Reklam vermek için [email protected]

LoL FPS artırma ve Fps değerleri gösterme nasıl yapılır

Timeofcut

Level 8
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
7 Haz 2019
Konular
166
Mesajlar
3,776
Reaksiyon Skoru
1,002
Altın Konu
11
Başarım Puanı
230
TM Yaşı
3 Yıl 6 Ay
Online Süresi
222d 12h 22m
MmoLira
15
DevLira
12
Takipçiler
24

LordMt2 | 1-127 Level ve Bol Dönüşümlü Yapısı ile 02 Aralık Cuma Günü Saat 20:00’da Açılıyor. Sende Bu Heyecana Ortak Ol !

cuların en çok karşılaştığı sıkıntılardan biri olan FPS sorunu birden fazla yöntem ile çözülebiliyor. Öncelikle oyunu açtığınızda cihazınızın hangi ekran kartını kullandığını kontrol etmelisiniz. Bazı bilgisayarlarda ayarlar doğru yapılmadığı için harici yerine dahili ekran kartı kullanılıyor. Dahili ekran kartları beklenen performansı veremeyeceği için FPS sorunu boy gösteriyor.

Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız oyunlarınızı hangi ekran kartı ile oynadığınızı öğrenmek için Windows işletim sisteminde bulunan Nvidia Denetim Masası uygulamasını kullanabilirsiniz.


LOL FPS artırma nasıl yapılır


Kırmızı kutucuğun olduğu bölüme tıklayarak bilgisayarınızın hangi ekran kartı ile çalışacağını belirleyebilirsiniz. Eğer Entegre Grafik seçili ise Otomatik veya Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi seçeneklerden birini seçmelisiniz.

lol-fps-artirma-nasil-yapilir-2.jpgArdından oyun için özel ayar yapmak için mavi kutucuk ile işaretlenmiş Program Ayarları sekmesine tıklayın. Ardından açılan sekmede yeşil kutucuğun olduğu bölüme tıklayarak ayarlarını değiştirmek istediğiniz oyunu seçin.

LOL FPS artırma


Siyah kutucuk ile işaretlenmiş bölüme tıklayarak Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi seçeneğini seçtikten sonra Uygula butonuna tıklayın. Bu işlemler sonucunda oyunda alacağınız FPS değerlerinde ciddi artış olacaktır.

FPS artırma yöntemlerinden bir diğeri de çalışan uygulamaları kapatmaktır. Oyun oynarken arka planda internet, işlemci, RAM veya ekran kartını meşgul edecek programları kapatmanız performans artışı sağlayacaktır.

CTRL + ALT + DELETE kombinasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni açabilir, hangi programların bilgisayarı zorladığını tespit ederek eğer sistem uygulaması değilse sağ tıklayarak Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayabilirsiniz.


Epic Games ücretsiz oyun indir işlemi nasıl yapılır, Epic Games ücretsiz olacak oyunlar nasıl takip edilir? Anlattık.

LoL FPS drop sorunu nedir?​

Bazı oyuncular, LoL FPS artırma işlemleri sonrasında ani FPS kaybı (drop) sorunu yaşayabiliyor. Öncelikle kullandığınız ekran kartının sürücüsünü güncellemeyi deneyin. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra halen ani FPS düşüşü yaşıyorsanız Seçenekler’e girerek Görüntü sekmesin altındaki Anti-Aliasing ve Dikey Senkronizasyonu Bekle seçeneklerini kapatarak sorununuzu çözebilirsiniz.

LoL FPS sorunu nasıl çözülür?​

FPS sorunu ekran kartınızın sürücüleri ile de ilişkili olabilir. Bu yüzden kullandığınız ekran kartının sürücülerini sürekli olarak güncellemenizde fayda var. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız Güç Seçenekleri menüsündeki ayarları değiştirerek daha iyi performans elde edebilirsiniz.

lol-fps-artirma-nasil-yapilir-6.jpgGüç seçenekleri menüsünde bulunan seçeneklerden size en uygun olanı seçtikten sonra Plan ayarlarını değiştir‘e tıklayarak detaylı ayar yapabilirsiniz. Plan ayarlarını değiştir sekmesinde bulunan Gelişmiş güç ayarlarını değiştir‘e tıkladıktan sonra açılan penceredeki grafik ayarlarını Maksimum Performans olarak değiştirdikten sonra Uygula butonuna basarak çıkış yapın.

lol-fps-artirma-nasil-yapilir-7.jpg


Yapılan işlemler işe yaramadıysa işlemcinizin ve ekran kartınızın sıcaklığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bazı ekran kartlarında kronik fan ve ısınma sorunu bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı soğutma sistemini kontrol etmenizde fayda var.

İşlemci sıcaklığı 65-70 derecenin üzerindeyse termal macun değişimi yapmanız LOL FPS sorunu için yardımcı olacaktır. Ayrıca işlemcinizi daha güçlü bir fan ile soğutarak sıcaklığı düşürebilirsiniz.

Nvidia ekran kartı kullanıcıları ve benzeri programları kullanarak sistem sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. MSI Afterburner programını kullanarak ekran kartınıza belli sınırlar dahilinde hız aşırtma işlemi yapabilirsiniz.

LOL FPS sorunu çözüm, LoL FPS drop, LoL FPS gösterme


Yapılan hiçbir işlem sizi sonuca götürmediyse sırasıyla bu adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz,

  • Oyundayken ESC tuşuna basarak Görüntü sekmesini seçiniz.
  • Karakter Kalitesi: Düşük, Çevre Kalitesi: Düşük, Efekt Kalitesi: Düşük, Gölgeler: Kapalı, Anti-Aliasing: Kapalı olarak ayarlayınız.
  • Ayarları kaydettikten sonra oyununuza devam edebilirsiniz.

LoL FPS gösterme nasıl yapılır?​

LoL oyunu esnasında Ctrl + F kombinasyonunu uygulayarak hem FPS hem de Ping değerini sağ üst kısımda görebilirsiniz.

LoL FPS sabitleme nasıl yapılır?​

Bazı oyuncular LoL oynarken FPS değerini sabitlemek istiyor. Bunun için oyundayken Seçenekler bölümünde yer alan Görüntü sekmesine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekranda Gelişmiş bölümünün altındaki Kare Hızı Limiti değerini istediğiniz FPS değeri olarak belirledikten sonra Tamam butonuna basarak ayarlarınızı kaydedin.
 

> Ƥяғ. Ɖя. Ƹjdeя <

❄️ Fɪɢʜᴛ Fᴏʀ Jᴜsᴛɪᴄᴇ ❄️
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Super Mod
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Ayın Yönetici
Katılım
18 Tem 2022
Konular
263
Mesajlar
3,053
Reaksiyon Skoru
2,191
Altın Konu
64
Başarım Puanı
214
TM Yaşı
4 Ay 18 Gün
Online Süresi
33d 8h 48m
MmoLira
392
DevLira
390
Takipçiler
27
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst