Reklam vermek için [email protected]

Final Fantasy XIV Makro Hataları Nasıl Düzeltilir..

Esinti_

ᴛᴜʀᴋᴍᴍᴏ ヅ
Moderator
Dergi Editörü
Ayın Üyesi
Ayın Yönetici
Altın Üye
Katılım
21 Nis 2021
Konular
617
Mesajlar
2,412
Reaksiyon Skoru
718
Altın Konu
176
Başarım Puanı
208
Yaş
46
MmoLira
1,057
DevLira
6
Takipçiler
0

Final Fantasy XIV Makro Hataları Nasıl Düzeltilir..

Bazı Final Fantasy XIV kullanıcıları, bir makro kullanıldığında karakterin üzerinde beliren tüm hata mesajlarından giderek daha fazla rahatsız oluyorlar. Etkilenen kullanıcılar, bu hata oluştuğunda, eylemin mümkün olmadığını bildiren hem görsel hem de sesli bir hata aldıklarını bildiriyorlar.

ffxiv-macro-error-off-1.jpg


Bu sorunu araştırdıktan sonra, bu sorunun 2.4 yamasıyla birlikte sunulduğu ve kullanıcının hangi eylemlere öncelik verdiğine bağlı olarak bazı makroların neden kısmen başarısız olduğuna dair daha fazla açıklama sağlaması gerektiği ortaya çıktı.

Ancak, oyunun bunu nasıl ele aldığından memnun değilseniz, can sıkıcı makro hatası pop-up'larının tekrar görünmesini durdurmak için izleyebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Sorunu Final Fantasy XIV'te sıralamak için aşağıdaki yöntemlerden birini izleyin:

Yöntem 1: Başarısız Eylemler İçin Hata Mesajlarını Kapatın

Neyse ki, bazı kullanıcılar için göz korkutucu olabilecek terminal komutlarını çalıştırmak zorunda kalmadan bu sorunu ortadan kaldırmanın bir yolu var. Görünüşe göre Final Fantasy XIV'ün geliştiricisi Square Enix , oyuncuların bu açılır pencereleri Ayarlar menüsü aracılığıyla devre dışı bırakması için bir yol uygulamış.

Etkilenen bazı kullanıcılar, Ayarlar menüsüne erişerek ve Eylemler başarısız olduğunda hata mesajlarını görüntüle ve Yeniden düzenleme zamanlayıcı hata mesajlarını görüntüle seçeneklerini Windows Ayarları Günlüğüne Kaydet menüsünden geçiş yaparak, sonunda can sıkıcı açılır pencereleri kapatabildiklerini onayladılar .
Bu olası düzeltmeyi henüz denemediyseniz, aşağıdaki talimatları izleyin:

  1. Oyunun ana menüsüne erişin ve Sistem sekmesine gidin.
  2. Gönderen Sistem sekmesi menüsü, devam edin ve açmak Karakter Yapılandırma menüsünü.
character-configuration-menu.jpg


3. Karakter Yapılandırma menüsüne girdikten sonra, Günlük Ayarları sekmesine erişmek için soldaki dikey menü çubuğunu kullanın .
4. İle Günlüğü Ayarları seçilen sekmenin seçin Genel sekmesini ve ardından devam edin ve ilişkili geçiş yapar devre dışı eylemler başarısız olduğunda Görüntü hata mesajları ve Görüntü yeniden şekillendirilmesi zamanlayıcı hata iletileri tıklamadan önce uygula değişiklikleri kaydetmek için.
5. Ardından, aynı menüden Günlük Filtreleri girişine erişin ve Genel sekmesini açın.
6. İçeri girdikten sonra, Duyurular sekmesine gidin ve değişiklikleri kaydetmek için Uygula'ya tıklamadan önce Hata Mesajları ile ilişkili geçişin işaretini kaldırın .


error-messagws.jpg


7. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula'ya tıklayın , ardından sorunun şimdi çözülüp çözülmediğini görmek için makroları tekrar kullanmayı deneyin.
Bu sıkıntıyı çözmenin farklı bir yolunu arıyorsanız, aşağıdaki bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 2: /actionerror off parametresini kullanma

Teknik olmaktan çekinmiyorsanız, Square Enix'in yakın zamanda makrolarınızı yapılandırırken bu hata mesajlarının ortaya çıkmasını engellemenin bir yolunu eklediğini unutmayın .

Şu andan itibaren, makroları yapılandırırken ekranın ortasında hata açılır pencerelerinin görünmesini etkili bir şekilde önlemek için /actionerror off komutunu kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, yapılandırdığınız her makroyla ilgili hataların görünmesini engellemek için makrolarınızı oluştururken bu komutla başlamalısınız.
Örneğin:

/actionerror off
/macroicon Circle of Scorn
/ac Circle of Scorn
/ac Total Eclipse
Ancak bunun yalnızca sohbet günlüğü mesajlarının sohbet kutunuza spam göndermesini engelleyeceğini unutmayın. /actionerror off komutunu kullansanız da kullanmasanız da, ekranın ortasındaki büyük kırmızı hatalar görünmeye devam edecektir .

Not: Bu durakları yalnızca yukarıdaki Yöntem 1'i izleyerek yapabilirsiniz. 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst