Reklam vermek için [email protected]

Karakter Güvenliğini Sağlamak !

  • Konbuyu başlatan POVAC
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 46

POVAC

Level 1
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Üye
Katılım
12 Ara 2021
Konular
8
Mesajlar
12
Reaksiyon Skoru
25
Altın Konu
0
Başarım Puanı
27
Yaş
30
TM Yaşı
1 Ay 11 Gün
Online Süresi
1d 1h 51m
MmoLira
55
DevLira
0
Takipçiler
0

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Karakter Güvenliği

Bir pvp serverda oynuyorsanız oluşturduğunuz karakterin güvenliği size aittir.Eğer soyulma vs durum yaşarsanız tek sorumlu sizin olacağınızın bilincinde olmanız gerekmektedir.Bundan ötürü karakter güvenliğini sağlayabileceğiniz yöntemleri yapmalısınız.

1) 2FA Koruma Sistemi


Hemen hemen her sunucuda hatta bazı platformlarda bile artık klasik haline gelen 2FA koruması en etkili yöntemdir.Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulkama sayesinde farklı ıplerden girişte o uygulamada yer alan kodu istemektedir ve o kod olmadan karaktere hiçbir şekilde giriş yapamayacaktır.Karşı tarafın hesabınıza ulaşabilmesi için o kodu ona söylemeniz veya evinize gelip telefonunuzu çalması gerekmektedir :) Sistem ile ilgili daha detaylı bilgiye netten ulaşabilirsiniz.

2) Rastgele Şifre Oluşturma

Sunucunun size sağladığı güvenlik önlemleri dışında sizinde kendi güvenliğinizi sağlayabileceğiniz en etkili yöntem hesapların şifresini rastgele sayılardan ve karakterlerden oluşturmak.Bunun için nette birçok site mevcut onlardan kolaylıkla oluşturabilirsiniz.Artık sunucuların giriş ekranında hesap kaydetme yeri olduğundan birkere kaydettiğinizde o şifreyi bir daha girmenize gerek kalmayacaktır.

3) Farklı Hesap Adı Kullanımı

Yeni bir sunucuya başladığınızda kesinlikle daha önce kullanmış olduğunuz ıdler ile hesap oluşturmayın.Bir serverda hesaplar çalındığında bir başka serverda onların denendiğini unutmayın.Sunucu ne kadar güvenli olursa olsun siz işinizi sağlama almaya bakın.

4) Mail Adresi Güvenliği

Sunuculara kayıt olduğunuz mail adreslerinin güvenliğini arttırın.Hesaplardaki gibi artık mail adreslerinede 2FA sistemleri eklenmektedir.Bunu eklemek istemiyorsanız diğer bir yöntem olan telefon ile doğrulamayı aktifleştirebilirsiniz.Bu sayede mail adresiniz ele geçirilsede telefonunuzdan onay vermemeniz halinde mail adresinize giriş yapamayacaktır.

Konu yeni yöntemler bulundukça güncellenecektir...
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst