Reklam vermek için [email protected]

League Of Legends'ta Ahri Nasıl Oynanır?

Fauda

Moderatör
Moderator
Ayın Yönetici
Admin
Katılım
27 Haz 2021
Konular
892
Mesajlar
2,683
Reaksiyon Skoru
1,241
Altın Konu
61
Başarım Puanı
234
TM Yaşı
7 Ay 2 Gün
Online Süresi
30d 2m
MmoLira
903
DevLira
12
Takipçiler
2

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

League Of Legends'ta Ahri Nasıl Oynanır?


Ahri, League of Legends'ın en eğlenceli şampiyonlarından biridir. Birçok nedenden dolayı popüler bir orta şerit seçimidir. Olağanüstü hareket kabiliyetine, ani hasara ve kalabalık kontrolüne sahip olması onu diğer birçok şampiyon için bir eşleşme kabusu haline getiriyor. Ancak potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve oyunu kazanma şansınızı artırmak için kitini doğru şekilde kullanmanız gerekir.

League of Legends'ta Ahri Nasıl Oynanır?

Bu girişte, size League of Legends'ta Ahri oynamanın temellerini göstereceğiz.

League of Legends'ta Ahri Nasıl Oynanır?

Oyun öncesi lobide Ahri'yi seçtikten sonra, yapmanız gereken ilk şey doğru sihirdar büyülerini seçmektir. Çoğu durumda, genel olarak en iyi büyü olduğu ve Ahri'nin Cazibesi ve Aldatma Küresi yetenekleriyle çok sayıda etkileşim sağladığı için Flash alıyor olacaksınız.
Elise, Zoe, Twisted Fate ve Ashe gibi güçlü kitle kontrolüne sahip rakiplere karşı da çok önemlidir. Flash, onların yeteneklerinden kolayca kaçmanızı sağlar ve sizi ölmekten kurtarır.
İkinci sihirdar büyüsüne gelince, Ignite en iyi seçeneğinizdir. Oyun başında verdiği hasar, diğer orta şampiyonların çoğu kadar yüksek olmadığı için şampiyonunuz için çok önemlidir. Ignite donanımıyla, koridorunuzla savaşırken veya iki yan şeritten birinde gezinirken düşmanlarınızı daha kolay alt edebileceksiniz.

2-46.png

Başka bir seçenek de Cleanse almaktır. Kitle kontrol yeteneklerine sahip tek bir şampiyona karşı buna ihtiyacınız olmayacak, ancak hem orta koridorda hem de ormanda kaçınılması zor kombinasyonlara sahip olup olmadığını düşünmek isteyebilirsiniz. Böyle bir ikilinin tipik bir örneği, ormanda Sejuani ve orta şeritte Twisted Fate'tir.

Şimdi tercih edilen kilit taşlarına geçelim. Genel olarak, Ahri'nin kiti, makul miktarda hasar eklemek için kolayca etkinleştirebildiğinden Elektrokut'tan yanadır. Alternatif olarak, kalabalık kontrol yeteneklerinizden tam olarak yararlanmak istiyorsanız Arcane Comet'e gidebilirsiniz. Ancak, Ahri'nin Tılsımı bu kilit taşıyla çalışan tek yetenektir, bu yüzden sizin için o kadar iyi çalışmayabilir.

1-52.png

Summon Aery, destek kilit taşınız için mükemmel bir seçimdir. Otomatik saldırılarla birleşen Fox-Fire yeteneğiniz sayesinde kolayca etkinleştirebilirsiniz.
Başlangıç eşyası söz konusu olduğunda, varsayılan seçenek Doran'ın Yüzüğü'dür. Son zamanlardaki bazı güçlendirmeler sayesinde, orta koridordaki çoğu büyücü için bir kez daha en iyi seçenek. Bir minyonu öldürdükten sonra altı mana yeniler ve mananız dolduğunda size bonus sağlık verir.

Ahri'nin en büyük zayıflığı, aşırı mana sınırlamaları ve düşük erken oyun hasarı nedeniyle koridor aşamasıdır. Zed ve Katarina gibi diğer birçok şampiyon ondan daha iyi kulvar yapabilir.
Bu zorlukların üstesinden gelmek için Aldatma Küresi ile düşmanlarınızı taciz etmeye çalışın ve Mananızı tüketeceği için Tılsımı çok sık kullanmayın. Bu, özellikle Malzahar ve Yasuo gibi zorlu eşleşmelere karşı kritik önem taşıyor.

4-32.png

Düşmanınızı taciz etmenin yanı sıra, Ahri dalgası zayıfsa rakibini taretinin derinliklerine itebilir. Örneğin, Anivia veya Veigar'a karşıysanız, onları alt etmeye çalışın ve üst veya alt koridor oyuncularınıza yardım etmenize izin verin. Yan şeritte kolay bir öldürme elde etmek, rakibinize karşı üstünlük sağlayabilir.
5-23.png

Altıncı seviyeye ulaşmadan ve nihai yeteneğinizin kilidini açmadan önce nispeten hareketsiz olduğunuzu unutmayın. Orman baskınlarında hayatta kalmak son derece zor olabilir, özellikle de mananız yoksa veya Tılsımınız inmezse. Bu yüzden, yan çalılıklarınızda Gizli Totemler ve Kontrol Totemleri ile haritayı korumayı unutmayın.

Altıncı seviyeye ulaştıktan sonra, nihai yeteneğin Spirit Rush ile oynamaya başlamak istiyorsun. Baskınlardan ücretsiz olarak kaçmanıza izin verse de, birincil odak noktanız öldürme ve dolaşım olmalıdır. Koridorunla savaşmanın yanı sıra, orada iki öldürme elde edebileceğiniz için (üst şeritteki birinden farklı olarak) mümkün olduğunca alt şeridinizi basmaya çalışın.
Bu durumda, Spirit Rush'ınızla düşmanı taretinin altına sürmekten korkmayın ve mümkünse, desteğinizin kolay bir öldürme elde etmek için kalabalık kontrol yeteneklerini indirmesini bekleyin.


7-11.png

Ahri, verdiği hasarda büyük bir artış olduğunda oyunun ortasından sonuna çok daha çetindir. Çoğu düşmanın bu aşamada savunma öğelerini tamamlama olasılığı daha düşük olduğundan bunu avantajınıza kullanın. Yapmanız gereken ilk yükseltmelerden biri bir Oracle Lens. Çalıları hızla temizlemenize ve düşmanları avlamanıza izin verirler.


Ahri'nin çok yönlülüğü sayesinde, oyunun ileri safhalarındaki yetenekleri neredeyse her rolü oynamanıza olanak tanır. Örneğin, çalıların arasında dolaşabilir ve düşmanları arkadan alt edebilir, takım arkadaşlarınızla gruplaşabilir ve Tılsımınız ile cephe hattını uçurabilir, hatta çoğu rakibi bire bir yenebilirseniz ayrı itme yapabilirsiniz.

6-18.png


Dövüşlerinizin çoğunda, Cazibenizi etkinleştirmek için fırsatlar aramaya çalışın ve bir düşmanı uçurma veya tek vuruşta nihai yeteneğinizi koruyun. Ayrıca, takım arkadaşlarınızı korumak ve rakiplerin onlara doğru atılmalarını engellemek için Charm'ı kullanabilirsiniz. Ek olarak, rakip bir şampiyon ideal bir noktadaysa, Charm ve Spirit Rush kombinasyonunuzla öldürme fırsatını yakalayın.


8-10.png


Eğer öne geçerseniz ve çoğu düşmanı tek başınıza alt edebilecek kadar güçlüyseniz, takım arkadaşlarınızı dört kişilik gruplandırın. Ahri, özellikle bir Baron Takviyesi talep ettiyseniz, ayrık itmede üstündür. Büyü İksiri ve Lich Bane ile kulelere muazzam hasar verirsiniz. Rakiplerden biri kulelerini savunmaya gelirse, onlarla tek bir yetenek kombinasyonunda başa çıkabilmelisiniz.
Hatırlanması gereken en önemli şey, durumu analiz etmek ve ona uyum sağlamaktır. Ahri olarak çoğunlukla kritik orta koridorda oynayacağınız için, doğru kararı vermek takımınızı zafere taşıyabilir.

League of Legends'ın En İyi Ahri Oyuncusu

League of Legends'taki herhangi bir şampiyonun en iyi oyuncusunu belirleyen dört faktör:
 • Aşama
 • Kazanma oranı
 • Maç başına öldürme, ölüm ve asist (KDA)
 • Oynanan oyunlar
Bu web sitesine göre , Jhavi adlı bir sihirdar şu anda oyundaki en yüksek ikinci aşama olan Grandmaster olarak derecelendirilen en iyi Ahri oyuncusu. Oyuncu oynadığı 61 maçın %73.8'ini altı öldürme, 2.8 ölüm ve maç başına 8.3 asistle kazandı.

League of Legends'ta Rehberli Ahri Nasıl Oynanır?

Acemi bir Ahri oyuncusuysanız, bir rehberle oynamak akıllıca olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:
 1. Oyun öncesi lobiye girmeden önce web tarayıcınızı açın.
 2. Mobafire adlı web sitesine gidin.
  FireShot-Capture-014-League-of-Legends-Strategy-Build-Guides-__-LoL-Strategy-Building-Tool_-www.mobafire.com_.png
 3. Arama kutusuna Ahri yazın. Sağınızda derecelendirmelerle birlikte şampiyonu nasıl oynayacağınız konusunda çok sayıda kılavuz göreceksiniz. Tüm kılavuzlar League of Legends oyuncuları tarafından sağlanmaktadır, ancak oyun hakkındaki bilgileri daha fazla olduğu için rütbesi Elmas veya daha yüksek olan birini seçmeye çalışın.
 4. Kılavuz kapsamlıysa, eşleşmelerinizin çoğunun analizlerini bulacaksınız. Karşılaştığınız şampiyona bağlı olarak, düşmanınızla nasıl başa çıkacağınıza dair ipuçlarına göz atın. Önerilen öğeleri, rünleri ve sihirdar büyülerini bulun ve zirveye çıkma olasılığınız daha yüksek olacaktır.
  162057397_875937462979687_1161566997562319938_n.png
 
Son düzenleme:

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,118
Mesajlar
52,820
Reaksiyon Skoru
8,923
Altın Konu
399
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 25 Gün
Online Süresi
136d 20h 44m
MmoLira
18,766
DevLira
466
Takipçiler
185
Paylaşım için teşekkkürler.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
Fauda

Fauda

Moderatör
Moderator
Ayın Yönetici
Admin
Katılım
27 Haz 2021
Konular
892
Mesajlar
2,683
Reaksiyon Skoru
1,241
Altın Konu
61
Başarım Puanı
234
TM Yaşı
7 Ay 2 Gün
Online Süresi
30d 2m
MmoLira
903
DevLira
12
Takipçiler
2
Rıca ederim.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst