Hikayeler

Reklam vermek için turkmmo@gmail.com

En Ucuz Sıfır Otomobil Olacak Citroen Ami, Türkiye'de

EsatOfficial

Kara Gül ... 🥀
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
TM Üye
Katılım
19 Ara 2020
Konular
1,566
Mesajlar
6,953
Reaksiyon Skoru
2,450
Altın Konu
123
Başarım Puanı
282
TM Yaşı
3 Yıl 5 Ay
Online Süresi
85d 14h 44m
MmoLira
327
DevLira
80

RisaMt2 Orta Emek Kalıcı Sunucu - Bireysel Farm Alanları - WON EP TL Ödüllü Etkinlikler HEMEN TIKLA!

Citroen'in iki kişilik elektrik motorlu aracı Ami, Türkiye'ye resmen giriş yaptı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde ortaya çıkan kompakt aracın Türkiye'de hangi araç sınıfına gireceği ve fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Yine de aracın yurt dışında sadece 6 bin euroya satılıyor olması, Ami'nin Turkiye'deki en ucuz sıfır otomobil olabileceğini gösteriyor.

Fransız otomotiv devi Citroen, birkaç ay önce düzenlediği bir etkinlikte Ami ismini verdiği kompakt bir araç . Yalnızca iki kişilik olan bu otomobil, elektrik motorlu yapısı ve küçüklüğüyle de şehir içi ulaşım için idealdi. Şimdi bir süredir merakla beklenen Citroen Ami, Türkiye'ye resmen giriş yaptı.
Ami, Fransa'da normal otomobiller gibi sınıflandırılmıyor. 14 yaşını doldurmuş olan herkes, 4 tekerlekli ve otomobil görünümlü olan Ami'yi kullanabiliyor. Maksimum 50 km/sa hıza ulaşabilen araç, ev tipi prize takıldığında yalnızca 3 saatte tamamen şarj oluyor. 5.5 kWh kapasiteli bu batarya tamamen şarj olduğunda, 70 kilometre menzil sunuyor. Bu istatistiklere sahip Ami'nin Türkiye'de hangi kategoriye alınacağı ve ehliyet gerekip gerekmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

İşte Citroen Ami'nin Türkiye'deki ilk görüntüleri​

Citroen Ami

Citroen, iki kişilik kapasiteye sahip Ami'yi Avrupa genelinde 6.000 euroya satıyor. Ancak aracın Türkiye fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Şirketin internet sitesine baktığımızda da Ami'nin fiyatı ile ilgili hiçbir bilgi göremiyoruz. Ancak bu araçların en kısa sürede Citroen'in internet sitene eklenmesini ve fiyatlarının da açıklanmasını bekliyoruz.
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerle Türkiye'ye geldiği anlaşılan Citroen Ami'lerin plaka tescil işlemlerinin yapıldığı ve bu araçların şimdilik özel bir projede kullanılacağı söyleniyor. Ancak bunların yalnızca iddiadan ibaret olduğunu, Citroen Türkiye'nin yapacağı açıklamayı beklemek gerekiyor.
 
Eline sağlık, paylaşım için teşekkürler :)
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Geri
Üst