Reklam vermek için [email protected]

Apple akıllı yüzük çalışmalarına başladı!

Epiméthé

Level 10
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
TM Üye
Katılım
20 Kas 2021
Konular
2,085
Mesajlar
5,971
Reaksiyon Skoru
5,509
Altın Konu
218
Başarım Puanı
312
Yaş
24
TM Yaşı
10 Ay 18 Gün
Online Süresi
99d 20h 35m
MmoLira
1,393
DevLira
0
Takipçiler
11
Apple-akilli-yuzuk.jpg

Apple denince aklımıza neler geliyor? Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar dediğiniz duyar gibiyiz. Teknolojik ürünler konusunda en önde gelen markalardan olan Apple şimdi ise farklı bir ürün ile karşımıza çıkabilir. ABD’li teknoloji şirketi akıllı yüzük konusunda çalışmalar yapmaya başladı.​

Akıllı yüzük sanal gerçekliğe yeni bir kapı açıyor​

Uzun zamandır “Smart Ring” çalışmaları yapan Apple, bu fikri arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile birleştirmeye hazırlanıyor. Apple’ın Güney Koreli ortağı “Cupertino Giant”, uzun süredir konuşulan Smart Ring’in yetenekleri ve nasıl çalışacağı konusunda iki patent başvurusunda bulundu.

Patent başvurusu parmak ile yönlendirilebilen bir bilgisayara işaret ediyor. Bu sayede bilgisayardaki fare kontrolü ve diğer işlemlerin akıllı yüzük aracılığı ile yapılması hedefleniyor. Bu sistem aynı zamanda akıllı yüzüğün arttırılmış gerçeklik ile nasıl bağlantı kuracağına da ışık tutuyor.

Apple akıllı yüzük

Günümüz bilgisayarlarını klasik arabirim cihazlarını kullanarak kontrol etmek oldukça kolay ancak “arttırılmış gerçeklik” ve “sanal gerçeklik” dünyasına geçildiğinde işler daha karmaşık hâle geliyor. Apple bu yolda ise bir yüzük kullanmayı tercih ediyor.

Patent başvurusunda, sanal gerçeklik ortamında geri bildirim için kullanılan eldivenlerin hem rahatsız edici olabileceğini hem de yetersiz bilgi aktarabileceği belirtiliyor. Akıllı yüzüğün ise sahip olduğu sensörler ile dijital eylemlerin kontrolünü sağlayabileceği ifade ediliyor.

apple-smart-ring-diger-akilli-aksesuarlarin-onunu-aciyor.jpg

Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı dijital ortamda sanal klavye kullanırken sahip olduğu yüzük sayesinde kişinin parmak hareketleri takip edilebilecek. Böylelikle eldiven gibi tüm eli kaplayan bir arabirim olmadan sistem kullanılabilecek.

Son gelen bilgiler Apple’ın şimdiden akıllı yüzük aksesuarları üzerinde çalıştığını gösteriyor. Teknoloji şirketinin tıpkı Airpods‘larda olduğu gibi akıllı yüzük için de bir şarj kutusu üzerinde çalışmaya başladığı belirtiliyor.​
 

ßyMesMes

'Sıradışı Emekli Admin
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Paylaşım
Katılım
2 Ağu 2010
Konular
5,439
Mesajlar
24,568
Reaksiyon Skoru
6,113
Altın Konu
425
Başarım Puanı
509
TM Yaşı
12 Yıl 2 Ay 7 Gün
Online Süresi
50d 29m
MmoLira
1,723
DevLira
0
Takipçiler
345
Paylaşım için teşekkürler, eline sağlık.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst