Reklam vermek için [email protected]

Fauda

Moderatör
Moderator
Ayın Yönetici
Admin
Katılım
27 Haz 2021
Konular
887
Mesajlar
2,670
Reaksiyon Skoru
1,235
Altın Konu
58
Başarım Puanı
234
TM Yaşı
7 Ay
Online Süresi
29d 14h 13m
MmoLira
875
DevLira
12
Takipçiler
2

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Ultima Online: Outlands olan muhteşem dünyaya hoş geldiniz! Bu hedefe ulaşmak için çok uzun yolculuklar yaptınız ve bu, çok büyük ve göz korkutucu olan bu dünyada nasıl işlev göreceğinizi öğrenmek için rehberiniz olacak.
Bu kılavuzda, müşterinizi nasıl seçeceğinizi, karakterinizi nasıl oluşturacağınızı, karakterin temellerini (hareket etme, yağmalama, dövüş), her bir becerinin ne yaptığını, istatistiklerini ve ekipmanını ve size yardımcı olacak diğer birkaç şeyi açıklayacağım.


Oyun İstemcisi

Ana sayfadan indirin:
Sağ üstteki devasa oynat düğmesi.

Yükleyiciyi indirmeyi bitirdikten sonra, aşağıdaki gibi görünen bir ekranla karşılaşacaksınız:

Adsız.jpg


Doğru dosyalarla güncel olduğunuzdan emin olmak için hemen doğrula düğmesine bastığınızdan emin olun.
Doğrula düğmesini görmüyorsanız, o menüyü genişletmek için sol üst köşedeki büyük O'ya basın.

Doğrulamayı tamamladığınızda, ekranın ortasında üç simge göreceksiniz: [UOS] [Klasik UO Logosu] [Razor]

Bu üç simgenin her biri, hangi istemciyi kullanacağınıza karar vermek için bir düğmedir.

İlki UOS, UO Steam olarak adlandırılır. Bu istemciyi daha sonra oyunu keşfetmek ve biraz oynamak için biraz zamanınız olduğunda öneririm, ilk başta steam'den aldığınız tüm güçlü özellikler size hiçbir fayda sağlamayacaktır ve aslında muhtemelen kafanız karışacaktır.

İkinci düğme vanilya UO istemcisidir.

Bu seçeneği önermiyorum.

Üçüncü seçenek Razor'dur. Razor, daha sonra tekrar eden şeyleri yapmanıza yardımcı olacak yardımcı programın adı ve ayrıca oyunu temel olarak kavradığınızda birkaç güzel şey daha. Bu seçeneği seçelim.

Bu seçeneğe tıkladığınızda aşağıdaki ekranı göreceksiniz:

Adsız.jpg


Hesap adı ve şifre alanına herhangi bir bilgi girmeden önce aşağıdakileri yapın:

Bir karakter oluşturmadan önce yapmak istediğiniz ilk şey, birkaç temel noktayı ayarlamaktır.
Click Daha Fazla Seçenek (çoğu varsayılan olarak işaretli olacaktır) sekmesini ve aşağıdakilerden emin onay kutuları yapmak:
emin koymak için Be 1100x720 Kuvvet Oyun Boyutu.


1538438752777.png


Artık bir hesap oluşturmaya hazırsınız.

Hesap adı alanına, hesabı etiketlemek istediğiniz adı girin ve ardından bir şifre girin. Lütfen hesap adınızı ve şifrenizi unutmamanız için bir yere kaydedin veya not edin. Bu parçada, başlamak için her biri 5 karakterden oluşan 3 hesaba izin verilir. Hesaplarınıza 1, 2 ve 3 sonekleri ile isim vermenizi tavsiye ederim. Örneğin: Büyücü1, Büyücü2, Büyücü3. Bu şekilde diğer hesap adlarını daha sonra unutmayacağım.

Bir hesap adı ve şifre girdiğinizde, sunucu otomatik olarak hesabınızı oluşturacak ve sizi karakter ekranına götürecektir.

Adsız.jpg


İlk önce adınızı seçin. Sonra sağ altta, erkek veya dişiyi seçin. Gargoyle ve Elf seçenekleri devre dışı , bu parçada sadece İnsan olabilirsiniz.
Siz de hemen şimdi teninizi, saç modellerinizi ve renklerinizi değiştirebilirsiniz.

Sağ alttaki yeşil oka bastığınızda karşınıza şuna benzeyen bir ekran:

Adsız.jpg


Bunun ilk kez oynadığınızı varsayarak, size ilginç gelen başlangıç karakterlerinden birini seçmeye çalışın. Oyun hakkında bir fikir edindikten sonra her zaman geri dönüp yeni bir karakter yaratabilirsiniz.

Seçenekler şunlardır:

1. Bard - Bu karakter şablonu, birkaç temel büyü yapmak için bazı müzik aletleri ve bazı büyülerle sizi başlatır. Enstrümanlarınızla canavarları sakinleştirme, kışkırtma ve zayıflatma becerileri verir.
2. Korucu - Bu karakter şablonu size bir ok/yay ile başlar ve kendinizi iyileştirmenin ve odunculuk yoluyla daha fazla ok yaratmanın yollarını gösterir. Ayrıca canavarları veya hayvanları daha kolay bulmak için kullanabileceğiniz izleme sağlar.
3. Savaşçı - Bu karakter şablonu, sizi tüm yakın dövüş silahı dövüş becerileri ve kendinizi iyileştirme araçlarıyla başlatır.
4. Demirci - Bu karakter şablonu size madencilik yapma, metal eşyalar yapma ve tamircilikle aletler yapma becerileriyle başlar. Ayrıca kendinizi savunmak için bir silah ve biraz topuz dövüşü elde edersiniz!
5. Oduncu - Bu karakter şablonu size ağaç kesme, marangozluk eşyaları yapma, kamp kurma ve daha fazla eşya taşıma becerileri ile başlar. Ayrıca kendinizi savunmak için bir silah ve baltanızı kullanmak için biraz kılıç ustalığı elde edersiniz!
6. Tamer - Bu karakter şablonu, temel hayvanları kontrol etme ve onları iyileştirme becerileriyle başlar.
7. Büyücü - Bu karakter şablonu size büyü yapma becerileri kazandırır ve başlangıç için birkaç temel büyü verir. Bu, oyuna başlamanın en zor yollarından biridir. Bunu ilk zamanlayıcı için önermiyorum. Bir mage denemek istiyorsanız, size daha kolay para kazanma ve magery ile başlamanız için daha kolay bir yol sunacağı için önce ozanı tavsiye ederim.
8. Gelişmiş - Bu, birkaçı dışında istediğiniz üç beceriyi seçmenize olanak tanır ve bir satıcıda becerileri eğitmek için kullanmak için bir bilet alırsınız. Bunu ancak diğer şablonlarla oynadıktan veya oyunu daha iyi anladıktan sonra öneririm.


Hangisini seçmeli? Bu size kalmış, üç hesapta toplamda 15 karakterlik yuvanız olduğunu unutmayın, yani isterseniz hepsini deneyin. Hepsi oldukça iyi, yanlış seçenek yok! Hata yapamazsınız, beceriler başlangıçta hızla yükselir ve azalır ve keşfetmesi çok eğlencelidir!

Birini seçin ve bir haritaya götürüleceksiniz, sadece yeşil oka tekrar tıklayın ve karakteriniz dünyaya götürülecek.

Bunun gibi bir şey görmelisiniz:

Adsız.jpg


Artık dünyada bir karaktersiniz ve bir şeyler yapabilirsiniz, tebrikler.

Genç Karakter Durumu:

Bizimle ilk iki gününüz boyunca genç oyuncu statüsü alacaksınız. Bu, sizi bu Outlands'de günlük varoluşun bir parçası olan tehlikelerin çoğundan uzak tutar. Shelter Island'da genç bir oyuncuyken birçok özel kuraldan yararlanırsınız.

● Diğer oyuncular size saldıramaz veya sizden çalamaz.
● Canavarlar size saldıracak.
● Ölümde, başlangıçtaki kutsanmış mülkleriniz, dirilişte sizinle birlikte kalacaktır.
● Kasaba halkı, üzerlerine tıklayarak ve ardından yeni oyuncu puanı biletinizi kullanarak eğitim sunacak, bu da 100 puanlık beceriyi ücretsiz olarak eğitmenize izin verecek. Ancak, eğitmenler beceri başına yalnızca 50'ye kadar antrenman yapacaktır.

Lütfen Shelter Island'dan ayrılmanın genç oyuncu durumunuzu ve yeni maceracı rehber yardımını kaldıracağını unutmayın. Bu arada, ayrılmanın iki yolu var. Buranın kuzeydoğusuna merdivenlerden yukarı bir ay kapısı (radarınızı açmak için ALT+R'ye basın) veya Hanın altında bir geçit var. Kendi maceranı seç! Yönünüzü belirlemenize yardımcı olacak bir Shelter Island haritası elde etmek için buraya tıklayın. Daha ayrıntılı bilgilere erişmek için herhangi bir menü penceresinin üst kısmındaki kılavuz düğmesini tıklayın.


Arayüz

Menü Çubuğu: Harita, Paperdoll, Envanter, Günlük, Sohbet ve Yardım.
1. Harita. Bu, üzerinde yol tarifi bulunan küçük bir harita açar. Büyütmek için çift tıklayabilirsiniz.
2. Kağıt bebek. Bu, bir sonraki bölümde ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Burası eşyaları ve diğer birçok şeyi donattığınız yerdir.
3. Envanter. Bu, resimde gördüğünüz sırt çantanızı açar, içinde 3 çanta daha vardır.
4. Günlük. Bu, etrafınızda olup bitenlerin tarihidir. Bir mesajdan veya ekranınızda olan bir şeyden emin değilseniz açıp okumak için kaydırabilirsiniz.
5. Sohbet. Bunu dikkate almayınız, kullanılmamaktadır. Sohbet etmek istiyorsanız, sadece yazmaya başlayın ve mesajınızı ekranınızın altında göreceksiniz. Çevrenizdeki insanlara göndermek için enter tuşuna basın.
6. Yardım. Bu, her türlü şey hakkında tonlarca bilgi içeren çok kullanışlı bir düğmedir. İlk başta, hala oyunu öğrendiğiniz için birçoğu işe yaramaz olacak, ancak daha sonra sürekli bir etkileşim ve arama yeri olacak.


Oyunda takılırsanız veya bir şeyler ters giderse, bu yardım menüsündeki:
"oyun içi yardım" düğmesini kullanabilir.

Ve mevcut seçenekleri kullanarak yardım talep edebilirsiniz.
Ayrıca discord üzerinden personel ile iletişime geçebilirsiniz.


Durum çubuğu
Üç mavi çizgili çubuk durum çubuğudur. Sağlığınızı, mananızı ve dayanıklılığınızı gösterir. Bunları daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alacağım. Ayrıca daha ayrıntılı sürümü almak için bu çubuğa çift tıklayabilirsiniz. Durum çubuğunuz kaybolursa, farenizi karakterinizin üzerine getirip tıklayıp basılı tutabilirsiniz, bu "bir çubuğu sürükleyecektir". Bunu, oyundaki sağlıklarını görmek için yaşayan diğer şeylere de yapabilirsiniz.

Kitap
Açık olan kitabı kapatmak için sağ tıklayabilirsiniz. Önemli değil ve bir daha asla görmeyeceksin.

Bu, arayüzle etkileşime girmenin farklı yollarını açıklamak için iyi bir yer getiriyor. Bu oyunda çoğu şey sağ tıklanarak kapatılabiliyor ve çoğu şey üzerlerine çift tıklanarak açılabilir, menüdeki düğmeler veya kağıt bebek hariç, farenin sol tuşuyla bir kez tıklanması yeterlidir.

Paperdoll
Kağıt bebek, karakterinizi ve onun ne giydiğini ve neye benzediğini gösteren alandır.

Ayrıca aşağıdaki menülere sahiptir:

1. Yardım: diğer yardım düğmesiyle aynı menü. Yardım almak veya yeni maceracı kılavuzuna erişmek için bir oyun ustası veya danışmanıyla da iletişime geçebilirsiniz .
2
. Seçenekler: Burası, daha gelişmiş seçenekleri yapılandırabileceğiniz yerdir, uğraşmanızı önerdiğim tek şey, karakterinizi her zaman çalışacak şekilde ayarlamaktır. Bunu seçeneklere tıklayarak -> fare simgesine tıklayarak -> kontrol edin, bu işaretliyse karakterinizin her zaman çalışacağını kontrol edin. Ardından Uygula ve Tamam'a basın.
3. Oturumu Kapat: sizi oturum açma ekranına geri götürür. UO'da oturumu kapattığınızda, her zaman anında ortadan kaybolmazsınız, bu nedenle gece işiniz bittiğinde oturumu kapatmak için güvenli yerler bulmaya çalışın. NPC'lere yakın kasabaları tavsiye ederim.
4. Görev: Bu sizi mevcut Topluluk atamalarına götürecektir.
5. Beceriler: Karakterinizle ilgili becerilerinizi ve nasıl ilerlediklerini burada görebilirsiniz. Bunu aşağıdaki başka bir bölümde daha ayrıntılı olarak açıklayacağım.
6. Lonca: Burası bir lonca oluşturabileceğiniz veya lonca davetlerini kabul edebileceğiniz yerdir. Oyuncular sizi bir loncaya davet etmelidir.


Arkadaş edin, oyun daha eğlenceli.
7. Barış/Savaş: Bu, karakterinizi nesnelere çift tıklayarak saldırmak için duruşa sokan modu değiştirir, bu şekilde canavarlara, insanlara, hayvanlara vb. saldıracaksınız. Bu modu Tab tuşuna basarak da etkinleştirebilirsiniz. Bu düğme yerine Tab'ı kullanmanızı öneririm.
8. Durum: Bu, Durum Çubuğunun ayrıntılı sürümünü getirir. Durum çubuğunuza çift tıklayarak da erişebilirsiniz.


Sırt çantası
Bu, karakterinizdeki tüm öğelerinizin konumudur. Başladığınız öğeler genellikle yeni başlayanlardır. Bu, ölürseniz, bir şifacıda veya bir anhk'da dirildiğinizde sizinle birlikte geri gelecekleri anlamına gelir. Sırt çantasının varsayılan sınırı 125 öğe ve belirli bir taş miktarı (bu, UO'daki şeylerin ağırlığıdır). Cesetlerden bir şeyler alıp sırt çantanıza koyabilirsiniz, buna yağma denir. Ayrıca, diğer oyuncuların atabileceği eşyaları da yerden alabilirsiniz.

Arayüzün temellerini ele aldığımıza göre, şimdi hareket etme, hedefleme, hasat etme, saldırma, yağmalama ve daha fazlasının temelleri hakkında konuşalım.

Hareket
Arazide hareket etmek için karakterinizin etrafında bir yön seçin ve sağ tıklayıp basılı tutun. Fare imleci her zaman karakterinizden uzağa işaret edecek ve belirtilen yönde hareket edeceksiniz. İmleci karakterinizden daha uzakta tutmak, koşmanızı sağlayacaktır. Her zaman çalıştır'ı etkinleştirdiyseniz, her zaman koşacaksınız.

Hedefleme
Bir oyuncunun, NPC'nin, yaratığın veya canavarın sağlık çubuğunu çekmek için imlecinizi hedefin üzerinde tutun, sol tıklayın ve sürükleyin - hedefleme amacıyla kullanılabilecek renkli bir sağlık çubuğu oluşturulacaktır. Buna bir alternatif, ctrl+shift tuşlarını basılı tutmaktır - bu, aynı şekilde kullanılabilecek bir kutu sunacaktır (sol tıklayın ve sürükleyin).

Hasat
Kaynaklar, yaratık cesetlerinden veya dağlar veya ağaçlar gibi coğrafi özelliklerden hasat edilebilir. Hasata başlamak için doğru aleti kurmanız gerekir. Madencilik için bu bir kazma olurdu. Odunculuk için, bir balta. Balık tutmak için olta kamışı gereklidir. Derileri veya etleri hasat etmek için bir Deri Soyma Bıçağı'na ihtiyacınız var. Doğru araç etkinleştirildiğinde, araca çift tıklayın, ardından kendinizi hedefleyin ve yakındaki kaynak düğümleri otomatik olarak toplanacaktır. Topladığınız kaynaklar, maksimum ağırlığa ulaşana kadar sırt çantanızda toplanacaktır.

Saldırı
İlk olarak, saldıracak bir hedef bulmak istiyorsunuz. Savaş modundayken beş tür renkli hedef vardır (warmode'a girmek için sekmeye basın). İmlecinizin renginin kırmızımsı bir tona dönüştüğünü fark edeceksiniz. Bu, savaş modunda olduğunuzu gösterir. Artık bir karakter, canavar, npc veya hayvanın üzerine geldiğinizde bir renk göreceksiniz. Beş renk vardır ki bunlar şu anlama gelir:

1. Mavi - bu kişi bir suçlu değildir ve bu varlığa saldırırsanız veya onlara karşı herhangi bir olumsuz davranışta bulunursanız bir suçluya dönüşürsünüz. Suçlu olmak, bu olumsuz eylemi gerçekleştirirken şehirdeyseniz özgürce saldırıya uğrayabileceğiniz veya gardiyanı öldürebileceğiniz anlamına gelir.
2. Gri - oyundaki canavarların çoğu böyle olacak, gri renk bu kişinin/canavarın/hayvanın saldırmakta ve olumsuz eylemlerde bulunmakta özgür olduğu anlamına gelir. Gri renkli şeylere saldırarak grileşmeyecek ve suçlu olmayacaksınız. Tüm canavarlar gridir ve evcilleştirilmedikçe tüm hayvanlar da gridir.
3. Yeşil - bu renk onların loncanızda oldukları anlamına gelir, onlara veya istediğiniz herhangi bir sonuç olmadan saldırabilirsiniz, ancak lonca üyelerine rastgele saldırmadan önce sormalısınız.
4. Turuncu - bu renk, bir ulusun parçası olan bir loncada olduğunuz veya başka bir lonca ile savaş halinde olduğunuz anlamına gelir. Bu, bu kişinin size hiçbir sonuç vermeden saldırabileceği ve büyük olasılıkla size saldırmak ve öldürmek ve tüm eşyalarınızı almak isteyeceği anlamına gelir.
5. Kırmızı - bu renk, kişinin katil olduğu ve oyuncuları öldürmek üzere olduğu anlamına gelir. Onlarla savaşmaya hazır değilseniz, olabildiğince hızlı koşun! Hazırsanız, arkadaşlarınızı toplayın ve beceriniz veya sayılarınız ile katili alt edin! Unutma, ölürlerse katil cezasını ödemek zorundalar! Ama dikkatli ol, eğer ölürsen, içinde kutsanmış ya da acemi olmayan bir şey kaybedersin.

Artık tonları anladığınıza göre, bir şeye saldırmak için çubuğunu sürükleyip çift tıklamanız veya gerçek yaratığa çift tıklamanız yeterlidir. Bu, karakterinizin saldırdığınız şeyde sallanmaya başlamasına neden olacaktır.


İpucu:

Bir canavara saldırmadan önce ne kadar güçlü olduğunu merak ediyorsanız?
CANAVARIN üzerine bir kez tıklayın ve menüyü açın ve hayvan bilgisini kullanın.
Bu size canavar hakkında bilgi verecektir.
 
Son düzenleme:

0lumGunu

W ciemn

Co Admin
Dergi Editörü
Grafiker
Yönetici
Katılım
28 Eki 2013
Konular
4,268
Mesajlar
13,771
Reaksiyon Skoru
3,951
Altın Konu
91
Başarım Puanı
427
TM Yaşı
8 Yıl 2 Ay 28 Gün
Online Süresi
117d 12h 27m
MmoLira
1,091
DevLira
7
Takipçiler
67
Ellerine sağlık.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,116
Mesajlar
52,804
Reaksiyon Skoru
8,626
Altın Konu
389
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 23 Gün
Online Süresi
135d 17h 30m
MmoLira
18,751
DevLira
466
Takipçiler
185
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst