Reklam vermek için [email protected]

New World Başlangıç Rehberi..

ByESiNTi

ByESiNTi TURKMMO
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Paylaşım
Admin
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
1,017
Mesajlar
4,466
Reaksiyon Skoru
1,721
Altın Konu
343
Başarım Puanı
259
Yaş
46
TM Yaşı
9 Ay 8 Gün
Online Süresi
104d 16h 41m
MmoLira
2,942
DevLira
12
Takipçiler
12

Nileya2 ortaokul /kolay emek Global bir sunucudur, PvP ve PvM içeriği kapsamlıdır, özel kostümler ve diğer özellikler sunucuyu ayırt eder Hemen tıkla, aramıza katıl!

New-World.jpg


New World Başlangıç Rehberi..

Oyuna ilk başladığınızda, bir sunucu seçeneğiniz vardır. Arkadaşlarınızla veya bir şirketle oynuyorsanız, onlarla aynı sunucuyu seçtiğinizden emin olun. Kısa bir giriş videosu var (herhangi bir tuşa basılarak atlanabilir). O zaman karakterinizi yaratma zamanı.

Sunucu başına yalnızca bir karakter yuvası alırsınız.

Karakter özelleştirmesi sırasında adınızı seçebilirsiniz. Adlar, sunucular arasında bile benzersizdir.

Karakter oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra başka bir hızlı ara sahne göreceksiniz ve ardından size oyunun temellerini öğretecek öğreticiyi başlatacaksınız. Tamamlandığında, Aeternum kıyılarında yüzecek ve yolculuğunuza başlayacaksınız. Yerleşim yerine taşınmadan önce sahildeki tüm görevleri tamamladığınızdan emin olun. Plaj görevler size seçmenize olanak tanıyan hizip maceralar içine bir kamp ve hareketli yerleştirmek için izin verir questline erişimini gibi sizin marş yerleşim bazı önemli görevler kilidini için ön koşul, olan hiziptir.

Yeni Dünya'da herhangi bir sınıf yok. Her tür silahı ve zırhı istediğiniz zaman kuşanabilirsiniz ve o silahı kullandıkça deneyim kazanırsınız, bu da daha fazla yetenek ve pasif becerinin kilidini açmanıza olanak tanır.

Kontroller
Oyun tipik WASD hareketiyle oynanıyor, ancak ayarlarda her şey özelleştirilebiliyor.


Kullanıcı arayüzüne erişmek için "ESC" tuşuna basın ve ekranın üst kısmındaki birkaç sekmeyi seçebileceksiniz. Bunlardan biri ayarlar sayfasına girmenizi sağlar.

En çok kullanılan UI ekranları, "I" veya "TAB" tuşuna basılarak erişilen envanter, karakter ekranı ("K") ve dünya haritasıdır ("M").

"ENTER" tuşuna basarak sohbete erişebilir ve "~" ile sohbet kanalları arasında hızlıca dolaşabilirsiniz. Sohbet özelleştirilebilir, bu nedenle belirli kanalları filtrelemek istiyorsanız "ESC" tuşuna basın ve sohbet penceresinde kanal ayarları çarkını bulun.

Öğeleri almak veya kaynakları toplamak için yaklaşın ve "E" tuşuna basın. Birçok şey için uygun araca ihtiyacınız var

Ekipman yükünüze bağlı olarak "SHIFT" ile koşabilir ve "SPACE" ile zıplayabilir veya kaçabilirsiniz. Hareket kabiliyetinizi etkileyen 3 farklı ekipman yükü vardır. Hafif, Orta ve Ağır. Yeni Dünya'da geleneksel bir sıçrama yoktur, ancak daha çok bir atlama yuvarlanması veya “hafif” eşiğin üzerindeyseniz bir yan adım vardır.
Envanterinizdeki çoğu şeyle, sağ tıklayıp istenen seçeneği seçerek etkileşime geçebilirsiniz. Bu aynı zamanda teçhizatı bu şekilde onarabilir veya kurtarabilirsiniz .


Düşme hasarı minimumdur, bu nedenle genellikle çok yüksek uçurumlardan ölmekten korkmadan atlayabilirsiniz.

Seviyeler ve Nitelikler
Canavarları öldürdükçe, görevleri tamamladıkça, toplayıp zanaat yaparken deneyim kazanacaksınız. Maksimum seviye sınırı 60'a kadar seviye atlayabilirsiniz.


Mevcut deneyim ilerlemenizi ekranınızın alt kısmında veya “K” tuşuna basarak ve karakter ekranınızı görüntüleyerek görebilirsiniz. Çubuğun üzerine gelerek sayısal değerleri görebilirsiniz.
Bir seviye kazandığınızda, oyundaki 5 karakter özelliğinden biri için harcayabileceğiniz bir özellik puanı alacaksınız:


- Güç : Yakın dövüş silahlarının hasarını belirler.
- Beceri : Menzilli silah hasarını belirler, ayrıca kılıç gibi bazı yakın dövüş silahlarının hasarına da biraz katkıda bulunur.
- Zeka : Sihirli saldırıların hasarını arttırır.
- Odak : Şifacılar için birincil statü.
- Yapısı : Sağlığı artırır.


1. seviyede, özelliklerin her birinde 5 puanla başlarsınız. Her seviye atladığınızda, seçtiğiniz nitelik için harcanacak ek nitelik puanları kazanacaksınız. Eşyalardan ve mücevherlerden gelen bonusları saymazsak, seviye atlamak için harcanacak toplam 190 puan vardır. Zırh ve silahlara takılan mücevher ve mücevherleri kullanarak belirli özelliklerde ek puanlar da kazanabilirsiniz.

637ivba49kd6aq7tuze6ik2rr41y.jpg


Ayrıca belirli karakter seviyesindeki kilometre taşlarında ek karakter avantajlarının kilidini açacaksınız. Bu kilometre taşlarını “K” tuşuna basarak görebilir ve ekranın sağ alt kısmındaki “dönüm noktalarını görüntüle” butonuna tıklayabilirsiniz.

Seviye 5: İkinci Silah Yuvası ve kampınızı almak için hayatta kalma arayışının kilidini açar (Hayatta kalma görevini almadan önce sahilde ve başlangıç yerleşiminde ön koşul görevlerini tamamlamanız gerekir)
Seviye 10: Diğer oyuncularla Düello yapma yeteneğini açar & İlk çanta yuvanızın kilidini açar
Seviye 15: İlk evinizi satın alma yeteneğinin kilidini açar, kampı 2. seviyeye yükseltir ve üçüncü sarf malzeme yuvanızın kilidini açar.
Seviye 20: Halka yuvasının kilidini açar; 1. seviye Azoth Staff Quest'in kilidini açar (Önce gerekli ana hikaye ön koşul görevlerini tamamlamanız gerekir)
Seviye 25: Kamp 3. kademesinin kilidini açar; 4. sarf malzemesi yuvasının kilidini açar
Seviye 30: İkinci çanta yuvasının kilidini açar, Kademe 2 Azoth Staff arayışının kilidini açar
Seviye 35: 2. ev satın alma yeteneğini açar
Seviye 40: Küpe Yuvasının Kilidini açar; Kademe III Azoth Asa görevinin kilidini açar;
Seviye 4 yükseltmesinin kilidini açar Seviye 45: 3. kötü yuvanın kilidini açar
Seviye 50: İstilalara katılma yeteneğini açar
Seviye 55: 3. ev satın alma yeteneğini açar; 5. seviye kamp yükseltmesinin
kilidini açar 60. Seviye: Outpost Rush'a katılma yeteneğinin kilidini açar


Karakteriniz, bir mafyayı öldürerek savaştan deneyim kazanır veya yanınızda başka biri mafyayla savaşıyorsa, mafyaya zarar vererek xp'yi düşürür.
Bir grupta XP:

 • Bir grup (bütün olarak) bir yaratığa %15 hasar verdiği sürece, gruptaki herkes XP ve ganimet şansı kazanır.
 • Grup üyelerinin kredi alabilmek için gereksinimleri karşılaması gerekir; son 2 dakika içinde hasar verme, iyileştirme, engelleme gibi eylemleri gerçekleştirme ve öldürülen yaratığa belirli bir mesafede bulunma. Not: Menzilli karakterler korkmaz - normal saldırı aralığının oldukça dışında bir mesafe seçtik.
 • Bir düşman bir grup tarafından öldürüldüğünde verilen DP miktarı, grup sayısına ve bu gruplardaki oyuncu sayısına göre ayarlanır.
  Daha zayıf bir yaratığı öldürürseniz, seviyenizin 10-19 seviyesi altındaki yaratıklar için %40 ve seviyenizin altındaki 20+ seviye için %80'lik XP kazançlarında azalan getiri elde edersiniz.

  Eğer bir düşman seviyenizden 10+ seviye yukarıdaysa, onların seviyesini göremezsiniz ve yaratığın üzerinde bir kafatası simgesi görürsünüz. Kafatası simgesi, bir düşmanın aşağıdaki özelliklere sahip olduğunu gösterir: oyuncuyu ölümün eşiğinde bırakmak yerine doğrudan öldürürler, +10m'lik artırılmış bir algılama aralığına sahiptirler ve oyuncu tarafından sendelemezler. Düşmanlar ayrıca seviyenizin üzerinde 3 seviyeden başlayan zırh güçlendirmeleri kazanacaklar ve ayrıca seviyenizin 5 seviye üzerinde bir hasar güçlendirmesi kazanacaklar.

Seviye atlarken genellikle puanlarınızı ana özelliğinize harcamak isteyeceksiniz, bu nedenle seviye atlamak için yakın dövüş silahları kullanıyorsanız, yalnızca gücü artırın ve sadece hayatta kalmakta sorun yaşıyorsanız puanları anayasaya koyun.

Diğer bir ikincil karakter ilerleme biçimi, Aeternum'daki hiziplere ait bölgelerden herhangi birine katkınızı izleyen Sıralama sistemidir. Bir bölgede yaptığınız tüm aktiviteler size az miktarda ayakta durma puanı kazandırır ve bir kez bir kademe ilerlemek için yeterli puana sahip olduğunuzda, bu bölgedeyken geçerli olan özel bonusların kilidini açmak için bunları kullanabilirsiniz.

Silah Becerileri ve Ustalıkları
Yeni Dünya'da her silahın kendi Ustalık Ağacı vardır. Bunları karakter ekranında “ustalıklar” sekmesinin altında bulabilirsiniz. Bu ustalıklar birbirinden bağımsız olarak seviye atlar. Belirli bir silahı ne kadar çok kullanırsanız, o ustalıkta o kadar fazla deneyim kazanırsınız.


Her ustalığın, genellikle silahın farklı yönlerine odaklanan iki ağacı vardır: Örneğin, Balta, yakın dövüş saldırılarına odaklanan bir ağaca ve menzilli yeteneklere erişim sağlayan bir başka ağaca sahiptir. Bir ağaçtan aşağı indikçe ortaya çıkan üç aktif yeteneğe ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz ve size silah için daha fazla bonus veren çeşitli pasif beceriler de vardır. Bir ağaçta ilerlemek için, bir sonraki kademenin yeteneklerinin kilidini açmak için önce bir önceki kademede bir puan harcamanız gerekir. Son aşama, ağaçta 10 puan gerektirir, bu da her iki ağacın da son yeteneklerini aynı anda alamayacağınızdan emin olun.

Her ustalık seviye 20'ye yükseltilebilir ve her silah için toplam 38 yetenek (her ağaçta 19) vardır, bu yüzden iki ağaç ve becerileri arasında seçim yapmanız gerekecek. Hepsini almak mümkün değil. Karakter ekranında ustalığınızı her zaman yeniden belirleyebilirsiniz. Bu, 20. seviyenin altında olduğunuz sürece ücretsizdir. Daha yüksek seviyeli karakterler ve ustalıklarını zaten üst seviyeye çıkarmış olanlar, yeniden spesifikasyon için Azoth harcamak zorundadır. Bu, daha önce tahsis ettiğiniz puanları sıfırlar, böylece onları tekrar dağıtabilirsiniz. Silah ustalığı ilerlemeniz sıfırlanmaz - belirli bir seviyeye ulaştığınızda onu korursunuz.Silah Yuvaları

Toplamda iki silah yuvanız var ve bunlardan sadece bir tanesiyle başlıyorsunuz. İkinci yuvanın kilidi 5. seviyede açılır. İkinci yuvalarınızı, savaş sırasında değiştirebileceğiniz ek bir silah taşımak için kullanın. Kısayol tuşlarını (1, 2) kullanarak bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hangi silahları taşıyabileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle Yeni Dünya'da herhangi bir 2 silahın herhangi bir kombinasyonunu donatabilirsiniz.


Öğeler
Eşyaların ağırlığı vardır ve envanteriniz ancak bu kadar tutabilir. Mevcut ağırlık limitinizi envanterinizin üst kısmındaki çubuğu kullanarak görebilirsiniz. Aşırı yüklenmişseniz, kaçamaz veya kaçamazsınız, bu savaşta ölüm cezası olabilir, bu yüzden envanterinize dikkat edin ve çok geç olmadan biraz yer açın.


Canavarlardan veya sandıklardan bulacağınız çoğu ekipman ve silah, onları yok etmek ve bazı hammaddeler elde etmek için kurtarılabilir . Bunlar, ürünün kendisinden daha hafiftir, bu nedenle bu, kendinizi biraz ağırlıktan kurtarmanın iyi bir yoludur. Bunu yaparak önemli onarım parçalarına da sahip olacaksınız.

İçin bir öğe onarmak , gerekli onarım parçaları var, o öğe üzerinde sağ tıklayın ve onarımını seçtiğinizden emin olun. Size küçük bir altın ücreti ve belirli sayıda onarım parçasına mal olacak. Envanterinizin alt kısmında her zaman kaç tane onarım parçası olduğunu görebilirsiniz.

Bir öğe 0 dayanıklılığa ulaştığında, performansı önemli ölçüde düşer (yarım vites puanı, avantaj yok), ancak yine de kullanılabilir olacak ve artık otomatik olarak donatılardan çıkarılmayacak.


Onarım parçalarının kendileri takas edilemez. Tamir parçalarını sadece kurtarma teçhizatı ile elde edebilirsiniz . Bununla birlikte, tamir takımları üretilebilir ve diğer oyunculara satın alınabilir/satılabilir.

Envanterinizde ayrıca, filtrelemek için herhangi bir öğenin adını yazabileceğiniz hızlı bir arama ve çeşitli sıralama seçenekleri bulunur. Ayrıca alt kısımda mevcut altın bakiyenizi görebilir ve bakiyenizin yanında bulunan “Para Ver” butonunu kullanarak bir arkadaşınıza jeton gönderebilirsiniz.

Seviye atladıkça daha fazla çanta yuvası açarak ve ardından bir çanta donatarak taşıma ağırlığınızı artırabilirsiniz. Daha yüksek katmanlı çanta, daha fazla ağırlık taşıyabilirsiniz. İlk çanta yuvanızın kilidini 10. seviyede, ikincisini 30. seviyede ve üçüncüsünü de 45. seviyede açacaksınız.

Katmanlar
Yeni Dünya'da İlerleme, seviyelere olduğu kadar katmanlara da ayrılmıştır. Oyunda ilerledikçe daha yüksek seviyeli teçhizatı kuşanabileceksiniz. Seviye ne kadar yüksek olursa, genel donanım puanı o kadar yüksek ve karakteriniz o kadar güçlü olur. Seviyelerin yanı sıra, oyundaki her teçhizat parçası için bir seviye şartı da vardır.


Genel olarak, daha yüksek seviyeli bir öğe, çok yüksek bir beceri kullanılarak oluşturulmadıkça ve çok iyi avantajlar elde etme şansına sahip olmadıkça, her zaman daha düşük seviyeli emsalinden daha güçlüdür.

Zırh
Yeni Dünya'da çeşitli zırh türleri vardır . Mobları öldürerek, Aeternum'un etrafına dağılmış sandıkları yağmalayarak veya ticaret merkezinden hazırlanmış bir parça elde ederek veya kendiniz işleyerek zırh elde edebilirsiniz.


Oyunda farklı amor nadirlikleri var. Yaygın (gri), Yaygın olmayan (yeşil), Nadir (mavi), Destansı (mor), Efsanevi (turuncu).

Zırh, Aşamalar - 1'den 5'e kadar bölünmüştür ve her parçanın ilişkili bir teçhizat puanı vardır. Aynı nadirliği ve avantajları varsayarsak, teçhizat puanı ne kadar yüksek olursa, teçhizat parçası o kadar iyi olur.

Her zırh parçasının ilişkili bir ağırlığı vardır. Zırh parçasının ağırlığı, envanter ekranında öğenin üzerine gelindiğinde ve öğenin görüntüsünün hemen altına bakılarak görüntülenebilir. Her donatılmış zırh parçası, genel donanım ağırlığınıza bağlıdır. 3 kademeli dişli ağırlığı vardır. Hafif, Normal ve Ağır.

Hafif - hafif zırh giyerken atlatmanız, çok fazla mesafe kat eden hızlı bir yuvarlanmadır. Hafif zırh daha az koruyucu olma eğilimindedir.


Normal - Normal ağırlıkta zırh giyerken atlatmanız hızlı bir sıçramadır. Bu, koruma ve hareketlilik arasında iyi bir denge sağlar.

Ağır - Ağır zırh giyerken atlatmanız yavaş bir yan adımdır. Ağır zırh, hareket kabiliyetinizi sınırlar ancak en iyi hasar azaltmayı sunar.

Toplam zırh ağırlığınızı, ekranınızın sol üst kısmını görüntüleyerek envanter ekranınızda görüntüleyebilirsiniz.

Oyun tarzınıza en uygun ağırlığı ve hafifletmeyi elde etmek için zırh türlerini karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Zırh ayrıca mücevher yuvalarına da sahip olabilir. Belirli bir öznitelikte ek öznitelik puanları kazanmak için sokete bir mücevher ekleyebilirsiniz. Zırh, hafifletmelerinizi artırabilecek avantajlara da sahip olabilir.

avantajlar
Yeni Dünya'daki teçhizat belirli avantajlara (bonuslar) sahip olabilir . Örneğin, bir zırh parçası, gelen tüm iyileştirme etkilerinden size +%5 daha fazla sağlık veren "kutsanmış" bir avantaja sahip olabilir. Hem zırh hem de silahların avantajları olabilir.


Bir öğenin sahip olabileceği avantaj sayısı, donanım puanına bağlıdır. Daha düşük bir donanım puanı öğesinin bir özelliği olabilir, bir öğenin maksimum avantajı 3'tür.

Bir öğeyi yağmaladığınızda, avantajlar rastgele atanacaktır. Fraksiyon satıcılarından veya görevlerinden edinilen eşyaların yanı sıra efsanevi veya adlandırılmış eşyalar genellikle önceden tanımlanmış avantajlarla birlikte gelir.

Üretirken bir öğenin toplam sonucunu kontrol edemezsiniz, tüm istatistikleri ve avantajları rastgele olacaktır. Ancak bir işçilik değiştirici kullanarak belirli bir avantaj seçebilirsiniz. Çok çeşitli işçilik değiştiricileri vardır; genellikle nadirdirler ve çok çeşitli kaynaklardan gelirler. Ağaçlardan ve kayalardan belirli yaratık türlerine kadar her şeyin bir zanaat değiştiriciyi düşürme şansı küçük. İşleme sırasında en güçlü sonucu elde etmek için maksimum miktarda Azoth'u bir işçilik değiştirici ile birleştirin.

savaş
Combat in New World aksiyon odaklıdır ve diğer birçok MMO'da olduğu gibi sekme hedefleme sistemi kullanmaz. Bunun yerine saldırılarınızı manuel olarak hedeflemelisiniz. Vuruş kutuları çok hassastır ve genellikle bir kılıcın altına eğilebilir veya bir oktan kıl payı kurtulabilirsiniz.


Herhangi bir yakın dövüş silahıyla farenin sol tuşuna basarak hafif saldırı, daha uzun süre basılı tutarak ağır saldırı yapabilirsiniz. Birinin bloğunu kırmak için ağır saldırılar kullanılabilir. Ayrıca her silah için varsayılan olarak Q, R ve F'ye bağlı olan üç adede kadar özel saldırı alırsınız. Bunların bekleme süreleri vardır, ancak genellikle çok fazla hasar verir veya başka etkileri vardır.

Saldırıları engellemek veya tamamen atlatmak genellikle çok önemlidir. Atlatmanızın ne kadar etkili olduğu ekipmanınıza bağlıdır: çok ağır bir zırh giyiyorsanız, atlatmanız çok fazla mesafe kat etmeyecek ve yine de saldırılara karşı savunmasız olacaksınız, hafif bir teçhizat atlatması size çok fazla manevra kabiliyeti sağlayacaktır.

Birçok ağır saldırı ve beceri, saldırınızın hasarla kesintiye uğrama olasılığını azaltacak bir mekanik olan GRIT'i de verir. GRIT yeteneği sergileyen bir karakterin etrafında altın bir parıltı fark edeceksiniz. Aksi takdirde, vurulmak karakterinizi şaşırtacak ve yeteneklerinizin kesintiye uğramasına neden olacaktır.

Fraksiyonlar
Oyunda üç oyuncu grubu var : Marauders, Syndicate ve Covenant. Oyuncular sadece kendi gruplarındaki bir şirkete katılabilir ve seçim kalıcıdır, bu nedenle onlarla bir şirkete katılmayı planlıyorsanız arkadaşlarınızla aynı grubu seçmeniz önemlidir.


PvP görevleri sırasında diğer iki ulusun oyuncularıyla özgürce savaşabileceksiniz, ancak asla kendi ulusunuzla değil.

Hizip görevleri yapmak (herhangi bir yerleşimde hizip NPC'nizden edinilebilir) DP, altın ve hizip jetonları kazandıracaktır. Bu jetonlar, fraksiyona özgü zırh ve silahlar gibi daha yüksek ödül seviyelerinin kilidini açmak için aynı NPC'de harcanabilir.

pik7d0vl0z9bsdsrog8xjdm02nlb.jpg


Harita
Dünya haritasını getirmek için herhangi bir noktada "M" tuşuna basabilirsiniz. Orada Aeternum'daki tüm farklı bölgeleri ve yerleşimleri ve ayrıca hiziplerin savaşabileceği kaleleri bulabilirsiniz. Bir bölge işaretçisine tıklarsanız, mevcut nüfuz savaşı durumu hakkında bilgi bulacaksınız ve bir yerleşimi incelerseniz, mevcut mülkiyet ve vergi ayarlarını görebilirsiniz. Herhangi bir yerleşim yerinde bir eviniz varsa, oraya hızlı seyahat etmenizi sağlayan bir simge de göreceksiniz (ücret karşılığında).


Her bölgenin aynı zamanda dünya haritasında mevcut puan durumunuzu gösteren bir sekmesi vardır ve bu sekme, puanınız arttığında puan harcayabileceğiniz yerdir.

Ayrıca, içinde bulabileceğiniz farklı biyomları ve kaynakları gösteren bir efsaneye de erişebilirsiniz. Harita ayrıca daha önce ziyaret ettiğiniz ilgi çekici noktaları gösterir ve bir yerleşim yerini tamamen yakınlaştırırsanız, belirli üretim istasyonlarını veya NPC'leri nerede bulabileceğinizi gösterir.

Bir yol noktası ayarlamak için harita üzerinde herhangi bir yere sağ tıklayabilirsiniz. Bu yol noktası pusulanızda görünecek ve grup üyeleriniz arasında paylaşılacak, böylece bir sonraki nereye gideceğinizi koordine etmek için kullanabilirsiniz.

Yerleşimler ve Kaleler
Yeni Dünya'da Aeternum içinde önceden belirlenmiş yerleri vardır, bu nedenle oyuncular özgürce inşa edemezler. Her yerleşim yeri, oyuncuların yerleşimin veya kalenin kontrolünü ele geçirdiklerinde üzerine inşa edecekleri önceden tanımlanmış bir yerleşim düzenine sahip olacaktır.

