Reklam vermek için [email protected]

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,014
Mesajlar
4,457
Reaksiyon Skoru
1,712
Altın Konu
316
Başarım Puanı
259
Yaş
46
TM Yaşı
9 Ay 7 Gün
Online Süresi
103d 11h 8m
MmoLira
2,929
DevLira
12
Takipçiler
12

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

Minecraft Bir Köy Nasıl Yapılır ve Nüfusu Nasıl Doldurulur

Köyler Minecraft'ta çok kullanışlıdır.Köylüler her türlü mesleğe sahip olabilir ve siz de oyun oynama deneyiminize fayda sağlamak için bundan yararlanabilirsiniz.Minecraft'ta bir köy inşa etmek karmaşık bir süreçtir ve oldukça çaba ve kararlılık gerektirir. Özellikle zombiler, sürüngenler, iskeletler ve diğer düşman türleri gibi başınız belaya girerse .

Rehberimiz, yolun her adımında size yardımcı olacak ve kendi köyünüzü kurmanın ve kendi köylülerinizi edinmenin uzun sürecinde size yol gösterecek.11 Ağustos 2021, Ashely Claudino tarafından güncellendi:
Minecraft, bitmiş gibi hissetmeden saatlerce oynamaya devam edebileceğiniz bir oyundur. Ana üssünüzde her zaman iyileştirilecek bir şeyler, inşa edebileceğiniz yeni bir şey, ekleyebileceğiniz dekorasyonlar vardır. Bu kılavuzu güncellemeye karar vermemizin nedeni tam olarak dekorasyonlardır. Köyünüzü kolayca eviniz gibi hissettirebilecek birkaç heyecan verici fikir var ve kendi Minecraft köyünüzü kurduğunuzda kullanmak isteyebileceğiniz bu fikirlerden bazılarını bu makaleye ekledik.

Önce Birkaç Ev İnşa Edin

Minecraft-Village-Chest.jpg

Bu işleme başlamadan önce birkaç ev inşa etmeniz gerekecek. Oyunun bir binayı gerçek bir ev olarak kabul etmesi için, içine en az bir yatak yerleştirilmelidir . Elbette daha büyük evler yapabilir ve içine birden fazla yatak yerleştirebilirsiniz. Köyünüzde kaç köylü istediğinize bağlı.

Köylüler sadece kendileri ve bebekler için yatak varsa üreyeceklerinden, köyünüze ek yataklar hazırlamanız ve yerleştirmeniz gerekir. Bir yatak yapmak için tek ihtiyacınız olan üç ahşap kalas ve aynı renkteki üç yün.


İlk Köylülerinizi Almak

Bu süreçteki bir sonraki adım muhtemelen en karmaşık olanıdır. İlk köylüler, elde edilmesi en zor olanlardır çünkü her şey şansa bağlıdır. Bunun nedeni , kendi köylülerinizi elde etmenin sadece iki yolu olmasıdır. Bunu, üssünüzün yakınında ortaya çıkan zombi köylüleri iyileştirerek veya zaten bir köyde yaşayan köylüleri kaçırarak yapabilirsiniz.

Her yöntemi açıklayacağız ve dünyanızın koşullarına ve size sunulan kaynaklara bağlı olarak birini veya diğerini seçebilirsiniz.

Başka Bir Köyden Köylü Kaçırmak

Minecraft-Savannah-Village.jpg

Bu süreç en az miktarda kaynak ve şans gerektirir, ancak son derece sıkıcı ve zaman alıcı olabilir. Ayrıca, en yakın köyün gerçekte ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak, köylüyü üssünüze götürürken canavarlarla savaşmanız gerekebilir. Hatta başlangıç konumunuz ile varış noktanız arasındaki mesafeyi azaltmak için Nether'den geçmeniz gerekebilir.

Tekne kullanarak bir köylüyü kaçırabilirsiniz . Köylüleri iterek veya tekneyi köylünün içine sürerek onları tekneye bindirebilirsiniz. Tekne bozulmadığı sürece köylü kaçamayacak, bu sayede uzun mesafeler kat edebilirsiniz.

Tekneler karada çalışsalar bile son derece yavaş olduklarını ve yalnızca düz zeminde gidebileceklerini, bu nedenle üssünüz yakın değilse bir Nether portalı yapmanın bunu daha hızlı hale getirebileceğini unutmayın. Ve canavarlarla karşılaşırsanız, sizden çok daha hızlı olacaklar, bu yüzden onları öldürdüğünüzden ve köylüyü koruduğunuzdan emin olun.

Bunu yaptıktan sonra, iki köylüye ihtiyacınız olduğu için her şeyi baştan yapmanız gerekecek .

Bir Zombi Köylüyü Tedavi Etmek

Bu yöntem teknik olarak daha hızlı olmasına rağmen, önceden bir kaç özel öğeyi saklamanız gerekir. Ayrıca, zombi köylüler nadiren yumurtlarlar, bu yüzden birinin yumurtlaması için oldukça şanslı olmanız gerekir, böylece onu iyileştirebilirsiniz.

Ama işin iyi tarafı, üssünüzün etrafındaysanız ve yumurtlarlarsa, onları kolayca çekebilirsiniz , tekne gerekmez. Ve tedavi edildikten sonra, çabalarınız için size minnettarlıklarını göstermek için indirimli fiyatla işlem yapacaklar.Şunları yapabilirsiniz Bir zombi köylü tedavi , Zayıflık bir Splash İksir işçiliği köylüye üzerine atma ve daha sonra onları bir altın elmayı besleyerek.

Damızlık Köylüler

Minecraft-Carrot.jpg

Köylüler ne zaman isterlerse üreyecekler. Bunun gerçekleşmesi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekir.

Köylülerin üremeye istekli olabilmeleri için envanterlerinde 12 adet pancar, 12 adet havuç, 12 adet patates veya 3 adet ekmek olması gerekmektedir .

Eşyaları köylülere at, onlar da alacaklar. Sonunda, yakınlarda bir yatak olduğu sürece bir köylü bebek doğuracaklar.

Bir köy yapmak için, köylüler büyüdüklerinde yetişkin köylüler haline geldiklerinde bu süreci onlarla tekrar etmeye devam edin. Dışarı çıkıp daha fazla köylü toplamak zorunda kalmayacağınız için büyüme çok daha hızlı gerçekleşecek.

Köylü Meslekleri

Minecraft'ta 15 çeşit köylü vardır. Köylüler ya işsiz olabilir ya da serseri köylüler olabilir ve o zaman 13 farklı meslek vardır. Nitwit köylüleri meslek edinemezler ama işsiz köylüler bir iş istasyonuna erişimleri varsa alabilirler.

İş istasyonlarına göre oyundaki tüm köylü meslekleri şunlardır:
 • Zırhçı - Yüksek fırın
 • Kasap - Sigara İçen
 • Haritacı - Haritacılık tablosu
 • Rahip - Bira standı
 • Çiftçi - Komposter
 • Balıkçı - Fıçı
 • Fletcher - Fletching tablosu
 • Deri İşçisi - Kazan
 • Kütüphaneci - Kürsü
 • Taş Duvarcı - Taş Kesici
 • Çoban - Tezgah
 • Alet ustası - Demirleme masası
 • Silah Ustası - Öğütücü
İhtiyacınıza göre bu köylülerden herhangi birine sahip olabilirsiniz. Bir köylü ile ticaret yaptığınızda, daha sonra meslek değiştiremeyecek ve kilitli kalacaktır, bu yüzden istediğiniz esnafı aldığınızdan emin olun.

Dekorasyon

Minecraft-Villagers-Feature.jpg

İşte kendi köyünüzü yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç dekorasyon ipucu.

patika

Köylüler sizin patikalarınızdan yürüyecekler, aslında tercih ediyorlar. Yani kürekle yolları kazmak köyünüzü daha estetik hale getirecek ve köylülerin dolaşmasını kolaylaştıracaktır.

zil

Köyünüze bir çan eklemeyi düşünün. Köylüler dedikodu yapmak için etrafında toplanır. Ayrıca zili çalarsanız köylüler evlerinin içinde saklanacaklar. Bu, özellikle bir baskın olursa veya yakınlarda canavarlar varsa, onları korumanın harika bir yoludur.

Çiçek saksıları

Sadece üç tuğla ile kendinize saksı yapabilirsiniz. Bu eşyalar harika çünkü onları köylülerin evlerine koyabiliyorsunuz, küçükler bu yüzden fazla yer kaplamazlar ve mekana yeni bir hava katarlar. Çiçek koyabilirsiniz. kaktüsler, hatta mantarlar ve diğer bitki türleri, farklı evler için deneyebileceğiniz çeşitli varyasyonlar vardır.

çitler

Minecraft'ta çitleri taklit etmenin bir yolu var — yaprak bloklarla ! Ağaçların üzerinde büyüyen yaprak blokları vardır. Onlara ya makaslarla ya da Silk Touch ile büyülenmiş aletlerle yaklaşırsanız , bir yaprak bloğu çıkarıp başka bir yere koyabilirsiniz. Bunlardan bazılarını toplarsanız kendi çitlerinizi oluşturabilirsiniz.

lambalar

Dört parıltı tozu ile bir parıltı taşı yapabilirsiniz . Bu bloklar doğal olarak ışık yayar. Büyük hayal gücüne sahip oyuncular bunlarla kendi lambalarını yapmayı başardılar. Bir çit direği ve üzerine bir anahtar takılı bir parıltı taşı yerleştirirseniz, herhangi bir masa lambası gibi görünecektir. Redstone'u da kullanabilir ve köyde her türlü elektrik sistemini yapmak için yaratıcı olmaya başlayabilirsiniz.


 

qReaTh

Uzman Moderatör
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Uzman Moderatör
Katılım
29 May 2011
Konular
2,255
Mesajlar
5,039
Reaksiyon Skoru
723
Altın Konu
0
Başarım Puanı
306
Yaş
26
TM Yaşı
10 Yıl 8 Ay 1 Gün
Online Süresi
3d 17h 16m
MmoLira
154
DevLira
0
Takipçiler
88
Minecraft oynuyor musun merak ettim :D
 

Ctrl Alt Delete

Level 5
TM Üye
Katılım
7 Eyl 2011
Konular
98
Mesajlar
872
Reaksiyon Skoru
186
Altın Konu
0
Başarım Puanı
116
TM Yaşı
10 Yıl 4 Ay 20 Gün
Online Süresi
3h 23m
MmoLira
19
DevLira
0
Takipçiler
18
Eline sağlık hocam güzel paylaşım.
 
Son düzenleme:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst