steam-cry-of-fear.jpg.png


Cry of Fear tek başına veya en fazla dört üyeden oluşan bir grupla oynanabilir. Sekiz saatlik oyun süresine ulaştıktan sonra oyunun ortamı değişir. Rahatsız edici ve öngörülemeyen ortam, gezinmek için zorlaşır ve heyecanı arttırır. İlerledikçe, oyunu tekrar oynadığınızda kullanılabilecek kilidi açılabilir özelliklere sahip olacaksınız. Bunlar, hikayeyi her tekrar oynattığınızda verdiğiniz kararlara dayanarak elde edilen beş alternatif son içerir.

3. AfterHours​

Runway Studios tarafından geliştirilen , denemeniz gereken psikolojik bir korku oyunudur. Karanlık, terk edilmiş bir hastanede yer alan otel, kullanabileceğiniz eşyalarla donatılmış sadece mobilyalı odalara sahiptir.

MiConv.com__free-horror-games-steam-afterhours.jpg.png


AfterHours'ta, hastanenin içinde gizlenen gizemli yaratıklar tarafından tespit edilmekten kaçınmaya çalışırken oyun içi hayatta kalma becerileriniz test edilecek.

4. Dark Deception​

Saklanmanın başarının anahtarı olduğu saklambaç temalı oyunların hayranıysanız, sizin için mükemmel bir korku oyunudur. Dark Deception'da ürpertici maymun bellhop'ları ve sizi rahatsız edecek diğer canavarlar var.

MiConv.com__free-horror-games-steam-dark-deception.jpg.png


Bu oyundaki hedeflerinizden biri, bölgeye dağılmış pembe parçaları ve labirent, ilkokul ve malikane gibi çeşitli manzaraları toplamaktır. Bir labirentteymişsiniz gibi oynanır, bu yüzden uzun süre saklanabileceğiniz saklanma noktaları bulamamayı bekleyin. Hayatta kalmak için, oyunun antagonistleri tarafından yakalanmamak için birden fazla saklanma noktası bulmanız gerekecek.

5. Alien Swarm​

Valve'ın çok oyunculu oyunu , piyasaya sürülmesinden bu yana on yıldan fazla bir süredir hala Steam'in en iyi ücretsiz korku oyunlarından biri. Alien Swarm, 40'tan fazla silah ve diğer ekipmanları kullanarak bölgeyi çevreleyen uzaylıları yok etmekle görevlendirildiğiniz taktiksel, dört oyunculu bir oyundur.

MiConv.com__free-horror-games-steam-alien-swarm.jpg.png


Alien Swarm'ı bitirirseniz, orijinalin ücretsiz bir devamı olan denemelisiniz.

6. Dead Frontier 2​

Zombi kıyamet temalı oyun , 2019 yılında Creaky Corpse tarafından piyasaya sürüldü. Kaynaklarınızı diğer oyuncularla takas edebileceğiniz çok oyunculu, açık dünya oyunudur. Oyunun başarısının anahtarı, zombi ordularından ve saldırılarından kurtulmanız gerektiği için takım çalışmasıdır.

MiConv.com__free-horror-games-steam-dead-frontier-2.jpg.png


Kaynaklar arasında yiyecek, su, silah, cephane ve karakterinizin hayatta kalmak için ihtiyaç duyacağı teçhizat bulunur. Oyun içi görevler, oynanamayan karakterlerin (NPC'ler) görevlerini ve envanterinizi yükseltmek için kullanabileceğiniz öğeler şeklinde ödüller içerir.

7. Deceit​

Among Us hayranıysanız, Steam'de denemeniz gereken bir korku oyunudur. Bu, lobideki hangi oyunculara zombi virüsü bulaştığını takip ederken birinci şahıs gözlem ve içgüdü savaşıdır.

MiConv.com__free-horror-games-steam-deceit.jpg.png


Deceit'te, siz ve takım arkadaşlarınız hepinizin belirlenmiş rollere sahip olduğunuz bir odaya yerleştirilirsiniz. Bazıları enfekte değilken, diğerleri enfekte olur. Aramızda nasıl oynadığınıza benzer şekilde, kazanmak için enfekte olmuş oyuncuları bulmanız ve ortadan kaldırmanız gerekir. Enfekte olmuş oyuncuları bulmaya çalışırken, sizi de ortadan kaldırabileceklerinin farkında olmanız gerekir.
Enfekte olmuşsanız, amacınız enfekte olmayan oyunculara saldırmak ve öldürmek ve oyunu kazanmaktır.

8. We Went Back​

Dead Thread Games tarafından geliştirilen , tek başına bir uzay istasyonunda uyandığınız bir zaman döngüsü oyunudur.

MiConv.com__free-horror-games-steam-we-went-back.jpg.png


Asıl göreviniz, daireler çizerken, uzay istasyonunda dehşetle karşılaşırken bir kaçış yolu bulmaktır. Keşfederken, hedefinizin kaçmasına yardımcı olabilecek etkileşim kurabileceğiniz ipuçları ve nesneler de bulacaksınız. We Went Back tek oyunculu bir oyundur ve ürkütücü ortamı iyi bir korku oyunu gecesi geçirecektir.

9. Unfortunate Spacemen​

erken erişim 2016'da kullanıma sunuldu, ardından oyun resmi olarak 2020'de piyasaya sürüldü.

MiConv.com__free-horror-games-steam-unfortunate-spacemen.jpg.png


oyunu kazanmak veya kaybetmek için aldatma ve yalan kullanan bir oyun içerdiği için Aramızda benzer. Aradaki fark, silahların ve diğer silahların haini ve sizin ve takım arkadaşlarınızın görünüşünü taklit eden canavarı öldürmesine izin vermesidir. Biriyle konuşurken daha gerçekçi olması için bu oyunda yakınlık sohbetini kullanabilir veya solo veya co-op hikaye modu ve solo veya co-op hayatta kalma modu gibi farklı modları kullanabilirsiniz.

10. No More Room in Hell​

2011 Cadılar Bayramı ile aynı gün piyasaya sürülen , oynadığınız olağan zombi oyunlarından biridir. Yarattığı en büyük fark, sekiz oyuncuya kadar dahil edebileceğiniz büyük takımdır.

MiConv.com__free-horror-games-steam-no-more-room-in-hell.jpg.png


Bu kooperatif oyunu bir zombi kıyametinde geçiyor ve hayatta kalmak ana hedeflerinizden biri. Bir zombi tarafından ısırılırsanız, bir tedavi ararken tutunup tutunmayacağınızı veya takım arkadaşlarınıza sizi öldürmeleri için bir bildirimde bulunup bulunmayacağınızı seçebilirsiniz.​
 

ByMoDuS

Co Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Dergi Editörü
Yarışma
Yönetici
Admin
Katılım
30 Nis 2011
Konular
1,098
Mesajlar
4,488
Reaksiyon Skoru
4,334
Altın Konu
172
Başarım Puanı
322
TM Yaşı
11 Yıl 9 Ay 11 Gün
Online Süresi
135d 15h 30m
MmoLira
439
DevLira
87
Takipçiler
22
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst