Reklam vermek için [email protected]

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Konular
1,014
Reaksiyon Skoru
1,712
Altın Konu
316
Başarım Puanı
259
TM Yaşı
9 Ay 7 Gün
Online Süresi
103d 11h 8m
MmoLira
2,929
DevLira
12
Takipçiler
12

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Windows 10'da Ses ve Video Senkronizasyon Hatası ve Düzeltme Yolları..

Windows 10'da ses ve videonun eşitlenmemesinin birkaç nedeni vardır. Eski ses sürücüleri, uygun olmayan ses ayarları veya yavaş İnternet bağlantısı neden olabilir.Ancak, bazen ses-video sorununa neden olan, kullandığınız akış hizmetinin bilgisayarınız veya tarayıcınızdaki sorun değildir.

1. Önce bu kolay çözümleri deneyin

Bilgisayarınıza dalmadan ve ayarlarını değiştirmeye başlamadan önce, sorunu çözüp çözmediklerini görmek için bu hızlı ve kolay düzeltmeleri deneyin:
  1. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı bir süredir kapatmadıysanız, yeniden başlatmayı deneyin. Bu şekilde önbelleği temizlemesine ve arka planda çalışan bazı işlemleri sonlandırmasına izin verirsiniz.
  2. Uygulamayı yeniden başlatın. Ses ve videonun senkronize olmadığını fark ederseniz medya oynatıcıyı kapatmayı ve yeniden başlatmayı deneyin. Alternatif olarak, başka bir programa geçebilirsiniz.
  3. Ne kadar sistem kaynağı kullandığınızı kontrol edin. Aynı anda çalışan çok fazla uygulamanız varsa, ses ve video gecikmesine neden olabilir. Görev Yöneticisi'ni açın ve CPU kullanımını kontrol edin. Bu genellikle yeni bir yazılım parçası kurarken olur, bu nedenle kurulum tamamlanana kadar beklemek daha iyidir.

2. Ses hata ayıklayıcısını çalıştırın

Windows 10, bir sorununuz olduğunda kullanabileceğiniz birçok yerleşik sorun giderme aracıyla birlikte gelir. Ses ve video senkronize değilse, Ses Çalma sorun gidericisine sorunu çözmesi için bir şans vermelisiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Adım 1: Başlat menüsünü açın ve Ayarlar'a gidin.

Adım 2: Güncelleme ve Güvenlik > Sorun Gider'e tıklayın.

Adım 3: Ek sorun giderici'yi seçin.

Adım 4: Ses Çalma > Sorun gidericiyi çalıştır'ı tıklayın.

Sorun giderici şimdi bilgisayarınızı herhangi bir sorun için tarar. Sorunlar tespit edildiğinde, araç bunları otomatik olarak düzeltecektir.

steps-to-fix-audio-and-video-out-of-sync-error-in-windows-10-picture-1-LAnGv4h20.jpg

3. Hoparlör özelliklerini kontrol edin

Sistem sesinizin olması gerektiği gibi çalışmayı durdurmasına neden olacak bazı hoparlör ayarları vardır. Örneğin, Özel Mod, bazı uygulamaların sesinin gecikmesine neden olarak ses ve videonun senkronizasyonunun bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle, kapatmak sorunu çözebilir.

Adım 1: Denetim Masası'nı açın.

Adım 2: Görüntüleme ölçütü menüsünden Küçük simgeler veya Büyük simgeler'i seçin.

Adım 3: Ses'e tıklayın.

Adım 4: Ses çıkışı için kullanmakta olduğunuz cihazı seçin ve Özellikler'e tıklayın.

Adım 5: Gelişmiş sekmesini açın.

Adım 6: Özel Mod altında, Özel mod uygulamalarına öncelik ver seçeneğinin işaretini kaldırın.

steps-to-fix-audio-and-video-out-of-sync-error-in-windows-10-picture-2-RKFFCGuJC.jpg

Ayrıca, ses biçimini değiştirmek de yardımcı olabilir. Hoparlör Özellikleri penceresinde, yukarıda gösterildiği gibi Gelişmiş sekmesine gidin ve Varsayılan Biçim altındaki listeden DVD Kalitesi'ni seçin. Hoparlör özelliklerini yeniden yapılandırmanın son adımı, Geliştirmeler sekmesini açmak ve Tüm ses efektlerini devre dışı bırak seçeneğinin işaretini kaldırmaktır.

Şimdi, yeni hoparlör ayarlarını kaydetmek ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için Uygula > Tamam'ı tıklayın.

4. Oynatma cihazı için varsayılan ayarları geri yükleyin

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri ses sorununuzu çözmenize yardımcı olmadıysa, oynatma cihazı ayarlarınızı varsayılana döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Adım 1: Yukarıda belirtildiği gibi Hoparlör Özellikleri'ne gidin.

Adım 2: Gelişmiş sekmesini açın.

Adım 3: Varsayılanı Geri Yükle düğmesini tıklayın.

Adım 4: Bilgisayarı yeniden başlatın.

5. Ses sürücüsünü güncelleyin

Normalde Windows, Windows Update hizmetleriyle birlikte sürücü kitaplığını kullanarak yeni güncellemeleri otomatik olarak algılar ve yükler. Ancak bazen sistem sürücülerinizi manuel olarak güncellemeniz gerekir. Bu durumda, güncel olmayan veya bozuk sürücüleri düzeltmek için Aygıt Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz.

steps-to-fix-audio-and-video-out-of-sync-error-in-windows-10-picture-3-xq0lMRVEi.jpg

6. Güç planını değiştirin

Dengeli bir güç planı kullanıyorsanız veya Pil tasarrufunu etkinleştirdiyseniz, bu, ses ve videonun senkronizasyon dışı kalmasına neden olabilir. Güç planını değiştirmek için görev çubuğundaki pil simgesine sağ tıklayın ve Güç Seçenekleri'ni seçin. Ardından Yüksek performans seçeneğini seçin.

Pil tasarrufu modunu devre dışı bırakmak istiyorsanız Ayarlar > Sistem'e gidin. Soldaki menüden Pil'i açın. Ardından, Pil tasarrufu altındaki anahtarı kapatın.

steps-to-fix-audio-and-video-out-of-sync-error-in-windows-10-picture-4-bza4bBiHW.jpg

7. Minimum işlemci durumu ayar yüzdesini değiştirin

Bu çözümü denemeye karar verirseniz kalıcı bir çözüm olarak kullanmamalısınız. Minimum işlemci durumu yüzdesini artırmak daha fazla ısı üretecek ve pil ömrünü kısaltacaktır.

Adım 1: Denetim Masası'nı açın.

Adım 2: Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri'ne gidin.

Adım 3: Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'i tıklayın.

Adım 4: Güç Seçenekleri penceresinde, İşlemci güç yönetimi > Minimum işlemci durumu'na gidin.

Adım 5: Dizüstü bilgisayarınızı şu anda nasıl kullandığınıza bağlı olarak Pilde veya Takılı için daha yüksek bir yüzde ayarlayın.

Adım 6: Uygula > Tamam'a tıklayın.

steps-to-fix-audio-and-video-out-of-sync-error-in-windows-10-picture-5-dOP3wpz2R.jpg

Çevrimiçi izlerken ses ve videonun uyumsuzluğunu düzeltin

Yukarıdaki güncellenmiş çözümler, çevrimiçi veya çevrimdışı film veya video izliyor olsanız da, ses ve video senkronizasyonu sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Bunun yalnızca bir akış hizmeti kullanırken olduğunu fark ederseniz, aşağıdaki çözümleri deneyin.

İnternet bağlantısını kontrol edin

Soruna İnternet bağlantınızın mı yoksa akış hizmetinizin mi neden olduğunu belirlemek zor olabilir. Hızlı ve istikrarlı bir bağlantınız olup olmadığını öğrenmek için WiFi hızınızı test edebilirsiniz. Alternatif olarak, bir Ethernet kablosu kullanabilirsiniz.

Başka bir tarayıcı kullan

Hızlı düzeltme, farklı bir tarayıcıya geçmektir. Bazen önbellek dolu olduğu için tarayıcınız çökebilir. Bu yüzden önbelleği temizlemek sorunu çözmelidir.

Donanım hızlandırmayı kapat

Bazen donanım hızlandırma, tarayıcınızın gecikmesine, askıda kalmasına ve hatta çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Donanım hızlandırmayı kapatmak, ses ve video senkronizasyon sorunlarını çözecektir.

Tercih ettiğiniz tarayıcı Google Chrome ise, chrome://settings/system adresine gidin ve Varsa donanım hızlandırmayı kullan seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

Mozilla Firefox'u seviyorsanız, about:preferences'a gidin ve Performance'a gidin. Orada, Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğinin işaretini kaldırın.

Microsoft Edge'de edge://settings/system adresine gidin ve Varsa donanım hızlandırmayı kullan seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

0lumGunu

W ciemn

Co Admin
Dergi Editörü
Grafiker
Yönetici
Konular
4,268
Reaksiyon Skoru
3,951
Altın Konu
91
Başarım Puanı
427
TM Yaşı
8 Yıl 2 Ay 28 Gün
Online Süresi
117d 12h 27m
MmoLira
1,091
DevLira
7
Takipçiler
67
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler. :)

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)