Aeternum farklı Bölgelere bölünmüştür ve bu Bölgelerin birçoğunun kendi Yerleşim Yeri ve Kalesi olacaktır. Yerleşimler, oyuncuların sosyalleştiği, yaşadığı, zanaat yaptığı, ticaret yaptığı, şehir projelerinde çalıştığı ve hizip misyonları aracılığıyla hiziplerini desteklediği yerdir. Yerleşim yerleri ayrıca oyuncular için ölümden sonra yeniden doğma noktası görevi görür.

Bir bölgenin kalesi, bir bölgenin ana savunma noktasıdır. PvP kuşatmalarının gerçekleştiği savaş sırasında saldırıya uğrayan şeydir. Açık dünya pvp, fraksiyonunuz için ek bonuslar için kalelerde de yer alabilir. Ayrıca New World'ün sunduğu PvE horde tipi mod olan istilalar sırasında kullanılan savaş alanıdır. Ayrıca, bir sunucunun başlangıcında sahipsiz bir bölge talep etmek için oyuncuların gitmeleri gereken yerdir.

Bir bölgeyi kontrol eden şirketin valisi, yerleşim hizmetlerini kullanan herkes için vergi belirleyebilir. Ayrıca herkesin katkıda bulunabileceği şehir projeleri başlatabilirler. Kasaba projeleri, bir yerleşimin üretim istasyonlarını yükseltmeye, yaşam tarzı meraklılarını etkinleştirmeye veya yakındaki kalenin savunmasını oluşturmaya hizmet eder. Bölge, Yozlaşmışlar tarafından yapılacak bir istilaya karşı savunmada başarısız olursa, bu yükseltmeler kaybedilebilir veya düşürülebilir.

Bir bölgenin mukimi olmak için o bölgenin yerleşim yeri içinde bir ev sahibi olmalısınız. Kuşatmadan sonra yerleşimin el değiştirmesi durumunda evinizi veya herhangi bir eşyanızı kaybetmezsiniz.

Açık Dünya PvP
olarak katılmak üzere açık dünya PvPYeni Dünya'da PvP için işaretlemeniz gerekir. PvP'yi işaretlemek için oyuna giriş görevlerini tamamlamalı ve bir fraksiyona katılmalısınız. Bir fraksiyona katıldığınızda, bir yerleşime gidip varsayılan "U" tuşuna basarak PvP'yi işaretleyebilirsiniz. Bu daha sonra karakteriniz için PvP'yi açacak ve açık dünyadaki diğer oyunculara saldırabilecek ve onlara saldırabileceksiniz.

Açık dünyada başka bir oyuncuya ölürseniz eşyalarınızı düşürmezsiniz. Donanımınızda dayanıklılık kaybı yaşayacaksınız (tıpkı PvE'de olduğu gibi) ve en yakın yeniden doğma noktanızda yeniden doğmanız gerekecek. Ancak, açık dünya PvP'sinde başka bir oyuncuyu öldürürseniz, oyuncuyu öldürdüğünüz için deneyim, fraksiyon jetonları ve bir eşya ödülü ile ödüllendirileceksiniz. Ödüller, oyuncunun işaretlendiğinde ne kadar süredir hayatta olduğuna bağlıdır ve yalnızca minimum bir eşikten sonra bir ödül alırsınız.

Grup Görevleri
Yeni Dünya'da bir ulusa katıldığınızda, herhangi bir yerleşimde ulus liderinize giderek ve ulus görevlerini kabul ederek ulus görevlerine katılabilirsiniz. Hem PvP hem de PvE görevleri mevcuttur.

Bir PvP görevi yapmayı seçerseniz, otomatik olarak PvP için işaretlenirsiniz. Bu görevler, oyuncuların, Fraksiyonunuzun rakiplerinin de kendi hedeflerini gerçekleştirmek için yarışacağı çekişmeli alanlara gitmelerini gerektirir. Eğer hizip görevi sırasında ölürseniz, görevin herhangi bir bölümü için kredi almazsınız ve tamamlamak isterseniz görevi yeniden başlatmanız gerekir. Görevi başarıyla tamamlarsanız, Fraksiyon liderinizde ödüllendirileceksiniz ve aynı zamanda o bölgedeki muhalif grupların etkisini zayıflatacaksınız.

Bu görevlerden yeteri kadar ulusunuz tarafından tamamlanırsa, bölgeyi çekişmeli bir duruma göndereceksiniz ve daha sonra bir savaş ilan edilebilir.

Açık Dünya Kaleleri (Ulus Kontrol Noktaları)


rurt1asqb23sm43xg2lfp8ywcot4.jpg


Fraksiyon Kontrol Noktaları, tüm bölge kalelerinde bulunan Ele geçirilebilir noktalardır. Oyuncular, diğer fraksiyonlardan daha fazla fraksiyon üyesine sahip olarak bu noktaları ele geçirebilirler. Ele geçirilen kaleler, farklı bir Fraksiyon kaleyi talep edene veya bölge için bir Savaş kazanana kadar ele geçirilmiş olarak kalacaktır.
 • Talep edilen herhangi bir kaleye girmek için oyuncuların PvP işaretli olması gerekir.
 • Kontrol Noktaları, bir Savaş veya İstila tamamlandıktan 60 dakika sonra etkinleştirilecektir.
 • Bir kaleyi kontrol etmek, fraksiyon üyeleri için deneyim kazanımında %5 ve o bölge içindeki nüfuzunda %20 artış sağlar.
 • Her kalenin, kontrol eden fraksiyona sağlanan benzersiz bir küresel güçlendirmesi vardır:
  • First Light – Hizip kontrolü için hızlı seyahat ağırlığı maliyetlerini 10 ağırlık başına 5 azottan 10 ağırlık başına 1 azota düşürür.
  • Monarchs Bluff – Hizip kontrolü için hızlı seyahat mesafesi maliyetlerini 100 metrede 5 azottan 100 metrede 1 azota düşürür.
  • Windsward – Hizip kontrolü için toplandığında kazanılan eşyaların hacmini %5 arttırır.
  • Everfall – Hizip kontrolü için ticaret vergilerini %5 azaltır.
  • Brightwood – Hizip kontrolü için konut vergilerini %5 azaltır.
  • Cutlass Keys – Fraksiyonu kontrol etmek için temel Azoth hızlı seyahat maliyetini %50 azaltır.
  • Weavers Fen – Faction Misyonlarından fraksiyonu kontrol etmek için jeton, deneyim, bölge durumu ve fraksiyon jeton ödüllerini %5 artırır.
  • Restless Shore – Kontrol eden fraksiyon için Corrupted İhlallerden kaynaklanan jetonları, deneyimi ve ulus jeton ödüllerini %5 artırır.
  • Mourningdale – Hizip kontrolü için Expeditions'tan gelen jeton ve deneyim ödüllerini %5 artırır.
  • Ebonscale Reach - Fraksiyonu kontrol etmek için rafine vergilerini %5 azaltır.
  • Reekwater – Hizip kontrolü için üretim vergilerini %5 azaltır.

Tek bir oyuncunun bir noktayı yakalaması 5 dakika sürer ve daha fazla kişi ekledikçe bu süre azalacaktır, 5 kişilik tam bir grup için 2 dakika 30 saniyelik bir sınırla.

Fraksiyon kontrol noktaları üzerindeki savaşların sunucu performansına zarar vermemesini sağlamak için kalelerin yakınındaki alana katılım sınırları olduğunu unutmamak önemlidir. Bu sınırlar, fraksiyon başına sadece 25 kişinin bir kalenin yakınında olmasını sağlar.

Kuşatma Savaşları

Kuşatma savaşları, bir bölgenin altının oyulmasından sonra gerçekleşen 50'ye 50 aşamalı savaşlardır.

Yeni Dünya'da kuşatma savaşlarına katılabilmek için kayıt sistemi bulunmaktadır. Bir savaş ilan edildiğinde, katılmak isterseniz, ilgili kaleye gitmeniz ve savaşa kaydolmanız gerekecektir.
Kuşatma silahları, kuşatma başlamadan önce şehir projeleri panosu aracılığıyla yükseltildiyse kullanılabilir.
Kuşatma silah cephanesi ve diğer eşyalar, kuşatma sırasında Cephanelikten satın alınabilir. Düşman oyuncuları öldürdükçe, kuşatma sırasında Cephanelikte harcanabilecek para birimi kazanacaksınız.
Bunlar, geçerli bir bölgedeki kalede gerçekleşen kerteli savaşlardır.
Savunucular, kalelerinin ortasında duran bir bayrağı savunarak iddialarını korumalıdır.
Saldırganlar kaleyi geçmeli ve bayrağı talep etmelidir.
Kuşatmalar da zamanlanır, bu nedenle zamanlayıcı, saldırgan bayrağı talep etmeden önce biterse, savunan takım kazanır.
Savaşı kaybederseniz, kişisel deponuzdaki / konutunuzdaki eşyaları kaybetmezsiniz.

Bölge Kontrolü Teşvikleri – Bir bölgeyi kontrol eden bir fraksiyonun tüm üyeleri için bir takım avantajlar ve kontrol eden şirket için bazı ek ödüller vardır.

 • Aynı fraksiyon tarafından kontrol edilen herhangi iki yerleşim biriminin yerleşim depoları birbirine bağlı olacaktır. Oyuncular, bir jeton ücreti karşılığında mevcut konumlarına bağlı bir depodaki öğeleri transfer edebilirler.
 • Her kasabaya, kontrol eden fraksiyon üyelerine küçük miktarlarda cevher, deri, odun, lif, yiyecek veya yağın yanı sıra tanen veya zımpara kağıdı gibi küçük miktarlarda arıtma reaktifleri sağlayan bir kaynak arabası eklendi.
 • Bölge vergileri geciktiğinde, tüm şirket ve fraksiyon bonusları devre dışı bırakılır.
 • Grup Bonusları: Kontrollü bölgede %10 arttırılmış toplama hacmi, Kontrollü bölgede +50 Şans
 • Şirket Bonusları: Kontrol edilen bölgede %70 hızlı seyahat indirimi, kontrol edilen bölgede %30 daha düşük vergi, kontrol edilen bölgede %20 daha düşük ev satın alma maliyeti

düello
 • Düellolar, fraksiyon veya PvP bayrak durumu ne olursa olsun, 10. seviyenin üzerindeki herhangi bir oyuncu tarafından başlatılabilir.
 • Yerleşim yerlerinde veya savaş/istila sırasında düello başlatılamaz.
 • Oyuncular, başka bir oyuncunun adının üzerine gelip “Düelloya Davet Et”e tıklayarak veya “/duel [oyuncuadı]” sohbet ederek bir düello başlatır.
 • Dış müdahale bir düelloyu sona erdirecek
 • Tek başınıza veya her biri en fazla 5 kişilik gruplar halinde düello yapabilirsiniz!
 • Bir düello sırasında kaybetmenin cezası yoktur (yani teçhizat dayanıklılığı kaybı)

4mae66e8j0stcfgorxoqh9iaui8h.jpg


ileri karakol acele
Outpost Rush, 20'ye 20 oyuncunun gizemli ve tehlikeli Nauthynos Adası'nı kontrol etmek için savaştığı, oyun sonu örnekli bir PvPvE modudur. Takımlar, kaynakları toplamak, ileri karakollarını oluşturmak, hedefleri ele geçirmek ve düşman oyuncuları yenmek için zamanlarını koordine etmeli ve dengelemelidir. Oyuncular rekabet edebilmek için 60. seviye olmalıdır.

60. seviyeye ulaştığınızda, herhangi bir yerleşim biriminde veya karakolda Outpost acelesinde yarışmak için kayıt olabilirsiniz.


9yixsjbuce9fjx8vdix902fdgq78.jpg


Bölge Sıralaması
Aeternum'da geçirdiğiniz süre boyunca her bir bölgede konum kazanacaksınız. Haritanızı getirmek için "M" tuşuna basarak ve ardından soldaki "bölge sıralamaları"na tıklayarak her bölgedeki sıralamanızı görüntüleyebilirsiniz.

Belirli bir bölge içindeki canavarları öldürdükçe, görevler yaptıkça ve diğer aktivitelerle o bölgede kalıcı deneyim kazanacaksınız. Durumunuzu yükselttikten sonra , o bölgedeki artan depolama, artan XP kazancı, daha düşük üretim istasyonu ücretleri, daha düşük emlak vergisi ücretleri, artan toplama hızı, artan hizip jeton oranı gibi bazı belirli avantajlardan birini seçebileceksiniz. artan konut kalemleri ve o bölgede bir ev sahibi olma yeteneği.

Görevler ve Günlük
Yerleşim yerlerinde size farklı türde görevler verecek birçok NPC var. Aktif görevleri her zaman günlüğünüzden okuyabilirsiniz ("J"). Ayrıca, çevrelerinde soluk mavi bir alev bulunan, okunabilecek ve biraz deneyim için günlüğünüze eklenebilecek, dünyada sık sık lore öğeleri bulursunuz.


Normal/hikaye dizisi görevleri: Sahildeki gözlemciyle, bir yerleşim yerindeki sulh yargıcıyla veya başının üstünde beyaz bir ünlem işareti olan herhangi bir karakterle konuşun.

Grup görevleri: Bir ulusa katıldığınızda, ulus NPC'nizde her zaman sizin için bir dizi PvE ve PvP görevi olacaktır. Bunlar, XP'nin yanı sıra hizip belirteçlerini ödüllendirir.

Kasaba projeleri: Bu görevler, herhangi bir yerleşim yerindeki kasaba kurulunda kabul edilebilir ve genellikle kasabanın binalarından birini yükseltmeye yardımcı olacak bazı malzemeler getirmenizi ister.

Aktif görevler ekranın sağ üst köşesinde görünecek ve hangilerinin izleneceğini seçmek için günlüğünüzü açabilirsiniz, hatta onları tamamen terk edebilirsiniz.

Her zaman erken alınması gereken şeyler:
- Biraz çakmaktaşı ve odun: Gerekirse her zaman bir çadırı çabucak kurabilecek kadar istersiniz.
- Su, Otlar, herhangi bir yiyecek maddesi: Bunların tümü, yararlı iksirler ve yiyecekler yapmak için kullanılabilir.
- Zımpara kağıdı, Tanen, Kum Akı, Çözücü: Arıtma için gereklidir. Onlara ihtiyacınız yoksa, ticaret postasında iyi bir fiyat alacaklar.


Depolamak
Her yerleşimde, eşyaları ve malzemeleri depolamak için kullanabileceğiniz bir vardır. Depolama kişiseldir ve orada bıraktıklarınızı başka kimse alamaz, ancak alan sınırlıdır. Bölge ayakta sistemi ile kazandığınız puanları harcayarak depolama alanınızı artırabilirsiniz. Bir yerleşim yerinde, genellikle ticaret merkezinin ve üretim istasyonlarının yakınında birden fazla saklama kutusu vardır ve hepsi aynı öğeleri paylaşır.


Depodaki öğeler, aynı yerleşimde üretim yaparken otomatik olarak kullanılır.

Ancak farklı yerleşim yerlerinde depolama alanı paylaşılmamaktadır . Bu, başka bir yerleşim yerine taşınmayı planlıyorsanız, eşyalarınızı yanınızda getirmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak bu kuralın bir istisnası vardır. Tarafınız birden fazla bölgeye sahipse, depolama alanınız bu bölgeler arasında paylaşılabilir.

Ayrıca evinize yerleştirebileceğiniz, yerleşimin deposuna erişim sağlayan kişisel depo sandıkları da bulunmaktadır.

Eşya Satışı ve Ticaret Noktası
Size bir şeyler alacak veya satacak hiçbir NPC satıcısı yok. Tüm ticaret, her yerleşim için yerel olan ticaret merkezinden geçer - tıpkı depolama gibi. Öğeler doğrudan deponuzdan satılabilir, önce onları çekmenize gerek yoktur.


Konut
Ev Sahipliği avantajını açmak için, o bölgede en az 10 ayakta durmanız ve minimum seviye 15 olmanız koşuluyla, herhangi bir yerleşim yerinde bir ev satın alabilirsiniz. Evler katmanlara ayrılır, daha yüksek katman evleri daha pahalıya mal olur ama aynı zamanda sahiplik açısından daha fazla fayda sağlar. Evler dekore edilebilir ve size 100g ücret ve bir bekleme süresi ile kupalardan bonuslar karşılığında hızlı seyahat seçeneği sunar.


Konut rehberimizde konut hakkında çok daha fazla ayrıntı bulacaksınız .

uo5zjb0pycud7mq2480g6lg6xt12.jpg


düşmanlar
Yeni Dünya'da 4 mob türü vardır:

Kayıp

Yeni Dünyanın ruhsuz zavallıları. Bu yaratıkların sonsuz yaşamı var ama ruhları yok. Adada korkunç bir şekilde öldüler ve şimdi yarı ölüm durumunda kaldılar. Bunlar Yeni Dünya'daki çetelerin ölümsüz versiyonu

kızgın dünya
Adanın Saf Doğal Gücü, onu bozmaya gelen insanlara karşı savaşıyor. Doğa, gördükleri insan ve hayvanların şeklini taklit etmeye çalışıyor. Bazıları daha insansı ve diğerleri sadece bir canavar. Enfeksiyon olduğunu düşündükleri şeye karşı savaşmak için kendilerini maskelerler.

Antikalar
Aeternum'da gerçekten var olan ve Azoth'un gücünden yararlanan bir uygarlık. Teknolojilerini güçlendirmek için Azoth'u kullandılar. Aeternum boyunca toplumlarına övgüler var. Kadimlere bir şey oldu ve kimse ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Medeniyetlerinin kalıntıları, oyuncuların keşfetmesi için sırlarla dolu Aeternum'a dağılmış durumda.

yozlaşmış
Aeternum'da dünya The Corrupted aracılığıyla savaşıyor. Oyuncuların güçlendiğini ve yerleşimlerini kurduklarını fark ederler ve sonra savaşırlar. Bir yolu kapatabilir veya kendi türlerinden çok sayıda düşmanı oyuncu alanına çağıran bir çağırma portalı inşa edebilirler.

Lost, çoğunlukla başlangıç bölgelerinin yakınında bulunabilir, Angry Earth mobları, haritanın Edengrove ve Morningdale gibi kuzey bölgelerinde bulunabilen yüksek seviyeli moblardır. Kadimler haritanın her yerinde bulunur ve Kadimlerin yapılarını fark etmeye başlayacaksınız. Genellikle taş köprüleri geçerken ve taştan yapılmış kulelerde ve binalarda bulunurlar. Bozulmuşlar da haritanın etrafına dağılmış durumda ve madencilik yerlerinde, bozuk gediklerde ve haritanın ağırlıklı olarak en kuzey kısmı olan Shattered Mountain'da bulunabilir.

Daha yüksek seviyeli çetelerle karşılaşmaya başladığınızda, ek yetenekler kazanacaklar. Çetenin türüne bağlı olarak, iyileştirme iksirlerini kullanmaya başlayabilirler, onları yendikten sonra iskeletler ikinci bir sağlık çubuğu kazanabilir ve diğer çetelerin sizin için benzer sürprizleri olabilir.

Kaynaklar
Yeni Dünya'da birkaç kaynak var. Bazıları toplama becerileri ile toplanabilir ve kaynakların bir kısmı sadece Aeternum'un etrafına dağılmış yağma sandıkları ile elde edilebilir.

“M” tuşuna basarak ve haritanızı açarak ve ardından haritanın sol tarafında bulunan “Kaynak Konumları”na tıklayarak genel kaynak konumlarını bulabilirsiniz.

Kaynaklar hakkında daha ayrıntılı bilgiyi toplama kılavuzumuzdan edinebilirsiniz .

Üretmek
Crafting, Yeni Dünya'da büyük bir odak noktasıdır ve her zanaat becerisi 200'de sınırlandırılmıştır. Bu ticaret becerilerinde daha yüksek seviyelere ulaşmak, toplayıcıların daha yüksek seviyeli kaynakları takip etmesine, rafine ederken bonus malzemeler elde etmesine ve zanaatkarların daha yüksek teçhizat puanına sahip eşyalar üretmesine olanak tanır. ve oyunda bulunabilecek en iyi eşyalara rakip olan daha fazla avantaj. Üretilen öğelerdeki avantajlar çoğunlukla rastgeledir ancak özel kaynaklar kullanılarak etkilenebilir.

Zanaatkarlık Meslekleri:

 • Silah Ustası: Yakın Dövüş Silahları
 • Zırhçı: Hafif, Orta ve Ağır Zırh
 • Jewelcrafter: Biblolar ve Mücevherler
 • Mühendis: Menzilli Silahlar ve Cephane
 • Arcanist: İksirler, Tentürler, Sihirli Silahlar
 • Aşçı: Buff'lar ve sağlık yenilenmesi sağlayan Yemekler ve İçecekler
 • Mobilyacı: Oyuncu evleri için Mobilya, Depo ve Kupalar
Eğer en temel düzeyde, düşük katmanlı öğeleri zanaat olabilir kampında ve daha yüksek katmanlı öğeleri yalnızca yerleşimlerde bulunan istasyonları işçiliği de hazırlanmış olabilir. Bir Yerleşim Yerindeyken, haritanızı açmak için “M”ye basın ve belirli bir üretim istasyonunu bulmak için simgelerin üzerine gelin.

Belirli bir öğeyi yapmak için gerekli rafine malzemelere sahip olmalısınız. Öğeleri toplu olarak üretebilirsiniz ve belirli bir işçilik becerisini ne kadar çok kullanırsanız, o beceride o kadar iyi olursunuz. Ustalaşabileceğiniz zanaat becerileri miktarıyla sınırlı değilsiniz.

gruplama
Herhangi bir oyuncuyu, sohbette ismine sağ tıklayarak veya "arkadaşlar" aracında arayarak grubunuza davet edebilirsiniz. Ayrıca başka bir oyuncuyu hedefleyebilir ve bir menüyü getirmek için varsayılan "H" tuşuna basabilirsiniz. Bir gruptayken, haritada ve grup widget'ında birbirinizi görebilir ve bir grup sohbetini paylaşabilirsiniz. Deneyim otomatik olarak paylaşılmaz ve ganimet de değildir.

Arkadaşlar
"ESC" tuşuna basarak ve sol üst köşeyi işaretleyerek arkadaş listenize erişebilirsiniz. Size kaç arkadaşınızın çevrimiçi olduğunu gösterecek ve arkadaş listenize erişmek, oyuncu aramak ve onları grubunuza davet etmek veya arkadaş listenize eklemek için simgeye tıklayabilirsiniz.

Sesli sohbet
Yeni Dünya, oyunda sesli sohbeti destekler. VOIP'i kullanmak için varsayılan tuş “V”yi basılı tutmaktır. Sesli sohbetin tuş atamasını ve ses seviyesini ayarlarda değiştirebilirsiniz.

Bir gruptayken sesli sohbetiniz varsayılan olarak grup sesli sohbetine ayarlıdır ve grubunuz dışından biriyle konuşmak veya dinlemek istiyorsanız bunu manuel olarak değiştirmeniz gerekir.

Ping Tekerleği
Yeni Dünya'daki bir başka iletişim şekli de Ping Çarkını kullanmaktır. Ping tekerleğini açmak için varsayılan anahtar, Orta Fare Düğmesidir. Buraya Taşınma, Buraya Saldır, Biri Burada, Yardıma İhtiyacım Var, İyileşmeye İhtiyacım Var ve Burayı Yağmalama gibi şeyleri işaret edebilirsiniz. Bunların tümü, kaydırma tekerleğini kullanmak zorunda kalmadan belirli bir tuşa ayrı ayrı bağlanabilir.
 

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,367
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
TM Yaşı
4 Yıl 3 Ay 24 Gün
Online Süresi
90d 8h 9m
MmoLira
4,340
DevLira
47
Takipçiler
13
Paylaşım için teşekkürler.
 

Replicant

Süper Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Yarışma
Paylaşım
Admin
Katılım
7 May 2010
Konular
10,118
Mesajlar
52,819
Reaksiyon Skoru
8,923
Altın Konu
399
Başarım Puanı
656
TM Yaşı
11 Yıl 8 Ay 25 Gün
Online Süresi
136d 16h 56m
MmoLira
18,765
DevLira
466
Takipçiler
185
Paylaşım için teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst