Reklam vermek için [email protected]

Pet Evcil Hayvan Tüm Özellikleri

balyozmt2

AksaraySpor
TM Üye
Katılım
26 Şub 2011
Konular
1,055
Mesajlar
5,377
Reaksiyon Skoru
649
Altın Konu
0
Başarım Puanı
303
TM Yaşı
11 Yıl 5 Ay 26 Gün
Online Süresi
1d 23h 55m
MmoLira
251
DevLira
3
Takipçiler
117
gkvyrT.jpg

Pet oyun içerisinde size yoldaşlık eden kendine has özellikleri ve yetenekleri bulunan
karakterinizin yanında dolaşan evcil hayvanıdır.
1. Evcil Hayvan Pet Nasıl Alınır?

 • Moradon bölgesinde bulunan [Familiar Tamer] Kate (731,546) npc'sine sağ tıklayarak görevimizi alıyoruz. Görev karakteriniz 10. seviye olunca açılır.

cIiwCP.jpg

 • 10 adet Worm, 10 adet bandicot, 10 adet kecoon ve 10 adet bulcan kestikten sonra geri npc'ye gelip görevimizi veriyoruz.
 • Bize 1 adet Kaul's Egg ve 5 adet Familiar Summon eşyalarını verecek. Kaul's Egg evcil hayvanımızın birazdan doğacağı yumurta, Familiar Summon ise evcil hayvanımızı yanımıza çağıracağımız kağıt.


wheMHm.jpg

 • Evcil hayvanımızı yumurtasından çıkarmak ve ona isim vermek için yine [Familiar Tamer] Kate npc'sine sağ tıklıyoruz ve en üstteki seçenek olan "Familiar Hatching and transform"a tıklıyoruz. Açılan pencerede Kaul's Egg eşyamıza sağ tık yapıyoruz ve yumurtamız doğacağı yere gönderilmiş oluyor. Burada sizden evcil hayvanınıza hangi ismi vereceğiniz istenir ve ismini de girdikten sonra ok diyerek evcil hayvanınızı size ilk hali olan Kaul şeklinde verecektir.


oJewd7.jpg

 • Evcil hayvanımızı ilk görünüş şekli olan Kaul olarak bize veriyor.


zV3Up1.jpg

 • Şimdi sıra evcil hayvanımızı çağırmaya geldi, öncelikle evcil hayvanımızı envanterimizi "I" açıp ona sağ tıklıyarak onu üzerimize takıyoruz. Familiar Summon eşyasını sağ tıklayarak skill barımıza koyuyoruz ve kullanıyoruz evcil hayvanımız karakterimizin yanına çağrılıyor.


L804oR.jpg

2. Evcil Hayvan Pet Özellikleri

Evcil hayvanın aynı karakterler gibi HP/MP, Attack/Defense/Resistance, Exp/Lv değerleri vardır. Fakat evcil hayvanlarda ek olarak Satiation (Doyma) özelliği vardır.

mAnoiF.jpg

HP : Evcil hayvanın can değeri.
MP : Evcil hayvanın mana değeri.
Level : Evcil hayvanın mevcut seviyesi.
Attack : Evcil hayvanın saldırı gücü değeri.
Defense : Evcil hayvanın defans gücü değeri.
Satiation : Evcil hayvanın doyma değeri.
Exp : Evcil hayvanın mevcut deneyim puanı.
Resistance : Evcil hayvanın direnç değerleri

Tüm bu özelliklerden evcil hayvana özel olan Satiation (Doyma) özelliğini ufak bir açıklamak gerekirse; bu özellik evcil hayvanın doyma yani tabiri caizse karnının acıkma değeridir. Bu değer %0 a ulaştığında evcil hayvan açlıktan ölür, bu yüzden evcil hayvanın Satiation (Doyma) değerini sürekli yenilemek gerekir. Bu işlemi de, evcil hayvanın envanterini "P" tuşuna basıp açarak [Familiar Tamer] Kate Npc'sinden aldığınız yiyecekleri vererek besleyebilirsiniz.

i3gMsh.jpg

Evcil hayvanın leveline göre acıkma değeri azalır, yani 1 level bir evcil hayvanla 40 level evcil hayvanın acıkma ve doyma değerleri farklıdır. 1 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf vererek %100 doyma değeri sağlar, fakat 40 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf yaklaşık %4.95 doyma değeri verir. Bu açıdan evcil hayvanınızın leveli yükseldikçe beslenme şeklide değiştirilmelidir. 1 level evcil hayvanın acıkma değeri yaklaşık 40 dakikada %0 olurken, 40 level bir evcil hayvanın bu değeri 2 saate kadar çıkabilir. Buna eş değer olarak da beslenme malzemesi yükseltilmelidir.

3. Evcil Hayvan Modları

Evcil hayvanın 3 çeşit modu vardır; A: Attack Modu, P: Defense Modu, L: Looting Modu.

rUpiKM.png
Attack Modu : Evcil hayvanın sürekli saldırı yaptığı moddur. Sizin seçmiş olduğunuz canavara eğer kendi yetenekleri ile saldırmasını emrederseniz saldırır, ona saldırı emri vermeden sadece bu modda iken sizin saldırdığınız canavara da saldırır. (Dikkat edin canavarlar sizi bırakıp evcil hayvanınıza da hasar vurabilirler.)

DkXuRG.png
Defense Modu : Evcil hayvanın güvende kaldığı moddur, sizin saldırdığınız canavarlara saldırmaz sadece yanınızda size refakat eder.

5xxTHt.png
Looting Modu : Evcil hayvanın eşya toplama modudur. Bu modda evcil hayvan sizin veya partinizin öldürdüğü canavarların içinden çıkan eşyaları toplar.

4. Evcil Hayvan Skilleri ve Özellikleri

Evcil hayvanların tıpkı karakterler gibi skilleri vardır ve levelleri yükseldikçe daha farklı özellikli skilleri açılmaktadır.

Hasar Skilleri;

vMByfW.jpg
Designated Pet Attack : 1 Levelde kullanılabilir, kullanımda MP gitmez, bir canavara seçip tıkladığınızda evcil hayvanınız ona saldırır.

RUB2tC.jpg
Slap : 10 Levelde kullanılabilir, 4 MP tüketir, canavarlara %120 hasar verir.

D7qfQQ.jpg
Razorsharp Toenail : 20 Levelde kullanılabilir, 10 MP tüketir, canavarlara %120 hasar ve ek olarak 50 hasar verir.

SJvpdw.jpg
Heavy Attack : 30 Levelde kullanılabilir, 20 MP tüketir, canavalarlara sekme ihtimali olmayan bir hasar gerçekleştirir ve ek olarak 50 hasar verir.

SZekLI.jpg
Leg Bite : 40 Levelde kullanılabilir, 35 MP tüketir, canavarlara hasar verir ve onların hareket hızını %30 düşürme ihtimali olan bir hasar gerçekleştirir.

J7QQnM.jpg
Strong Fang : 50 Levelde kullanılabilir, 50 MP tüketir, canavarlara %200 hasar verir.

sGXsPh.jpg
Fatal Attack : 60 Levelde kullanılabilir, 75 MP tüketir, canavarlara sekme ihtimali olmayan %150 hasar veren bir saldırı gerçekleştirir ve ek olarak 200 hasar verir.

Destek Skilleri;

EfLoU9.jpg
Passion of the Soul : 30 Levelde kullanılabilir, 120 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 120 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

7VCg5o.jpg
Firm Determination : 35 Levelde kullanılabilir, 200 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 20 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

Soavtb.jpg
Passion of the Soul 2 : 55 Levelde kullanılabilir, 250 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 250 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

IYQnN9.jpg
Firm Determination 2 : 60 Levelde kullanılabilir, 350 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 35 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.


5. Evcil Hayvan Nasıl Level Kasılır?


Evcil hayvana level kasmak aynı 1 levelden bir karakter kasmak gibidir. 1 Level olan evcil hayvanınızı Worm kestirerek kasmaya başlayabilirsiniz, atak yaptırması çok basittir, hasar vermesini istediğiniz mobu seçerek Skill barındaki basic atak skilli olan Designated Pet Attack kullandırarak hasar vermeye başlayabilirsiniz. Evcil hayvan skill barını kullanmanın kısayolu ise ALT+Vurulacak skill numarası, örn; ALT+1, ALT+2 gibi. Evcil hayvanınız atak yaparken tabi ki hasar da alacaktır ve canı azalacaktır, ölmemesi için ona can potu basmanız gerekiyor, bunu da normal sizin envanterinizde bulunan herhangi bir can potunu evcil hayvan skill barına sürükleyip bırakarak kullanabilirsiniz. Evcil hayvanın leveli yükseldikçe açılacak olan hasar skillerini kullanarak daha güçlü moblara daha güçlü hasarlar verebilirsiniz.
Kk7UIb.png

Evcil hayvanın ideal level kasma aralıkları;

 • 1-20 Level moradon bölgesinde çeşitli moblar; worm, kecoon, scorpion, paralyzer, gavolt, gloomwing, smildon, wild smildon vb. gibi. Level yükseldikçe mob değiştirirsiniz.
 • 20-30 Level aralığında Luferson/El Morad Castle bölgelerinde bulunan Ape yada Grell ideal olacaktır.
 • 30-40 Level arasında Ancient iyi exp verecektir.
 • 40-50 arası Troll biraz zorlayacaktır ama kendi karakterinizle biraz destek atarak yardımla kestirebilirsiniz, çok zorlanırsanız Treant geçebilirsiniz.
 • 50-60 arası yine Troll önerebilirim bu sefer daha seri olacaktır.


*NOT: Karakterinize aldığınız premium çeşidi evcil hayvanınıza etki etmez, yani Exp Premium evcil hayvana gelen exp miktarını daha fazla arttırmaz. Fakat etkinlik olarak açılan Exp Event etkinliğinin artışı evcil hayvana gelen exp miktarında artış sağlar.


6. Evcil Hayvana Auto Loot (Oto Eşya Toplama) Özelliği Nasıl Eklenir?


Öncelikle evcil hayvana bu özelliği eklemek için oyun içi mağaza olan Pus üzerinden (Power Up Store) Voucher for Automatic Pet Looting eşyasını 249 NPoints karşılığında satın almanız gerekiyor.

hQ8TE6.png

Bu eşya üzerinizdeyken [Familiar Tamer] Kate Npc'sine giderek Use Voucher seçeneğine ve sonrasında Exchange Automatic Loot seçeneğine tıklayarak eşyayı aktif ediyoruz, aktif haldeyken eşyanın kullanım süresinin ne zaman son bulacağı bilgisi de üzerine gelecektir.

Zj8i3B.jpg

Bu aktif hale getirilmiş Auto Loot eşyasını evcil hayvanın envanterini "P"ye basıp açarak eşyalar sekmesine geçiş yaptıktan sonra sürükleyerek veya sağ tıklayarak eşya bölümlerine ekleyebiliriz.

4pdF4H.jpg

Şimdi evcil hayvanı summon kağıdı ile yanımıza çağırdıktan sonra eşya toplama moduna getirmemiz lazım, yoksa Auto Loot üzerinde takılı olsa bile toplamaz. Bunu da evcil hayvan skill bar bölümündeki 1. seçenek olan A,P,L geçişleri arasında L ye geçerek yapıyoruz, bu geçişi isterseniz mouse ile üzerine tıklayarak, isterseniz de ALT+1 kombinasyonunu kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Eşya toplaması için bu seçeneğin Lootin (L) de kalması gerekli.

*NOT: Auto Loot eşyasını yan karakterinize aktarmak için yine evcil hayvan envanterini açarak oradan Auto Loot eşyasını çıkarıp sonra da evcil hayvanı kendi karakterinizden çıkarıp ikisinide bankaya ayrı ayrı koyarak aktarmalısınız. Aksi takdirde evcil hayvan envanterinden Auto Loot eşyasını çıkarmadan direk evcil hayvanı aktarırsanız yan karakterinizde çağırdınız zaman evcil hayvan envanterinde Auto Loot eşyası görünmeyecektir ve kullanılamayacaktır.
 
Son düzenleme:

Replicant

Co Administrator
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Co Admin
Altın Üye
Katılım
7 May 2010
Konular
10,505
Mesajlar
56,519
Reaksiyon Skoru
13,523
Altın Konu
418
Başarım Puanı
686
TM Yaşı
12 Yıl 3 Ay 16 Gün
Online Süresi
213d 6h 38m
MmoLira
21,623
DevLira
565
Takipçiler
238
Eline sağlık paylaşım için teşekkürler :)
 

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Vergi
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,034
Mesajlar
4,724
Reaksiyon Skoru
1,897
Altın Konu
343
Başarım Puanı
262
Yaş
47
TM Yaşı
1 Yıl 3 Ay 29 Gün
Online Süresi
117d 19h 36m
MmoLira
3,408
DevLira
12
Takipçiler
14
Paylaşım için Teşekkürler..
 

Fauda

Level 8
Vergi
Katılım
27 Haz 2021
Konular
1,069
Mesajlar
3,291
Reaksiyon Skoru
1,477
Altın Konu
100
Başarım Puanı
259
TM Yaşı
1 Yıl 1 Ay 22 Gün
Online Süresi
43d 7h 15m
MmoLira
2,641
DevLira
12
Takipçiler
3
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst