Reklam vermek için [email protected]

2021 için En İyi 44 WordPress Eklentisi (Çoğu ÜCRETSİZDİR)

ibrahim6516

EFSANE · 16 · Konum Bursa
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
8 Eki 2012
Konular
555
Mesajlar
1,300
Reaksiyon Skoru
676
Altın Konu
68
Başarım Puanı
267
TM Yaşı
10 Yıl 1 Ay 29 Gün
Online Süresi
63d 11h 55m
MmoLira
1,762
DevLira
243
Takipçiler
12

LordMt2 | 1-127 Level ve Bol Dönüşümlü Yapısı ile 02 Aralık Cuma Günü Saat 20:00’da Açılıyor. Sende Bu Heyecana Ortak Ol !

Web sitenizi hızlı bir şekilde büyütmek için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz?
55.000'den fazla resmi ücretsiz eklenti ve neredeyse aynı sayıda premium eklentiyle, web sitenizi WordPress'te optimize etmek için birçok araca sahipsiniz.
Ancak, bu kadar kapsamlı bir koleksiyondan en iyi eklentileri seçmek oldukça zor bir iştir. Ama endişelenme, sana yardım etmek için buradayız!
Bu yazıda, 2021'de gerekli olan en iyi WordPress eklentilerini ve araçlarını (ücretsiz ve ücretli) sizinle paylaşacağız.
MonsterInsights, en iyi WordPress Analytics eklentisidir. Bedava alın!

2021 İçin En İyi WordPress Eklentileri – Hızlı Genel Bakış​

Listemizdeki en iyi WordPress eklentilerine hızlı bir genel bakışla başlayalım.

Uzun bir okuma olduğu için farklı eklentileri kategorilere ayırdık. Böylece, hakkında okumak istediğiniz herhangi bir eklentiye geçebilirsiniz.
 1. Web Sitenizi Büyütmek için En İyi WordPress Eklentileri
 2. En İyi WordPress SEO Eklentileri
 3. En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri
 4. Kullanıcı Deneyimini Geliştirmek için En İyi WordPress Eklentisi
 5. Sitenizden Para Kazanmak için En İyi WordPress Eklentileri
 6. Müşteri Desteği için En İyi WordPress Eklentileri
 7. En İyi WordPress Sosyal Medya Eklentileri

Web Sitenizi Büyütmek için En İyi WordPress Eklentileri​

İşinizi büyütmek söz konusu olduğunda, verilere dayalı olarak doğru kararı vermenize, potansiyel müşteriler oluşturmanıza, kullanıcı katılımını artırmanıza, trafiği artırmanıza, e-posta göndermenize ve daha pek çok şeye yardımcı olabilecek araçlara ihtiyacınız vardır.

Web sitenizin büyümesini ikiye ve üçe katlamak için elde edebileceğiniz en iyi WordPress eklentileri için en iyi seçimlerimiz burada.

1. MonsterInsights​

wordpress için monsterinsights en iyi google analytics eklentisi

Google Analytics, hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar tarafından yaygın olarak kullanılan en popüler pazarlama araçlarından biridir. Kullanıcıların web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını tam olarak anlamanıza yardımcı olur, böylece bilinçli pazarlama kararları verebilirsiniz.
MonsterInsights, Google Analytics için en iyi WordPress eklentisidir. Google Analytics'i bir profesyonel gibi kullanmanıza ve işinizi güvenle büyütmenize yardımcı olur. Google Analytics'i WordPress'te kolayca kurmanıza olanak tanır ve web sitenizin trafiği ve sitenizle etkileşimleri hakkında size ayrıntılı raporlar sunar.

MonsterInsights ile e-ticaret, formlar, reklamlar, özel boyutlar vb. gibi gelişmiş izlemeyi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Hatta eklentisini kullanarak sitenizi birkaç tıklamayla GDPR uyumlu hale getirebilirsiniz. Ayrıca, sitenizden ayrılmanıza gerek kalmadan WordPress panonuzdaki tüm analiz raporlarını görebilirsiniz.
Fiyatlandırma: 99,50 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
MonsterInsights'ı bugün kullanmaya başlayın!
En iyi eklentileri nasıl seçtiğimizi bilmek ister misiniz? Bunu sonunda açıklayacağız. Okumaya devam etmek!

2. OptinMonster​

Optinmonster-best-wordpress-eklentisi
OptinMonster, piyasadaki en iyi müşteri adayı oluşturma yazılımıdır. Web sitesi trafiğinizi potansiyel müşterilere dönüştürmenize ve dönüşümlerinizi ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

OptinMonster ile güzel e-posta katılım formları oluşturabilir ve bunları sitenizde stratejik olarak görüntüleyebilirsiniz. Lightbox pop-up'ları, satır içi formlar, kenar çubuğu formları, geri sayım sayaçları vb. dahil olmak üzere farklı türde kampanyalar oluşturabilir ve bunları sitenizde doğru kişilere göstermek için akıllı tetikleyicileri kullanabilirsiniz.
OptinMonster'ın imzası olan Exit-Intent teknolojisi, terk eden ziyaretçileri abonelere ve müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur. Kaydırma tetikleyicisi, MonsterLinks 2 adımlı optins, InactivitySensor vb. gibi diğer tetikleyiciler de çok etkilidir. OptinMonster, e-posta listenizi her zamankinden daha hızlı büyütmenize yardımcı olacak olağanüstü bir araçtan başka bir şey değildir.

Fiyatlandırma: Ayda 9 dolardan başlar.
OptinMonster'ı bugün kullanmaya başlayın!

3. WPFormlar​

wpforms-best-wordpress-eklenti-form-oluşturucu
Başarılı pazarlamacılar tarafından kullanılan en yaygın stratejilerden biri müşterilerle bağlantı kurmaktır. Ve WPForms bunun için doğru WordPress aracıdır.
Basit iletişim formlarının yanı sıra sipariş formları, ödeme formları, bağış formları, anket formları ve anketler gibi gelişmiş formlar oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir WordPress iletişim formu eklentisidir. Dünyanın en popüler WordPress eklentilerinden biridir.
WPForms, herkesin herhangi bir koda dokunmadan kullanabileceği, kullanıcı dostu ve basit bir eklentidir. Form oluşturmaya hızla başlamak için önceden oluşturulmuş form şablonları bulabilirsiniz. Ayrıca, sezgisel bir sürükle ve bırak form oluşturucuya sahiptir.

Ardından, formları blog gönderilerine, sayfalara, kenar çubuğu widget'larına, altbilgi alanlarına vb. kolayca gömebilirsiniz. WPForms, WordPress için harika bir form oluşturucu eklentisi ve pazarlama aracıdır.
Fiyatlandırma: 39.50 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
WPForms'u bugün kullanmaya başlayın!

4. TohumÜrünü​

seedprod en iyi açılış sayfası oluşturucu

Yeni web sitenizin büyük bir lansmanını planlıyorsanız, başlamanız gereken eklenti SeedProd'dur. WordPress için en iyi açılış sayfası oluşturucusudur. Dakikalar içinde harika sayfalar oluşturabilir ve yayınlamadan önce canlı ön izleme yapabilirsiniz.

SeedProd ayrıca WordPress için çok yakında bir sayfa ve bakım modu sayfası, 404 hata sayfası ve çok daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanır. Harika açılış sayfası şablonları, 20 yerleşik renk şeması ve diğer özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir.
Eklenti, e-posta toplamanıza izin vermek için Drip ve Constant Contact gibi en iyi e-posta bülten araçlarıyla entegrasyona sahiptir. Ayrıca, müşterinizin özel erişimine izin vermek için bir şifre koruma özelliğine sahiptir.
Fiyatlandırma: 37 $ / yıl'dan başlar.
SeedProd'u bugün kullanmaya başlayın!

5. ÇekilişBasın​

RafflePress en iyi WordPress Eklenti Hediyesi

Web sitenizin trafiğini hızlandırmanın, e-posta listenizi büyütmenin ve daha fazla sosyal medya takipçisi edinmenin kolay bir yolunu mu arıyorsunuz?

O zaman WordPress için en iyi hediye ve yarışma eklentisi olan RafflePress'e ihtiyacınız var.
RafflePress, önceden oluşturulmuş kolay şablonlar, sürükle ve bırak hediye oluşturucu ve yerleşik dolandırıcılık koruması ile dakikalar içinde viral eşantiyonlar oluşturmanıza olanak tanır. Eşantiyonlarınız güzel bir şekilde tasarlanmış ve mobil uyumlu olacak, böylece insanlar her boyuttaki cihazdan katılabilecekler.
Ayrıca RafflePress, sosyal medya platformlarınız ve e-posta pazarlama hizmetlerinizle entegre olur, böylece takipçilerinizi ve abonelerinizi kolayca büyütebilirsiniz.
RafflePress Lite ile ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. Büyümenizi hızlandırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm güçlü özelliklerin kilidini açmak için RafflePress Pro'ya ihtiyacınız olacak.

Fiyatlandırma: 39.20 $/yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
RafflePress'i bugün kullanmaya başlayın!

6. GüvenPulse​

WordPress için TrustPulse En İyi Sosyal Kanıt Uygulaması

Web sitenizde sosyal kanıt kullanmak, şirketinize olan güveni artırmaya yardımcı olur ve site dönüşüm oranınızı artırır. Çok etkili bir pazarlama tekniğidir.
WordPress'e sosyal kanıt eklemenin en iyi yolu TrustPulse eklentisini kullanmaktır. Ticari web siteleri için en güçlü sosyal kanıt eklentisidir.
TrustPulse'u kullanarak web sitenizdeki satın almaları, indirmeleri veya kayıtları takip edebilir ve çekici sosyal kanıt bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Bu web sitesindeki ürün açılış sayfalarımızda TrustPulse ve diğer kardeş ürünlerimiz OptinMonster, WPForms kullanıyoruz.

TrustPulse, hızlı bildirimlerle aciliyet hissi yarattığı için bir FOMO (kaybolma korkusu) eklentisi olarak da çalışır.
Fiyatlandırma : 4 $ / ay'dan başlar. (Ayda 500 seansa kadar ücretsiz plan mevcuttur.)
TrustPulse'u bugün kullanmaya başlayın!

7. Balonu Parçala​

şut-balon-en iyi-wordpress-eklentisi

Smash Balloon, sosyal medya içeriğinizi web sitenizde görüntülemek için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Eklentiyi kullanarak sosyal beslemeleri istediğiniz şekilde görüntüleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Mobil uyumlu ve SEO dostu güzel düzenler sunar.
Smash Ballon, WordPress kullanıcıları arasında oldukça popülerdir ve 5 üzerinden ortalama 4.9 puanla 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.
Farklı sosyal medya platformları için birden fazla WordPress eklentisi sunar. İşte her birine daha yakından bir bakış:
 • Özel Facebook Feed Pro – Facebook içeriğinizi web sitenize entegre edin ve güncellemeleri, videoları, fotoğrafları, albümleri, etkinlikleri, yorumları, tepkileri ve daha fazlasını otomatik olarak görüntüleyin
 • Instagram Feed Pro – Herhangi bir teknik bilgi olmadan Instagram yayınlarını görüntüleyin ve gönderileri çok çeşitli düzen seçeneklerinde gösterin
 • Özel Twitter Feeds Pro – Tweetleri web sitenizde anında gösterebilir ve içeriğinize karışarak veya kullanıcıların dikkatini çekmek için öne çıkarak görüntülerini tamamen özelleştirebilirsiniz.
 • YouTube Pro için Akışlar - YouTube içeriğini doğrudan sitenizde göstermek istiyorsanız, Smash Ballon'un YouTube eklentisi size yardımcı olabilir
Fiyatlandırma : 30 Günlük para iade garantisi ile yıllık 49 dolardan başlar.
Smash Ballon'a bugün başlayın!

8. PushEngage​

O5VAadtrp4kzz059.png

PushEngage, WordPress için en iyi push bildirimleri eklentisidir. Hedef kitlenize hedefli mesajlar göndererek satışları artırmanıza ve katılımı artırmanıza yardımcı olur. Her tür web sitesi için çalışan güçlü özellikler sunar.
Bir e-Ticaret mağazanız varsa, dönüşümleri artırmaya yardımcı olmak için alışveriş sepetini bırakma push bildirimleri, envanter kullanılabilirliği ve fiyat düşüşü uyarıları gönderebilirsiniz.
Ve bir blogcuysanız, yeni bir blog gönderisi hakkında otomatik olarak bildirim gönderebilirsiniz.
Bunun yanı sıra PushEngage, Drip kampanyaları oluşturmanıza, anında iletme bildirimlerinizi A/B testi yapmanıza, anında iletme abonelikleri için otomatik katılım oluşturmanıza, katılım tetikleyicileri ayarlamanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.
PushEngage, WordPress, Shopify, Bigcommerce ve benzerleri gibi tüm web sitesi platformlarıyla mükemmel şekilde çalışır. Ve diğer push bildirim eklentilerinin aksine, PushEngage verilerinizi asla üçüncü taraflara satmaz.
Fiyatlandırma : Ücretsiz (Ücretli planlar aylık 25 dolardan başlar)
PushEngage'i bugün kullanmaya başlayın!

9. Tekinsiz Otomatör​

Ia452U3auh0KQ4lv.png

Uncanny Automator, WordPress için en iyi otomasyon eklentisidir. Mevcut WordPress'i kodu düzenlemeden birbirine bağlayabilirsiniz. Rutin görevleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.
Uncanny Automator, Easy Digital Downloads, Contact Form 7 ve MemberPress gibi 18 popüler eklentiyi bağlamanıza izin verir. Ayrıca, mükemmel otomasyon reçetesini oluşturabilmeniz için 90 tetikleyici ve eylem sunar.
Ancak onu popüler WordPress eklentileri yapan şey, ücretsiz bir sürümle gelmesi ve birçok özellik sunmasıdır. Ayrıca, kullanımı çok kolaydır ve birbiriyle konuşmak için birden fazla eklenti yapmak için bir geliştiriciye ihtiyacınız olmaz.
Fiyatlandırma : Ücretsiz (Ücretli plan yıllık 149 dolardan başlar)
Uncanny Automator'ı bugün kullanmaya başlayın!

10. WooCommerce​

yi0JIVCzrINrSPEx.jpg

WooCommerce, resmi WordPress e-Ticaret eklentisidir. WordPress sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmenizi sağlar. İster fiziksel ister dijital ürünler olsun, işletme sitenizden herhangi bir şey satmak istiyorsanız bu sizin için yararlıdır.
WooCommerce çekirdek eklentisini WordPreess.org'dan indirebilirsiniz; ancak, tam teşekküllü bir e-ticaret sitesi için sınırlı seçeneklere sahiptir. Gelişmiş özellikler için premium uzantılarını kullanabilirsiniz.
Fiyatlandırma: Ücretsiz (Ücretli WooCommerce Uzantıları mevcuttur).
WooCommerce ile bugün başlayın!

11. WP Posta SMTP'si​

wp-mail-smtp-ücretsiz-wp-eklenti

E-postalar dijital pazarlama için çok önemlidir. Bu nedenle, e-posta teslim edilebilirliğinin başarısız olması size büyük bir kayba neden olabilir. Ancak yalnız değilsiniz: WP Mail SMTP size yardım etmek için burada.
Uygun bir SMTP sağlayıcısı kullanmak için wp_mail() PHP işlevini yeniden yapılandırarak e-posta teslim edilebilirliğinizi düzelten en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden biridir.
WordPress siteleri varsayılan olarak e-posta göndermek için bir PHP posta işlevi kullanırken, WordPress barındırma sağlayıcılarının çoğu bunun için iyi yapılandırılmamıştır ve bu da teslim edilebilirlikle ilgili sorunlar yaratır.
Bu nedenle eklenti, güvenilir bir SMTP hizmeti kullanmak için wp_mail() işlevini yeniden yapılandırarak sorunu çözmenize yardımcı olur. SMTP, e-posta göndermek için endüstri standardıdır.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
WP Mail SMTP'yi bugün kullanmaya başlayın!

En İyi WordPress SEO Eklentileri​

Şimdi, web sitenizdeki organik trafiği artırmaya mı çalışıyorsunuz? Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda size yardımcı olması için kullanabileceğiniz tonlarca WordPress eklentisi vardır.
İçeriğinizi optimize etmek ve web sitenizin arama motorları için sorunsuz çalıştığından emin olmak için kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden bazılarını seçtik. Onları kontrol edin…

12. Hepsi Bir Arada SEO (AIOSEO)​

tS0aMCAP5lFt8qDg.png


SEO, dijital pazarlamanın bir başka önemli yönüdür. En fazla internet trafiğini Google aldığından, siteniz arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama elde ederse en organik trafiği elde edebilirsiniz.
AIOSEO, SEO için en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Kurulum sihirbazı ile web siteniz için en iyi SEO ayarlarını otomatik olarak seçebilirsiniz.
Ayrıca tüm sitenizi hiçbir zaman, SEO uzmanlığı gerektirmeden kolayca optimize edebilirsiniz. AIOSEO, sayfalarınızın ve gönderilerinizin ne kadar iyi optimize edildiğini size söyleyen bir TruSEO puanı verecektir. Ardından, maksimum trafiği iyileştirmek ve kilidini açmak için kullanabileceğiniz eyleme geçirilebilir bir kontrol listesi sunar.
AIOSEO'nun Semrush entegrasyonu ile ilgili veya ek anahtar kelimeler için sıralama yapmak da kolaydır. Bununla birlikte, ek anahtar kelimeler keşfedebilir, arama hacimlerini görüntüleyebilir ve bunları tek bir tıklamayla içeriğinize ekleyebilirsiniz.
AIOSEO, XML site haritaları, otomatik dahili bağlantı, yerel SEO ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir.
Fiyatlandırma : 49.50 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
AIOSEO'yu bugün kullanmaya başlayın!

13. Yoast SEO​

imIDB5pTj3IQ1fpy.jpg

Yoast SEO, başka bir harika WordPress SEO eklentisidir. Tüm web sitenizin içeriğini SEO dostu yapmanıza yardımcı olur. Blog içeriğinizi analiz eder ve bir SEO puanı sağlar ve ayrıca size nasıl iyileştirmeler yapabileceğiniz konusunda öneriler sunar.
Ayrıca robots.txt, kalıcı bağlantı URL'leri, site haritaları gibi teknik konularla ilgilenir, WordPress sitesi için bir kategori içerir ve Google'ın en son algoritmalarıyla sürekli olarak güncellenir.
Yoast SEO, internette en çok indirilen WordPress eklentilerinden biridir.
Fiyatlandırma: 89 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
Yoast SEO'yu bugün kullanmaya başlayın!

14. W3 Toplam Önbellek​


hjf1qP3nZdUoFI7D.jpg
Her tü web sitesi için hız optimizasyonu gereklidir. Gelişmiş web sitesi hızı, Google için önemli bir sıralama faktörü olduğu için arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, hızlı yüklenen bir web sitesi sunarak daha mutlu kullanıcılar sağlayabilirsiniz.
Önbelleğe alma, WordPress hızını artırmada hayati bir rol oynar. Bu nedenle, W3 Total Cache, tüm WordPress siteleri için sahip olunması gereken bir eklentidir. Piyasadaki en iyi WordPress önbelleğe alma eklentisidir. WordPress sitenizin her bölümü için bir önbellek oluşturur ve sunucunuzun performansını artırır.
Ayrıca W3 Total Cache, sitenizi içerik dağıtım ağlarıyla (CDN'ler) kolayca entegre etmenize yardımcı olacak bir WordPress CDN modülü sunar.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
W3 Total Cache Plugin'i bugün kullanmaya başlayın!

15. Google XML Site Haritaları​

S7UvLJOdAs03yAW1.jpg


Google XML Site Haritaları, resmi WordPress eklenti deposundaki en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden biridir. XML site haritaları oluşturarak SEO'yu geliştirmeye yardımcı olan harika bir WordPress SEO eklentisidir.
XML site haritaları, arama motoru tarayıcılarının sitenizin tüm yapısını görmelerine olanak tanıdığından, arama motorlarının sitenizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olur. Böylece, bu, web sitenizin arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar almasına yardımcı olur.
Ayrıca, her yeni içerik yayınladığınızda Google, Bing, Yahoo, Ask.com vb. gibi tüm büyük arama motorlarını bilgilendirir. Basit ve kullanımı kolaydır.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Google XML Site Haritalarını bugün kullanmaya başlayın!

16. Çoğaltıcı​

mR7OaogOxRe8plfU.jpg

Duplicator, adından da anlaşılacağı gibi, web sitesi verilerinizi çoğaltmanıza yardımcı olur. Yeni bir ana bilgisayara taşınmak gibi web sitesi verilerinizi bir konumdan diğerine taşımanız gerektiğinde kullanışlıdır. Bu, site yedeklemeleri oluşturmak için de yararlıdır.
Duplicator'ı kullanarak canlı site verilerini klonlayabilir ve sitenizi taşımak için yerel ana bilgisayara yükleyebilirsiniz. Ardından, localhost verilerinin yardımıyla sitenizi kesinti olmadan yeni bir web barındırıcısına taşıyabilirsiniz.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Duplicator'ı bugün kullanmaya başlayın!

17. Kırık Bağlantı Denetleyicisi​

lf1vsdwYCzRfSfxu.jpg


Broken Link Checker, şimdiye kadar yapılmış en kullanıcı dostu ve en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden biridir.
Adından da anlaşılacağı gibi, Broken Link Checker sitenizi bozuk bağlantılar ve eksik resimler için izleyen bir eklentidir. Herhangi bir bozuk bağlantı veya eksik resim tespit ederse, bunları anında düzeltebilmeniz için sizi hemen bilgilendirir.
Ayrıca, kırık bağlantıların gönderilerde farklı görünmesini sağlayabilir ve arama motorlarının bu tür bağlantıları izlemesini engelleyebilir. Böylece eklenti sizi olumsuz SEO sıralamalarından kurtarır.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Kırık Bağlantı Denetleyicisini bugün kullanmaya başlayın!

18. Yönlendirme​

ArID5mV3qSlb21ny.png

Yönlendirme, tüm 301 yönlendirmelerinizi yöneten WordPress yönlendirme eklentilerinin başında gelen en popüler WordPress eklentileri arasındadır. Ayrıca, web sitenizdeki 404 hatayı takip etmenize ve yarım kalmış her şeyi tamamlamanıza yardımcı olur.
Yeniden Yönlendirme eklentisinin 1 milyondan fazla yüklemesi var. Web sitenizin boyutu ne olursa olsun, istediğiniz kadar yönlendirme yapabilir. Eklenti, web sitenizde arka uçta kaç yönlendirmenin çalıştığına anında erişmenizi sağlar.
Ayrıca, hangi gönderilerin ve sayfaların doğru yüklenmediğini vurgulayarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu şekilde bu sayfaları yapabilir ve ziyaretçilerinize sorunsuz bir web sitesi deneyimi sağlayabilirsiniz.
Fiyatlandırma : Ücretsiz.
Yönlendirmeye bugün başlayın!

En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri​

Bize sık sık sorulur, bir web sitesini korumanın en iyi yolu nedir? Sitenizi kaba kuvvet saldırılarına, kötü amaçlı yazılımlara ve her türlü tehdide karşı korumanız önemlidir.
İşte kullanmanız gereken en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazıları. Bunlar web sitenizi koruyacak, verilerinizi yedeklemenize yardımcı olacak ve gereksiz girişleri önleyecektir.

19. Sucuri​

RA4BkUsq6obDDIu4.jpg


Sucuri, piyasadaki en yaygın kullanılan web sitesi güvenlik platformlarından biridir. WordPress, Joomla, Drupal, Magento vb. CMS platformlarında çalışan web sitelerine güvenlik çözümleri sunar.
Sucuri'nin güvenlik hizmeti, web sitesi saldırılarına, DDoS saldırılarına, Kara Liste uyarılarına vb. karşı koruma ve hızlı kurtarmayı içerir. Ayrıca sitenizi tehditlere karşı sürekli izleyerek güvenlik sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.
Ayrıca, web sitesi yedeklemeleri, performans optimizasyonu, hızlı tehdit uyarıları ve uzman bir ekipten özel destek sunar. Sucuri, web sitenizin güvenliğiyle tamamen ilgilenir.
Sucuri, temel web sitesi koruması için ücretsiz bir eklenti sunar.
Fiyatlandırma: 199,99 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
Sucuri'yi bugün kullanmaya başlayın!

20. YedeklemeBuddy​

uLZPzLeSUsat2oGH.jpg

En iyi güvenlik önlemlerini kullansanız da, bazen bilgisayar korsanlarının ve spam robotlarının saldırabileceği boşluklar olabilir. Böyle bir saldırı bazen tüm veritabanınızın ve dosyalarınızın kaybolmasına neden olabilir. Ancak, bir WordPress yedekleme eklentiniz varsa sitenizi kurtarabilirsiniz.
BackupBuddy, WordPress web siteniz için eksiksiz yedeklemeler oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, otomatik yedeklemeleri kolayca planlamanıza, yedeklerinizi Bulutta saklamanıza, sitenizi geri yüklemenize ve yedekleme dosyalarıyla taşımanıza yardımcı olur. Ayrıca, hızlı kötü amaçlı yazılım taramaları gerçekleştirebilir ve sitenizdeki güvenlik sorunlarını önleyebilirsiniz.
BackupBuddy, görevlerini tamamladıktan sonra size anında e-posta bildirimleri gönderir, böylece sitenizin en son yedeğine sahip olduğunuzdan her zaman emin olabilirsiniz.
Fiyatlandırma: 49 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
BackupBuddy'yi bugün kullanmaya başlayın!

21. Giriş Kilitleme​


WordPress panonuza erişmek için güçlü bir kullanıcı adı ve şifre belirlemenize rağmen, bazen kaba kuvvet şifre keşfine düşebilir. Bu nedenle, sitenizi bu tür saldırılardan korumak için Login Lockdown eklentisini kullanmanız gerekecek.
Her başarısız oturum açma girişimi için IP adresini ve zaman damgasını kaydeder. Belirlenen sayıda başarısız oturum açma girişimi tespit ederse, belirli bir süre için o kullanıcı için oturum açma işlevini devre dışı bırakır.
Web sitenizi güvende tutmak için gerekli bir WordPress eklentisidir.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Giriş Kilitleme ile bugün başlayın!

Kullanıcı Deneyimini Geliştirmek için En İyi WordPress Eklentileri​

WordPress web sitenizin öne çıkmasını ve kullanıcıları çekmesini istiyorsanız, kullanıcı deneyimine özellikle dikkat etmeniz gerekir.
Kullanıcılara sorunsuz ve sorunsuz bir deneyim sağlamak önemlidir, aksi takdirde potansiyel müşterileri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
Size yardımcı olmak için sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmek için en iyi WordPress eklentilerinden bazılarını seçtik.

22. Kunduz Oluşturucu​

lNneXvfOyQJtPIIC.jpg

Beaver Builder, güzel açılış sayfaları oluşturmak için en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Bu eklentiyle, yalnızca sürükleyip bırakarak birkaç dakika içinde yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturabilirsiniz.
Bir açılış sayfası oluşturmaya hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için düzinelerce güzel sayfa şablonu sunar. Bunlardan birini seçebilir, içeriğinizle özelleştirebilir ve yayınlayabilirsiniz. WordPress sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile sayfanızı tamamen ön uçtan düzenleyebilirsiniz.
Bu eklenti, sitenizde birden fazla ürününüz varsa ve bunları güzel bir şekilde sergilemek istiyorsanız yararlıdır. Eklenti ücretsiz bir premium eklentidir, böylece satın alma kararı vermeden önce ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz.
Fiyatlandırma: 99 $ / yıl'dan başlar.
Beaver Builder'ı bugün kullanmaya başlayın!

23. Çevre Galerisi​

6htEEZsxEWcJ8y4h.jpg

Envira Gallery, WordPress için en iyi duyarlı resim galerisi eklentisidir. WordPress sitenizde kolaylıkla çarpıcı resim ve video galerileri ile albümler oluşturmanıza yardımcı olur.
Envira Gallery eklentisi, sadece birkaç tıklamayla güzel fotoğraf ve video galerileri oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir sürükle ve bırak oluşturucu ile birlikte gelir. Galerilerinizin görünümünü özelleştirmek için kullanabileceğiniz düzinelerce önceden oluşturulmuş şablon vardır.
İş sitenizde hayranlık uyandıran bir portföy bölümünüz olduğunda, daha fazla ücretli proje alma şansınız artar.
Fiyatlandırma: 29 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
Envira Gallery'yi bugün kullanmaya başlayın!

24. Yalnızlık​

gpD8IFwZFntwLKYy.jpg

Soliloquy, yalnızca birkaç tıklamayla işletme web siteniz için çarpıcı kaydırıcılar oluşturmanıza olanak tanıyan harika bir WordPress kaydırıcı eklentisidir.
Görüntüler ve video kaydırıcıları oluşturmak için kullanımı kolay bir sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Ekran boyutu ve çözünürlüğü ne olursa olsun kaydırıcılarınızın her tür cihazda harika görünmesi için tamamen duyarlıdır.
Soliloquy, kaydırıcıları anında oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok güzel kaydırıcı şablonuyla birlikte gelir. Bir WooCommerce mağazası için ayrıca bir ürün kaydırma seçeneği vardır. Farklı ürünler için bir logo kaydırıcısı bile oluşturabilirsiniz.
Ayrıca, tam ekran bir ışık kutusu, dinamik kaydırıcılar, SEO ve performans için optimize edilmiş, güçlü üçüncü taraf araçlarla entegrasyon ve çok daha fazlasını içerir.
Fiyatlandırma: 19 $ / yıl'dan başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
Soliloquy ile bugün başlayın!

25. CSS Kahramanı​

9OFRatRl4N1NgL4g.jpg

CSS Hero, WordPress tasarımınızı geliştirmek için harika bir WordPress eklentisidir. Herhangi bir koda dokunmadan WordPress temalarınızı kolayca özelleştirmenizi sağlar. Tüm web sitesi tasarımınızı ön uçtan canlı olarak düzenleyebilirsiniz.
Bu eklentiyi kullanarak web sitenizin tipografisini, renk yönetimini, menüsünü ve daha fazlasını tamamen düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, tasarımınızın tüm cihazlarda harika görünmesini sağlamak için sitenizi farklı cihazlar için ayrı ayrı duyarlı bir şekilde düzenleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.
CSS Hero, yüksek kaliteli telif hakkı içermeyen görüntülere doğrudan erişiminiz olması için görüntü deposu UnSplash ile yerleşik entegrasyona sahiptir.
Fiyatlandırma: 29 $ / yıl'dan başlar.
CSS Hero'yu bugün kullanmaya başlayın!

26. Akıllı Kaydırıcı 3​

wc1OUvg04yrcVlXU.png

Smart Slider 3, piyasadaki en popüler WordPress kaydırıcı eklentilerinden biridir. WordPress sitenizde kolayca tamamen duyarlı ve güzel kaydırıcılar, karuseller ve bloklar oluşturmanıza olanak tanır.
Eklenti, kullanıma hazır 100'ün üzerinde profesyonelce tasarlanmış başlangıç şablonuyla birlikte gelir. Bunlardan birini seçip hızlı bir şekilde başlayabilir veya boş tuvalini kullanarak kendinize ait bir tane oluşturabilirsiniz.
Sürükle ve bırak düzenleyicisi ile kaydırıcılarınızı görsel olarak tasarlamanıza olanak tanır. Her biri için animasyonlar ve efektler içeren birçok katmanı destekler.
Smart Slider 3'ü kullanarak, görüntü kaydırıcıları, video kaydırıcıları, katman kaydırıcıları, atlıkarıncalar, tam sayfa kaydırıcıları, vitrin kaydırıcıları ve daha fazlasını içeren çeşitli kaydırıcı türleri oluşturabilirsiniz. Soliloquy eklentisi için iyi bir alternatif.
Fiyatlandırma: 1 site için yılda 35 ABD dolarından başlar. (Ücretsiz sürümü de mevcuttur.)
Smart Slider 3'ü bugün kullanmaya başlayın!

27. WP Ezmesi​

i3H2brtpGRg9uh1m.jpg

WP Smush, güçlü bir ücretsiz WordPress görüntü optimizasyon eklentisidir. Resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza, sıkıştırmanıza ve optimize etmenize yardımcı olur. Görselleriniz optimize edildiğinde sitenizin yüklenme süresi azalır, bu da ziyaretçilerinizin içeriğinizi daha hızlı göreceği anlamına gelir.
WP Smush, resimlerinizi yüklerken otomatik olarak optimize eder. Ve medya kitaplığınızdaki görüntüleri toplu olarak sıkıştırmak istiyorsanız, bunu kolayca yapabilirsiniz.
En iyi yanı, resimlerinizin kalitesine zarar vermemesidir. Gereksiz verileri azaltır ve resimlerinizi kaliteden ödün vermeden hafif hale getirir.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
WP Smush'ı bugün kullanmaya başlayın!

28. Üst Bilgi ve Alt Bilgi Ekle​

mGDTeBoUaIiOlv4X.jpg


Başlıkları ve Altlıkları Ekle, kodlama becerisine sahip olmayan işletme sahipleri için bir sonraki en iyi WordPress eklentisidir, çünkü gerçekten kodlamayı öğrenmek zorunda kalmadan temanızın üstbilgi veya altbilgi alanına kolayca kod eklemenize yardımcı olur.
Bazen temanızın üstbilgi veya altbilgi alanına Google Analytics'in izleme kodu, meta doğrulama, özel CSS vb. kodlar eklemeniz gerekebilir. Ancak temanızın header.php ve footer.php dosyasını düzenlemek için mükemmel kodlama becerilerine sahip olmanız gerekir. Ayrıca, bu dosyalarda değişiklik yapmak riskli olabilir.
Insert Headers and Footers eklentisi sizi tüm bunlardan kurtarır. Bu eklentiyi kullanmanın bir başka avantajı da, temanızı değiştirseniz bile Google Analytics izleme kodunuzun kaybolmamasıdır.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Insert Headers and Footers'ı bugün kullanmaya başlayın!

29. Kod Parçacıkları​

I0A94LC3gRL8p81D.png

Code Snippets, WordPress web sitenize kolaylıkla PHP kodu eklemek için en iyi ücretsiz WordPress eklentisidir. Sitenize kod eklemek için function.php dosyasıyla uğraşmanıza gerek kalmayacak.
Kodları tek bir yerden yönetirken eklemeyi son derece kolay ve temiz hale getirir. Sıralamak için her kod için bir başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz. Ayrıca, WordPress temanızı değiştirmeye karar verirseniz, herhangi bir kod parçacığını kaybetmezsiniz.
Eklentiyi kullanarak herhangi bir kod parçacığını etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Tıpkı eklentileri yönetmek gibidir ve ek yapılandırmaya gerek yoktur.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Kod Parçacıklarını bugün kullanmaya başlayın!

30. Kolay Google Yazı Tipleri​

bv6Oks5lxaaverom.jpg

Tipografi, iyi tasarımın önemli yönlerinden biridir. Temanızda harika yazı tipleri yoksa, web sitenizin tasarımı ziyaretçilerinizin ilgilerini korumak için yeterince dikkat çekici olmayabilir.
Ancak Easy Google Fonts eklentisini kullanarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. WordPress sitenizde 600'den fazla Google yazı tipi kullanmanıza izin veren ücretsiz bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanmak kolaydır; kodlama gerekmez. Yeni başlayanlar bile eklentiyi zahmetsizce yapılandırabilir ve WordPress'e güzel yazı tipleri ekleyebilir.
Eklenti, değişiklik yaparken yazı tiplerini gerçek zamanlı olarak önizleyebilmeniz için canlı bir özelleştirici kullanır.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Easy Google Fonts'u bugün kullanmaya başlayın!

31. Gelişmiş Özel Alanlar​

j5grWOyGEMadnoyu.png

Advanced Custom Fields, web sitenizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi sağlayan kullanımı kolay bir eklentidir. WordPress'in yerleşik tasarımlarıyla mümkün olmayan esnekliğe ihtiyaç duyan web sitesi yaratıcıları için gerçekten yararlıdır.
Ancak Gelişmiş Özel Alanlar ile 30'dan fazla farklı alan türü ekleyebilirsiniz. Başlamak için eklenti, yolun her adımında size rehberlik edecek öğreticiler sunar.
Fiyatlandırma : Ücretsiz.
Gelişmiş Özel Alanları bugün kullanmaya başlayın!

32. Hızlı ve Kolay SSS​

sOUkv4enYb65IJ9q.jpg


Sık sorulan sorular (SSS), yaygın soruları yanıtlamak için web sitelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. SSS bölümünü sitenize ekleyerek, site ziyaretçilerinizin sormak istediği birkaç soruyu, her ziyaretçiye manuel olarak yanıt vermek zorunda kalmadan çözebilirsiniz.
Hızlı ve Kolay SSS, WordPress'te güzel SSS'ler oluşturmayı kolaylaştıran ücretsiz bir WordPress eklentisidir. SSS'leri basit liste stili, geçiş stili, filtrelenebilir geçiş vb. gibi farklı stillerde görüntüleyebilirsiniz.
Kısacası, bu eklenti iletişimi geliştirmenize ve dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olur.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Hızlı ve Kolay SSS'lere bugün başlayın!

33. Satır İçi İlgili Yazılar​

gkEOusCHtlHP2VMs.jpg


Satır İçi İlgili Yazılar eklentisi, makalelerinizin içinde ilgili içeriği görüntüleyerek WordPress yayınlarınızdaki kullanıcı etkileşimini artırmanıza yardımcı olur.
Çoğu web sitesi, ilgili içeriği görmek için kullanıcıların tüm makaleyi aşağı kaydırması gerektiğinden, makalelerin bitiminden sonra ilgili içeriği gösterir. Ancak insanlar, yararlı bulmazlarsa, aralarında herhangi bir yerde yayınınızı terk edebilirler.
Bu nedenle eklenti, ilgili gönderileri görüntüleyerek ziyaretçilerinizi sitede tutmanıza yardımcı olabilir. İlgili içeriği daha faydalı görürlerse sitenizden ayrılmak yerine o gönderiye geçebilirler. Bu teknik özellikle uzun makaleler için yararlıdır.
Bu, WordPress bloglarınızda kullanıcı katılımını artırabilecek çok basit ama ilginç bir pazarlama stratejisidir.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Satır İçi İlgili Gönderiler ile bugün başlayın!

34. WP Çağrı Düğmesi​

tBBdo2WTWMO4mCf4.png

WP Call Button, WordPress sitenize anında bir tıkla ve ara düğmesi eklemenizi sağlayan en iyi WordPress eklentilerinden biridir.
Web sitenizde arama düğmeleri oluşturmak için herhangi bir geliştiriciye veya üçüncü tarafa ihtiyacınız yoktur. Eklentiyi kullanarak, herhangi bir kodlama olmadan da sadece birkaç tıklamayla güzel düğmeler ekleyebilirsiniz.
WP Çağrı Düğmesi %100 mobil uyumludur, bu nedenle farklı cihazlarda yanıt verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ve SEO için optimize edilmiştir, böylece siteniz hafif kalır ve hızlı yüklenir.
Fiyatlandırma Bedava
WP Çağrı Düğmesine bugün başlayın!

Sitenizden Para Kazanmak için En İyi WordPress Eklentileri​

Web sitenizden para kazanmak ister misiniz? Blogunuzdan kazanmaya başlamanın ve ziyaretçilerinizi satışa dönüştürmenin birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları bir üyelik sitesi oluşturmayı, bağlı kuruluş eklemeyi ve daha fazlasını içerir.
Bununla birlikte, birçok web sitesi sahibi, iş ortakları, reklamları, kursları ve premium üyeleri yönetmeye gelince bir sorunla karşılaşır.
Sitenizden para kazanmak için en iyi WordPress eklentilerinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu eklentiler ile her şeyi düzenli tutabilir ve uyurken para kazanabilirsiniz.

35. ÜyeBasın​

0tZQZwnGbq6y4rmx.jpg

Özgün ve faydalı içerikleriniz varsa web sitenizi üyelik sitesine dönüştürebilir ve üyelik satarak sürekli gelir elde edebilirsiniz. MemberPress en iyi WordPress üyelik eklentisidir çünkü normal iş sitenizi tam teşekküllü bir üyelik sitesine dönüştürmenizi sağlar.
Aslında şimdiye kadar yapılmış en havalı WordPress eklentilerinden biridir.
Bu eklentiyi kullanarak kolayca birden fazla üyelik planı oluşturabilir ve erişim düzeyi başına hangi içeriğin sağlanacağını belirleyebilirsiniz. Ardından, üyelikleri satabilir ve premium içeriğinizi yalnızca üyeliklerinizden birine abone olanlar için erişilebilir hale getirebilirsiniz.
Ayrıca, yerleşik MemberPress Kursları eklentisiyle çevrimiçi kursları kolayca oluşturabilir, yönetebilir ve satabilirsiniz. Hepsi bir arada bir üyelik eklentisi ve bir LMS eklentisi gibi!
ÜyePress, ödemeleri kabul etmek için Stripe, PayPal vb. dahil olmak üzere en popüler ödeme ağ geçitleriyle yerleşik entegrasyona sahiptir. Ayrıca, sitenize daha fazla güç katmanıza yardımcı olmak için e-posta pazarlama yazılımı, bağlı kuruluş yazılımı, podcasting vb. gibi diğer birçok üçüncü taraf aracıyla entegrasyona sahiptir.
Fiyatlandırma: 149 $ / yıl'dan başlar.
MemberPress'i bugün kullanmaya başlayın!

36. LearnDash​

v6NRsrtKdvvaOJfs.jpg

LearnDash, piyasada bulunan en iyi öğrenme yönetim sistemidir (LMS). Dünyanın en büyük yüzlerce şirketi, büyük üniversiteleri, eğitim kuruluşları ve girişimciler tarafından çevrimiçi kurslarını oluşturmak ve satmak için kullanılır.
LearnDash'i kullanarak WordPress web sitenizden kolayca çevrimiçi kurslar oluşturabilir ve satabilirsiniz. Tam teşekküllü çevrimiçi kurslar oluşturmak için eksiksiz bir dizi güçlü özellik ile birlikte gelir.
Some of its significant features are drip feed content to automatically deliver content in a predefined date, reward options to deliver certificates, points to the learners, and engagement triggers to interact with users based on their actions on your site.
Pricing: Starts from $159 / year.
LearnDash'i bugün kullanmaya başlayın!

37. Affiliate Royale​

N8tm2sp8HNgAWZpN.png

Creating an affiliate program is one of the most effective ways to increase sales on your website. With an affiliate/referral program, you can get more people to promote your products to a broader audience for a certain percent of commission money, and sell more.
If you want to create an affiliate program on your WordPress website, then Affiliate Royale is the best option available. It is the best affiliate program plugin that lets you create a full-fledged referral program in WordPress with ease.
With Affiliate Royale, you can easily track your affiliates' performance. You can monitor all the clicks and sales they're driving and manage their payments. Plus, it allows you to maintain your brand with your banners and links.
It works well with MemberPress, WooCommerce, and many other eCommerce plugins and tools.
Pricing: Starts from $85 / year.
Get started with Affiliate Royale today!

38. Pretty Links​

xEAHzUxjE8SMF49B.png

Affiliate marketing is a popular marketing technique nowadays that creates a win-win situation for companies as well as affiliate marketers. It's the process of promoting affiliate products and services via your channels and, in turn, getting a certain percent commission for each sale through your referral.
Pretty Links is the best WordPress plugin for affiliate marketers. It allows you to shorten your long and complicated affiliate links using your own domain name, and turn them into pretty, simple links.
Once you add the affiliate links to WordPress, the plugin will auto-link keywords with affiliate links on all your blog posts. Also, it tracks the number of clicks per link and provides you with comprehensive reports.
In a nutshell, Pretty Links is a powerful affiliate link management and tracking tool for WordPress. It lets you quickly shrink, cloak, track, and share your links.
Pricing: Starts from $59 / year. (Free version is also available.)
Get started with Pretty Links today!

39. AdSanity​


fPcsP28hrxJXYLBN.jpg
Advertising is a direct approach to marketing. Marketers in the literal sense are the people who market products and services to convince people to buy them. And, if you want to advertise your own products or affiliate products, you'll need a good plugin to manage them.
That's where AdSanity comes handy. It's the best WordPress ad management plugin as it lets you manage ads on your WordPress site in a beautiful way.
Using this must have WordPress plugin, you can easily create and add ads on your site. You can publish date-based or infinite advertisements with widgets, shortcodes, and template tags anywhere on your website. It allows you to add network ads like Google Adsense as well as banner ads directly onto your site.
Pricing: Starts from $49 / year.
AdSanity'yi bugün kullanmaya başlayın!

Top WordPress Plugins for Customer Support​

As you start to attract visitors to your site, you'll receive a lot of queries. To cater to all your visitors, it's important to use the best WordPress plugins for customer support.
Each of the plugins will help you respond to your customers in real-time, automate appointment bookings, and more.

40. LiveChat​

gyCd1IN8HKrRDS86.jpg

LiveChat is another cool WordPress plugin to have on your website. It makes it easy to add a live chat feature on your business sites and offer customer support instantly. It's a powerful live chat software you can use.
Using this software, you can easily set up live chat on your business website with just a few steps. Once it's set up, you can help your users with real-time responses to their queries.
Pricing: Starts from $16 / month.
Get started with LiveChat today!

41. BirchPress​

pxYMLD1Zi30kjJgK.jpg

BirchPress is a premium WordPress appointment booking plugin that helps you to add online booking forms on your WordPress website. This is especially useful if you have a service-related business like a hotel, restaurant, dental office, etc.
By adding an online booking form, you can allow your website visitors to book appointments for your services in advance. This helps you to manage your team's work schedule in a more organized manner.
BirchPress is a powerful plugin that helps you to create booking forms, schedule booking, and accept payments online.
Pricing: Starts from $99 / year.
Get started with BirchPress today!

42. The Events Calendar​

VbQTc755Iq6K4I4S.jpg

The Events Calendar is useful for creating events and displaying an events calendar in WordPress. It comes with powerful options to organize your events and display them beautifully on your site. You can add information about the event organizer, venue, time, attendees, and more on your calendar.
This is useful for businesses, universities, government institutions, or any other website which organizes programs, seminars, or any events.
By creating events on your website, you can pre-inform people about your event and make your event more successful with your preferred audience.
Pricing: Starts from $89 / year. (Free version is also available.)
Etkinlik Takvimi'ni bugün kullanmaya başlayın!

En İyi WordPress Sosyal Medya Eklentileri​

Sosyal medyanın gücünü kullanmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak ister misiniz? Sosyal medya için bu en iyi WordPress eklentileri ile içeriğinizi anında farklı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

43. Paylaşılan Sayılar​

G9lUPu2PQ63PzxDa.jpg

Sosyal paylaşım butonları, blog gönderilerinin sosyal medyada daha geniş bir kitleye ulaşması için olmazsa olmaz unsurlardır. Sosyal paylaşım eklentilerinin çoğu web sitelerini yavaşlatırken, Shared Counts ücretsiz eklentisi hızdan ödün vermeden yardımınıza geliyor.
Shared Counts, blog gönderilerinize sosyal paylaşım düğmeleri eklemenize yardımcı olan ve paylaşım sayılarını görüntüleyen yüksek performanslı bir sosyal paylaşım ve sayaç eklentisidir. Eklenti, yüksek trafikli web sitelerinde bile her seferinde süper hızlı hale getiren yaratıcı önbelleğe alma yöntemlerini kullanır.
Eklenti GDPR uyumludur ve tanımlama bilgileri, izleme komut dosyaları kullanmaz veya kullanıcı verilerini toplamaz.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Shared Counts'ı bugün kullanmaya başlayın!

44. Eski Gönderileri Canlandır​

IOxO4NbrPuCcHlK4.jpg


Sosyal medya pazarlaması, dijital pazarlama dünyasında nispeten yeni bir bileşendir, ancak çok etkilidir. Büyük sosyal medya kitlesini pazarlama içeriğinizle meşgul etmenin bir yolu.
Revive Old Posts, sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması için inanılmaz bir eklentidir. Eklenti, eski WordPress gönderilerinizle sosyal medyadaki insanlarla etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Bu eklentiyi kullanarak eski WordPress makalelerinizi otomatik olarak paylaşabilir ve sitenize trafik çekebilirsiniz.
Eklenti, gönderiler arasındaki süreyi ve onu organize etmek için paylaşılacak gönderi sayısını seçmenize olanak tanır. Ayrıca, konulara odaklanmak için hashtag'leri kullanabilirsiniz.
Fiyatlandırma: Ücretsiz.
Eski Gönderileri Canlandırmaya bugün başlayın!
Bitirmeden önce, yukarıda söz verdik!

Web Siteniz İçin En İyi WordPress Eklentisini Nasıl Seçersiniz?​

WordPress eklentileri, web sitesi tasarımınızı, pazarlamanızı ve büyümeyle ilgili çeşitli diğer yönleri geliştirmek için ekstra işlevsellik eklemenize olanak tanır.
Ancak, yeni başlayanlar en iyi eklentileri bulamazlar çünkü ister WordPress premium eklentileri ister ücretsiz eklentiler olsun, onları nasıl seçeceklerini bilmiyorlar.
İşte en iyi WordPress eklentilerini bulmak için kullanabileceğiniz bazı basit ipuçları.
1. Kullanıcı İncelemeleri ve Puanları
Kullanıcı incelemeleri ve derecelendirmeleri, eklentinin gerçekte nasıl çalıştığı hakkında size birçok fikir verir. Ayrıca, eklenti kullanıcılarının gerçek deneyimleri oldukları için onlara güvenebilirsiniz.
WordPress eklenti incelemelerini ve derecelendirmelerini, resmi WordPress.org eklenti sayfalarındaki kenar çubuğu alanında bulabilirsiniz.
EsuvbdpnFJfIs9KA.png

Değerlendirme bölümündeki 'Tümünü Gör' bağlantısını tıklayarak tam incelemeleri görüntüleyebilirsiniz.
Örneğin, MonsterInsights eklentimiz toplam 1035 incelemeden 808 beş yıldızlı puan aldı. En iyi yanı, tüm son incelemelerin beş yıldızlı derecelendirmeler olmasıdır.
QibqEvzvk95rB07N.png

2. Müşteri Desteği
Müşteri desteği, WordPress için en iyi eklentileri seçerken göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir şeydir. İhtiyacınız olduğunda anında destek sağlayan bir eklentiye ihtiyacınız var.
Resmi WordPress eklentileri için WordPress.org'daki destek forumunu görüntüleyebilirsiniz.
VgQky5eENJSgA1X8.png

Örneğin, MonsterInsights destek forumunda zaten çözülmüş tüm sorular var (onay işareti).
3. Eklenti Ekran Görüntüleri
Eklenti ekran görüntüleri, eklenti arayüzünün arka uçta ve ön uçta nasıl göründüğünü görmenizi sağlar. Verimli çalışmak için basit bir arayüze ihtiyacınız var.
Eklenti ekran görüntülerini WordPress.org Eklenti sayfalarında bulabilirsiniz.
gb4tDMHUtimfC7Hv.png

Ücretsiz ve Ücretli WordPress Eklentileri – Hangisini Seçmelisiniz?​

Listemizden de görebileceğiniz gibi, birçok freemium ve premium WordPress eklentisi var. Ancak kullanıcılar her zaman bize soruyor, hangisini kullanmalılar, ücretsiz mi yoksa ücretli mi?
Bu sorunun cevabı ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bir web sitesine yeni başlıyorsanız, ücretsiz WordPress eklentileri sizin için mükemmeldir. Başlangıçta ücretsiz eklentiler kullanmak, maliyetten tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur.
Aslında, en iyi WordPress eklentilerinden bazıları ücretsizdir ve ayrıca ücretli sürümler sunar. Böylece ücretsiz WordPress eklentilerini kullanmaya başlayabilir ve web siteniz büyüdüğünde her zaman ücretli bir sürüme yükseltebilirsiniz.
Bununla birlikte, geliştiricilerin kullanıcı sorgularını hızlı bir şekilde yanıtlamak için gerçek bir teşviki olmadığından, WordPress için ücretsiz eklentiler destekten yoksundur.
Premium veya ücretli eklentilerin kullanışlı hale geldiği yer burasıdır. Tüm sorunlarınızı çözmek için sınırlı bir garanti ve gerçek zamanlı müşteri desteği ile gelirler.

WordPress Eklentileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)​

İşte en iyi WordPress eklentileri hakkında bazı sık sorulan sorular.

1. WordPress'te eklentiler ücretsiz mi?

WordPress 55.000'den fazla eklenti sunar ve bunların çoğu ücretsizdir. Premium eklentiler bile sitenizde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birkaç özellik sunar.

2. WordPress için hangi Google Analytics Eklentisi en iyisidir?

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Gösterge tablonuzun içinde raporlar sunar ve eklentiyi kullanarak herhangi bir kodlama yapmadan birkaç tıklamayla gelişmiş izleme kurabilirsiniz.

3. Eklentiler WordPress'i yavaşlatır mı?

Bazı eklentiler WordPress sitenizi yavaşlatabilir. Bu nedenle, hafif olan ve çok fazla kaynak kullanmayan doğru eklentiyi seçmek önemlidir.

4. WordPress'te kaç eklenti kullanmalıyım?

Web sitenizde kaç tane eklenti olması gerektiğine dair kesin bir sayı yoktur. Ancak, çok fazla eklenti yükleyerek sitenizin yavaşlamadığından emin olun.
Ve bu kadar!
Bu makalenin, işletme web sitenizi hızlı bir şekilde büyütmek için en iyi WordPress eklentilerini ve araçlarını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. En iyi WordPress barındırma hizmetleri listemize de göz atmak isteyebilirsiniz.
Ayrıca, daha faydalı WordPress eğitimleri için bizi Twitter ve Facebook'ta takip etmeyi unutmayın.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst