Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Final Fantasy XIV Mod Yükleme Rehberi - 2022

ßyMesMes

'Sıradışı Admin
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Admin
Ayın Üyesi
Yönetici
Paylaşım
Altın Üye
Katılım
2 Ağu 2010
Konular
5,243
Mesajlar
24,042
Reaksiyon Skoru
5,394
Altın Konu
422
Başarım Puanı
504
TM Yaşı
11 Yıl 9 Ay 22 Gün
Online Süresi
45d 20h 59m
MmoLira
933
DevLira
0
Takipçiler
341
Final Fantasy XIV, piyasadaki en uzun süredir devam eden MMO'lardan biridir, bu nedenle şimdiye kadar çok sayıda modun yapılmış olmasına şaşmamalı. Yıllardır oyunun etrafında toplanan devasa topluluk çok sayıda mod yarattı ve bunları daha iyi organize etmek ve hangilerinin etkinleştirilip devre dışı bırakıldığına dair bir fikir sahibi olmak için TexTools adlı bir şeye ihtiyacınız olacak.

TexTools yükleyicisini ve bu aracı geliştirmekle ilgileniyorsanız mevcut.

1652386207449.png


FFXIV Modları Nasıl Kurulur?


TexTools'u başlattığınızda, Final Fantasy A Realm Reborn kurulum klasörüne gitmeniz istenecektir. Daha spesifik olarak, aşağıdaki alt klasörü bulmanız gerek:

…/FINAL FANTASY XIV – A Realm Reborn/game/sqpack/ffxiv

Yukarıdaki konum mod yönetimi hedef klasörüdür, bu nedenle TexTool'un mod bilgilerini bulduğu, depoladığı ve işlediği yer olacak. Kurulduktan sonra, FFXIV TexTools bu klasörü izlemeye başlayacak ve modlarınızı görüntülemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıracak.

  • Final Fantasy Realm Reborn klasörünüzü kurduktan sonra, Nexus Mods veya XIV Mod Archive aracılığıyla istediğiniz modları indirin.
  • Ardından, FFXIV TexTools'u başlatın ve sol üst köşedeki herhangi bir modu seçin. Mod Paketlerini İçe Aktar düğmesine basın, ardından indirilen modları bulun ve açın.
  • Mod klasörünün içinde, tüm dosyaların otomatik olarak işaretlendiği yeni bir dosya menüsü göreceksiniz. Mod Paketini İçe Aktar'ı seçin ve klasördeki dosyaların içe aktarılmasını izleyin. Açılır bildirim tamamlandı diyorsa, TexTools içe aktarmayı tamamlamıştır.
  • Yeni modunuz, FFXIV TexTools Mod Listesi bölümünde mevcut olmalı.

FFXIV Modları Nasıl Kaldırılır?


  • Tüm modları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Yığın Oluşturma'ya gidin ve herhangi bir düğmeye basın. Alternatif olarak, belirli modları etkinleştirmeniz veya devre dışı bırakmanız gerekirse, mod listesi aracı kullanışlıdır. Etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak istediğinizi bulun, mod paketini bulun ve herhangi bir düğmeyi tıklayın.
  • Bu özelliği yama günlerinde kullanmalısınız çünkü oyun güncellemeleri uyumluluk sorunlarına neden olabilir. MMO'larda standart bir uygulamadır. WoW veya ESO oynamış olan herkes, bunların bir dizi Lua hatasına, çökme raporlarına ve diğer sorunlara neden olabileceğini bilir. Modlar çekirdek oyun dosyalarını bozabileceğinden oyununuzun yedeğini almak iyi bir fikirdir. Ne yazık ki, bozuk bir dosya, 40 GB'lık FFXIV'ün tamamının yeni bir şekilde indirilmesini ve kurulmasını gerektirebilir!
 

Prophesy

xKehanet
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Admin
Katılım
20 Nis 2019
Konular
3,802
Mesajlar
9,845
Reaksiyon Skoru
4,430
Altın Konu
429
Başarım Puanı
414
TM Yaşı
3 Yıl 29 Gün
Online Süresi
236d 21h 4m
MmoLira
7,585
DevLira
51
Takipçiler
26
Paylaşım için teşekkürler, elinize sağlık :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst