Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

Benzinlikten Mazot Alır Gibi: 3 Dakikada 100 Kilometre Menzil Sağlayan Elektrikli Otomobil Şarj Cihazı

EsatOfficial

Kara Gül ... 🥀
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
19 Ara 2020
Konular
1,566
Mesajlar
6,953
Reaksiyon Skoru
2,451
Altın Konu
123
Başarım Puanı
282
TM Yaşı
3 Yıl 7 Ay 3 Gün
Online Süresi
85d 14h 44m
MmoLira
330
DevLira
80

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Benzinlikten Mazot Alır Gibi: 3 Dakikada 100 Kilometre Menzil Sağlayan Elektrikli Otomobil Şarj Cihazı

Teknoloji şirketi ABB, elektrikli araçların normal koşullara göre çok daha hızlı şarj olmasını sağlayacak yeni bir şarj cihazı geliştirdi. Dünyanın en güçlü EV şarj cihazı olarak nitelendirilen Terra 360, üç dakikadan kısa bir süre içerisinde 100 kilometrelik menzil sağlıyor.

Elektrikli otomobiller her ne kadar dünya çapında gittikçe daha da popüler olmaya başlasa da araçların sürekli şarj edilme ihtiyacının olması, kullanım alanlarını sınırlayarak tüketiciyi yine benzinli veya dizel otomobil satın almaya yöneltiyordu.
Teknoloji şirketi ABB, elektrikli otomobillere bir adım daha yaklaşılabilmesi için bu problemi ortadan kaldıracak yeni bir şarj cihazı geliştirmiş. Dünyanın en güçlü, en hızlı EV şarj cihazı olarak nitelendirilen ve Terra 360 ismi verilen bu cihaz, çok kısa bir sürede arabayı tam şarj edebiliyor.

Terra 360'ın tanıtım videosu:​
Terra 360'ı benzin istasyonları, şarj istasyonları, araç filoları ve otopark gibi yerler için bir çözüm olarak sunan ABB, yeni şarj cihazında kişiselleştirilmiş LED şeritler ve sürücüye şarj durumu ve kalan dakika sayısı gibi bilgileri gösteren 27 inç ekran kullanmış.
360 kW güce sahip bu cihaz, şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre 3 dakikadan kısa bir süre içerisinde 100 kilometre menzil sunarken dakikalar içerisinde de otomobili tam şarj edebiiyor. Terra 360'ın en önemli özelliklerinden biri, aynı cihaz üzerinden 4 farklı araca güç verebiliyor oluşu. Bu şekilde şarj edildiğinde Terra 360'ın sunduğu güç, otomatik olarak 90 kW'a düşüyor.
 
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst