Reklam vermek için [email protected]

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Konular
1,014
Reaksiyon Skoru
1,712
Altın Konu
316
Başarım Puanı
259
TM Yaşı
9 Ay 7 Gün
Online Süresi
103d 11h 8m
MmoLira
2,929
DevLira
12
Takipçiler
12

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Windows 10'da Bozuk Sürücüleri Düzeltme Adımları..

Bozuk, Eksik ve Eski Sürücüler Mavi ekran hataları, ses hataları, bağlantı sorunları ve hatta DRIVER CORRUPTED EXPOOL hataları mı yaşıyorsunuz? Belki bir veya daha fazla sürücünüz bozuktur. Windows'ta bozuk, eksik ve eski sürücüler sistem üzerinde çeşitli sorunlara neden olabilir.

Ne yazık ki, bu aynı zamanda kontrol ettiği cihazı kullanılamaz veya arızalı hale getirebilir. Bu nedenle, bilgisayarın çökmesini önlemek için, bozuk bir sürücüyü bulur bulmaz düzeltmeniz önemlidir. Windows 10'da bozuk sürücüleri düzeltmenin bazı yolları.

1. Aygıt Yöneticisi menüsünden sürücüyü güncelleyin

Windows 10, güncellemeler aracılığıyla sürücüleri otomatik olarak günceller. Ancak, bazı güncellemeler sürücülerde sorunlara neden olarak yanlış çalışmasına neden olabilir. Bazı durumlarda hatalı sürücüyü manuel olarak güncellemek sorunu çözebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R'yi basılı tutun. devmgmt.msc yazın ve Aygıt Yöneticisi menüsünü açmak için Tamam'a tıklayın.

Adım 2: Sürücü listesini kontrol edin ve gerekirse listeyi genişletin. Sarı soru işaretli sürücüyü bulun. Bu işaret, hangi aygıtın bozuk veya hatalı bir sürücüye sahip olduğunu gösterir.

Adım 3: Bozuk sürücüyü bulduğunuzda, üzerine sağ tıklayın ve içerik menüsünden Sürücüyü güncelle'yi seçin.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-1-ZjWBojHzH.jpg

Windows bu sürücüyü çevrimiçi olarak otomatik olarak arayacak ve cihaz için tüm uyumlu güncellemeleri yükleyecektir.

Bilgisayarınızda en son sürücü sürümü yüklü değilse, sürücüyü manuel olarak güncellemek genellikle sorunu çözer. Ancak, herhangi bir güncelleme yoksa sonraki düzeltmeyle devam edin.

2. Sürücüyü yeniden yükleyin

Sürücünüz güncellendiyse ve hala bozuksa, sürücüyü yeniden yüklemek bazen yardımcı olabilir. Aşağıdaki adımları takip et:

Adım 1: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R'yi basılı tutun. devmgmt.msc yazın ve Aygıt Yöneticisi menüsünü açmak için Tamam'a tıklayın.

Adım 2: Bozuk sürücüyü bulun ve sağ tıklayın. Ardından menüden Özellikler'i seçin.

Adım 3: Sürücü özelliklerinde, Sürücüler sekmesine gidin ve "Sürücü Sürümü"nü not edin. Sürücüyü bilgisayar üreticisinin web sitesinden indirmek için daha sonra bu bilgilere ihtiyacınız olacak.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-2-7Hq3EXZLs.jpg

Adım 4: Ardından, sürücüyü sistemden kaldırmak için Cihazı Kaldır'a tıklayın.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-3-KbrWpvwPA.jpg

Adım 5: Sürücüyü kaldırdıktan sonra OEM web sitesine gidin, kaydettiğiniz sürücü sürümünü arayın ve indirin.

Adım 6: Sürücüyü yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

3. Windows sorun gidericisini çalıştırın

Bozuk bir sürücüyü manuel olarak düzeltme işlemini çok sıkıcı bulursanız, Windows sorun giderici aracı sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Denetim Masasında bulunan araç, kullanıcıların Windows 10'da bulunan en yaygın sorunlardan bazılarını düzeltmelerine yardımcı olur.

Bu araç aracılığıyla Windows, aygıttaki bozuk, eksik veya sorunlu sürücüleri otomatik olarak indirecek veya düzeltecektir. Nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R'yi basılı tutun. Ardından, kontrol yazın ve Kontrol Panelini açmak için Tamam'a tıklayın.

Adım 2: Denetim Masası'nda görünümü Büyük simgeler olarak değiştirin.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-4-Mdr72BTuP.jpg

Adım 3: Ardından, menüden Sorun Giderme'yi seçin.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-5-31fAZMQSg.jpg

Adım 4: Soldaki menüden Tümünü görüntüle'ye tıklayın.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-6-EISXjUe59.jpg

Adım 5: Bu listeden şu anda karşılaştığınız sorunu bulun ve üzerine tıklayın. Bu, sorun gidericiyi çalıştıracaktır.

Adım 6: Açılır pencereden İleri'ye tıklayın, ardından Windows sorunu otomatik olarak algılayacak ve düzeltecektir.

4. Windows Güvenliği ile sisteminizi virüslere karşı tarayın

Bozuk sürücülere bazen bilgisayardaki kötü amaçlı yazılımlar neden olur. Güvenilmeyen web sitelerinden dosya indirme alışkanlığınız varsa, sisteminizi riske atıyorsunuz. Bu dosyalara virüs bulaşabilir ve bilgisayarın bazı bileşenlerini etkileyen sürücülere müdahale edebilir.

Neyse ki Microsoft, kötü amaçlı veya bozuk dosyaları bulup sisteminizden silmenizi sağlayan yerleşik bir güvenlik aracına sahiptir. Bu, sorunun nedenini ortadan kaldırmanıza olanak tanır, böylece bozuk sürücülerinizi onarmaya devam etmek zorunda kalmazsınız. Bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Windows Arama'yı açmak için Windows tuşu + S'yi basılı tutun. Windows Güvenliği yazın ve Enter'a basın.

Adım 2: Virüs ve tehdit koruması'na tıklayın.

Adım 3: Bu sayfadan Hızlı tarama'ya tıklayın. Bu, sistemi herhangi bir tehdit için tarayacak ve bunları sistemden kaldıracaktır. Bilgisayarınızda çok sayıda dosya ve uygulama varsa, tarama işlemi biraz zaman alabilir.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-7-zsOZ4Rh1K.jpg

Adım 4: Tarama tamamlandığında, yukarıdaki ilk yöntemde belirtildiği gibi sürücüyü güncelleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

5. Windows 10'u Güncelleyin

Her şey başarısız olursa, bir sistem güncellemesi Windows 10'daki bozuk sürücüleri çözebilir. Ancak sisteminizi güncellemeden önce Cihaz yükleme ayarlarının etkinleştirildiğinden emin olun. Bu ayar, Windows'un sistem güncellemeleriyle birlikte tüm sürücüleri güncellemesini sağlar. Sistemde nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Windows Arama'yı açmak için Windows tuşu + S'yi basılı tutun. Cihaz yükleme ayarları yazın ve Enter'a basın.

Adım 2: "Cihazlarınız için mevcut olan üreticilerin uygulamalarını ve özel simgelerini otomatik olarak indirmek istiyor musunuz?" diye soran bir pencere açılacaktır.

Adım 3: Evet'i seçin ve Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın.

Ayrıca, en son Windows güncellemesini indirmeden önce isteğe bağlı güncellemeleri kontrol edin. Bu isteğe bağlı güncellemeler bilgisayarda gerekli değişiklikleri getirir ve bunları yüklemek bozuk sürücüleri düzeltmeye yardımcı olabilir.

steps-to-fix-corrupted-drivers-on-windows-10-picture-8-IL4oEWt5M.jpg

Bozuk sürücüler sistem sorunlarına neden olabilir ve aygıtın genel işlevselliğini etkileyebilir. Sürücüler, sisteminizin donanımla doğru bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olur ve hasar görmeleri veya eksik olmaları durumunda bilgisayar bileşenleri kullanılamaz hale gelebilir.

Neyse ki, yukarıdaki düzeltmeler, sistem sürücülerini normal durumlarına geri yüklemeye yardımcı olabilir ve bilgisayarınızın en iyi şekilde çalışmasına olanak tanır.

EfecanTuncbilek

We Rise Turkmmo <3
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Dergi Editörü
Turnuva
Konular
5,233
Reaksiyon Skoru
3,690
Altın Konu
610
Başarım Puanı
424
TM Yaşı
2 Yıl 10 Ay 5 Gün
Online Süresi
146d 14h 2m
MmoLira
15,645
DevLira
294
Takipçiler
33
Paylaşım için teşekkürler. :)

0lumGunu

W ciemn

Co Admin
Dergi Editörü
Grafiker
Yönetici
Konular
4,268
Reaksiyon Skoru
3,951
Altın Konu
91
Başarım Puanı
427
TM Yaşı
8 Yıl 2 Ay 28 Gün
Online Süresi
117d 12h 27m
MmoLira
1,091
DevLira
7
Takipçiler
67
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler. :)

maribro

Hakan
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Deneme Mod
Konular
10
Reaksiyon Skoru
21
Altın Konu
0
Başarım Puanı
87
TM Yaşı
11 Yıl 4 Ay 2 Gün
Online Süresi
1d 19h 4m
MmoLira
68
DevLira
0
Takipçiler
0
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)