Reklam vermek için [email protected]

Ahlak Dersi Vermeye Çalışanların Aslında Ahlaksız Olması

Konular
5
Reaksiyon Skoru
16
Altın Konu
0
Başarım Puanı
53
TM Yaşı
4 Yıl 6 Ay 7 Gün
Online Süresi
2d 10h 56m
MmoLira
79
DevLira
3
Takipçiler
1

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt ederHemen tıkla, aramıza katıl!

Bu yazıma öncelikle sevgili @canTolip 'ten özür dileyerek başlamak istiyorum. Warezlemeye çalıştığım başlıca dosyanın ona ait olduğunu bilmiyordum. Aslında burağın can tolipten alıp almadığı bile kesin olmayan bir dosyaya para verince ben açıkçası işin ucunun hiç cana dokunacağını düşünmemiştim misillemem tamamen burak üzerineydi fakat farkında olmadan olan cana oldu bu yüzden kendisinden çok ama çok özür diliyorum. Bunun telafisi olmayacak tabikide fakat elimden hiç bir şey gelmez.

Öncelikle yazım uzun olacak cidden okumanızı rica edeceğim çünkü son 1-2 gündür arkamdan çoğu kişi ya teşekkür etmiştir ya da küfür etmiştir. Bunların hepsinin sebebi bariz şekilde belli. Tekrar burda açıklamama gerek yok fakat burda dikkatimi çeken çok ilginç olaylar oluyor. Forumda herkesin (yabancı-yerli ayırt edilmeksizin) modelinden tutun koduna kadar tüm dosyaları wareze düşüyor, wareze düşene kadar asıl sahibinden sonra el altından 5. sahibi tarafından satılmaya çalışılıyor (en basitinden noktalı hasarı ben legendyden satın aldım fakat sistemin sahibi tolipmiş). Ve burda ben dosyayı paylaştığım için ben ahlaksız, şerefsiz gibi lakaplara maruz kalırken satan arkadaş bunu açık açık yapmasına rağmen hiç bir sorun yokmuş gibi el üstünde taşınılıp geçmiş olsun mesajlarıyla moral verilmeye çalışılıyor. Ben demiyorum ki ben süper bir şey yaptım fakat siz forum üyeleri eşit davranmak yerine bana kininiz yüzünden direk beni gömüyorsunuz. Olsun bu pek umrumda değil kimseyi memnun etmek kimsenin işi değildir.

Öncelikle bildiğiniz gibi devde satış yapan p3ng3r isimli elemanın aura sistemini burak paylaştı (https://forum.turkmmo.com/konu/3812462-official-aura-system-p3ng3r-production/). Şimdi yabancı birinin 200 euroluk emeğini paylaşınca burak sorun yok mu ? Satış yapan eleman yabancı olunca onların sistemleri warez olabilir gözüylemi bakılıyor ? O zaman kimse kusura bakmasın fakat siz ayrımcılık yapıyorsunuz hatta ırkçılıkta var bunun içinde. Madem emeğe saygı olucak madem kimse birisinin sattığını paylaşmayacak ozaman bu paylaşım niye yapıldı ? Ben söyleyeyim burak benim noktalı hasarı paylaştıktan sonra aurayıda paylaşıcağımı biliyordu fakat primi kendisi almak için kendisi paylaştı. Bana primci diyen kimse burağa gidip primci demedi hatta benim konumda "insanların emeğini parasını verdiği dosyları paylaşmak ne bilim ben onuruma yediremezdim" yazan @yakupcan12 burağın aura konusuna kuramayanlar yoruma yazsın yardım ederim diye yorum attı :D. Şimdi hepinize soruyorum penger buna emek vermeden mi yazdı yoksa burda bir ikili oynama mı söz konusu ?

Adsiz.png

Adsiz2.png

Arkadaşların savunduğu gibi insanların emeği çok değerlidir. Bu yüzden insanlara hakkı verilmelidir diye düşünen çok insan olduğunu tahmin ediyorum aksini düşünecek 1 kişi yoktur. Fakat herkes savunsa da bu düşünce sadece düşünceden ibarettir. Soruyorum size 2 gündür değer savunan arkadaşlardan biri olan burak neden aldığı martysama v5.3 altyapıyı direk martysamanın kendisinden değilde satış yaptığı birinden satın aldı ? Emeğe saygısından olduğu için diyenler konumu beğenebilirler. Ben söyleyeyim ucuzluğundan. Martysamaya 200 euro vermek koyar tabi adama. Düşünsenize birisinden martysama v5.3 alıyorsunuz sonra warezleniyor. Oturup soğuk su içer insan. Tamam martysamadan almadın filesi iyi güzel hoş e adamın emeğini niye satıyorsun ? (Dipte bir not: altyapıyı sende satmaya çalıştın diyenler olucaktır evet çalıştım 3-4 kez konu açtım müşteri bulamayınca kapattım yorumlarda sende sattın eğv eğv diye yorum görmek istemiyorum yapıcaksanızda kendinizden şüphe edin)(Dipte bir not2: bu filesi başka bir kişi daha satıyor aynı filesi üstüne biraz daha eklentiyle o kendini biliyordur burdanda ona selamlar). Hadi diyelim ki martysama yabancı ve bizim ülkemize 200 euroya files satması mümkün değil ekonomi cart curt o yüzden burağı martysamanın distribütörü gibi düşünelim (bölge dağıtıcısı-sorumlusu). Fakat burak satın aldığı noktalı hasarıda 15 eurodan satıyordu (şu tolipin warez ettiği). Buna inanmam dediğinizi duyar gibiyim. Buyurun kendisinin bana atmış olduğu satış listesi.

Adsiz69a0302dfe4b83b6.png

Bu warez meselesinde takıldığım bir diğer nokta da forumumuzun model kısmı. Model kısmımız maaşallah plechitonun dosyalarıyla kaynıyor. Peki plechito modeli paylaşan arkadaşlara bunu niye paylaşıyorsunuz adamın emeği var diyen kişi sayısı kaç hadi hep beraber tahmin edelim. Cevap 0. Neden kimse yazmıyor plechito insan değil mi modellere emek verilmiyor mu ? Model işi kodlamadan daha zor benim nazarımca.

Adsiz2514502fdf4e54754.png

Burağın sayfasıda maaşallah hep plechito, dane, penger. Milletin emeğini paylaşıp duruyor ya bu çocuk hadi linçleyelim. He bir de şey konusu var. Server unpack muhabbeti.

Şimdi bu philiaya ayıp olmamış mı adamın açtığı swyi unpacklamış. Peki bilin bakalım bu paylaşıma gelen linç yorumu sayısı kaç ? 0. Üstüne tüm yönetim teşekkür etmiş. Hatta forum geneline baktığınızda server unpacklarının çoğunun yorumu iyiki paylaştın, harika paylaşım, diğer packlar ne zaman geliyor ? E hani emek nerde hacılar noluyo ?

Gelelim bana eşşek benzetmesi yapan @GUNNERIUS nickli onur abimize. Onur abi yanılmıyorsam 27-30 arası yaşlarında bir abimizdir. Yönetimdeyken muhabbetim olmuştu iyi biridir. Ordaki yorumu bana gerçekten kötülük olsun diye yaptığını düşünmüyorum fakat güldürürken düşündürür terimi vardır ya o muhabbet gibi olmuş. Bana hem sövmüş hem ders vermiş. Bu yaşadığım durumu anlatabileceği başka 50 tane hikaye bulabilecekken eşşekliyi seçmesi ayrı bir ironi. Tam kendisinden beklenicek bir hareket. Tipik trabzonsporlu zekası. Saygılar onur abi seviliyorsun. Ben hiç bir şey için yakınmadım abi bilgin olsun bu arada. Benim üstümde düşündüğün gibi bir dertte yok. Büyümeme meselesine ise katılmıyorum. Eğlenebildiğim yerde eğlenmeyi severim. Bu çocuk gibi olsa da eğlenmedir yetişkin gibi olsa da. Yani ordaki anlattığın hikayeyle konunun bir alakası yok. Hikaye güzel ama alakasız.

Buradan değerli forum yöneticilerinede seslenmek istiyorum. Türkiyenin forum hali gibisiniz gerçekten özetleyecek olursak. Forumdaki herkes yönetimden şikayetçiyken forum hiç bir şey yokmuş gibi Uzman Moderatör tagı çıkarıyor :D. Yakında çayda dağıtılmaya başlanır. Forumdaki konu kapatılma sürecini size şöyle anlatayım. Hatta yöneticilik rütbesine kadar terfi etmiş biri olarak size deneyimlerimi ve bilgilerimi anlatayım.

1. Forumdaki konu kapatma süreci nasıl işliyor ?

Konu önce bir süzgeçten geçiyor. Konu ücretli pack bölümünde varsa ilk süzgece giriyor.

Yönetimden biri bu dosyaları ücretli şekilde satın aldı mı ? Cevap evetse konu anında kapanıyor. Hayırsa diğer süzgece yol alıyor.

Yönetimden bu konuyu kapatıcak kadar güçlü biri var mı ? Buradaki güçten kastım ne şimdi size onu anlatayım. Emin olun sizin attığınız raporları tüm moderatör ve deneme moderatörler en fazla 5 dakika içerisinde görüyorlar. Fakat konuyu kapattıktan sonra konu tekrar açılır mı korkusuyla işlem yapmıyorlar. Çünkü siz konu tekrar açıldığında o kişiyle dalga geçiceksiniz çok bariz yani. Bu yüzden deneme mod ve moderatörler konu kapatma işine çok bakmıyorlar. Bir diğer sebep artık yeni moderatörlerin bir oryantasyon sürecine girmesi. Oryantasyon sürecinde hiç bir mod arkadaş hiç bir işlem yapamıyor tek yetkileri konuya teşekkürler yazmak yani normal üyeden farkları yok sadece sürecin nasıl işlediğini öğreniyorlar. Bahsettiğim güçlü kişilerde güçlü olduklarından sürekli online olmuyorlar ve konu açık kalıyor. Velhasılı kelam cevap evetse konu geçte olsa kapanıyor. Cevap hayırsa konu açık kalıyor.

Peki bu bozuk translateli konu açan modlara ne oluyor ? dediğinizi duyar gibiyim. Ay sonu hepsine takdir belgesi veriliyor ve moderatör oluyorlar :D

2. Forumda yönetimden çıkan insanlar neden yönetimle sonradan kavga ediyorlar ?

Bunun çoğunluklu sebebi yönetimdeyken kendi yaptıkları şeyleri yönetimde olmadıkları için kendilerine yapılınca kötü hissetmeleri fakat çareleri olmamaları.

3. Neden sen sürekli ban yiyorsun ?

Bu benim elimdeki 7 yada 8. hesabım. Eskiden ban yedikçe yenisini açardım fakat artık gerek duymuyorum. Zaten artık olayları uzaktan takip edeceğim için yeni bir hesaba gerek olacağını düşünmüyorum fakat yine de benim sürekli banlı gözükmem ve artık ban yemem rutin bir şeymiş gibi olduğu için benimde canım sıkkın. Ama bu banları normal bir sebepten yemiyorum emin olabilirsiniz. Mesela benim files konusu açtığım hesabımın ban yeme sebebi küfür ettiğim için fakat gelin olayın derinlerine inelim. Ben el alışkanlığı olarak wpden yada dcden yazarmış gibi yazdığım için araya bir küfür sıkışmış ("a" "m" ve "k" kelimelerin yan yana gelmesiyle oluşan) ve ben bunu anında düzelttim farkedince. Fakat bana takık olan arkadaşlardan birisi benim ordaki yorum saatimi ve düzenleme geçmişi saatimi görmesine rağmen bana 1 ay ban atmış (hafif küfür cezası 1 ay değil diye biliyorum buna ağır küfür yazmışlar muhtemelen). Ve bir de Player 1 hesabım var forumdaki multi üyelikten ban yiyen nadir hesaplardan biri. Forumdaki herkesin 2 hesabı var herkes biliyor ama kimse ban yemezken bazı nadir arkadaşlar ban yiyor.

4. Forumda niye geliştirici kalmadı ?

:D

Son bir noktaya daha değinip konuyu bitiriyorum. Benim gerçek hesaplarımı burada paylaşarak beni rezil edebileceğini sanan bir kaç kişi var (aslında tek kişi oda -3 iq @yakupcan12 ). Ben kendimi kimseden gizlemedim değerli dostlarım. Aksaray üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi 3. sınıf öğrencisi 20 yaşında bir gencim ben. instagram adresim hasansabrimacit 'tir. yazarak bulabilirsiniz. Tiktok hesabımın olması sebebi reels çekerken aradığım filtreleri instagramda bulamıyorum bu yüzden tiktok hesabımda var. Bu yüzden lütfen burda benim gerçek fotoğrafımı, instagram adresimi, tiktok adresimi, yaptığım veya yapamadığım işi paylaşarak kendinizi rezil etmeyin.

Tüm forum halkına hayırlı akşamlar dilerim.

En Çok Reaksiyon Alan Mesajlar

Öncelikle şu konuya bir açıklık getireyim. Noktalı hasar sistemini ben Can Tolip'ten satın almadım.
Sistem a veya b kişisinin benim için bir önemi yok. Ben x kişisinden belirli bir düzene oturtmuş olduğum altyapım ile takas karşılığında elime geçti.
Ben herhangi bir x sisteminin satışını yapmıyorum. V3 Filesime ekleyip files satışı yapıyorum. Defalarca V2-V3 fileslerim için dilendin.
V1 yapımı alıp daha geri kalan ödemelerini yapmadın. V2-V3'e ne kadar verirsem sahip olabilirim diye defalarca yazdın. En sonunda parça parça sistemlerini kurdurtmak için bana yazdın. Ben sana dönüş bile yapmadım farkındaysan. Defalarca bana yazmana rağmen ben sana cevap vermedim. Gidip ortağıma kurması için dilenciliğe başlamışsın. Ortağımda belirli bir ücret karşılığı kuracağını belirtip sana fiyat vermiş.
Hayrına sistem ekleyen birisini buluyorsan oraya gidebilirdin. Hasan dilenciliklerin bunlarla sınırlı kalmıyor. Offlineshop için kaç kere dilendin. Aura için dilendin V2 alamadığın için sadece Aura için dilendin ben insanlık edip onu sana verdim.
Kuramadın tekrar dilendin say say bitmiyor. Kendi kendini yerin dibine sokmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Neydi o Winter sezonu cart curt bir sunucunun dosyalarını geliştirmem için yalvardın çağırdın gelmedim. Ne oldu oradan da bir şey koparabildin mi ?
a kişisi senin ne soytarı olduğunu gayet iyi biliyor ki sana gerekli cevabı da vermiş zaten. Amacın oraya buraya yanaşıp ucundan birşeyler kopartıp tırtıklamak. Alabildin mi onlardan dali'nin optimizasyonunu veya koray'ın düzenlediği marty dosyasını ?
Tırtıklayabildin mi hasan ? Dereye gelene kadar önüne çıkan herkese dayı çekip dereyi geçmeden huyunu suyunu belli ettin sana o dereyi geçirtmediler. Benden yarım taksitiyle aldığın filesi kalkıp xxxtutkunları'nda, Turkmmo'da sanki kendin fixlemiş sanki kendin düzenleyip temiz bir hale getirmiş gibi satmaya kalktın ben ona bile sesimi çıkartmadım. Sırf prim kasmak için yapmadığın rezillik yok. Ha bu arada o engelini kaldır da rezilliklerini biraz ortaya dökeyim. Diğer bir konu forumun kurallarını yönetime öğretmeye çalışıyorsun. Edepsizliklerin yüzünden yönetimden atıldın. Kaç kere ban yedin. Terbiyeden yoksun bir dilin var. Yaşının ve kalıbının adamı ol işini yap.

Buradan "forumda takılmayan" arkadaşlara da bir iğneleme yapalım. Hani ben martysama aldım ya x kişisinden, napmışım düzenleyip fixleyip ve sistem ekleyip satışını yapmışım, vay arkadaş olaya gel. Kendisi de başka bir şey satıyordu da biz mi yanlış bir şey aldık ya da aldığımız dosyalar luisama mıydı Allah Allah. Girmeyin kardeşim foruma dokunuyorsunuz!

Şükür onu bunu dolandırmadım şu ana kadar dolandırmam da. Burada bir tek kendimi mahcup olarak hissettiğim Can Tolip var. Onun haricinde hasancuğum, ben ve gönderme yaptığın diğer kişinin reklamlarını yapmaya devam edebilirsin. Teşekkürler.

Turkoglu33

Ali Türkoğlu
TM Üye
Üye
Konular
89
Reaksiyon Skoru
282
Altın Konu
2
Başarım Puanı
95
TM Yaşı
7 Ay 19 Gün
Online Süresi
28d 20h 29m
MmoLira
266
DevLira
147
Takipçiler
5
daha dün kardeş gibiydiniz bügün noldu ? ne deişti 1 günde

Fingolfin ✓

Level 99
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
TM Üye
Konular
30
Reaksiyon Skoru
327
Altın Konu
0
Başarım Puanı
118
TM Yaşı
1 Yıl 5 Ay 19 Gün
Online Süresi
89d 1h 7m
MmoLira
837
DevLira
24
Takipçiler
19
Aleyküm selam.

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)