Reklam vermek için [email protected]

Unutulmayan Kılıç Yone Oynanış Rehberi

Yasuᴏ

Uzman Moderatör
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Uzman Moderatör
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Ayın Yönetici
Katılım
14 Eki 2021
Konular
198
Mesajlar
411
Reaksiyon Skoru
268
Altın Konu
1
Başarım Puanı
121
TM Yaşı
3 Ay 10 Gün
Online Süresi
39d 15h 37m
MmoLira
961
DevLira
3
Takipçiler
3

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Yone_19.jpg


Hepinize selamlar değerli dostlarım. Şampiyon tanıtımımızın bu bölümde kardeşimden bahsedeceğiz :D. Oyunda bir kavram vardır. Duydunuz mu hiç bilmiyorum. "Late Game Yonesi". Karakter ileri oyun için resmen ölüm makinesi. Döner bıçağı gibi doğruyor herkesi. Yasuo' dan daha tehlikeli bir karakter. Ultisi fazlasıyla avantajlı. E yeteneği deseniz zaten deli gibi gerçek hasar. Q yeteneği rakibin içine girip havaya savuruyor. W yeteneği kalkan veriyor. İsabet ettiği rakip sayısı kadar kalkan miktarı artıyor. Pasifi deseniz iki vuruşundan biri daha fazla büyü hasarı vuruyor. Bu karakterin yeteneklerini potansiyelini saymaya çalışsak sabaha kadar konuşuruz burada. Fakat dilerseniz gelin yeteneklerine birlikte bir göz atalım.

Pasif - Avcının Yolu

Yone iki kılıç kullanır. Yaptığı her ikinci saldırı daha fazla büyü hasarı verir. Ayrıca kritik vuruş ihtimali de ikiye katlanır, fakat kritik vuruşları daha az hasar verir.

Q - Ölümcül Çelik

Yone ileri hücum ederek rakiplere fiziksel hasar verir. İsabet halinde bir yük kazanır. Yone iki yüke ulaştığında rakipleri havaya savuran bir rüzgâr dalgasıyla ileri atılır.

W - Tayfbiçen

Yone kılıcını geniş bir kavisle savurarak hedefin azami canının belli bir bölümüne eşdeğer hasar verir. Yetenek bir rakibe isabet ederse, Yone geçici bir kalkan elde eder. Kalkan, yetenekten isabet alan şampiyon başına güçlenir.

E - Özgür Ruh

Yone Ruh Biçimi'ne girerek hareket hızı kazanır ve bedenini geride bırakır. Yone'nin Ruh Biçimi'nin süresi dolduğunda, şampiyon hızla vücuduna geri dönerek Ruh Biçimi'ndeyken verdiği tüm hasarın belli bir yüzdesine eşdeğer hasar verir.

R - Mühürlü Kader

Yone yolundaki tüm rakiplere saldırarak isabet alan son hedefin arkasında belirir ve herkesi havaya savurarak ona doğru iter.
Yone' nin tüm yeteneklerinin bekleme süreleri tıpkı kardeşi gibi saldırı hızınız arttıkça azalır. Şimdi biraz oynanışa gelelim. Aslında videoda nasıl oynamanız gerektiğinden bahsediyor fakat videoyu izlemeyenler için ben birazcık anlatayım ve bir kaç kombosunu aşağıya bırakayım. Koridor safhasında hortum yükünüzü biriktirdikten sonra önce E yeteneğinizi kullanın sonra rakibin üstüne Q yeteneğiniz ile atlayın. Rakip havadayken W yeteneğinizi kullanın ve rakibin ya da minyonların hasarından fazla etkilenmemek için kalkan kazanın. Daha sonra rakibinizi düz vuruşlarınızla yorun. E yeteneğinizi tekrar kullanıp insan formunuza geri dönün. Bu şekilde genel olarak koridor takasını kazanabilirsiniz. Orta ve ileri oyunda Ultinizi alt veya üst koridora yardıma gitmek için kullanabilir böylece rakibinizi geriye düşürebilirsiniz. Fakat ultinizle nereye gittiğinize dikkat edin :D. E ve Q yeteneğiniz dikkatli kullanırsanız bazı duvarları aşabiliyor. Baron veya Ejder çalmak için şansınızı deneyebilirsiniz. İleri oyunda Yone çok güçlü olduğu gibi bir yandan da çok kırılgandır. Yani rakibe hasar verip onu öldüreceğim diye kendiniz ileride ölmeyin. Ultiniz için her zaman doğru anı kollayın ve mümkün olduğunca çok kişiye tutturmaya çalışın. Çok kişiye tutmuyorsa bile rakip Adc veya Desteğe tutturmanız kafi. Ayrıca ormanda olmaması gereken bir rakibi yakalarsanız ultinizi kullanmaktan hiç çekinmeyin. Genel olarak Yone böyle oynanıyor. Aşağıya Yone için çoklu rakibe bir Q kombosu bırakıcam. Umarım işinize yarar. Hepinize vadide iyi oyunlar!

Oyuna kaydolup oynamak için:

Daha fazla rehber konusuna göz atmak için:

Genel LoL kategorimize bakmak için:
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,116
Mesajlar
52,799
Reaksiyon Skoru
8,622
Altın Konu
389
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 23 Gün
Online Süresi
135d 7h 20m
MmoLira
18,746
DevLira
466
Takipçiler
185
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst