Reklam vermek için [email protected]

League Of Legends - 11.23 Yama Notları

hasanmacit™

B I N G I L D A K / hasanmacit™
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
14 Eki 2021
Konular
276
Mesajlar
1,309
Reaksiyon Skoru
1,249
Altın Konu
5
Başarım Puanı
217
TM Yaşı
11 Ay 16 Gün
Online Süresi
127d 23h 54m
MmoLira
1,794
DevLira
30
Takipçiler
12

Rohan2 Eldamar 23 Eylül Cuma Sizlerle DETAYLI TANITIM VE BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.

Yamada Öne Çıkanlar​

Tatlı Pastane Gwen, Tatlı Pastane Soraka, Tatlı Pastane Annie, Tatlı Pastane Bard, Tatlı Pastane Sivir ve Tatlı Pastane Vladimir 2 Aralık 2021 tarihinde çıkıyor. Ayrıca sınırlı bir süreliğine oyuncular 22 Kasım 2021'den itibaren Arcane Caitlyn'i ve 24 Kasım 2021'den itibaren Arcane Jinx'i kazanabilecek.

Arcane'e Doğru​

Her efsanenin bir başlangıcı vardır ve umarın Arcane'in başlangıcı hoşunuza gitmiştir. Ama hikâye yalnızca diziyle sınırlı değil! Arcane'den esinlenerek oluşturduğumuz League of Legends içeriklerine aşağıdan ve sitesinden göz atın.
 • Konsey Arşivleri: Arcane'e doyamadınız mı? Öyleyse merak etmeyin çünkü dahası var! LoL İstemcisi'ndeki Konsey Arşivleri'ni gezerek Jayce ve Vi'ın geçmişlerine dalın ve şampiyonlar hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Ulti Büyü Kitabı: Nihayet döndü! Bu yazın popüler dönüşümlü oyun modu, birçoğu Arcane karakterlerine ait yepyeni Ulternatif Sihirdar Büyüleriyle geri döndü! Ayrıntılı bilgi için Ulti Büyü Kitabı bölümüne göz atın.
 • League of Legends Avatar Mühendisi: Belki de Arcane'i bilmek yetmiyordur ve Arcane dünyasının içinde yaşamak istiyorsunuzdur. O zaman şanslısınız: League of Legends Avatar Mühendisi çıktı! İstemciye veya giderek avatarınızı oluşturun, kişiselleştirin, kaydedin ve paylaşın.
 • Sihirdar Vadisi Dekorasyonları: Arcane, Sihirdar Vadisi ve Sonsuz Uçurum'u ele geçirdi! Minyonlar ve kuleler, RiotX Arcane için süslendi. Peki ya yeni Arcane temalı yükleme ekranlarını, replikleri ve oyun içi müzikleri fark ettiniz mi? Bu dekorasyonlar 9 Aralık 2021 tarihine kadar oyunda.
 • Caitlyn Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi: Bu yamada Caitlyn'e büyük bir görsel güncelleme getirmenin yanı sıra, Jayce ve Jinx'te de ufak iyileştirmeler yapıyoruz. Gelişim dediğin böyle olur. Ayrıntılar yazımızın sonraki bölümlerinde.

Harita Hedefi Ödülleri​

Harita hedefi ödülleri, katletme ödüllerine ek olarak kaybeden takımlara oyunu çevirmeleri için bir fırsat daha sunuyor. Bir takım yeteri kadar geriye düştüğünde, alınan harita hedefleri ilave altın kazandırıyor. Bunları almak zor olsa da imkânsız değil! Tabii kazanan takımın çabalarının boşa gitmesini istemiyoruz, dolayısıyla kaybeden takımlar altın farkını kapatmak için birden fazla hedefi ele geçirmek zorunda kalacak; çünkü tek bir ödül çok fazla altın kazandırmayacak. Rakibin hata yapmasını beklemek yerine, harita hedefi ödüllerinin sunduğu dâhiyane stratejileri kullanarak gidişatı tersine çevirebilmenizi istiyoruz.

Harita hedefi ödülleri yalnızca bir takım yeterince geriye düştüğünde etkinleşir ve ödüllü hedefler her iki takım için de mini haritada işaretlenir. Eğer gerideki takım etkin ödülü olan bir hedefi alırsa, takımın tüm üyeleri hedef ödülü altını kazanır.

Hedef ödülleri arka planda dört etmene göre hesaplanır: XP farkı, altın farkı, ejder farkı ve kule farkı. Etkinleştiklerinde, gerideki takımın her bir harita hedefinin başına bir ödül konur. Harita hedefi ödülleri beş takım üyesine eşit bölüştürülecek şekilde şöyle başlar.
BARON VE KADİM EJDERHA 500 Altın
EJDERLER VE VADİ'NİN ALAMETİ 500 Altın
DIŞ KULE 250 Altın
İÇ KULE 400 Altın
ÜS KULESİ 400 Altın

Kaybeden takım daha da geriye düştükçe bu taban miktarlar fazladan %60'a kadar artabilir. Her bir hedefin ödülü Tab tuşuyla açılan menüde kaybeden takımın harita hedefi simgelerinin altında görülebilir.

Mavi takım geride; bir hedefi ele geçirdikten sonra kazanacağı ilave altın, her bir hedefin simgesinin altında gösteriliyor.
Harita hedefi ödülleri bir takım, belirlenen eşiğin gerisine düştükten 15 saniye sonra etkinleşir ve eşiği aştıktan 15 saniye sonra devre dışı kalır. Bu devre dışı kalma süresi, kaybeden takım hedef ödülüyle çatışmadaysa uzar.

Orman Değişiklikleri​

Sihirdar Vadisi'ne yepyeni güçlendirmelere, ruhlara ve yüzey şekli etkilerine dahip iki yeni ejder getiriyoruz. Kimya Vadisi ve Hextech Vadisi çıkma ihtimalleri, yalnızca 11.23 Yaması boyunca geçici olarak iki katına çıkarılacak. Böylece Sezon Öncesi Dönem'de yeni harita değişikliklerini ve ejder ruhlarını daha sık deneyebileceksiniz.

YENİ Kimya Ejderi​

Kimya Ejderi sıra dışı stratejiler kullanmak, hesaplanmış riskler almak ve en ufak avantajlar için bile savaşmaktan ibarettir. Kimya Ejderi Ruhu, sizi kendinizi riske atmaya ve hayatınızı değerli hamleler için feda etmeye teşvik eder.
KİMYA EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ Canları 1-18. seviyelerde sizinkinden 340-1020 fazla olan rakiplere karşı yük başına en fazla %5 İlave Hasar kazandırır.
KİMYA EJDERİ RUHU Bir takım Kimya Ejderi Ruhu'nu ele geçirdiğinde, takım üyeleri bir sonraki katledilmelerinin ardından kısa süreliğine hayatta kalır. Şampiyonlar taban canlarının %80'ine + ilave canlarının %50'sine eşdeğer miktarda canla dirilir ve azalarak kaybolacak şekilde %75/30 Hareket Hızı (yakın dövüşçü/menzilli) kazanır. Dirilen şampiyonların aldığı hasar %40, verdiği hasar %33 azalır. Ayrıca başlangıçtaki canlarının her 0,25 saniye artan yüzdelik bir bölümüne eşdeğer miktarda hasar alırlar.
Kimya Ejderi Ruhu'nun bu yaz gelen Ulti Büyü Kitabı'ndaki Mahvolmuş Ejder güçlendirmesine benzediğini fark etmiş olabilirsiniz; çünkü öyle!
KİMYA VADİSİ Ormandaki dört noktada içindeki şampiyonlara kamuflaj etkisi kazandıran gaz bölgeleri ortaya çıkar. Bölgenin içindeki şampiyonlar, mevcut canları kendilerinden daha yüksek olan rakiplere en fazla %10 daha fazla hasar verir. Rakibin canı, saldırganın seviyesine bağlı olarak ondan 34-1020 daha azsa azami hasara ulaşılır.
KAMUFLAJ Kamuflaja bürünen rakipler normal görüş totemlerince açığa çıkarılamaz; ancak kontrol totemleri, keşif çiçekleri ve görünmez rakipleri açığa çıkaran diğer etkiler tarafından açığa çıkarılabilir. Ayrıca rakipler yakınınızda duruyorsa da açığa çıkar.


YENİ Hextech Ejderi​

Hextech Ejderi haritayı kontrol etmek, rakiplerinize kanatlardan saldırmak ve rakip takımı muhteşem bir kombo için köşeye sıkıştırmaktan ibarettir. Hextech Ejderi Ruhu, rakipleri yavaşlatarak takım savaşlarını kontrol etmenizi ve kaçanları kovalamanızı sağlayan özel bir yıldırım saldırı kazandırır.
HEXTECH EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ Yük başına 5 Yetenek Hızı ve %5 Saldırı Hızı sağlar.
HEXTECH EJDERİ RUHU Bir takım, Hextech Ejderi Ruhu'nu ele geçirdiğinde şampiyonların bir sonraki normal saldırısı veya yeteneği 1-18. seviyelerde 25-75 Gerçek Hasar veren, fazladan 3 hedefe seken ve rakipleri 2 saniyeliğine %45/35 (yakın dövüşçü/menzilli) (1000 İlave Can başına +%5, 100 YG başına +%1, 100 İlave SG başına +%3) yavaşlatan bir zincirleme yıldırım kazanır (8 saniye bekleme süresi).
HEXTECH VADİSİ Haritada hex-geçit çiftleri ortaya çıkar ve şampiyonlar bu geçitleri kullanarak haritada hızlıca seyahat edebilir. Hex-geçitler hareketsiz bırakma etkileri veya hasarla engellenebilen kısa bir yoğunlaşmanın ardından etkinleşir. Her bir hex-geçit çiftinin, şampiyon başına 30 saniyelik bireysel bir bekleme süresi vardır.


Bulut Ejderi​

Bulut Ejderi güçlendirmesi, epey kuvvetli olmasına rağmen bu yıl pek ilgi görmedi. Bunu ayarlamak zordu; çünkü etkili bir ödül olabilmesi için güçlendirmenin çok fazla ulti hızı sağlaması ve bu miktarın oyunun gidişatını baştan aşağı değiştirmemesi gerekiyordu. Dolayısıyla bazı değişikliklere gidiyoruz. Rüzgâr gibi koşun! (Bulut Ejderi Ruhu ve Bulut Vadisi değişmedi.)
BULUT EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ 12 Ulti Hızı ⇒ Çatışma hızı +%3,5 Hareket Hızı, +3,5 Yavaşlatma Direnci

Yampiri Yengeç​

İlk Yampiri Yengeç oyunun erken safhalarının sonucunu belirlemede fazla etkiliydi. Dolayısıyla sağladığı XP'yi azaltarak onu daha önemsiz hale getiriyoruz. Artık yengeç daha narin (ve daha minik) olduğundan, sizin ya da rakibinizin onu yenmesi kolaylaşacak. Böylece taraflar daha hızlı şekilde güvenli bölgelere dönebilecek.
BEBEK HATASI İlk Yampiri Yengeç artık %35 daha az cana sahip, %80 daha az XP veriyor ve değerinin düştüğü belli olsun diye cüsse olarak da daha küçük. (Not: %80 azalan XP'si, Avcı pasifinin başlangıç ormancı eşyalarına sağladığı ilave XP'yi etkilemeyecek.)

Yeni Eşyalar​

Geçen yıl Sezon Öncesi Dönem'de yaptığımız eşya sistemi güncellemesinden beri anlamlı seçenekleri olmayan büyücüler, tanklar, eli ağırlar ve suikastçılar için bazı yeni eşyalar ekliyoruz.

Parçalanmış Kraliçe'nin Tacı​

Büyücülerin genelde anlık hasar veren rakiplere karşı takım savaşlarında uzakta durmak veya hayatta kalmak için Kronometre'ye güvenmekten başka çaresi olmuyor. Bu yeni ihtişamlı eşya, erken safhalarda hasarın bir kısmından vazgeçerek özellikle de tamamlanmış bir Zhonya'nın mantıklı bir seçenek olmadığı erken safhalarda daha uzun süre hayatta kalmalarını sağlıyor.
TOPLAM BEDEL 2800 Altın
TARİF Kayıp Cilt + Alazcevher + Kuvvet Kitabı + 265 Altın
YETENEK GÜCÜ 70
CAN 250
MANA 600
YETENEK HIZI 20
MÜDAFAA (PASİF) Müdafaa etkisi altındayken şampiyonlardan alınan hasar %75 azalır. Müdafaa bir şampiyondan hasar aldıktan sonra 1,5 saniye devam eder (40 saniye bekleme süresi, bir rakip şampiyondan hasar alındığında sıfırlanır).
DENGE (PASİF) Müdafaa etkisi altındayken ve etki devre dışı kaldıktan sonraki 3 saniye boyunca şampiyon seviyesine bağlı olarak 10-40 Yetenek Gücü kazanırsınız.
İHTİŞAMLI EŞYA Diğer tüm efsanevi eşyalara %1 Hareket Hızı ve 8 Yetenek Gücü sağlar.

Denge Örtüsü​

Dayanıklı desteklerin tamamen savunmaya yönelik bir ihtişamlı eşya olan Demir Solari'nin Broşu'ndan başka bir seçeneği yok gibiydi. Broş'un anlık hasara karşı etkili aktifi yerine, daha çok çatışma başlatmaya odaklanmak isteyenler için bir ihtişamlı eşya daha ekliyoruz.
TOPLAM BEDEL 2500 Altın
TARİF Alazcevher + Ordu Kalkanı + 300 Altın
CAN 200
YETENEK HIZI 20
ZIRH 30
BÜYÜ DİRENCİ 30
IŞIMA Şampiyonları hareketsiz bıraktıktan ya da hareketsiz bırakıldıktan sonra o şampiyon ve yakındaki tüm rakiplere Pişmanlık uygulanır, aldıkları hasar 5 saniyeliğine %12 artar.
İHTİŞAMLI PASİF Diğer tüm efsanevi eşyalara 5 Zırh ve 5 Büyü Direnci sağlar.

Aksiyom Akımı​

11.17 Yaması'ndaki Youmuu'nun Hayaletkılıcı güçlendirmesinden önce, suikastçıların yetenek hızı sağlayan pek fazla seçeneği yoktu. Aksiyom Akımı, hem yetenek hızı kazandıran hem de yetenek kullanmaya odaklanan suikastçıların kartopu etkisiyle öne geçmesini sağlayan yeni efsanevi eşyamız.
TOPLAM BEDEL 3000 Altın
TARİF Dişli Kama + Caulfield'ın Savaş Çekici + 800 Altın
SALDIRI GÜCÜ 55
YETENEK HIZI 25
ZIRH DEŞME 10
AKI (PASİF) Bir rakip şampiyon sizden hasar aldıktan sonraki 3 saniye içinde katledilirse ultinizin toplam bekleme süresinin %25'i iade edilir.

Gölgealev​

Büyücülerin saldırıya yönelik seçenekleri epey sınırlı. Bu durum özellikle de sadece daha fazla hasar vermek için efsanevi eşyalar almak isteyenler için geçerli. Gölgealev, rakiplerinizi havaya uçurmanıza yardımcı olacak ve hasarınızı bitmek bilmeyen kalkanlarla engelleyenleri epey üzecek.
TOPLAM BEDEL 3000 Altın
TARİF Hextech Alternatörü+ Aşırı Büyük Sopa + 700 Altın
YETENEK GÜCÜ 100
CAN 200
KOR ÇİÇEĞİ (PASİF) Şampiyonlara hasar verirken hedefin mevcut canına bağlı olarak 10-20 Büyü Nüfuzundan faydalanırsınız (hedef 1000 Can veya altındayken en yüksek değer, 2500 Can veya üstündeyken en yüksek değer). Hedef kısa süre önce kalkanlardan etkilenmişse büyü nüfuzu en yüksek değere çıkar.

Yaklaşan Kış​

Manaya ihtiyacı olan tanklar, takım savaşları sırasında mana göstergelerini yavaşça tüketirken epey zorlanabiliyor. Ama artık yeteneklerini art arda kullanabilirler. Teşekkürler Wild Rift!
TOPLAM BEDEL 2600 Altın
TARİF Tanrıça'nın Gözyaşı + Alazcevher + Yakut Kristal + 1000 Altın
CAN 400
MANA 500
YETENEK HIZI 15
HAŞMET (PASİF) Azami mananızın %8'ine eşdeğer miktarda ilave can sağlar.
MANA YÜKLEMESİ (PASİF) Hedeflere yetenek veya normal saldırı isabet ettirmek bir yük tüketir ve 3 İlave Mana kazandırır. Hedef şampiyonsa ilave ikiye katlanır. Bu eşya en fazla 360 Mana sağlayabilir ve bunu yaptığında Son Kış'a dönüşür.

Copy_of_Fimbul_Winter.png
Son Kış​

TARİF Bu eşya Mana Yüklemesi'yle 360 İlave Mana kazanıldığında Yaklaşan Kış'tan gelişir.
CAN 400
MANA 860
YETENEK HIZI 15
HAŞMET (PASİF) Azami mananızın %8'ine eşdeğer miktarda ilave can sağlar.
SONSUZLUK (PASİF) Bir rakip şampiyonu yavaşlatmak (sadece yakın dövüşçüler için) veya hareketsiz bırakmak mevcut mananızın %3'ünü tüketir ve 3 saniyeliğine 100-200 (+%5 Mevcut Mana) Hasar soğuran bir kalkan verir (8 saniye bekleme süresi). Yakınınızda birden fazla rakip varsa kalkan %80 artar.

Tank Eşyaları​

İhtişamlı tank eşyaları şu anda birbirlerine çok benziyor ve seçenekler havalı veya tatmin edici olmak yerine yalnızca rakiplerinizi yakmanın farklı yollarını sunuyor. Bu güncellemelerle birlikte eşyaların sağladığı dayanıklılığı korurken, aralarındaki farkları daha belirgin hale getiriyoruz. Ayrıca niteliklerinizin oyun boyunca daha etkili bir şekilde artması için ihtişamlı tank eşyalarının pasiflerine biraz daha can ekliyoruz.

Efsanevi tank eşyalarının sorunuysa daha farklıydı. Ruh Gömleği dışında büyü direnci seçenekleri çok azdı, bu yüzden Doğanın Kudreti ve Cehennem Maskesi gibi diğer seçenekleri bu alanda daha etkili hale getiriyoruz.

Bami'nin Alevi​

Alev Kusan etkisinin dalgaları temizlemeye yardımcı olması gerekiyordu; fakat kendi minyonlarınız son vuruşları çaldığı için minyon biçmeyi daha da zorlaştırıyordu. Daha az minyon kaçırmanız için ufak bir yaşam kalitesi güncellemesi ekliyoruz. Bu güncelleme pasife sahip tüm eşyaları kapsıyor.
GÜNCELLENDİALEV KUSAN (PASİF) Artık bir Alev Kusan tetiklenmesinden sonra biçilecek minyonları infaz ediyor.

Buzateşi Eldiven​

Buzateşi Eldven'i Alev Kusan etkisine sahip diğer ihtişamlı tank eşyalarından farklılaştırmak için onun gücünün bir kısmını sembolleşmiş alan etkili pasifi Karbağı'na aktardık. Eklediğimiz hasarla birlikte bu etki, rakipleri kovalamayı ve çaresiz bırakmayı daha tatmin edici hale getiriyor. Dikkat: Kaygan yol!
GÜNCELLENDİKARBAĞI (PASİF) Normal saldırılar rakipleri yavaşlatan bir buz alanı oluşturur. ⇒ Normal saldırılar 1,5 saniyeliğine bölgedeki rakiplere 20-100 (+%0,5 Azami Can) Büyü Hasarı veren bir buz alanı oluşturur. Alandan geçen rakipler yavaşlar (yavaşlatma oranı ve bekleme süreleri değişmedi).
ALEV KUSAN (PASİF) Değişmedi
İHTİŞAMLI PASİF Değişmedi

Turbo Kimyasal Tankı​

Turbo Kimyasal Tankı'nın Alev Kusan etkisi, ilginç bir pasif değildi ve daha çok orman kamplarını temizlemek için bir zorunlulukmuş gibi hissettiriyordu. Eşyanın gücünü devasa bir patlamaya dönüştürüyoruz. Böylece hızlı ilerlemek isteyen baskıncıların ve çatışma başlatıcıların ana eşyası olacak.
SÜPER GÜÇ (AKTİF) Değişmedi
YENİYAKIT İKMALİ (PASİF) Hareket etmek ve hasar vermek Kimyasal Tankı'nı doldurur. 100 yüke ulaştıktan sonraki ilk normal saldırınız yakındaki tüm rakiplere 40-120 (+%1 Azami Can, +%3 Hareket Hızı) Büyü Hasarı verir (minyonlara %25, canavarlara %175 daha fazla hasar verir).
KALDIRILDIALEV KUSAN (PASİF) Hasar aldığınızda veya verdiğinizde yakınınızdaki rakiplere büyü hasarı verir.
GÜNCELLENDİİHTİŞAMLI PASİF Diğer efsanevi eşyalara 5 Yetenek Hızı ve 50 Can kazandırır.

Günateşi Kalkanı​

Günateşi Kalkanı en pahalı ihtişamlı tank eşyası olmasına rağmen, yüksek niteliklere sahip değil. Sağladığı dayanıklılığı bedeline uygun olacak şekilde arttırıyoruz.
TOPLAM BEDEL 3200 Altın (değişmedi)
CAN 350 (değişmedi)
YETENEK HIZI 20 (değişmedi)
ZIRH 30 ⇒ 35
BÜYÜ DİRENCİ 30 ⇒ 35
ALEVLİ DOKUNUŞ (PASİF) Değişmedi
ALEV KUSAN (PASİF) Değişmedi
GÜNCELLENDİİHTİŞAMLI PASİF Diğer efsanevi eşyalara %5 Yavaşlatma Direnci, %5 Sıvışma ve 50 Can kazandırır.

Cehennem Maskesi​

Geçtiğimiz sezon Cehennem Maskesi, yalnızca eşyanın hareketsiz bırakma etkisini verimli bir şekilde kullanabilen şampiyonlar için güçlüydü. Eşyayı büyü hasarına yönelik takım kompozisyonlarına karşı veya büyük takım savaşlarında başarılı bir saldırı/savunma aracı olarak yeniden şekillendirdik. Ayrıca artık bazı YG eli ağırlar ve savaş büyücüleri için heyecan verici bir seçenek olmalı!
TOPLAM BEDEL 2700 (değişmedi)
TARİF Dev Kemeri + Negatron Pelerini + 900 Altın ⇒ Alazcevher + Hayalet Pelerini + 650 Altın
CAN 400 ⇒ 450
YENİYETENEK HIZI 10
BÜYÜ DİRENCİ 60 ⇒ 30
GÜNCELLENDİTUZ BUZ ET (PASİF) Rakip şampiyonları hareketsiz bırakmak onların aldığı hasarı 5 saniyeliğine %15 arttırır. ⇒ Rakip şampiyonları lanetleyerek onların büyü dirençlerini 5 (+%1 İlave Can) azaltır (en fazla 20). Lanetlenen her rakip başına 7 Büyü Direnci kazandırır.

Doğanın Kudreti​

Doğanın Kudreti, Değişken Miğfer'in arkasında bıraktığı boşluğu doldurmak için tasarlandı; fakat eşya, biriken dirençler ve hareket hızı arasında gidip geliyor. Sağladığı etkileri birleştirdik ve biraz güçlendirdik. Artık yüksek büyü hasarına sahip kompozisyonlar veya Ryze ya da Cassiopeia gibi zamanla yüksek miktarda hasar veren büyücülere karşı tercih edebileceğiniz birincil eşya olacak.
CAN 350 (değişmedi)
BÜYÜ DİRENCİ 60 ⇒ 70
HAREKET HIZI %5 (değişmedi)
GÜNCELLENDİSOĞURMA Yetenek hasarı almak en fazla 5 defa birikecek şekilde ilave hareket hızı ve büyü direnci sağlar. Her farklı yetenek 1 yük kazandırır. ⇒ Rakip şampiyonlardan büyü hasarı almak 5 saniyeliğine bir Sarsılmaz yükü kazandırır (en fazla 6). Rakipleri hareketsiz bırakan etkiler fazladan 2 yük kazandırır.
YENİDAĞILIM 6 Sarsılmaz yüküne sahipken aldığınız büyü hasarı %20 azalır ve hareket hızınız %10 artar.

Şövalyenin Adağı​

Şövalyenin Adağı tüm yıl boyunca kuvvetli olmasına rağmen popüler değildi. Teminat'ın karşılıksız bir fedakârlık yerine, bir ortaklık gibi hissettirmesi için takım arkadaşını iyileştirme etkisini geri getirdik. Ayrıca hasar azaltmasını anlık hasara karşı daha etkili olacak şekilde güçlendirdik ve hareket hızı artışını kaldırdık.
CAN 400 (değişmedi)
TABAN CAN YENİLENMESİ %300 ⇒ %150
YETENEK HIZI 10 (değişmedi)
TEMİNAT (AKTİF) Değişmedi
GÜNCELLENDİFEDAKÂRLIK (PASİF) Layık takım arkadaşınız yakınınızdayken ve canınız azami canınızın %30'un fazlaysa, onun aldığı hasarın %15'i size yönlendirilir. Takım arkadaşınızın canı azami canının %50'sinden azsa, ona doğru ilerlerken %35 İlave Hareket Hızı kazanırsınız. ⇒ Layık takım arkadaşınız yakınınızdayken, onun aldığı hasarın %10'u size yönlendirilir ve şampiyonlara verdiği hasarın %8'ine eşdeğer miktarda iyileşirsiniz. Takım arkadaşınızın canı %30'dan azsa, aldığı hasarın %20'si size yönlendirilir.

Ordu Kalkanı​

Ordu Kalkanı'nın özellikle de desteklerin tank dizilimlerinde daha erişilebilir olması için bedelini azaltıyoruz. Günateşi Kalkanı ve Demir Solari'nin Broşu hâlâ güçlü, bu yüzden onların toplam bedellerinde bir değişikliğe gitmiyoruz. Ancak Gargoyl Taşzırhı diğer seçeneklere kıyasla zayıf, dolayısıyla onun bedelini azaltıyoruz.
TOPLAM BEDEL 1500 Altın ⇒ 1400 Altın

Gargoyl Taşzırhı​

TOPLAM BEDEL 3300 Altın ⇒ 3200 Altın

Demir Solari'nin Broşu​

BİRLEŞTİRME BEDELİ 200 Altın ⇒ 300 Altın (toplam bedeli değişmedi)

Büyücü Eşyaları​

Büyücü eşyası seçenekleri, bu sezon özellikle de YG eli ağırlar ve bazı savaş büyücüleri için epey sınırlıydı. Bazı seçenekleri özgünleştiriyor ve eşyaları tüm YG kullanıcıları için daha çekici hale getiriyoruz.

Hepbuz​

YG'den faydalanan ve daha fazla hasar "lüksüne" hemen ihtiyacı olmayan mana kullanıcılarına daha hesaplı bir ihtişamlı eşya aşaması sunmak istiyoruz. Bu yüzden Hepbuz'un bedelini yeni ihtişamlı Parçalanmış Kraliçe'nin Tacı'na uygun hale getirecek şekilde azaltıyoruz. Böylece mana kullanıcıları erken safhalarda bir mana artışı istiyorsa daha ucuz eşyaları tercih edebilecek.
TOPLAM BEDEL 3200 Altın ⇒ 2800 Altın
TARİF Alazcevher + Kayıp Cilt + İnfilak Değneği + 250 Altın ⇒ Alazcevher + Kayıp Cilt + Kuvvet Kitabı + 265 Altın
YETENEK GÜCÜ 80 ⇒ 70
CAN 250 (değişmedi)
MANA 600 (değişmedi)
YETENEK HIZI 20 (değişmedi)
BUZLANDIR (AKTİF) Değişmedi
GÜNCELLENDİİHTİŞAMLI PASİF Diğer tüm efsanevi eşyalara 15 Yetenek Gücü ⇒ 10 Yetenek Gücü sağlar

Uğursuz Koruma​

Uğursuz Koruma daha fazla hasar isteyen YG eli ağırlar, savaş büyücüleri ve tankların temel eşyası olmalı. Eşya bu rolünü pek de iyi yerine getiremiyordu. Dolayısıyla Uğursuz Koruma'nın biriken dirençlerini kaldırıyor, onu yakın dövüşçüler için güçlendiriyor ve ona dayanıklı YG dizilimlerinde daha etkili olacak yeni bir pasif ekliyoruz.
YETENEK GÜCÜ 70 ⇒ 60
CAN 350 ⇒ 450
GÜNCELLENDİAZAKANANIN GÖZLERİ Bir şampiyona yetenek hasarı vermek onun 4 saniye boyunca yanarak her saniye azami canının %2'ine/%1,2'sine (yakın dövüşçüler için/menzilli şampiyonlar için) eşdeğer miktarda büyü hasarı almasını sağlar. Artık rakipler yanarken ilave direnç sağlamıyor.
YENİKARA AKİT (PASİF) İlave canınızın %2'sine eşdeğer miktarda yetenek gücü sağlar.

Başmelek Asası​

Bu yıl Başmelek ve Seraph, epey kuvvetli YG ve mana sopalarıydı. Onları yetenek kullanımına önem veren savaş büyücüleri ve eli ağırlar için daha uygun hale getiriyoruz.
TOPLAM BEDEL 3000 Altın (değişmedi)
TARİF Tanrıça'nın Gözyaşı + Kuvvet Kitabı + Aşırı Büyük Sopa + 915 Altın ⇒ Tanrıça'nın Gözyaşı + Alazcevher + İnfilak Değneği + 950 Altın
YETENEK GÜCÜ 65 ⇒ 60
YENİCAN 200
MANA 500 (değişmedi)
GÜNCELLENDİHAŞMET (PASİF) İlave mananızın %3'üne eşdeğer miktarda yetenek gücü sağlar ⇒ İlave mananızın %0,5'ine eşdeğer miktarda yetenek hızı sağlar
MANA YÜKLEMESİ (PASİF) Değişmedi

3048_Mage_T3_SeraphsEmbrace.png

Seraph'ın Şefkati​

TARİF Bu eşya 360 İlave Mana kazandırdığında Başmelek Asası'ndan gelişir.
YETENEK GÜCÜ 65 ⇒ 80
YENİCAN 250
MANA 860 (değişmedi)
GÜNCELLENDİHAŞMET (PASİF) İlave mananızın %3'üne eşdeğer miktarda yetenek gücü sağlar ⇒ İlave mananızın %1,3'üne eşdeğer miktarda yetenek hızı sağlar
GÜNCELLENDİARŞEJDERİ (PASİF) Azami mananızı %5 (100 YG başına +%2,5) arttırır. ⇒ Harcadığınız mananın %40'ına eşdeğer miktarda can yeniler. Yetenek kullanımı başına en fazla 25-50 (+%10 Yetenek Gücü) olabilir. Etkinleştirilip kapatılabilen yetenekler de saniye başına aynı miktarda can yeniler.

Kozmik Hızlandırıcı​

Kozmik Hızlandırıcı, sezon boyunca güçlüydü ama pek heyecan verici değildi. Hızlı hareket hızlı yetenek temasını pekiştiriyor ve pasifinin çok daha erken kullanılabilmesini sağlıyoruz.
TOPLAM BEDEL 3000 Altın (değişmedi)
TARİF Şeytani Külliyat + Alazcevher + Yakut Kristal + 865 Altın ⇒ Şeytani Külliyat + Ruh Yeli + Yakut Kristal + 850 Altın
YETENEK GÜCÜ 80 ⇒ 75
CAN 200 ⇒ 250
YETENEK HIZI 20 ⇒ 30
YENİHAREKET HIZI %5
GÜNCELLENDİBÜYÜLÜDANS (PASİF) En az 160 Yetenek Gücüne sahipseniz, 20 Yetenek Hızı ve 20 İlave Hareket Hızı kazanırsınız ⇒ Bir şampiyona 3 farklı saldırı veya yetenekle hasar vermek, çatışmadan çıkana kadar %20 Hareket Hızı (azalarak %10 olur) ve 40 Yetenek Gücü kazandırır

Ufukgetiren​

Ufukgetiren sınırlı bir kitleye hitap eden ve dayanıksız ama yüksek hasar verebilen uzun menzilli büyücülere çok fazla ilave hasar kazandıran bir eşyaydı. Kullanım alanlarını daha fazla şampiyona çekici gelecek şekilde arttırıyoruz.
TOPLAM BEDEL 3000 Altın (değişmedi)
TARİF Hextech Alternatörü + Aşırı Büyük Sopa + 700 Altın ⇒ Hextech Alternatörü + Şeytani Külliyat + 1050 Altın
YETENEK GÜCÜ 115 ⇒ 85
YENİCAN 150
YENİYETENEK HIZI 15
GÜNCELLENDİHİPER ATIŞ (PASİF) Artık yavaşlatılan rakip şampiyonlara da Hiper Atış etkisini uyguluyor.

Hiçlik Değneği​

Hiçlik Değneği, YG'nizi arttırmak ve rakiplerinizin büyü direncini eritmek istediğinizde kullanabileceğiniz son derece güçlü ama fazla genel bir seçenek. Gücünün bir kısmını büyü nüfuzuna aktarıyoruz. Böylece artık her büyücünün gözdesi olmayacak.
TOPLAM BEDEL 2700 Altın ⇒ 2800 Altın
TARİF Felaket Mücevheri + İnfilak Değneği + 700 Altın ⇒ Felaket Mücevheri + İnfilak Değneği + 800 Altın
YETENEK GÜCÜ 70 ⇒ 65
BÜYÜ NÜFUZU %40 ⇒ %45

Doran'ın Yüzüğü​

Doran'ın Yüzüğü'ne koridorda agresif oynamak isteyen şampiyonların hoşuna gidecek bir yenilik getiriyoruz. Hâlâ şampiyonların zorlu karşılaşmalarda manaya erişebilmelerini istiyoruz, bu yüzden eşyanın düellolarda daha etkili olması için taban mana yenilenmesini şimdilik yüksek tutuyoruz.
ODAKLAN (PASİF) Değişmedi
GÜNCELLENDİSÖMÜR (PASİF) Bir birimi katletmek 6 Mana yeniler. Eğer mana kazanamıyorsanız, 3 Can yeniler. ⇒ Her saniye 0,75 Mana yeniler. Rakip şampiyonlara hasar vermek bu miktarı 10 saniyeliğine her saniye 1,25 Mana olacak şekilde arttırır. Eğer mana kazanamıyorsanız, bu miktarın %50'sine eşdeğer miktarda can yeniler.

Hextech Alternatörü​

Hextech Alternatörü, yüksek miktarda hasar sağlasa da hiç dayanıklılık kazandırmayan birçok YG hasarı eşyalarından biriydi. YG'sinin bir kısmını dayanıklılıkla değiştiriyoruz. Bu değişiklik Ufukgetiren'i ve hepsi Hextech Alternatörü'nden geliştirilen sonraki üç eşyayı etkiliyor.
TOPLAM BEDEL 1050 Altın (değişmedi)
TARİF Kuvvet Kitabı + Kuvvet Kitabı + 180 Altın ⇒ Kuvvet Kitabı + Yakut Kristal + 215 Altın
YETENEK GÜCÜ 40 ⇒ 25
YENİCAN 150
BÜYÜLÜ ATIŞ (PASİF) Değişmedi

Hextech Füzekemer​

TOPLAM BEDEL 3200 Altın (değişmedi)
TARİF Yakut Kristal+ Hextech Alternatörü + İnfilak Değneği + 900 Altın ⇒ Kuvvet Kitabı + Hextech Alternatörü + İnfilak Değneği + 865 Altın

Gece Tırpanı​

TOPLAM BEDEL 3200 Altın (değişmedi)
TARİF Yakut Kristal+ Hextech Alternatörü + İnfilak Değneği + 900 Altın ⇒ Kuvvet Kitabı + Hextech Alternatörü + İnfilak Değneği + 865 Altın

Zırh Deşme Eşyaları​

Suikastçılar kuvvetli olsa da onların ihtişamlı eşyaları pek tatmin edici değildi. Bİrçok suikastçı Kaniçen ve Hızkesen gibi ihtişamlı eşyaları tercih ediyordu ve bazıları ihtişamlı eşya almadan önce Youmuu gibi efsanevi eşyaları tercih ediyordu. Özgün dizilimlere karşı değiliz; fakat ilk olarak ihtişamlı bir zırh deşme eşyası tamamlamak her zaman daha zayıf bir stratejiydi. Yakın dövüşçü zırh deşme kullanıcıları için ihtişamlı eşyalar ve Youmuu'nun arasındaki farkı azaltıyoruz. Menzilli zırh deşme kullanıcılarıysa değişikliklerden pek fazla etkilenmemeli.

Draktharr'ın Gece Kılıcı​

TOPLAM BEDEL 3200 Altın ⇒ 3100 Altın
TARİF Dişli Kama + Caulfield'ın Savaş Çekici + 1000 Altın ⇒ Dişli Kama + Caulfield'ın Savaş Çekici + 900 Altın
GÜNCELLENDİGÖRÜNMEZ AVCI (AKTİF) Bir rakip şampiyona yönelik bir sonraki normal saldırınız 65 (+%25 İlave SG) ⇒ yakın dövüşçüler için 75 Hasar (+%30 İlave SG)/menzilli şampiyonlar için 55 Hasar (+%25 İlave SG) verir (diğer hiçbir şey değişmedi)

Kararma​

TOPLAM BEDEL 3200 Altın ⇒ 3100 Altın
TARİF Dişli Kama + Uzun Kılıç + Vampirî Asa + 850 Altın ⇒ Dişli Kama + Uzun Kılıç + Uzun Kılıç + Vampirî Asa + 750 Altın
GÜNCELLENDİBATMAZ AY (PASİF) Yakın dövüşçüler için bekleme süresi 8 saniyeden ⇒ 6 saniyeye düştü (diğer hiçbir şey değişmedi)

Sinsi Pençe​

TOPLAM BEDEL 3200 Altın ⇒ 3100 Altın
TARİF Dişli Kama + Caulfield'ın Savaş Çekici + 1000 Altın ⇒ Dişli Kama + Caulfield'ın Savaş Çekici + 900 Altın
GÜNCELLENDİKUM DARBESİ (AKTİF) Atılma 65 (+%25 İlave SG) ⇒ 75 (+%30 İlave SG) Fiziksel Hasar verir (diğer hiçbir şey değişmedi)

Youmuu'nun Hayaletkılıcı​

TOPLAM BEDEL 2900 Altın ⇒ 3000 Altın

Rünler​


YENİ İlk Vuruş​

İlk Vuruş, bir rakip şampiyona ilk vuruş yaptığınızda size muazzam bir hasar ve altın artışı sunan ama o size ilk vuruş yaptığında hiçbir şey kazandırmayan bir İlham anahtar rünü. Oynanış testleri sırasında uzun menzilli şampiyonlar ve suikastçılar için muhteşemdi ve onu denemeniz için sabırsızlanıyoruz! Tasarımı hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.
İLK VURUŞ (PASİF) Bir şampiyonla çatışmaya girdikten sonraki 0,25 saniye içinde isabet ettirdiğiniz normal saldırılar ve yetenekler 5 Altın ve 3 saniyeliğine İlk Vuruş etkisi kazandırır. Etki şampiyonlara fazladan %10 Hasar vermenizi ve verdiğiniz ilave hasarın %100'üne eşdeğer miktarda (menzilli şampiyonlar için %70) altın kazanmanızı sağlar. 1-18. seviyelerde 25-15 saniye bekleme süresine sahiptir.
HA İKİNCİ HA SONUNCU Bir rakip size ilk vuruş yaptığında İlk Vuruş etkisi, hiçbir ilave kazandırmadan bekleme süresine girer (Banshee'nin Duvağı'nın aksine sonraki hasarlar bekleme süresini yeniden başlatmaz).

KALDIRILDI Prototip: Heptaş​

İlk Vuruş'un gelmesiyle birlikte, çoğu oyuncunun gönlünde yer edinemeyen Prototip: Heptaş adlı anahtar rünümüze veda ediyoruz. Kuralları fazla karmaşıktı ve rünle uğraşmak, onda ustalaşmayı çok daha zorlaştırıyordu. Dolayısıyla oynanışı istemediğimiz şekilde değiştirme potansiyeli yüzünden rünü güvenli bir şekilde güçlendiremiyorduk.
KALDIRILDIPROTOTİP: HEPTAŞ (PASİF) Düzenli olarak rasgele bir anahtar rünü tek seferliğine kullanmanızı sağlar. Anahtar rün kullanıldıktan veya süresi dolduktan sonra rasgele başka bir anahtar rün verilir.

Buzul Takviyesi​

Bazı şampiyonlar yetenek atışları yağmadan önce Buzul Takviyesi'nin buz ışınını kullanarak rakiplere kitle kontrolü uyguluyor ve muhteşem bir komboyu garantiliyordu. Bu her ne kadar zekice olsa da rünün amacına hizmet etmiyordu. Güncellenen rün, yeteneklerinizi ifade etme potansiyelini ortadan kaldırmadan tanklara ve bazı efsunculara daha çekici gelmeli. Onun özellikle de takım arkadaşlarını korumak veya büyük çatışmalar başlatmakta etkili olacağını düşünüyoruz.
GÜNCELLENDİBUZUL TAKVİYESİ (PASİF) Normal saldırıların isabet etkileri rakip şampiyonları düzenli aralıklarla yavaşlatır. ⇒ Bir rakip şampiyonu hareketsiz bırakmak o şampiyondan size ve yakınızdaki diğer şampiyonlara doğru 3 buzul ışın çıkarır. Işınlar birkaç saniyeliğine, rakipleri %35 (%10 İyileştirme ve Kalkan Gücü başına +%5) (100 YG başına +%2) (100 İlave SG başına +%2) yavaşlatan ve (siz hariç) takım arkadaşlarınıza verdikleri hasarı %15 azaltan donmuş çizgiler oluşturur. Donmuş çizgiler 3 (+ hareketsiz bırakma etkisinin son süresinin %100'ü) saniye boyunca varlığını korur.
KALDIRILDIBUZ IŞINI (PASİF) Eşya aktifiyle bir rakip şampiyonu yavaşlatmak, içindeki tüm rakipleri yavaşlatan donmuş bir çizgi oluşturur.

Ölümcül Tempo​

Bu nişancı anahtar rünü biraz etkisizdi. Keskin Sağanak anlık saldırı hızı artışı, Ölümcül Tempo gecikmeli bir saldırı hızı artışı ve Saldırıya Devam gecikmeli bir hasar artışı sağlıyordu. Ölümcül Tempo benzer kazanma oranına sahip olmasına rağmen, üçlünün arasında en az tercih edilen ründü. Yani ya hedef kitlesi sınırlıydı ya daha az tatmin ediciydi ya da her ikisi. Ölümcül Tempo'nun kimliğini uzun vadede sağladığı değer açısından en iyi seçenek haline getirecek şekilde netleştiriyor ve onu daha özgün hale getirmek için saldırı menzili ekliyoruz.
KALDIRILDIÖLÜMCÜL TEMPO (PASİF) Bir rakip şampiyona hasar verdikten 1,5 saniye sonra, ilave saldırı hızı kazanırsınız ve azami saldırı hızı sınırınız 3 saniyeliğine artar. Bu etki devam ederken bir şampiyona saldırmak onun süresini 6 saniyeye çıkarır.
GÜNCELLENDİÖLÜMCÜL TEMPO (PASİF) En az bir rakip şampiyona isabet ettirdiğiniz her bir normal saldırı başına 6 saniyeliğine %15/%5 Saldırı Hızı (yakın dövüşçüler için/menzilli şampiyonlar için) kazanırsınız. Bu etki 6 defaya kadar birikir. Ayrıca etki azami değere ulaştığında 50/100 Saldırı Menzili (yakın dövüşçüler için/menzilli şampiyonlar için) kazanırsınız ve saldırı hızı sınırınız 2,5'ten 10'a çıkar.

Ulti Büyü Kitabı​

Ulti Büyü Kitabı bazı değişikliklerle birlikte geri döndü! Hatırlatmaya ihtiyacınız varsa, orijinal kuralları bulabilirsiniz.

Ulternatif Sihirdar Büyülerine birkaç yeni ulti, şampiyon seçimi yasaklamaları, ormancılar için yeni Otomatik Çarp özelliği ve yeni Kimya ve Hextech Ejderleriyle özel etkileşimler ekledik! Ulti Büyü Kitabı çıktığında tüm Sezon Öncesi Dönem değişikliklerini içerecek (harita hedefi ödülleri hariç) ve 18 Kasım 2021'den 10 Ocak 2022'ye kadar oyunda olacak.

Yeni Ulternatif Sihirdar Büyüleri​

image
Akali​

image
Blitzcrank​

image
Caitlyn​

image
Camille​

image
Dr. Mundo​

image
Evelynn​

image
Jinx​

image
Kindred​

image
Orianna​

image
Seraphine​

image
Urgot​

image
Vex​

image
Vi​

image
Viktor​

image
Xin Zhao​


Kaldırılan Ulternatif Sihirdar Büyüleri​

image
Malphite​


Ulternatif Sihirdar Büyüleri Denge Ayarlamaları​

Genel bir not olarak 11.14 Yaması'ndan (Ulti Büyü Kitabı'nın geldiği son yama) beri şampiyon ultilerinde gidilen tüm değişiklikler, bu moddaki Ulternatif versiyonlarına da uygulandı. Tek istisna Ashe'in R'sinin sağladığı ilave yetenek hızının azalması.

image
Ashe​

R'nin İlave Yetenek Hızı 35 ⇒ 20

Otomatik Çarp​

Ormancılar yaşadı! Ormancıların bu modda Çarp dışında başka bir sihirdar büyüsü seçebilmesi için Otomatik Çarp adlı yeni bir özellik getiriyoruz.

Ormancılar şampiyon seçimi sırasında geçici bir Ulternatif Sihirdar Büyüsü yerine, Otomatik Çarp'ı seçecek. Otomatik Çarp, oyun başında seçeceğini ultiyle değiştirilecek ve size yine Otomatik Çarp adlı bir güçlendirme kazandıracak.
OTOMATİK ÇARP GÜÇLENDİRMESİ Destansı canavarlara, Yampiri Yengeçlere veya ormanınızdaki güçlendirme canavarlarına karşı savaşırken Otomatik Çarp canavarın canı normal Çarp'ın ona son vuruş yapacağı eşiği düştüğünde otomatik olarak onu infaz edecek.
Ayrıca ormancıların yalnızca Ulti Büyü Kitabı'nda alınabileceği Obsidiyen Kılıç adlı yeni bir başlangıç eşyası getiriyoruz. Diğer iki ormancı eşyasıyla aynı niteliklere sahip; fakat Otomatik Çarp için özel bir tamamlanma kriteri var ve Donduran ya da Cüretli Çarp'ın şampiyonlara karşı etkilerini içermiyor (çünkü bir şampiyona Otomatik Çarp atmak mümkün değil).
Obsidiyen Kılıç - NİTELİKLER VE ETKİLER Dolukılıcı ve Közbıçak'la aynı niteliklere sahip.
Obsidiyen Kılıç - OTOMATİK YOL (PASİF) Otomatik Çarp'ı 5 defa kullanmak bu eşyayı tüketerek eşyanın tüm etkilerini kalıcı olarak kazandır ve Otomatik Çarp'ın eşiğini ve hasarını 900'e çıkarır.
Son olarak Ivern'ün Otomatik Çarp'ı biraz farklı işliyor; çünkü o Ivern.
ÖZGÜRLÜĞÜN TADINI ÇIKAR, DOSTUM Ivern Otomatik Çarp aldığında onu Pasif - Ormanın Dostu etkisinin fundalık süresini aşmak için kullanamıyor. Fakat geçerli bir orman kampını özgür bırakmak (destansı canavarlar, Yampiri Yengeçler veya ormanındaki güçlendirme canavarları) Otomatik Çarp'ı tetikleyerek onu iyileştiriyor ve normal Çarp'ın sağlayacağı yükü başlangıç orman eşyasına ekliyor.

Ejderler ve Yüzey Şekilleri​

Bu modda ortaya çıkan ejderler sadece yeni Hextech ve Kimya Ejderleri! Ulti Büyü Kitabı'nda bunlardan birini kestiğinizde takımınız bir Afet'in Yankıları yükü kazanacak.
AFET'İN YANKILARI Rakip kulelere yönelik saldırılarınız Afet'in Yankıları etkisi uygulayarak her saniye onlara canlarının %0,3'üne eşdeğer miktarda hasar verecek.

Caitlyn, Jayce ve Jinx Güncellemeleri​

Caitlyn'in gelecekteki görsel, kostüm ve genel gelişimini tutarlı hale getirmek için Piltover Şerifi'ne bir Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi getirdik! Caitlyn ve sekiz kostümünün hepsinin oyun içi modelleri, seslendirmeleri, ses efektleri ve görsel efektleri modernleştirildi. Ayrıca tüm açılış görselleri güncellendi, bazıları yeniden tasarlandı.

Ayrıca Jayce ve Jinx de netlik ve temayla ilgili amaçlarımız doğrultusunda modernleştirildi.

Caitlyn Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi​

Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi sırasında Caitlyn'in Tam Kafadan atışlarını yetenek yerine güçlendirilmiş saldırı olarak kodladık. Bu, Tam Kafadan atışları artık normal saldırı zamanlamasını kullandığı için Caitlyn'in normal saldırıları bekleme süresinde olduğunda bazen Tam Kafadan atışı yapabildiği durumları ortadan kaldırdı. Onu istemeden zayıflatmamak için Caitlyn'in performansını özellikle de yüksek beceri düzeylerinde yakından takip ediyoruz.

Aşağıda listelediğimiz değişiklikler temel, Arcade, Arcade Prestij Serisi, Kelle Avcısı, Ay İfriti, Aynasız, Havuz Partisi ve Safarici Caitlyn için geçerli. Bu kostümlerin görsel efektleri, ses efektleri, açılış görselleri ve oyun içi modelleri çeşitli ölçülerde güncellendi.
SESLENDİRME Caitlyn'in temel görünümü ve tüm kostümlerindeki seslendirmeleri yenilendi.
NORMAL SALDIRI Tüfeğini doldururken fırlayan bir mermi kovanı eklendi.
PASİF - TAM KAFADAN "Pasif hazır" ses efekti, daha çok hextech hissiyatına sahip olacak şekilde güncellendi. Caitlyn'in Tam Kafadan atışı kullanıma hazır olduğunda oynatılan bir ses efekti eklendi.
Q - PILTOVER SİLAHI Yeni örgüler ve parçacıklar, hextech görünümüne sahip olacak şekilde tasarlandı. İlk vuruşun isabet halindeki ses efektleri artık sonraki isabetlere kıyasla daha sert.
W - YORDLE KAPANI Kapanlara ve etkinleşme görsel efektlerine bir gösterge eklendi. Kapanların ses efektleri yeni animasyon sürelerine uyumlu hale getirildi.
E - 90 KALİBRELİK AĞ Yeni menzil göstergesi eklendi. İsabetlerin ses efektleri artık daha sert.
R - SON KOZ Yeni lazer ve hextech görselleri eklendi. İsabet ses efektleri artık daha sert ve ilave hextech unsurlarına sahip.

Jayce'in Görsel ve Ses Efektleri​

Bu güncellemeler temel ve Kazanova Jayce için geçerli (seslendirme hariç). Kazanova, Karanlık Güç, Metal Zırhlı, Parlak Çekiç ve Direnişçi Jayce'in görsel efektleri ve oyun içi modelleri çeşitli ölçülerde güncellendi.
SESLENDİRME Temel Jayce'in replikleri daha net ve kaliteli olacak şekilde yeniden düzenlendi.
NORMAL SALDIRI Artık menzilli ve yakın dövüşçü hallerinin farklı atışları ve isabet efektleri var. Yeni bir kritik vuruş görsel efekti eklendi.
PASİF - HEXTECH KAPASİTÖR Görseller sadeleştirildi ve netleştirildi.
Q (MERKÜR ÇEKİCİ) - GÖKLERE! Görseller modernleştirildi. Etki alanının boyutu netleştirildi.
Q (MERKÜR TOPU) - ŞOK PATLAMASI Yeni atışlar ve patlamalar eklendi. Atışlar güçlendirildiğinde yeni bir patlama efekti eklendi.
W (MERKÜR ÇEKİCİ) - ŞİMŞEK SAHASI Görseller modernleştirildi ve etki alanı belirginleştirildi. Efektler hasar seviyesine uygun olacak şekilde sadeleştirildi.
W (MERKÜR TOPU) - HİPER YÜK Efektler sadeleştirildi.
E (MERKÜR ÇEKİCİ) - GÜRLEYEN DARBE Görseller modernleştirildi, geri savurma etkisinin yönü belirginleştirildi.
E (MERKÜR TOPU) - HIZLANDIRMA GEÇİDİ Görseller modernleştirildi.
DÖNÜŞ Yeni ses efekti eklendi.

Jinx'in Görsel ve Ses Efektleri​

Bu güncellemeler temel, Oyuncak Ustası, Suç Şehri, Gönül Avcısı, Havai Fişek, Uzay Serüveni ve Zombi Avcısı Jinx için geçerli. Suç Şehri, Havai Fişek ve Zombi Avcısı Jinx'in oyun içi modelleri çeşitli ölçülerde temizlendi.
NORMAL SALDIRI Makineli atışlarına parıltılar eklendi. Yeni roket izleri ve patlamalar eklendi.
W - Cızzt! Zemin görselleri, atış ve isabet görsel efektleri modernleştirildi.
E - Patlangaç! Görselleri modernleştirildi.
R - Manyak Güçlü Ölüm Roketi! Yeni atış ve patlama efekti eklendi. Roket animasyonları hız artışını öne çıkarak şekilde modernleştirildi.
DÖNÜŞ Yeni ses efekti eklendi.

Genel Sohbet​

11.21 Yaması'nda genel sohbeti bazı sunucularda devre dışı bırakmıştık. Aldığımız ilk sonuçlardan yola çıkarak özelliği devre dışı bırakmaya devam edeceğiz; fakat yeni sunucular eklemeyeceğiz. Daha sonra, paylaşacak küresel güncellemelerimiz yoksa sunucu özelindeki değişiklikleri etkilenen sunuculara bildireceğiz.

Sezon Sonu Ödülleri​

Dereceli Sihirdar Vadisi'nin ve takdir sisteminin bu yamada dağıtılmaya başlayacak ve 16 Aralık'a kadar tamamlanacak (Riot sunucuları ve Garena için geçerli). Clash'in bu yamada dağıtılmaya başlayacak ve 16 Aralık'a kadar tamamlanacak (Riot sunucuları için geçerli). Tencent, dereceli ve Clash ödüllerini Çin'deki oyunculara 11.24 Yaması sırasında dağıtacak. Ayrıntılı bilgi için ziyaret edin!

Ixtal Clash'i​

Ixtal temalı Clash'in birinci hafta sonu için takım kurma aşaması 15 Kasım'da başlayacak ve turnuva 20-21 Kasım'da gerçekleşecek. İkinci hafta sonunun takım kurma aşaması 29 Kasım'da başlayacak ve turnuva 4-5 Aralık'ta gerçekleşecek.

Ixtal Clash'i normal Clash sezonunun bir parçası değil. Hâlâ Ixtal ödüllerini kazanabileceksiniz ama Clash ZP yolunuz etkilenmeyecek.

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri​

Ganimetlerin Çıkma İhtimalleri​

Artık çok yakında ganimetlerin çıkma ihtimallerini LoL İstemcisi'ndeki Mağaza'da görebileceksiniz! Mevcut yanı sıra doğrudan istemciden görebileceğiniz ihtimaller sayesinde, bir içerik almadan önce daha fazla bilgilendirilmiş olacaksınız.

Ganimetlerin çıkma ihtimalleri, tüm dünyada 11.23 Yaması'nın çıkışını takip eden günlerde istemciye getirilecek. Bazı bölgelerde ganimetler hakkında ek yasalar olduğu için özellik söz konusu bölgelere biraz daha geç gelebilir.

İpucu Sayaçları​

Bazı eşya ve rün ipuçlarına nitelik sayaçları eklendi. Böylece oyuncular karşılaşma boyunca ne kadar katkıda bulunduklarını daha rahat takip edebilecek.

Eşyalar​

KANASUSAMIŞ Artık Kan Bariyeri'nin engellediği hasarı gösteriyor.
GARGOYL TAŞZIRHI Artık Anıt'ın engellediği hasarı gösteriyor.
MUHAFIZIN BOYNUZU (ARAM) Artık pasifin engellediği hasarı gösteriyor.
DOMINIK EFENDİ'NİN HÜRMETLERİ Artık Dev Katili'nin ilave hasarını gösteriyor.
BOMBARDIMAN TOPU Artık faydalanılan menzil ilavesini gösteriyor.
RUH GÖMLEĞİ Artık Sınırsız Zindelik'in ilave iyileştirmesini ve kalkanını gösteriyor.
FIRTINABİÇEN Artık Felç'in yavaşlattığı şampiyonları gösteriyor.

Rünler​

ARTÇI ŞOK Artık önlenen hasarı gösteriyor.

Giderilen Hatalar​

 • Temel Fizz'in replikleri daha net ve kaliteli olacak şekilde yeniden düzenlendi.
 • Twitch'in E - Bulaştır yeteneğinin ses efektleri, temel ve Gölge Adım kostümlerinde düzeltildi.
 • Ulti Büyü Kitabı'nda bir Ulternatif Sihirdar Büyüsü seçtikten sonra "Onayla" düğmesine tıkladığınızda artık bir ses oynatılıyor.
 • Fiddlesticks R - Karga Sürüsü için yoğunlaşırken Pasif - Zararsız Korkuluk yeteneğiyle bir korkuluk yerleştirdiğinde ultisinin ses efektleri artık duraksamıyor.
 • Zed'in birden fazla kostümü Q - Keskin Shuriken yeteneğinin shuriken'lerinin hepsinin isabet ses efektleri artık hepsi aynı hedefe isabet etse bile oynatılacak şekilde düzeltildi.
 • Graves'in normal saldırısıyla minyonların engellediği bir şampiyonu hedef alsa bile, Ayağı Çabuk'un iyileştirmesinden eksiksiz faydalanmasına yol açan hata giderildi.
 • Dominik Efendi'nin Hürmetleri'nin Dev Katili pasifi artık yapılara, canavarlara ve minyonlara karşı çalışmıyor.
 • Vi'ın Q - Duvar Delen yeteneğinin tuş basıldıktan biraz sonra kullanılmasına yol açan hata giderildi.
 • Tryndamere'in R - Ölümsüz Hiddet sırasında Kindred'ın R - Kuzunun Şefkati yeteneğiyle iyileştirildikten sonra infaz edilebilmesine yol açan hata giderildi.
 • Kai'Sa Q - Icathia Yaylımı yeteneğini öğrenmediyse, şampiyonun R - Ölümcül Dürtü yeteneğiyle işaretli rakiplere atılamamasına yol açan hata giderildi.
 • Volibear Q - Şimşek Darbesi sırasında R - Fırtınaçağıran yeteneğini kullandıysa bir sonraki saldırısının hedefi sersemletmemesine yol açan hata giderildi.
 • Lee Sin normal saldırı sırasında Q - Titreşim Darbesi veya E - Sakatla yeteneğini kullandıysa, Pasif - Artçı Rüzgâr yeteneğinin etkinleşmemesine yol açan hata giderildi.
 • Kayn'in mevcut dönüşüm durumu artık oyuncu kendi portresine tıkladığında takım sohbetinde gösteriliyor.
 • Yorick'in E - Sisin Matemi yeteneğinin ipucu artık YG oranını gösteriyor.
 • Vi'ın Q - Duvar Delen yeteneğinin atılmasının ses efekti düzeltildi.
 • Galio'nun taşa dönüştüğü katledilme animasyonu düzeltildi.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler​

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz:

Tatlı Pastane Gwen​


Tatlı Pastane Soraka​


Tatlı Pastane Annie​


Tatlı Pastane Bard​


Tatlı Pastane Sivir​


Tatlı Pastane Vladimir​


Arcane Jinx​


Arcane Caitlyn​

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak renkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Tatlı Pastane Gwen​


Tatlı Pastane Soraka​


Tatlı Pastane Annie​


Tatlı Pastane Bard​


Tatlı Pastane Sivir​


Tatlı Pastane Vladimir​

 
Son düzenleme:

qReaTh

Level 10
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Fahri Üye
Katılım
29 May 2011
Konular
2,265
Mesajlar
5,099
Reaksiyon Skoru
859
Altın Konu
0
Başarım Puanı
311
Yaş
26
TM Yaşı
11 Yıl 4 Ay 2 Gün
Online Süresi
4d 22h 47m
MmoLira
305
DevLira
0
Takipçiler
89
Paylaşım için teşekkürler
 

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Vergi
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,034
Mesajlar
4,724
Reaksiyon Skoru
1,897
Altın Konu
343
Başarım Puanı
262
Yaş
47
TM Yaşı
1 Yıl 5 Ay 7 Gün
Online Süresi
117d 19h 36m
MmoLira
3,408
DevLira
12
Takipçiler
14
Paylaşım için teşekkürler
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst