Reklam vermek için [email protected]
5.00 yıldız(lar) 1 Değerlendirme Değerlendirenler

Replicant

Co Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,886
Mesajlar
57,453
Reaksiyon Skoru
15,604
Altın Konu
424
Başarım Puanı
686
TM Yaşı
12 Yıl 7 Ay 5 Gün
Online Süresi
252d 5h 11m
MmoLira
23,433
DevLira
595
Takipçiler
256

LordMt2 | 1-127 Level ve Bol Dönüşümlü Yapısı ile 02 Aralık Cuma Günü Saat 20:00’da Açılıyor. Sende Bu Heyecana Ortak Ol !

18b21f069b3903916.jpg

Grand Theft Auto 5, tüm zamanların en etkili video oyunu sürümlerinden biri olmaya devam ediyor. GTA Online'ıninanılmaz başarısı sayesinde Rockstar'ın araba hırsızlığı simülatörünün bu yinelemesi üç nesil konsol oyunlarından kurtuldu ve görünüşe göre asla ölmeyecek. Bu güne kadar güncelleştirilmeye ve daha yeni sistemlere taşınabilir hale yenilerine taşınabilir. 8 yaşındaki bu oyundan hala milyarlar çıkarıldığı için GTA 6'nın asla gerçekleşemeyeceği bir noktaya geliyor.

GTA 5, gerçek hayatı simüle etme konusunda o kadar iyi bir iş yapıyor ki, tamamen farklı bir deneyim ortaya çıkardı: sürekli büyüyen rol yapma sahnesi. Bu değişiklik, NoPixel'in sunucusu ve Cyr, Sykkuno, Esfand gibi hayranların en sevdiği yayıncılar ve benzersiz suç kişiliklerine bürünen ve kendilerini tuhaf talihsizliklere sokan hala permabanned xQc sayesinde Twitch'te son derece popüler hale geldi.

Ancak büyük bir Twitch yayıncısı olmasanız bile, birçok çeşitli sunucudan herhangi birine katılarak GTA RP eyleminin bir parçası olabilirsiniz. Ama bir RP sunucusuna nasıl katılırsınız? Ve şu anda en iyisi hangileri? Şanslısınız ki, TheGamer'da Los Santos dünyasını iyi tanıyoruz ve nasıl başlatacağınızı biliyoruz, böylece kelimenin tam anlamıyla istediğiniz herhangi biri olabilir ve istediğiniz hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. İşte GTA rol yapma dünyasına başlamanıza yardımcı olacak kullanışlı bir kılavuz.

GTA RP Sunucusuna Nasıl Girilir?

18d803599a60c5a11.jpg

Bir RP sunucusuna katılmak için GTA V'e sahip olmanız ve PC'nizde yüklü olması gerek. Konsollarda rol yapmanın bir yolu yoktur, çünkü bu yalnızca bir mod kullanarak mümkündür, bu nedenle PC sürümüne ihtiyacınız vardır. Ancak, oyunun ne sıklıkta satışa sunulduğu veya ücretsiz olarak verildiği göz önüne alındığında, bilgisayarınızda bir yerde zaten bir kopyasına sahip olma ihtimaliniz yüksek.

Bu sunuculara erişmek için, mevcut RP sunucularının büyük bir listesine erişmenizi sağlayacak bir mod yüklemeniz gerekir. En iyi bilinen mod, en sevdiğiniz Twitch rol oyuncunuzun muhtemelen sık kullandığı sunucuların çoğu tarafından kullanılan FiveM'dir. Bu modu bulabilirsiniz. Alternatif olarak, bazı RP sunucuları burada Rage Multiplayer istemcisini kullanır. Bazı sunucular diğer modları kullanabilir, ancak büyük çoğunluğu bu iki seçeneklerden birinde çalışır.

Aşağıda listeleyeceğimiz gibi daha büyük, daha popüler RP sunucularından bazıları için muhtemelen biraz daha fazla çalışma yapmanız gerekecek. Bu sunucular, katılmak isteyen her türlü potansiyel rol oyuncudan birden çok istekle vurulur. Örneğin, bu sunuculardan bazıları katılmak için bir form veya başvuru doldurmanızı gerektirebilir (hatta yeni oyuncular kabul ediyorlarsa.) Los Santo'daki yeni dijital hayatınıza başlamadan önce kuyrukta beklemek zorunda kalabileceğiniz için kabul edilmesi biraz zaman alırsa şaşırmayın.


RP Sunucuları için Genel Kurallar

1c09946a25f87d33f.jpg

GTA'nın vahşi dünyasındayken, çoğu RP sunucusunun uyulması gereken bazı standart kuralları vardır.

Bu sunucuların çoğu için bulacağınız yaygın kurallardan biri, karakterinizi kesinlikle bozmanızı istememeleridir. Bu, alternatif kişiliğinizi seçtikten sonra, bu karakteri somutlaştırmanız gerektiği anlamına gelir. İnsanları gerçek adıyla çağırmayın veya metagaming yapmayın (bu durumda GTA 5 oyun mekaniğine atıfta bulunmak veya Los Santos için geçerli olmayacak gerçek yaşam bilgilerini kullanmak anlamına gelir.)

Bu sunucuların çoğu gelişigüzel öldürmeni istemiyor. Şiddet dolu Los Santos şehrinde olabilirsiniz ama bu sunuculara gerçek insanlarla gerçek yerler gibi davranmanız gerekiyor. Bu nedenle, cinayet veya başka suçlar işlemek, suçlarınızın ne kadar ağır olduğuna bağlı olarak hapis cezası, ceza yargılamaları ve hatta sunucudan men edilme gibi gerçek sonuçlar doğurur.

Ve son olarak, pislik gibi olma. Karakteriniz huysuz veya kaba bir kişi olsa da, insanları taciz etmek veya genellikle bir olmak sizi birçok sunucudan tekmeleyecektir. Tüm sunucuların kendi kuralları ve kuralları vardır, bu nedenle kendinizi neye bulaştığınızı bilmeniz için bireysel web sitelerini kontrol ettiğinizden emin olun.
 

> Ƥяғ. Ɖя. Ƹjdeя <

❄️ Fɪɢʜᴛ Fᴏʀ Jᴜsᴛɪᴄᴇ ❄️
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Yönetici
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Üyesi
Ayın Yönetici
Katılım
18 Tem 2022
Konular
283
Mesajlar
3,142
Reaksiyon Skoru
2,253
Altın Konu
67
Başarım Puanı
214
TM Yaşı
4 Ay 20 Gün
Online Süresi
34d 1h 20m
MmoLira
416
DevLira
390
Takipçiler
28
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst